Otázky a Odpovědi

Založil germik, 17.07.2010, 12:24:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Arheonx

Pri stavbe tanku som narazil na jeden problém. Keď mám motor v základni a chcem ho dostať do otáčacej veže (o 360°) aby dvíhal hlaveň ako to mám spraviť ?

germik

Úplně jednoduše - skrze točnu - bude se to na ní dobře otáčet, a vnitřkem můžeš vést až 2 hřídele, v tom případě ale musíš dávat pozor kterou stranou ji otočíš nahoru ;)
Podobně je to třeba u letošního motorizovaného bagru ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

germik

Mám dotaz - stavím traktor (další ;D) a potřebuju vzájemně zpřevodovat kola 94,8 a 68,7, chci to bez mezinápravového diferenciálu. Nevíte někdo jaké převody na to? Díky moc
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kiko97

Ja osobne som to ešte neskúšal ale môžeš to skúsiť ty iba kombinuj prevody.   ;D

germik

#154
No, nakonec jsem se rozhodl dát dopředu 80ky kola, ty 69 byly na použitou nápravu moc malé ;)
Tak teda ne - Odpovídám zde na svou vlastní otázku - 68,9 se ukázaly jako lepší volba. Vzájemné zpřevodování je jednoduché - na zadní kola jde z 16z na 24z  ;) To kdyby to náhodou někdo někdy potřeboval ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mind storm

zdravím,
ako je riešený dielik technic axle threaded?

OtaH

Citace od: mind storm kdy 13.10.2010, 17:21:43
zdravím,
ako je riešený dielik technic axle threaded?

Dobrá otázka ;), zkus se podívat na tento obrázek.

qeatser

som velmi zvedavy na co ten diel je????
Pravda má len jednu výhodu.Nemusíš si pamätať čo si povedal.;D ;D ;D

Měch

stačí se podívat do návodu k setu ve kterém se ta oska vyskytuje....je to vlastně šroub na který se našroubuje tohle z obou stran, aspoň tak jsem to pochopil já
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

Citace od: malý Měch kdy 14.10.2010, 08:21:21stačí se podívat do návodu k setu ve kterém se ta oska vyskytuje....je to vlastně šroub na který se našroubuje tohle z obou stran, aspoň tak jsem to pochopil já

Šroubuje se na to tato matka (ne tvůj půl bush). Oba díly jsou už spíš muzejní kousky a hezkou řádku let se již nepoužívají. Díly se využívaly všude tam, kde bylo potřeba pevnější spojení několika dílů, které by stažení klasickými bushy a půl bushy nebylo dostatečně pevné a po čase by docházelo k uvolnění (točny, pero apod.)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

qeatser

Pravda má len jednu výhodu.Nemusíš si pamätať čo si povedal.;D ;D ;D

qeatser

Ak sa mozem opytat tak chcel by som vediet ci kazdemu idu pneumaticke piesty tazko (myslim mechanicky tazko stlacit a roztiahnut)  ???
Pravda má len jednu výhodu.Nemusíš si pamätať čo si povedal.;D ;D ;D

germik

Jj, myslím že když jsou nové, tak každému (mě teda určitě), možná to půjde lehčeji až budou víc "jetý" ;) ;D.
Taky jsem možná někde četl, že je kdosi mazal ??? , ale to si možná pletu s LA-čkama.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kiko97


Bery

Citace od: germik kdy 17.10.2010, 20:18:38
Jj, myslím že když jsou nové, tak každému (mě teda určitě), možná to půjde lehčeji až budou víc "jetý" ;) ;D.
Taky jsem možná někde četl, že je kdosi mazal ??? , ale to si možná pletu s LA-čkama.

pleteš ;)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

qeatser

Pravda má len jednu výhodu.Nemusíš si pamätať čo si povedal.;D ;D ;D

Kiko97

#166
S hadičkami, ventilom a pumpou idú ťahšie a ešte viac ak ich napumpuješ. Bez hadičiek, ventilov a púmp (bez tlaku) idú ľahšie. :( A podľa toho čo berieš za ťažko. v tom pieste je tesnenie a vzduch sa musí rýchlo premiestniť von cez tenkú dieru.  ;)

qeatser

 myslim tym ked je piest odpojeny od vsetkeho, ale nasiel som sposob ako ulahcit chod piestu:tak ze namazes to kovove
Pravda má len jednu výhodu.Nemusíš si pamätať čo si povedal.;D ;D ;D

germik

Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s poháněnou zatáčecí nápravou, řešenou pomocí zavěšení z 8297 - Off roadera. Já ho mám, ale přijde mi, že s tím kuličkovým jointem nejde kloudně zatáčet - on tam prostě překáží - páčí se to přez něj, takže je tam strašně malý rejd... :-\. Přesto jsem to tak viděl na několika Rallye autech ???. Může mi tedy někdo říct, jak to je? díky  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kiko97

