Samolepky a jejich nahrazení

Založil sam.no, 05.12.2005, 19:21:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

J_BOB

imho ked cmaras fixou, tak to zanecha take pruhy, a tie v mieste kde sa prekryvaju robia nepekne pruhy  :P ale na sklo som to sete neskusal. nehlasi sa daky obetny baranok odvazlivec ktory by skusil ako to vyzera na skle / lepiacej paske? alebo ste to uz dakto skusali ? :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

cembry

Bilou jsem sice jeste primo nevidel, musel bych ji koupit, ale videl jsem v akci ostatni barvy. Na skle to vypada pomerne slusne, je to ale trosku silnejsi nez normalni samolepka. Zkusim vysvetlit pritelkyni, ze nutne potrebuje bilou barvu na malovani na sklo, ze to jejim vytvorum doda tu pravou svezest. (a paxi ji samozrejme pujcim)  ;D >:D

J_BOB

#32
prijatelka Priatelka je maliarka? alebo co?  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

cembry

Malirka zrovna neni, ale obcas ji bavi vyrabet ruzny ozdoby na sklo a podobny blbinky. Takze by se dalo rict, ze je malovani jejim konickem (obcas).

TomG

A neni lepsi vzit samolepku na maskovani kde polepis ten dilek jen tam kde nechces barvu a pak to jen pretres tim fixem s jistotou, ze ta barva nebude kde nechces ?
Only the best can survive.

cembry

Citace od: TomG kdy 11.01.2006, 20:46:16
A neni lepsi vzit samolepku na maskovani kde polepis ten dilek jen tam kde nechces barvu a pak to jen pretres tim fixem s jistotou, ze ta barva nebude kde nechces ?

Samozrejme ze jsem pocital s necim takovym jako je sablona, ktera mi po prilozeni necha kreslit jenom na plochu urcenou k zabileni.

KLF

Je na to este jedno riesenie, i ked dost pracne. Vystrihnut si biele pasiky a nalepit ich na okno (samolepky). ALEBO - nalepit tam ciste bielu samolepku a ziletkov vystrihnut tie casti, ktore by mali ist prec. To vidim dost realizovatelne.
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 13:50:53
nalepit tam ciste bielu samolepku a ziletkov vystrihnut tie casti, ktore by mali ist prec. To vidim dost realizovatelne.

Keď budeš rezať nálepku, tak doškriabeš aj ten podklad a keď potom budeš chcieť ten dielik použiť na niečo iné bez tej nálepky, tak ho budeš mať doškriabaný.
Alebo som niečo nepochopil?

TomG

Podle me si to pochopil dobre, rezat samolepku primo na tom dilku neni uplne nejlepsi reseni
Only the best can survive.

KLF

Citace od: Cavelon kdy 12.01.2006, 14:19:31
Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 13:50:53
nalepit tam ciste bielu samolepku a ziletkov vystrihnut tie casti, ktore by mali ist prec. To vidim dost realizovatelne.

Keď budeš rezať nálepku, tak doškriabeš aj ten podklad a keď potom budeš chcieť ten dielik použiť na niečo iné bez tej nálepky, tak ho budeš mať doškriabaný.
Alebo som niečo nepochopil?

ja neviem, ja ked si niekde na LEGO nalepim raz samolepku, tak to asi ma nejaky vyznam a uz ju odtial dole nedavam. A ked budem chciet ciste sklo, tak si zoberiem ciste - bez samolepky.
Dost logicke podla mna.
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 14:37:32

ja neviem, ja ked si niekde na LEGO nalepim raz samolepku, tak to asi ma nejaky vyznam a uz ju odtial dole nedavam. A ked budem chciet ciste sklo, tak si zoberiem ciste - bez samolepky.
Dost logicke podla mna.


Áno, keď si viac zberateľ ako staviteľ. Lebo v opačnom prípade sa Ti môže taký dielik hodiť práve bez samolepky, využiješ teda jednú z ich výhod a odstrániš ju, najmä keď máš ešte také nálepky v zálohe ;) Viem z vlastnej skúsenosti - požičal som tak nedávno Kubkovi biele dvierka na vláčik z Model Team autíčka. ;)

KLF

Citace od: Cavelon kdy 12.01.2006, 15:10:08
Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 14:37:32

ja neviem, ja ked si niekde na LEGO nalepim raz samolepku, tak to asi ma nejaky vyznam a uz ju odtial dole nedavam. A ked budem chciet ciste sklo, tak si zoberiem ciste - bez samolepky.
Dost logicke podla mna.


