Malá výstava LEGa v Jeseníku 14.2. - 20. 5. 2012 (akce kulový blesk)

Založil peki, 22.12.2011, 13:34:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Obrátilo se na mne muzeum v Jeseníku, chtějí v  v termínu 7.2. - 15. 4. 2012. Aktuální termín je 14.2. - 20. 5. 2012. "malou" výstavu Lega, s prosbou o zapůjčení LEGo MOC. S několika vystavovateli s KŽ jsem již mluvil, potvrdili že to toho půjdou. Vše co půjde do Jeseníku se hromadně asi 9.1.2012 odveze s KŽ.

Pokud by měl někdo zájem se přidat musí:
- počítat s hromadným odvozem z KŽ (Praha) do Jeseníku a následným rozvozem po trase Jeseník, Hradek Králové, Praha (distribuci po Praze zajistí peki). 
- musí si vybrat vitrinu (rezervace u mne, budu odteť mimo internet takže přes SMS 724 429 106 zavolám vám zpátky ) seznam vitrin viz níže
- pokud někdo bydlí poblíž Jeseníku a může na vlastní náklady dojet/odjet a má zájem se stát vystavovatelem je vítán.

- Muzeum projevilo přání, které si myslím je vzhledem k termínu nerealizovatelné postavit model tvrze ve kterém se muzeu nachází:

Vodní tvrz Jeseník

Pokud by si na to někdo v tomto šibeničním termínu troufnul (i nezávazně) řekl jsem že se to nedá stihnout tak se mi prosím ozvěte.



Seznam vitrín použitelných na výstavu Lego a jejich rozměry:
Skleněná vitrína osvětlená vertikální úzká 3 ks
–   v jedné 3 police (nevariabilní, napevno) o rozměrech: šířka x hloubka x výška v cm:
68 x 68 x 68 dole, 68 x 68 x 54 střed a nahoře (rohy polic závěsná lanka – nevyužitelný prostor cca 3 x 3 cm v každém rohu)

Skleněná vitrína osvětlená vertikální široká 1 ks:
-   police střed 115 x 60 x 100
-   dno 94 x 50 x 64

Skleněná vitrína osvětlená horizontální velká 2 ks: 124 x 84 x 43

Skleněná vitrína osvětlená horizontální 1 ks: 104 x 64 x 28

Akvárium velké vysoké 1 ks: 94 x 94 x 80

Akvárium velké nízké 2 ks: 94 x 94 x 43

Akvárium malé 3 ks: 75 x 75 x 28

Dřevěná vitrína vertikální typ I. 2 ks – v jedné až tři patra (variabilní možno udělat jen dvě, případně jedno na nějakou věž) o rozměrech základny: 90 x 43 x výška až 120 (s policí 60 + 60 cm apod.)

Dřevěná vitrína vertikální II. 2 ks - v jedné tři patra (variabilní možno udělat jen dvě, případně jedno na nějakou věž) o rozměrech základny: 92 x 43 x výška až 135 ( s policí 70 + 65 apod.)

Dřevěnou vitrínu vertikální II. typu je možné položit do horizontální polohy (teď tak v ní máme třeba statické kolejiště TT) o rozměrech: 135 x 92 x 43

Zástěna skládací: 3 díly š 100 cm, 6 dílů š 77 cm, lze libovolně kombinovat

peki

Zástěny budou použity na dva exponáty:
- parník
- Národní muzeum

Chairudo

Rád bych se zůčastnil. Stavím teď  MOC (dům na pobřežním útesu) ale nevím jak dlouho mi to ještě bude trvat.
Do kdy musím potvrdit účast abych se mohl přidat?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Někdy koncem ledna (víkend) se to tam bude stavět. Takže nějaký čas relativně je, ale je potřeba vyřešit dopravu. Já (ČB-Praha-Hradec-jeseník) a Mtron pojede na stavění Teplice-Praha- asi Hradec-Jeseník.

Všichni potenciální zájemci jsou pochopitelně vítáni. Vitrin je dost. Co nezaplníme bude obsazeno továrními sety domorodců. Pokud by byl tedy poblíž  (kvůli dopravě) a měl nějaké zajímavé tovární sety je to určitě vítaná pomoc  ;)

Chairudo

Tak to bych stihnout měl  :)

Předem se tedy hlásím o účast a nějaký prostor 40x40xcca55↑cm, výšku ještě nevím přesně, měla by být vysoká střecha>:D

Pokud by jel někdo trasu jižní morava, Brno, Olomouc, Jeseník, tak se můžeme domluvit a podělit se o benál, jinak není problém sednout na vlak. Časově to vyjde nastejno a finančně možná i líp ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Včera jsem se dozvěděl, že Muzeum samovolně posunulo termín ukončení výstavy aniž by mne o tom informovalo ze 15.4  na 31.5. Zahájeni výstavy se přitom posunulo ze 7.2 pouze na 15.2.

