Samolepky a jejich nahrazení

Založil sam.no, 05.12.2005, 19:21:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

sam.no

Tak když už jsem to tady (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=872.90) nakousla, nemohl by tu někdo dát radu jak nahrazovat poničené nálepky na lego?

J_BOB

"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

sam.no

A link na ty scany samolepek někdo náhodou nemá?

J_BOB

na HCC v scanoch navodou su vacsinou aj samolepky oscanovane
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

sam.no

Kdo hledá najde ;D http://www.hccamsterdam.nl/brickfactory/stikkers/index.htm
bohužel nové duplo letiště tam není a asi dlouho nebude, pokud tam vůbec tude :'(
Pokud by náhodou někdo tento set koupil dětem, tak nejprv prosím oskenujte než nalepíte. Díky

Llevelyn

Dobrá zpráva
u nás v  **eli zakopané mají grafické studio, kde tisknou i samolepky a dušovali se, že i ty na Lego zvládnou, určitě tedy tisknou na průhledné filie...tož půjdu na výzkumy..až zjistím, jak to má vypadat, formáty a barvy etc. dám avizo. Není prý to problém , lépe ve větším množství..povídali. Možná zde budeme moct tisknout samolepky pro celé forum.. ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

rdk

Ono není problém tisknout samolepky, ale je problém tisknout bílou barvu na průhledný materiál. Tiskárna, co tiskne bílou, není příliš obvyklá...

Raistlin M

#7
Citace od: rdk kdy 27.12.2005, 19:05:41
Ono není problém tisknout samolepky, ale je problém tisknout bílou barvu na průhledný materiál. Tiskárna, co tiskne bílou, není příliš obvyklá...

Tady v Lysé to prej bez problémů zvládnou. Máš to stejně za rohem jako my ;)

Edit: já si spletl rdk se sam.no. Tak teda...sam.no to má stejně daleko. rdk...neboj, všechno zjistíme ;D

Colonel32

jestli se ti podari zaridit to, aby nam delali samolepky, nejlepe i s orezem, za nejakou rozumnou cenu, tak jsi hrdina fora...

TomG

No uvidime jestli nekecaji :) Jinak nekdo musi ty samolepky nachystat at maji co tiskout a kolik budou chtit za A4 a taky trefit ty bravy.
Only the best can survive.

werrac

Trefit barvy nebude asi tak strasny problem, navic u velke casti samolepek nemusi barva presne sedet, nebot se nepasuji na dily shodne barvy, a ty co budou vedle dilu dane barvy holt pripadne nebudou. Ja osobne bych ocenil napr. cerne a bile symboly zeleznice na pruhledne folii, bilo-cervene a cerno-zlute pruhy, sanitni, hasicske a policejni znaky a napisy atp.

TomG

I trefeni barev bude treba nebo to chces delat stejne lamersky jako LEGO?
Only the best can survive.

werrac

Kdyz si pozorne prectes, co jsem napsal, tak z meho pohledu to tak nutne neni ......

otaznik

IMHO jsou stejné barvy důležité, vypadá to pak blbě, viz některé amatérské samolepky na LEGO.

KLF

Citace od: werrac kdy 28.12.2005, 07:48:43
Kdyz si pozorne prectes, co jsem napsal, tak z meho pohledu to tak nutne neni ......

Myslim, ze sme vsetci pozorne citali. Suhlasim s otaznikom, ze netreba podcenovat tie farby. mam skusenost s amaterskymi samolepkami, tak viem o com hovorim.

Inak k tejto teme som sem na forum uz niekde pisal. V Bratislave mi jedna firma robi samolepky a aj som ich aplikoval a nie je vidiet rozdiel od LEGO original. Ale napriklad na London bus nie a nie trafit cervenu. ;( Tak tam je to trochu vidno. Mam pocit, ze robia aj na priehladnu foliu, len teraz neviem presne ako to je s bielou na priehladnu. Zda sa mi, ze biela farba sa v tom pripade berie ako priehladna cast. Samolepky som stahoval z HCC a upravoval vo Photoshope, lebo su to scany. Vysledny efekt je ale slusny, VELMI blizky originalu. Jediny problem je, ze samolepka by mohla byt trochu tensia.
Terminated.

J_BOB

co tam treba upravit vo photoshope? tiez by som si totiz chcel dat vytalcit dake samolepky a nechcem to poorat.
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

cembry

Osobne jsem si zatim delal jenom nalepku na markizu u 6374. Pouzil jsem soubor stazeny z HCC, upravil hlavne rozmery - aby se to spravne veslo. Tisknul jsem na inkoustovy tiskarne Canon MPC400 (takova postarsi prisera krizena se scannerem) na obycejnou papirovou lepici A4. Po vystrizeni a nalepeni je vysledek pomerne uspokojivy. Premyslel jsem, ze v tomto pripade bych mozna jeste zkusil prestriknout samolepku bezbarvym lakem (asi jeste pred nalepenim  ;) ). Mohlo by to ozivit barvy a dat "potisku" lesk.

KLF

#17
Citace od: J_BOB kdy 28.12.2005, 12:27:40
co tam treba upravit vo photoshope? tiez by som si totiz chcel dat vytalcit dake samolepky a nechcem to poorat.