Áno, keď si viac zberateľ ako staviteľ. Lebo v opačnom prípade sa Ti môže taký dielik hodiť práve bez samolepky, využiješ teda jednú z ich výhod a odstrániš ju, najmä keď máš ešte také nálepky v zálohe ;) Viem z vlastnej skúsenosti - požičal som tak nedávno Kubkovi biele dvierka na vláčik z Model Team autíčka. ;)

No ja som byval stavitel aj s bratom dlhe roky. A ked vravim dlhe myslim tym viac ako 10 rokov. A tiez sme mali ponalepkovane dieliky (kam nalepky patrili podla zakladneho modelu), ale vzdy sme sa nejako vynasli, ked sme stavali daco ine. Odliepanie samolepiek z dielov, kam podla TLG patria, len kvoli tomu, ze presne ten diel potrebujem mi pride divne...
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 15:47:37
Odliepanie samolepiek z dielov, kam podla TLG patria, len kvoli tomu, ze presne ten diel potrebujem mi pride divne...

Ja som mal teraz na mysli iba nálepky, ktoré si sám vyrobíš a tým pádom ich môžeš mať, koľko len chceš. ;)

Jindroush

Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 15:47:37
Odliepanie samolepiek z dielov, kam podla TLG patria, len kvoli tomu, ze presne ten diel potrebujem mi pride divne...

Hehe, tak to se radši ani nedívej sem...
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=106419

(Už mám tip na náhražku toho sajrajtu, co na to používají soudruzi v USA)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Jindroush

Ne 'ničí' ale 'odstraňuje'. Hurá!  :D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

aky ze je v tom rozdiel? iank celkom fajn vec. asi ze sa to hodi na ohavne potlacene dielce z "Nahrab si svoju lego tasku"
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Raistlin M

J:A čím to odstraňují a co na to hodláš použít ty? (vím, že klasický odlakovač je k tomu nevhodný)

Jindroush

Oni používají Brasso. Já mám něco v merku, provedu pokusy a dám vědět...
Placko s potiskem NBA, těš se!  >:D >:D >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

Citace od: Jindroush kdy 12.01.2006, 15:59:06
Hehe, tak to se radši ani nedívej sem...
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=106419

FUJ! To je hnus úmyselne ničiť originálnu potlač. Ten človek zjavne nieje zberateľ.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jindroush

Zničit krtka hnusný potisky!  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Citace od: myth kdy 12.01.2006, 16:32:10
Citace od: Jindroush kdy 12.01.2006, 15:59:06
Hehe, tak to se radši ani nedívej sem...
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=106419

FUJ! To je hnus úmyselne ničiť originálnu potlač. Ten človek zjavne nieje zberateľ.

Jenže třeba já mám z kiloware dílky, které jsou ze setů, které už mám a na druhé zkompletování není dost dílků dalších. Pokud má takový dílek potisk a hodí se mi jinam do setu , popř. prostě do stavby, tak to je vcelku schůdné řešení. Samozřejmě je to jedno z posledních řešení a ten dílek nesmí chtít v tom stavu někdo jiný, že.

rdk

Citace od: Jindroush kdy 12.01.2006, 16:27:51
Placko s potiskem NBA, těš se!  >:D >:D >:D

Jojo, taky mám ten brick s NBA potiskem a použiju tvůj recept, podaří-li se ti to. 8)

KLF

Citace od: rdk kdy 12.01.2006, 16:44:07
Citace od: Jindroush kdy 12.01.2006, 16:27:51
Placko s potiskem NBA, těš se!  >:D >:D >:D

Jojo, taky mám ten brick s NBA potiskem a použiju tvůj recept, podaří-li se ti to. 8)

O ktorom dieliku hovorite ?
Terminated.

Cavelon


KLF

No ak je to ono, tak v tej clear forme by to bodlo bez tej potlace ! Ale hovorili o placke, toto je skor panel. Placka by mohla byt tile.
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 12.01.2006, 16:58:14
No ak je to ono, tak v tej clear forme by to bodlo bez tej potlace ! Ale hovorili o placke, toto je skor panel. Placka by mohla byt tile.

Toto je brick 1x6x5. Úzky, teda možno preto to nazvali plackou...

Jindroush

Nene, myslel jsem ten brick.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

Já zase nechápu smysl tohoto potisku: http://www.peeron.com/inv/parts/4594px1  - pouze na fialovém autobuse! Nalistoval jsem si příslušnou pasáž v knize, ale tenhle nesmysl tam vůbec není!

Cavelon

Citace od: betakaroten kdy 12.01.2006, 21:25:06
Já zase nechápu smysl tohoto potisku: http://www.peeron.com/inv/parts/4594px1  - pouze na fialovém autobuse!

Nie je to akože taká tá hompáľajúca sa somarina, čo si niektorí šoféri vešajú v aute pred xicht (aby skôr nabúrali ;D)?