Vyskytl se ještě další problém s prezentací kostek.org. Pokud se vše do konce příštího týdne nevyřeší je možné že žádná výstava nakonec bohužel nebude.

Nebo zůstaneme u původně domluvené varianty, která spočívala v zapůjčení několika velkých MOC, jako doplněk výstavy o Legu. 

Fifo

Tak to ma teší-stihnem sa prísť pozrieť.

Colonel32

Citace od: peki kdy 12.01.2012, 15:32:49
Včera jsem se dozvěděl, že Muzeum samovolně posunulo termín ukončení výstavy aniž by mne o tom informovalo ze 15.4  na 31.5. Zahájeni výstavy se přitom posunulo ze 7.2 pouze na 15.2.

Vyskytl se ještě další problém s prezentací kostek.org. Pokud se vše do konce příštího týdne nevyřeší je možné že žádná výstava nakonec bohužel nebude.

Myslel jsem, že muzea stojí frontu na to, abychom výstavu udělali právě u nich...

peki

Citace od: Colonel32 kdy 12.01.2012, 17:22:33

Myslel jsem, že muzea stojí frontu na to, abychom výstavu udělali právě u nich...

Nejde mi ani tak o to kdo na koho stojí frontu, jako o solidní jednání. Je to zkušenost, člověk se pořád učí.

Colonel32

Citace od: peki kdy 13.01.2012, 11:00:42
Nejde mi ani tak o to kdo na koho stojí frontu, jako o solidní jednání.

Tím bylo myšleno, že čím více máme možností, tím méně si takové jednání musíme nechat líbit. Nepřímá úměra.

peki

Jednání probíhají, podle aktuálních informací, to bude OK.

peki

Aktualizace termínu zahájení/ukončení výstavy v Jeseníku

na 99% to vypadá:

termín výstavy 14.2-20.5.2012 (je to tedy o 5 týdnů déle než bylo původně domluveno)
vernisáž výstavy je v úterý 14. 2. 2012 v 18.00

stavění víkend 11. a 12. 2. (rezervace 2 noclehů na 2 noci),
mohlo by se stavět i 4. a 5. 2., to bylo lepší, ale to bohužel nemůžu (bylo by možné pro Mtrony, případně domluvit dopravu po vlastní ose Cendix,Vasyk,Hanka), případně lze stavět kdykoli v týdnu od 6. do 10. 2..


Další možnost odvozu (věcí do Jeseníku bude z Prahy)buď 30. 1. nebo 6. 2.

Já ( Peki   ;) ) se mohu dostavit a počítám se stavěním 11.2  (a 12. 2 rezerva pro případ ztroskotání, kalamita atd.) V ten termín bych vzal Cendixe,Vasíka s Prahy se mnou asi pojede Edward (na otočku), byla domluvená Hanka a Mtron:
- vybalíme obsah rozmístíme za 3 zástěny:
  I)  parník
  II) Národní Muzeum
  III) nádraží Hradec Králové
- bude podle možností do vitrin (cílem je zaplnit vše)

Pokud je někdo z okolí, nebo by se chtěl připojit k akci ať se mi SZ ozve. Lepší je mít k dispozici více věcí (vystavíme ty novější) zbytek (pokud by něco zbylo  ;D  ) rozvezu a vrátím.

Nájemné bude použito na nákup váhy pro lugbulky cca 6 500 Kč. Zbytek  (v rámci možností) na náklady spojené s dopravou.

peki

aktualizace informací:

instalace modelů na výstavu ,,Fenomén LEGO", která bude ve Vlastivědném muzeu Jesenicka probíhat od 14. 2. 2012 do 20. 5. 2012. Instalace by proběhla ve dnech 11. a 12. 2. 2012. Pro 2 účastníky instalace budou rezervovány noclehy z 10. 2. na 11. 2. a z 11. 2. na 12. 2. hotelového typu v Jeseníku v těsné blízkosti Vlastivědného muzea Jesenicka. Výstavní prostory pro instalaci výstavy budou přístupné v době od 9.00 do 19.00. Demontáž výstavy by proběhla v neděli 20. května 2012 od 16.00. S demontáží by se začalo nejprve ve Výstavním sále, poté by demontáž modelů proběhla i v Rytířském sále, kde je herna pro děti. Výstavní prostory muzea by zůstaly otevřeny po 19.00 podle potřeb pracovníků provádějících demontáž.

