Bricklink Set Inventory

Založil berkshrund, 01.03.2014, 13:07:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

berkshrund

Nemá někdo zkušenost se stahováním inventářů k jednotlivým setům z BL? Potřeboval bych stáhnout seznamy ke spoustě setům, ale nepřišel jsem na možnost, jak to udělat hromadně - standardně to lze jen po jednom, což je časově strašně zdlouhavé.

Viz http://www.bricklink.com/catalogDownload.asp

Potřebuji to pro vytvoření vlastního inventáře v Excelu, proto potřebuji "textovou" verzi a ne klasický seznam s obrázkama - např. http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6242-1

Martins

Nezkousel jsem to, ale podle mě to jde přes Rebrickable.com. Propojíš si svoji sbírku na Bricksetu s Rebrickable a tam si uděláš export do csv... Dej pak vědět...  :)

berkshrund

Nevím, jak přesně funguje propojení Bricksetu s Rebrickable, ale vzhledem k tomu, že svou sbírku nikde evidovanou nemám, toto řešení pro mě nebude to pravé. Nicměné jsem na Rebrickable našel .csv se všemi LEGO sety a k nim příslušné dílky, což jsem přesně hledal! Bohužel však používají i vlastní kódové označení dílků, takže to s BL není plně kompatibilní a nemám tedy možnost zjistit, co se např. skrývá pod "2335pr0022". Navíc tam nejsou zahrnuti minifigové, což taky neni optimální. Nicméně právě takový .csv kompletní seznam se všemi oficiálními sety LEGO sháním.

Zkoušel jsem to taky přes BrickStore, kde program stahuje data z BL do souboru database-v0, ale nebyl jsem schopný to z něj extrahovat.

Martins

Na Bricksetu si naklikáš, které sety vlastníš. Pak mu řekneš, ať to exportuje na Rebrickable a ten z toho udělá inventář kostek.

Z RB to pak dostaneš do toho Brickstore, ale na 100% to asi nikdy nebude. Mě to hlásí přes 200 neexistujících dílků...  >:(
Brickstore umí XML pro Bricklink (do clipboardu) v této struktuře:

<ITEM>
  <ITEMID>3065</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>13</COLOR>
</ITEM>

Pokud ti to stačí, tak tohle dostat do XLS není problém. Je pak jen otázka, co je rychlejší...

berkshrund

Díky za tipy. Trochu jsem to procházel a musím se přece jenom poohlédnout po něčem jiném.

Důvody jsou tyto:

1) Inventář setů na Bricksetu nevyčleňuje minifigy do samostatné skupiny (jako na BL), ale má je zahrnuty a "rozebrány" v rámci dílků k setu (= není tam např. položka pi081 ze setu 6242, ale je tam zvlášť uvedena hlava, torso, nohy, headgear...)

2) Odlišné barevné schéma - např. bright orange namísto orange

3) Nezohledňuje varianty dílků jako např. 4032 x 4032b

4) Odlišné ID dílků - jak jsi zmínil i ty (cca 200)

To jen v krátkosti, třeba by toho bylo více.

Osobně pokládám dělení dle BL za nejlepší a nejpřesnější, či-li ideál je mít seznam setů právě z BL.

Pokud by někdo uměl poradit, budu rád.

otaznik

Citace od: berkshrund kdy 01.03.2014, 13:07:22
Potřebuji to pro vytvoření vlastního inventáře v Excelu...
K čemu?

berkshrund

Citace od: otaznik kdy 01.03.2014, 23:34:05
Citace od: berkshrund kdy 01.03.2014, 13:07:22
Potřebuji to pro vytvoření vlastního inventáře v Excelu...
K čemu?
Jde o seznam chybějících dílků. Mám množství setů, které nejsou kompletní - řekněmě 100. Teoreticky je možné, obětovat 30 setů z původních 100 na doplnění do zbývajících 70, čímž bych dostal 70 kompletních setů a 30 hodně děravých. Mám na to už napsané makro, ale chybí mi data.

