Kalendář (seznam) akcí kostek.org na 2012

Založil peki, 31.01.2012, 22:20:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Fenomén Lego muzeum Jeseník:14.2 - 20. 5. 2012
Lego technic Boskovice:25. 2.2012
Lego v Boskovicích:8. 3 - 22. 4.2012
Výstava v Muzeu Litovel:11.7 –28.10.2012

Hardegon

Ta výstava v Plzni-Blovicích je neřešena, přesunuta, nedomluvená?

gearcs

Citace od: Hardegon kdy 31.01.2012, 22:36:37
Ta výstava v Plzni-Blovicích je neřešena, přesunuta, nedomluvená?
Tak tohle mi uniklo... Protože jsem v Blovicích chodil na gymnázium, rád něco postavím, pokud nás bude víc.

peki

Citace od: Hardegon kdy 31.01.2012, 22:36:37
Ta výstava v Plzni-Blovicích je neřešena, přesunuta, nedomluvená?

Měli by zájem i v příštím roce 2013.  Nemohu a nechci povolovat/zakazovat akce kostek. Jenom podotýkám, že je potřeba akce:

1) koordinovat
2) připravovat v předstihu
3) vzít v úvahu možnosti členů kostek.org

Lego (Jan Beyer) od loňského roku přišlo s novinkou "hlášení" plánu akci LUGu na rok příští. Mohou si tak dát do budgetu podporu akcí resp. činností LUGu. Zde je diskutována konkrétní podoba této novinky (kromě lukbuklu 2012 )na rok 2012.

Musíme být proto schopní určitým způsobem akce kostek (od určité velikosti ) plánovat s ročním předstihem. Viz akce Lipno 2013

Na Jindrouše nebo na mne se obrací opravdu hodně zájemců ( i z řad členů kostek) o uspořádání výstavy.  Bohužel hodně často narážíme na určité nepochopení toho jak fungujeme, respektive co je možné. Občas jsme zaměňování s modelárnou Lego Kladno.

Druhou věcí je že kostky jsou svobodnou skupinou lidí, které nikdo do ničeho nenutí (pominu diskuse o dodržování pravidel). Jenže muzeum/organizace vyžaduje aby někdo garantoval že výstava proběhne respektive jí v daném termínu zajistíme.

Pokud vezmu v úvahu že všech vystavovatelů kostek přes všechny stávající akce (podle seznamu v Lugbulku je cca 60) nedává smysl vysilovat se pořádáním souběžných výstav. Musí to mít vliv jak na kvalitu tak ochotu vystavovatelů se takové akce účastnit příště.

Alternativou by mohli být jedno nebo víkendové akce jako je a podle informací bude Lego Technic Boskovice

Systematik

Citace od: peki kdy 01.02.2012, 10:51:52
Citace od: Hardegon kdy 31.01.2012, 22:36:37
Ta výstava v Plzni-Blovicích je neřešena, přesunuta, nedomluvená?
Měli by zájem i v příštím roce 2013.  Nemohu a nechci povolovat/zakazovat akce kostek. Jenom podotýkám, že je potřeba akce:

1) koordinovat
2) připravovat v předstihu
3) vzít v úvahu možnosti členů kostek.org...

...Bohužel hodně často narážíme na určité nepochopení toho jak fungujeme, respektive co je možné...

...nedává smysl vysilovat se pořádáním souběžných výstav...

...Alternativou by mohli být jedno nebo víkendové akce...
Jen mne tak napadlo, udělat nové téma - ,,Výstavy všeobecně"
- začínalo by příspěvkem s charakteristikou akcí, kterých jsme schopni/ochotni se účastnit
- včetně odkazů na již proběhlé, aby se případní zájemci mohli podívat
- možná i seznam členů s charakteristikou jejich vystavovatelných MOCů/setů
- ...

gearcs

Peki: Díky za info, tohle je dobré vědět, v tom případě asi opravdu až 2013, protože já a Hardegon - to by byly tak 2 stavby a ručit, že výstava proběhne, se mi nechce...