Marios

Bydlím přimo v Jeseníku a na tuto výstavu se moc těším. Možná bych mohl s něčím pomoct jakožto domorodec. Co se bude vystavovat? Já sbírám jen Lego Technic, tak kdyby byl zájem, mohu nějaký modely zapůjčit do výstavy...
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

peki

Citace od: Marios kdy 26.01.2012, 00:02:54
Bydlím přimo v Jeseníku a na tuto výstavu se moc těším. Možná bych mohl s něčím pomoct jakožto domorodec. Co se bude vystavovat? Já sbírám jen Lego Technic, tak kdyby byl zájem, mohu nějaký modely zapůjčit do výstavy...

Stavět se bude v sobotu 11. 2 dvě ruce se určitě budou hodit. Pokud máš nějaké "repre" technic sety mohlo by se to hodit. Vytriny budeme zaplňovat až přímo na místě, takže ještě teď není úplně jasné co v Jeseníku bude  ;)

Marios

Já bohužel ten víkend co se bude stavět nebudu doma v Jeseníku, takže se stavbou nepomohu. Co se týče technic setů tak bych mohl zapůjčit pěkné kousky  ;)
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

peki

V pátek 10.2. pojede expedice z ČB-Praha-Hradec Králové -Jeseník. Cílem je provést zrychlený přesun  (pátek) tak aby byla sobota na stavění. Předpokládám že v pátek ještě něco stihneme (Edward123,Vasyk a Cendix) - větší věci za zástěny.

V sobotu dorazí Hanka, Mtron (a věci od JardaL), Chairudo. Sobota bude věnována rovnoměrnému zaplnění vitrin.


Hana129

Tak v Jeseníkách probíhají velké přípravy a stavění. Bude tam toho k vidění dostatek - ani tam všechno pro nedostatek místa nevešlo  ;).

peki

Nainstalováno  ;) Akce kulový blesk klapla. Nebylo to sice úplně bez komplikací, ale nakonec se zadařilo. Při přípravě na Jeseník jsem si nebyl jistý jestli se modely, které máme vejdou do vitrin. Muzeum se tento problém rozhodlo eliminovat netradičním způsobem a to snížením počtu vitrin  ;D Když jsme v pátek dorazili  s průzkumným týmem (peki,Vasyk,Cendix,edwar123)   začali jsme rozkládat/vybalovat jednotlivé MOC. Brzo bylo jasné že se vše nevejde. V sobotu měla dorazit s dalšími MOC Hanka,Mtron (+ MOC JardaL) a Chairudo. Protože Mtron to měl z Teplic nejdál, zrušil jsem po dohodě základnu Mtronů a MOC od Jardala.

Nicméně usilovné vyjednávání a rodící se expozice slavila úspěch. Okolo jedné hodiny ráno v sobotu bylo přislíbeno několik dalších vitrin. V sobotu ráno asi okolo půl deváté jsem tedy zkusil aktivovat Mtrona  ;D Nezklamal a rychlostí blesku (včetně jedné akrobatické figury s autem - otáčka o 360 stupňů se šťastným koncem) dorazil do Jeseníku.

Již dopoledne přijela Hanka s rodinkou a Chairudo.

Stavění probíhalo v příjemné atmosféře, bylo to poprvé co jsem neřešil kolejiště a oživování vlaků. Měl jsem více času, tak jsem na místě vytvořil svůj první SW MOC.  Nazval jsem ho SW a Štědrý den.  Se skromností sobě vlastní ukážu fotku toho nejlepšího v Jeseníku už nyní. Ostatní doprovodnou dekoraci představím (já nebo ostatní) později  ;)

Jinak shodli jsme se na tom že nás příjemně překvapilo prostředí muzea, vše takové prosvětlené (bylo a je  tam teplo  ;D ). Některé MOC za zástěnou (např. parník) dokonce působí dojmem že od KŽ museli vyrůst  ;D 

Návrat z Jeseníku přes Hradec (Vasyk) a okolí (Cendix) byl v neděli po 0:40. Cestou jsem poslouchal rádio Impulz. Byl jsem mile překvapem, když jsem slyšel upoutávku na výstavu Lega v Jeseníku. 

