prybovy softwarové finty

Založil pryb, 01.07.2010, 22:31:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

pryb

V tomto tématu bych se chtěl podělit o pomůcky, které používám pro třídění a evidenci. Třeba to někomu k něčemu bude...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Na toto už je odkaz ve vlákně o skladování, ale tam mi to přijde krapet zapadlé.

Jednoduchý způsob, jak označit šuplíčky s roztříděnými díly - zde.

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Návod zde. Konstruktivní připomínky a náměty vítám.

Až budu mít zase chvíli (a zjistim, kde by se tak dal veřejně provozovat cgi skript), doplním ještě postup generování poptávky na Kostky...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Jak jsem sliboval, tak jsem učinil - když do formuláře na této stránce dáte zdrojový kód stránky wanted listu z BL, tak to po stisknutí "Odeslat" vygeneruje poptávku do fóra.
Položky s vyplněnou poznámkou jsou ignorovány (píšu si tam, u koho už mám díl objednán).
Barvy to konvertuje na Peeron - čistě z historických důvodů. Ve skriptu je minimálně jedna chyba, kdo ji první najde, má bod ;D Náměty jsou opět vítány.

Berte a vychutnávejte...

EDIT:
Je třeba vložit zdroják stránky Wanted->My Wanted List->Edit only
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

winring

Zkusil jsem dneska tvůj skript a jak to říci... no nefunguje  :-[

Na zkoušku jsem part outnul set 6090 a celý ho hodil do WL. Poté jsem zdrojový kód celé stránky WL hodil do tvého prográmku a vyplivlo mi to prázdnou obrazovku.

Je tam nějaké množstevní omezení? Nebo něco dělám špatně? Například přesně jakou stránku chce do toho hodit?

Díky moc za informace a i za skriptík :)

pryb

Vysvětlilo se - je třeba vložit zdroják ze správné stránky. Takže doufám, že funguje  :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

stepan

>pryb: Mám malou připomínku k označování šuplíků, nešlo by nějak udělat, aby se na štítek dal přidat třeba nějaký popisek? Dám příklad třeba technic axle 10L a k tomu aby šlo připsat číslo 10, protože bez popisu z obrázku neurčim, jak dlouhá axle je. Jinak je to super i tak jak to je a díky za to.

pryb

Jasně že šlo, dokonce to tam původně bylo. Ale měl jsem problém s tím, aby se to tam všechno vešlo, tak jsem to vyhodil. Až se k tomu dostanu, zkusim to vyrobit znova. Je to zařazeno hned za úpravu poptávkovadla, aby umělo i krabice a návody.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

FilipS

Chtěl bych moc poděkovat za geniální štítkovací program. Ulehčil mi spoustu práce díky!

pryb

Dík patří i eNTymu za nápad, mé je pouze provedení.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Generátor poptávky byl upraven, aby uměl i instrukce, krabice a minifigy. Berte a vychutnávejte.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Cavelon

Citace od: pryb kdy 01.07.2010, 22:33:33
Na toto už je odkaz ve vlákně o skladování, ale tam mi to přijde krapet zapadlé.

Jednoduchý způsob, jak označit šuplíčky s roztříděnými díly - zde.

Super nápad, vďaka za realizáciu, veľmi mi Tvoj skript pomôže. :)

Konečne som sa dostal aj k označeniu svojich zásuviek na MARS skrinkách, ale narazil som zatiaľ na dva problémy:
1. Nie všetky obrázky sú umiestnené na "http://media.peeron.com/ldraw/images/0/", napr. 30045 tam nie je a obrázok pre takýto dielik sa navygeneruje.
2. Nefunguje to správne napr. pre takýto riadok: "30044  4  30044  0  H14" (druhý obrázok sa vôbec nevygeneruje), pritom pre riadok "30044  0  30044  4  H14" (prehodené farby) je to OK.