milanv

Tak na tohle jsem použil rebrickable.com samotné. Je tam možnost mít víc seznamů a exportovat je do CSV. Konverzi z BL objednávek umí taky, takže tak jsem pohodlně doplnil seznamy dílů získaných přes BL. Nový seznam po zpracování podle mě lze nahrát zpět do rebrickable přes jejich API (nejsem si teď jistý, ale mělo by to jít) a zkonvertoval do BL Wanted listu, aby sis to mohl rovnou dokoupit :)
Pán na Žlutém hradě

berkshrund

Citace od: milanv kdy 02.03.2014, 07:41:00
Tak na tohle jsem použil rebrickable.com samotné. Je tam možnost mít víc seznamů a exportovat je do CSV. Konverzi z BL objednávek umí taky, takže tak jsem pohodlně doplnil seznamy dílů získaných přes BL. Nový seznam po zpracování podle mě lze nahrát zpět do rebrickable přes jejich API (nejsem si teď jistý, ale mělo by to jít) a zkonvertoval do BL Wanted listu, aby sis to mohl rovnou dokoupit :)
Díky za tip, ale tato možnost už byla diskutována výše - inventář na Rebrickable není s tím na BL kompatibilní. Navíc jsem psal, že nemůžu využívat webové služby, protože protože mám vlastní systém v Excelu.

Hledám pouze soubor, nikoli program nebo webovou stránku.

milanv

Já potřeboval podobnou věc jako ty, resp. chtěl jsem docílit podobného cíle. A pomocí rebrickable.com jsem to udělal bez BL. Proto jsem ti to psal: inventář setů jsem získal z http://rebrickable.com/api/#get_set_parts a nekompatibilita s BL mě v tu chvíli nemusela zajímat, protože jsem porovnával jen "rebrickable ID" mezi sebou. Až teprve s výsledným seznamem (chybějících kostek) jsem prováděl konverzi na BL Wanted list.
Pán na Žlutém hradě

pryb

Citace od: berkshrund kdy 01.03.2014, 23:38:49
Jde o seznam chybějících dílků. Mám množství setů, které nejsou kompletní - řekněmě 100. Teoreticky je možné, obětovat 30 setů z původních 100 na doplnění do zbývajících 70, čímž bych dostal 70 kompletních setů a 30 hodně děravých. Mám na to už napsané makro, ale chybí mi data.

V tom případě mi přijde nejjednodušší netrápit se s vlastním systémem a využít wanted listy v BrickLinku.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

berkshrund

Citace od: milanv kdy 02.03.2014, 09:16:37
Já potřeboval podobnou věc jako ty, resp. chtěl jsem docílit podobného cíle. A pomocí rebrickable.com jsem to udělal bez BL. Proto jsem ti to psal: inventář setů jsem získal z http://rebrickable.com/api/#get_set_parts a nekompatibilita s BL mě v tu chvíli nemusela zajímat, protože jsem porovnával jen "rebrickable ID" mezi sebou. Až teprve s výsledným seznamem (chybějících kostek) jsem prováděl konverzi na BL Wanted list.
Pro mě by to mohlo fungovat, pokud bych s tím začínal na zelené louce. V současné době mám ale rozsáhlý seznam s chybějícími díly v Excelu. Či-li kompatibilita s BL je pro mě důležitá. Z tohoto důvodu Rebrickable využít nemohu.

Citace od: pryb kdy 02.03.2014, 09:17:36
Citace od: berkshrund kdy 01.03.2014, 23:38:49
Jde o seznam chybějících dílků. Mám množství setů, které nejsou kompletní - řekněmě 100. Teoreticky je možné, obětovat 30 setů z původních 100 na doplnění do zbývajících 70, čímž bych dostal 70 kompletních setů a 30 hodně děravých. Mám na to už napsané makro, ale chybí mi data.

V tom případě mi přijde nejjednodušší netrápit se s vlastním systémem a využít wanted listy v BrickLinku.
Systém už je vyladěný, takže až na ten chybějící seznam se netrápím :) Vím, že spousta lidí se dívá na inventáře v Excelu jako na zvláštnost. Vždyť existuje tolik uživatelsky příjemnějších rozhraní - BL, Brickset, Rebrickable! Vsadím se ale, že spousta z těch, kteří s němi zkoušeli intenzivněj pracovat zjistili, že má každý nějakou mouchu. Třeba naklikat do BL Wanted listu 1000 dílů je práce na hodiny. V Excelu je to ale za chvíli. Navíc v rámci Wanted listu není možné vyznačit, který díl chybí ve kterém setu. Je to jen seznam dílů.