Pokus se chce zúčastnil další akce kostek zde je seznam nahlášených akcí na rok 2012
Dále připomínám Mega akci 2013 na Lipně

cendix

Chci se připojit k tomu co napsal peki. Zatímco venku bylo -15, uvnitř asi tak 22 ;D
Proto nám ani moc nevadilo, že se příprava trochu protáhla i vlivem okolností, které vznikly při přepravě exponátů.

Hana129

JJ je tam příjemně  ;) a opravdu nejen parník, ale i ostatní MOC vypadají ještě mnohem větší než v KŽ nebo dokonce i Roztokách.

peki

Pozvánka na výstavu je v rohové chodbě před hlavním sálem nad pokladnou. Muzeum je rozděleno do několika samostatných expozic. Včera jsme si s Vasykem a Cendixem na závěr prohlédli zajímavou expozici v podzemí vodní tvrze která je věnována čarodějnictví a procesům s čarodějnicemi.

Na chodbě kromně obrázků nebylo nic, nakonec jsme tam dali jednu menši vitrínku. Má to být taková malá ochutnávka. Ve vitrínce je několik MOC:
Pryb - ekologický dům
Jardal - funkční pila
EnTy - sci fi laboratoř.
peki - tovární sety (figurky 1 a 2 série)




peki

Z chodby se vstoupí do velkého prostorného sálu, kde se nachází hlavní část expozice Lego. Dominantou jsou 2 velké modely za zástěnou:
Edward123 - Národní muzeum
Cendix - nádraží Hradec Králové

peki

Dále jsou v tomto sále 3 velké čtvercové vitriny které obsahují:
Edward123: Brněnska vila
Hobby: vesnička středisková
Vasyk: velké tovární sety SW (10030: Imperial Star Destroyer (šedý model, 10212: Imperial Shuttle (bílý model))

vitrýny jsou umístěny před plakáty, vyrobené muzeem. Na plakátech se návštěvníci dozví různé zajímavosti jak o Legu (hračka) tak o Legu (firma)

peki

Dále jsou v tomto sále 3 velké obdélníkové vitriny které obsahují:
Mtron: Mtroní základna
peki: čtvrť z MD domů
peki/hawran: depo a parní mašinky

Zajímavostí je že vitrina jsou pohledové (kromě spodka) ze všech stran  ;)

peki

V sále je pak jedna atypická vitrina kde jsme umírnili Opavské nádraží, pod podstavec se vešlo ještě nákladní překladiště (Hanka129,peki)

Pak jsou zde ještě 2 skleněné vitriny vertikální, každá má tři police
Mtron,peki: SW sety (7964: Republic Frigate,SW adventní kalendář z roku 2011 )
edward123: zámek Bojnice
Chairudo: vodní mlýn

Jardal: stavební stroje
Jardal: stavební stroje
Enty: vozidla ze závodu Dakar



peki

V přízemí muzea je pak ještě jeden menší sál, kde je dětský koutek (obsahující 2 Lego stolky, zapůjčené Legem). Je zde také závodní dráha pro roboty first Lego League a 2 vitriny s výstavkou robotů a oceněni získaných žáky zdejšího gymnázia.

Dominantou je pak Vasykuv parník za zástěnou. Tahákem pro děti bude určitě i krtek s autíčkem ve velké vitrině na pódiu. Stejně tak je určitě pobaví pohádky od Hanky129 a její dcery (perníková chaloupka a mrazík). Pokud se ptáte co má společného Joda,krtek a terminátor tak jsme vitrinu nazvali filmové postavy  ;)

Do vitrin se ještě vešlo:
Mates,Cendix:  Silo
Cendix,peki: obloukový most (inspirace obloukový most na Vyšehradu Praha) s vlaky
Cendix,peki: šedý most  (inspirace mostem v Bechyni u Tábora )s vlaky
Hanka 129: modul ze ZOO
Edward123: Zemegula a měsíc
Vasyk: Krtek
Robbed: Terminátor
Enty: Joda tovární set



Chairudo

Přidám se s troškou do mlýna. Nafoceno dopoledne takže některé exponáty nejsou kompletní, ale ještě nejsou za sklem  ;)

Už se těším na přípravu další akce  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hobby

Rád bych vyjádřil podporu téhle akci:  tak tedy - všechna čest, AFOLOVÉ; a za sebe dík. 8)
To se dá absolvovat jen díky zdravému ´bláznovství´ ;), kolikátá je to už vlastně výstava, od Svitav?

peki