Ja má taktiež 8297. Predná náprava z toho: malý rejd, pri zatočení ide hriadeľ ťažko síce to nemám odskúšané v praxi. U mňa rozhodne nie. A tú nápravu chceš: tuhú, pevnú alebo zavesenie oboch kol.  ;)

germik

No, asi takovou jako je na Off-roaderu - zatáčecí, každé kolo zavěšeno zvlášť, jen je ještě k tomu poháněná... i když možná že kdybych ho použil na kyvnou nápravu, rejd by se trochu zvětšil :-\ - i když asi ne o moc... :(
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kiko97

Nie ak môže byť výkyvná tak zatáčanie urobíš na 45°. Náhon dáš cez "bevely" alebo "knoby".


Měch

Ta náprava má malý rejd a jde ztuha, jenom když máš to zavěšení odpružené (hodně napnuté). Když by bylo vodorovně, zlepší se to. Jestli to chceš na ježdění doma tak je to v pohodě, protože když je kolo hnané, tak vlastně nebrzdí, ale táhne. Na Rally bych ale už doporučil něco jiného. Můžeš se podívat co jsem s nimi udělal na rally já  :( ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

hero219

A aká je teda podla vás najlepšia predná náprava ktorá zatáča,nezávisle pruží a má náhon?Na relly.Ja mám tiež velké problémy s prednou nápravou na Tatre 815 4x4,hlavne s nedostatku dielov.

Měch

původně jsem nechtěl prozrazovat svůj plán, ale asi to udělám tak jak to mají terénní auta, monster trucka atd.....pevnou nápravu na pružinách (něco podobného jsem už použil na trialu a měl to tak i Shmade) to je podle mého gusta nejlepší. Ale je to zas složité....
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

germik

#176
Ahoj, mám další otázku/žádost o radu:
Chci se zeptat: jak by mělo vypadat nádrž na vodu, ze které by se voda vytačovala dále? Je to něco jako měl Peter u svého Denise Rapiera - koukal jsem na ty fotky, bohužel jsem to tam neviděl jasně. Idea je taková, že od kompresoru (standartní Lego) bude vést hadice do nádrže (třeba PET lahve, možná seženu něco lepšího, a tím že tam bude vznikat přetlak, bude voda vytlačovaná další hadičkou z nádrže ven. Je mi jasné že je to nedomyšlené a právě proto se ptám - třeba jestli má být výstupní hadička co nejníž v nádrži a tak ??? :-\ . Hodilo by se třeba i jednoduché kreslené schémátko ;) .
Díky moc ;-)

Edit: A když už se ptám: nevíte někdo o stránkách, kde je info o zemědělských strojích atd. (popř. blueprinty ;) ),uvítal bych linky - chodíval jsem na topstroje ale ty teď nějak nejdou :(.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Pieters

Citace od: germik kdy 26.10.2010, 18:37:49
Ahoj, mám další otázku/žádost o radu:
Chci se zeptat: jak by mělo vypadat nádrž na vodu, ze které by se voda vytačovala dále? Je to něco jako měl Peter u svého Denise Rapiera - koukal jsem na ty fotky, bohužel jsem to tam neviděl jasně. Idea je taková, že od kompresoru (standartní Lego) bude vést hadice do nádrže (třeba PET lahve, možná seženu něco lepšího, a tím že tam bude vznikat přetlak, bude voda vytlačovaná další hadičkou z nádrže ven. Je mi jasné že je to nedomyšlené a právě proto se ptám - třeba jestli má být výstupní hadička co nejníž v nádrži a tak ??? :-\ . Hodilo by se třeba i jednoduché kreslené schémátko ;) .
Díky moc ;-)

Já bych to udělal takhle :

germik

Díky, tak podobně jsem si to představoval, jen ten ventil - musí tam být? Snad ne, ne? ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Pieters

#179
Citace od: germik kdy 26.10.2010, 19:07:03
Díky, tak podobně jsem si to představoval, jen ten ventil - musí tam být? Snad ne, ne? ???

nemusí. můžeš natlakovat airtank a pak ho pustit do nádrže.

edit:

když zapneš jen kompresor a nebude tam ventil tak nádrž nenatlakuješ pořádně a nebudeš mít proud.( ze začátku to poteče jen čůrkem ) já bych ten ventil tam dal.