Ked si stiahnes z HCC niektory arsik, uvidis po zvacseni vo Photoshope, ze kvalita je adekvatna scanu. Cize okraje su rozmazane, pixely maju rozny odtien farby na jedneofarebnej ploche, biela je zlozena z viacerych odtienov bielej a podobne. Treba to teda upravit. Orezat okraje, vyfarbit plochy jednou farbou, atd. Je s tym trocha robota. Ale nie vsetky scany je treba upravovat. Ja som si tak robil samolepky a prikladam ich zmensenu podobu pre potreby fora.
No a este jedna vec - ked to ides dat tlacit, potrebuju format .psd alebo iny Photoshop format.

Terminated.

rdk

Pěkně sis s tím pohrál. Pár samolepek z těchto aršíků bych ocenil. 8)

Mě se zatím v Brně nepovedlo najít firmu, co by tiskla bíle na transparentní materiál. :(

KLF

#19
Citace od: rdk kdy 28.12.2005, 14:04:08
Pěkně sis s tím pohrál. Pár samolepek z těchto aršíků bych ocenil. 8)

Mě se zatím v Brně nepovedlo najít firmu, co by tiskla bíle na transparentní materiál. :(

Sak ked posles co chces vytlacit, ja tam mozem skocit do tej firmy tu v Bratislave a mozem skusit dat vytlacit zase. A rozvno sa spytam este raz na tu priesvitnu tlac, lebo to by sa aj mne zislo. Len mam silny pocit, ze mi hovorila, ze na priehladnu TLACIA vsetko okrem bielej, lebo ta plni funkciu priehladnosti. Vravim - mozem vyzistit.
A4 tam stala tusim okolo 50.- Sk.
Terminated.

rdk

Citace od: KLF kdy 28.12.2005, 14:13:12
Sak ked posles co chces vytlacit, ja tam mozem skocit do tej firmy tu v Bratislave a mozem skusit dat vytlacit zase.

Díky za ochotu, ale barevnou laserovku k dispozici mám. Jaxem psal, problém je jen s tiskem bílé...

KLF

Citace od: rdk kdy 28.12.2005, 14:19:38
Citace od: KLF kdy 28.12.2005, 14:13:12
Sak ked posles co chces vytlacit, ja tam mozem skocit do tej firmy tu v Bratislave a mozem skusit dat vytlacit zase.

Díky za ochotu, ale barevnou laserovku k dispozici mám. Jaxem psal, problém je jen s tiskem bílé...

A samolepku ako taku mas ? Priesvitnu s lesklym povrchom a aby nebola moc hruba ? Je to dostat ?
Terminated.

rdk

Citace od: KLF kdy 28.12.2005, 14:20:53
A samolepku ako taku mas ? Priesvitnu s lesklym povrchom a aby nebola moc hruba ? Je to dostat ?

Po samolepce sem se ještě nepídil, ale to by snad mělo jít sehnat...

TomG

#23
Samolepka pujde bezne koupit, nevim jak je hruba ale minimalne pro laserove tiskarny se dela samolepka bila a pruhledna. Sem nedavno kupoval na neco bilou .. tusim 30kc stala A4
Bila je jak leskla tak i matna, leskla je samozrejme pro laser. matnou zas je pro inkoust. Jen nevim jak by se to chovalo po striknuti lesklym lakem, aby to melo podobny povrch jako tisk z laseru na leske samolepce. I kdyz u laseru je to obcas jedno, pze i ten tisk je leskly i na matnem papire.
Only the best can survive.

Llevelyn

Tak se přátelé neradujte, z tisku zatím nic nebude... :P
Když paní zjistila, kolik toho chcem/ málo/ tak prej to nejde, ani tohle nejde a tamto už vůbec..prej to dělaj někde v Praze >:(..to by němej neřek.... >:D

Jdu prokoumat tu Prahu... ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

KLF

Takze bol som si dnes dat vytlacit ten stredny arsik z tych 3 (viď vyššie). Povedal som im, aby mi to vytlacili na obycajnu samolepku a aj na priesvitnu. Vysledok je super ! Na tej priesvitnej vsetko co je biele, sa berie ako priesvitne ! Samolepka je na tenkej, lesklej folii. Stalo to 40.- Sk.
Takze snad dobra sprava. ;)
Terminated.

J_BOB

znie to super. skusali ste uz dakto robit si vlastne samolekpy na torsa minifigov? mohla byt celkom sranda  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Jindroush

No, to není přesně to. Já bych rád, aby to, co je bílé, bylo bílé  ;D

Tj. vytisknout takový ty 'žaluzie', co se lepily na okna 1x4x5 třeba v poldárnách...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 17:23:18
No, to není přesně to. Já bych rád, aby to, co je bílé, bylo bílé  ;D

Tj. vytisknout takový ty 'žaluzie', co se lepily na okna 1x4x5 třeba v poldárnách...

No to bude prave asi problem...  :-\ Aspon v tejto firme. Rozmyslal som, ze to skusit okaslat nejakym MIERNE tmavsim odtienom bielej. Ale ja som rad, ze aspon toto ide. Tie Rolls-Royce znaky mi bodli !
Terminated.

cembry

Pokud se jedna jenom o ty zaluzie do oken, coz jsou v podstate bily pruhy - nestacilo by na to pouzit bilou fixu, kterou se kresli na sklo a udelat tam par car na pruhlednou samolepici pasku?  ;)