(vlastní) Tatra 148

Založil Vasyk, 10.10.2016, 17:50:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

V obchodech se objevila 30cm verze "legendární" oranžové plastové Tatry 148. Z nostalgie už máme doma dva kousky a v neděli mě nenapadlo nic lepšího, než zkusit postavit sklápěčku z LEGA. Výsledek mého celodenního snažení můžete posoudit na fotkách. Ano, šlo by to vše lépe, ale jsem omezený svým (ne)umem a kostkama v dané barvě nacházející se doma. Každopádně, mladej je nadšený.

Anatyt


milanv

Je výborná! Krásně vynikly tvary.

Chybí jí jediná vlastnost: nedá se do ní sednout a odrazit se z kopečka  ;)
Jinak je perfektní!
Pán na Žlutém hradě

mirek

Perfektní...zapadá krásně do kolekce těch lisovanejch...

Pool

Paráda, fakticky povedená. A křečka to určitě uveze  >:D

znouzectnost

já to nepochopil  :(
Aha pochopil, kouknul jsem jen na obrázek a viděl jsem 3 "stejné" plastové tatrovky.
Po přečtení jsem se podíval znova a ona je jedna z lega  :o
Šikula, ta je vážně super!

matka

Já jí chci taky, je bezva.
Paní na Žlutém hradě

Anatyt

Citace od: znouzectnost kdy 10.10.2016, 18:44:37
Aha pochopil, kouknul jsem jen na obrázek a viděl jsem 3 "stejné" plastové tatrovky.

No plastové sú všetky 3. >:D

peki

Boží.  Neni pomalu poznat, která je z Lega.

Sihaja

Milý Ježíšku....

Je to fakt super!

Ondrej

Tohle je paráda, myslím že u nás jako set by měla rozhodně lepší prodejnost než tahle zmenšená skoropolská replika.

Hardegon


HD

Ta vážně nemá chybu!

Jak je na tom s pevností? A funguje i jako sklápěčka?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Bard

Nejenže to výborně vypadá, ale má to i fór. Připojuju se k zástupu obdivovatelů.

Robkteryten

MOC povedená Tatrovka.

yoshimaka

Pojem "ta plastová tatrovka" získává úplně jiný význam. Gratuluji! (Jak by asi vypadala v tyrkysové či v růžové?)
Lust och fägring stor

Vasyk

Citace od: HorcikDesigns kdy 11.10.2016, 07:19:10
Ta vážně nemá chybu!

Jak je na tom s pevností? A funguje i jako sklápěčka?

Moc díky za komentáře, netušil jsem, že moje pachtění se s tím celý 1 den takhle nadchne. Takhle s odstupem vidím nedostatky, takže zapracuji na verzi 2, mladej chce i míchačku atd.  >:D

Tatra je celkem pevná, občas upadnou kola, když se s tím jezdí. Sklápečka je napevno, nechtělo se mi s tím už babrat. Ale třeba v nové verzi bude funkční. Budu muset ale změnit barvy, protože oranžovou už nemám nebo se dílky, které potřebuji, v dané barvě nedělají.

Foton

Citace od: Vasyk kdy 10.10.2016, 17:50:13
Ano, šlo by to vše lépe, ale jsem omezený svým (ne)umem a kostkama v dané barvě nacházející se doma. Každopádně, mladej je nadšený.

Parádní kousek! Postesk na "omezením co mám doma" mě pobavil. Kdo z nás má doma tolik oranžových kostek? Tipuju tak 10 lidí.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Igorus

Vašku smekám klobouk. Líbí se mi ten přístup, co se mi líbí, to postavím  ;) Těším se na další nástavby  >:D

werny

Souhlasím, paráda!!!!!!!!! :)

milanv

Jinak já taky přemýšlím, jak velké auto by muselo být, abych na něj měl doma oranžové kostky komplet na celé, bez jediné objednávky na BL. Prostě jít a postavit, jenom protože to udělá malému radost. Tak to bych s oranžovou skončil asi rovnou u měřítka 1:650 a MartinS by měl radost...
Aby mělo radost i to dítě, tak bych musel začít diplomatickým jednáním na téma "modré auto je taky hezké, a už jsi slyšel o významu zkratky LBG?".
Pán na Žlutém hradě

Martins

To není možný, tak jednoduše to působí a přitom by si většina z nás s tímto vůbec neporadila... ani v LBG :)
Skvělá práce!


builder

Velice pěkně zpracované, líbí se mi jak jsi využil spoustu možností kostek (ne jen kostka na kostce) a myslím, to jak jsi je přetočil na bok. Parádní stavba, šlo by to jako set z LEGO ideas, tam jak je brouk, Ferrari, Karavan....
Parádní práce :D

builder

sohibil

Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Vasyk

Citace od: sohibil kdy 22.10.2016, 14:09:12
Použil by som iné pneumatiky. Buď tieto http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=15413#T=C&C=11 http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=44309#T=C tieto

Ty první vypadají dobře, bohužel je nemám. Použil jsem ty, co mám doma, možná zvážím na verzi 2. Díky za inspiraci.

Vasyk

Našel jsem si chvilku na slibovanou verzi II. Nedalo mi to a sehnal jsem kola navrhovaná Sohibilem a je fakt, že Tatra vypadá lépe. Takže děkuji všem za konstruktivní nápad/y.
S touto Tatrou jsem již na 99% spokojen a už to tak nechám. Postavil jsem dva modely, které jsou celkově pevnější, funkční a snad i předloze věrnější.

První fota jsou pro srovnání se starou verzí.

Vasyk

Foto všech pohromadě.

Následující foto Mocu berte prosím s rezervou, je to taková blbost co mě napadla, zvláště pro pány Mtrona a Znouzeho :D

Prosím přivítejte Mega Core Tatratizer  >:D

Anatyt

Tak tá oranžová je fakt lepšia. Tieto nové už sú úplne disproporčné. Palec dolu.

Vasyk

Citace od: Anatyt kdy 15.11.2016, 13:58:20
Tak tá oranžová je fakt lepšia. Tieto nové už sú úplne disproporčné. Palec dolu.

Bohužel nemohu souhlasit, teď se mnohem více proporčně podobají té plastové hračce. Ale i tak díky za názor.

Anatyt

Tak asi zle vidím. ;)