Čas obecně je, podle mě, největší nevýhoda webových inventářů. Ne vše jde uspokojivě hromadně importovat, případně uživatelsky modifikovat. Člověk se musí přizpůsobit nadému systému a obvykle se nevyhne kompromisům. Pokud si však někdo vytvoří vlastní databázi (Excel, Access), doplní makry a funkcemi, může se jednat o plnohodnotný "program" na správu dílů a setů, který je navíc plně uživatelsky přizpůsobitelný.

pryb

Citace od: berkshrund kdy 02.03.2014, 09:52:30
Vždyť existuje tolik uživatelsky příjemnějších rozhraní - BL, Brickset, Rebrickable! Vsadím se ale, že spousta z těch, kteří s němi zkoušeli intenzivněj pracovat zjistili, že má každý nějakou mouchu.
Jistě, nikdy to není ideální.
Citace od: berkshrund kdy 02.03.2014, 09:52:30Třeba
naklikat do BL Wanted listu 1000 dílů je práce na hodiny. V Excelu je to ale za chvíli.
Ano, stavět BL Wanted list od základu je příšerná práce, dělám to jen v opravdu výjimečných případech. Ovšem vybrat chybějící díly z konkrétního setu je triviální.

Citace od: berkshrund kdy 02.03.2014, 09:52:30
Navíc v rámci Wanted listu není možné vyznačit, který díl chybí ve kterém setu. Je to jen seznam dílů.
To se dá snadno vyřešit tak, že se pro každý set použije jiný seznam.

Citace od: berkshrund kdy 02.03.2014, 09:52:30
Čas obecně je, podle mě, největší nevýhoda webových inventářů. Ne vše jde uspokojivě hromadně importovat, případně uživatelsky modifikovat. Člověk se musí přizpůsobit nadému systému a obvykle se nevyhne kompromisům. Pokud si však někdo vytvoří vlastní databázi (Excel, Access), doplní makry a funkcemi, může se jednat o plnohodnotný "program" na správu dílů a setů, který je navíc plně uživatelsky přizpůsobitelný.
Ano. Jen je potřeba připočíst čas strávený laděním systému. Jedná se o poměrně oblíbené téma a hádat se nad tim můžem hodiny. :)

Tady je popsáno, jak na to s BL. Netvrdim, že to vyhovuje každému, ale pořád mi to přijde nejvhodnější na to, co popisuješ.
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=28970.msg129347#msg129347
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

berkshrund

Díky všem za podnětné rady. Přesto jsou trošku mimo to, o co mi zde šlo. :) V systému, respektive způsobu, jakým evidovat díly, mám jasno. Tento systém (Excel) mám už odzkoušený a vychytaný a funguje velmi dobře.

Proto - pokud se vrátím k původní otázce - někdo zná způsob, jak z Bricklinku stáhnout kompletní seznam LEGO setů a jejich inventář, napište.

Pokud to lze dělat jednotlivě, musí snad existovat i způsob, jak to neklikat 2 dny po jednom setu, ale stáhnout to celé.

razgy

na stahování části nebo kompletního serveru používám program teleport pro. vyberu stránku - v tvém případě zřejmě se seznamem setů. nastavím hloubku do jaké stahovat. click a za pár minut mám staženo. stažené soubory lze uložit, vypálit a pod. pracovat se dá off line. dále se pak ze složek dá vyzobat co potřebuješ - přílohy fotky a tak. 
zkus mi napsat, co kde stáhnout a já to zkusím.

berkshrund

Obávám se, že toto řešení zde aplikovat nepůjde.

Můžeš to ale vyzkoušet: http://www.bricklink.com/catalogDownload.asp

Sety lze stáhnout v pravé části, je však nutné vždy zadat číslo setu. Seznam všech setů samozřejmě mám, pokud bys ho potřeboval.

razgy

v jakém formátu je seznam, který se ti vygeneruje? myslím příponu .xls a pod

berkshrund


razgy

zatím jsem se dostal k něčemu takovýmu. stahování dál pokračuje

berkshrund

Razgy, to není ono! :) Je to popsáno výše - pídím se po "textovém" výstupu, který lze importovat do Excelu. To by v tomto případě bylo příliš komplikované.

Výsledek by měl vypadat takto (ukázka pro set 6242-1):

razgy

to bude ono. až to bude stažený celý tak vím co hledat

milanv

Citace od: berkshrund kdy 02.03.2014, 13:38:41
jak z Bricklinku stáhnout kompletní seznam LEGO setů a jejich inventář.

V tom je jeden zádrhel: před nějakou dobou se provozovatelé BL rozhodli, že upraví TOS (Uživatelské podmínky), kterými do té doby oblíbené tahání dat z BL zakáží. Netvrdím, že hned po tobě půjde vyděračské komando, ale odpovídám proč už na to nenajdeš nástroje, co by to přímo podporovaly.
Mimo jiné se o tom dozvíš např. na rebrickable, protože Nathan bral původně data z BL a musel přestat.

Takže jediné, co na BL umím, pokud na něm tak trváš, je vložit inventář setu do Wanted listu, abys to nemusel klikat ručně. A potom už jak ti psal pryb, ručně zbývá jen zadat ty ztracené díly. Pokud chceš uchovat i z jakého setu jsou ztracené, tak každý set do zvláštního Wanted listu.

Vícs BL neumím. Já bych to prostě jednorázově zkonvertoval do rebrickable, z něj to stáhl a vyřešil těch pár nesrovnalostí. Ale jak opět psal pryb, to bychom se mohli hodiny hádat, který přistup bude o minuty rychlejší :) Držím palce a pokud přijdeš na něco nového, jak si uchovávat inventář offline, určitě napiš. Taky nejsem příznivce toho mít všechno uložené u někoho cizího a bez internetu to mít nepřístupné.
Pán na Žlutém hradě

Martins

Kolik těch setů máš, jestli jenom 100 tak ručně, jinak asi poslední cesta je napsat skript, který postupně vyvolá odeslání formuláře http://www.bricklink.com/catalogDownload.asp a pokaždé tam změní číslo setu a výstup uloží do souboru... Skript bude muset dělat mezi pokusy velké pauzy a ideálně i náhodné...

Martins

Pošli přes SZ ten seznam setů, já ti to stáhnu... Bude ti to stačit po souborech, tedy co soubor, to jeden set a nebo to budeš chtít do jednoho s tím, že tam přidám sloupec s číslem setu?

berkshrund

Citace od: milanv kdy 02.03.2014, 15:38:48
V tom je jeden zádrhel: před nějakou dobou se provozovatelé BL rozhodli, že upraví TOS (Uživatelské podmínky), kterými do té doby oblíbené tahání dat z BL zakáží. Netvrdím, že hned po tobě půjde vyděračské komando, ale odpovídám proč už na to nenajdeš nástroje, co by to přímo podporovaly.
Mimo jiné se o tom dozvíš např. na rebrickable, protože Nathan bral původně data z BL a musel přestat.
Zaslechl jsem, že i BrickOwl kvůli tomu měl problémy, ale nevěděl jsem, že se to vztahuje i na použití pro "vlastní účely".

V TOS jsem našel jen vágní:
Bricklink.com LLC holds the copyright on material appearing on its website, www.bricklink.com. Any unauthorized or commercial use of that material without written permission from Bricklink.com is strictly prohibited.

tomaslambo

Takže jestli to dobře chápu, tak je momentálně i BrickStore program, kterým v okamžiku kdy je online páchám trestný čin.

Martins

Používáním programu Brickstore je určitě ohrozit nemůžeš. Ono asi nejde o to zabránit "ukradení" dat.  Způsobů, jak se k nim dostat je několik a oni tomu nemohou bránit. Takže "zakazují" jejich komerční zneužití, tomu čelí právně a technicky se brání tomu, aby tu aplikaci nebylo možné přetížit a způsobit její nefunkčnost. Tímto principem funguje mnoho internetových aplikací...

I ten Brickstore musí splňovat řadu požadavků, aby se nestal nebezpečným a BL s ním neměl problém.

papluh

Tak Trestný čin to nebude :) len poruśenie podmienok služby súkromného subjektu, možu ti zrušiť túto službu (účet na Bricklink), neposkytnúť znova (zablokovať) a ak by si moc verili mohli by žiadať na súde nejaké náhrady (po uźivateľovi ťažko)

Teoreticky by sa mohli súdiť s tvorcom BrickStore programu o podiel, keďže si za to necháva platiť v komerčnej verzii.

Ovšem pokiaľ neposkytujú alternatívu a budú sa správať komerčne a logicky, tak program zlahčujúci predajcom spravovať ponuku, je v ich zájme.

Na druhú stranu, poskytovanie dát konkurencii (BrickOwl), či appkám zadarmo čo ťahajú databázy vo veľkom (cena za prenos dát) už v ich zájme nie je.

jo, ale spoliehať sa v tomto svete na logiku ...

berkshrund

Jinak info pro fanoušky BrickStore (BS) - vývoj této aplikace byl před několika lety již ukončen a funguje už jen ze setrvačnosti.

Pokračovatelem BS se tak stal BrickStock. Jde o totožnou aplikaci, jen má kvůli copyrightu pozměněný název.

Více např. zde:

http://www.bricklink.com/message.asp?ID=784636

http://www.bricklink.com/message.asp?ID=793270

razgy

tak se mi povedlo vše stáhnout, vygeneruju i .txt soubor. problém ale je, že se soubor generuje podle zadaných parametrů - není tedy předem vytvořen a nelze jej stáhnout jako složku. tak asi nic.  razgy

ps: pokud by někdo uměl programovat stránky, já skončil u html, tak si s tím asi poradí.