Ak nemáš čas sa v tom "hrabať", ja by som to skúsil zdokonaliť, keby si mi poslal zdroják. ;)

pryb

Citace od: Cavelon kdy 19.09.2010, 09:34:20
1. Nie všetky obrázky sú umiestnené na "http://media.peeron.com/ldraw/images/0/", napr. 30045 tam nie je a obrázok pre takýto dielik sa navygeneruje.
2. Nefunguje to správne napr. pre takýto riadok: "30044  4  30044  0  H14" (druhý obrázok sa vôbec nevygeneruje), pritom pre riadok "30044  0  30044  4  H14" (prehodené farby) je to OK.

Zásah, potopená  :)

1. To je pravda. Původně jsem přemýšlel, že bych doplnil tabulku s výjimkami pro tyto případy. Jedná se ovšem typicky o fotografie, které mi pro tisk na štítky přišly nevhodné - nebylo zdaleka tak pěkně vidět, o co jde. Řeším to tak, že to nahradím podobným dílem - obvykle mám v jednom šuplíku víc typů, pro popis použiju nějaký charakteristický.
Konverzní tabulku můžu zkusit doplnit, otázka je, jak to bude vypadat. Jestli má někdo lepší nápad, sem s ním.

2. Jde o rok a půl opravenou chybu, jen jsem zapomněl nahrát opravu na server. Nahráno.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Cavelon

Citace od: pryb kdy 19.09.2010, 15:26:33
1. To je pravda. Původně jsem přemýšlel, že bych doplnil tabulku s výjimkami pro tyto případy. Jedná se ovšem typicky o fotografie, které mi pro tisk na štítky přišly nevhodné - nebylo zdaleka tak pěkně vidět, o co jde. Řeším to tak, že to nahradím podobným dílem - obvykle mám v jednom šuplíku víc typů, pro popis použiju nějaký charakteristický.
Konverzní tabulku můžu zkusit doplnit, otázka je, jak to bude vypadat. Jestli má někdo lepší nápad, sem s ním.

A čo tak brať obrázky z BL?

Citace od: pryb kdy 19.09.2010, 15:26:33
2. Jde o rok a půl opravenou chybu, jen jsem zapomněl nahrát opravu na server. Nahráno.

Fajn, už to funguje, vďaka! :D

pryb

Citace od: Cavelon kdy 19.09.2010, 15:39:17
A čo tak brať obrázky z BL?

Tím by se asi obešel problém s výjimkami, aspoň na první pohled tam vypadají odkazy na obrázky konstruované podobně. Nicméně problém s fotkami to neřeší, naopak mi přijde, že fotek je tam víc - řek bych, že výsledek by byl spíš horší.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Cavelon

Ešte ma napadlo LDRAW, napr. kritická súčiastka 30045 tam je:
http://www.ldraw.org/library/unofficial/images/parts//30045.png
Sorry, ak je to kravina.

pryb

#16
Generátor štítků upraven - nyní umí zobrazit i text a libovolný obrázek. Využít lze nyní v zásadě klidně i na šroubky a matičky (ale zdrojový soubor by asi moc přehledný nebyl  ;D ).
Dříve vytvořené seznamy by to mělo zpracovat beze změny. Příliš netestováno, případné chyby mi hlašte.

Berte a vychutnávejte.

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Záludná otázka - našel by se někdo, kdo zde zmíněný štítkovač nebo poptávkovač používá? Ruším doménu lefa.cz, tak mě zajímá, jestli má smysl to zachovávat...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Martins

Nezáludná odpověď: rozhodně to neruš! Přehoď to na jinou url a pošli sem zase link... Díky!

martinlx

To budeš úplně bez domény? A co LUGBULK? Nebo jenom řešíš jestli to přesunout jinam, nebo to nechat být?
Já  na to koukal, MARSky mám na půdě a ještě tam nějakou dobu budou  :'(
Takže časem by se to hodilo a ty návody nováčkům určitě taky.

pryb

Řeším jenom to, jestli zachovat i tyhle stránky. Bez domény nezůstanu a LugBulk samozřejmě převeden bude, resp. už je. :-)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Petronel

Rozhodně zachovat! Díky tomuto tvému příspěvku po pěti letech jsem objevil toto téma a až budu mít čas,tak půjdu vyzkoušet štítkovač! ;)

pryb

Na žádost jsem znovu zprovoznil generátor štítků na MARS šuplíčky.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál