Zabalenie hotových MOC-ov a ich preprava

Založil Micho, 11.08.2009, 22:28:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

V rámci výstavby koľajišťa Stavba krajiny so železnicou riešime teraz s Cavelonom prepravu jednotlivých postavených častí z Tatranskej Lomnice do Banskej Štiavnice. Včera na našom osobnom stretnutí sme to rozoberali.

Koľajište by sa malo skladať z 26 dielov po 96x96 studov, ktoré budú vytvorené Cavelonom v mieste bydliska a takto prepravené. Je to pôdorysný rozmer cez 77x77 cm, výška bude rôzna. Vyššie stavby sa dokompletizujú na mieste. Prípadne sme uvažovali z dôvodu prepravy na zmenšenie rozmerov na 96x64 studov, čo by bolo orientačne 77x51 cm, lenže to by bolo zase viacej dielov (38-40 ks).

Celkom by ma zaujímali skúsenosti vystavovateľov väčších celkov zo Svitáv a Brna. Ja som prepravoval menšie veci a stavebný materiál. Ešte Edwardovi z Kežmarku som pomáhal s nejakými vecami, tie si však zabalil sám.

Privítam nejaké konštruktívne a realizovateľné nápady, niečo síce máme premyslené ale možno to má niekto lepšie vyriešené. Predsa sa jedná o väčšie množstvo. A ak by sa dali použiť nejaké vhodné vyrábané pevné krabice (napr. link tu), tak by to bolo fajn. Dosť som sa hrabal aj na webe ...  Neviem nájsť nič vhodné okolo 80 x 80 cm. A možno to pomôže aj ďalším, ktorý riešia problém s balením.  ;)

Jindroush

Koukal jsem na místní PackShop, krabice maximálně 80x60. Ani naležato se to nevejde, leda sem http://www.packshop.cz/search.php?m3=111  ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

Pokud by byl zájem, můžu se zeptat známého co má firmu s obalovým materiálem kolik by stálo vyrobení krabic "na míru". Podrobnosti SZ.

Micho

Citace od: Honzik kdy 11.08.2009, 22:59:43
Pokud by byl zájem, můžu se zeptat známého co má firmu s obalovým materiálem kolik by stálo vyrobení krabic "na míru". Podrobnosti SZ.

OK, Honzík, vďaka za ochotu.  :D  Očakávam pri takomto malom množstve relatívne vysokú jednotkovú cenu (nastavenie strojov ...). Jedine ak by to bola "kamarátska služba". Vtedy sa dá veľa s cenou spraviť. Aj preprava na Slovensko by bola zrejme cenovo náročná. Poznám pár miestnych firiem, čo sa tým zaoberajú, mám v úvahe skusmo ich kontaktovať, či nemajú aj niečo vhodné hotové.   ;)

Micho

Citace od: Jindroush kdy 11.08.2009, 22:50:58
Koukal jsem na místní PackShop, krabice maximálně 80x60. Ani naležato se to nevejde, leda sem http://www.packshop.cz/search.php?m3=111  ;D ;D

Toto je azda najlepšie spracovaná stránka na kartónové obaly, čo som zatiaľ pozeral.  8) Celkom ma zaujala táto časť, hlavne tie spodné položky:  http://www.packshop.cz/katalog.php?m2=23

Prípadne takéto niečo na prepravu super veľkých MOC-ov.
http://www.packshop.cz/katalog.php?m2=35


Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Citace od: Micho kdy 11.08.2009, 22:28:25
Celkom by ma zaujímali skúsenosti vystavovateľov väčších celkov zo Svitáv a Brna.

Moje zkušenosti ze Svitav jsou zde doporučuji balení nepodcenit.

Současně se nabízím jako svoz na trase ČB-Písek-Tábor-Praha-Brno-Bratislava-B. Štavnice  ;D >:D

Micho

Citace od: peki kdy 11.08.2009, 23:28:16
Citace od: Micho kdy 11.08.2009, 22:28:25
Celkom by ma zaujímali skúsenosti vystavovateľov väčších celkov zo Svitáv a Brna.

Moje zkušenosti ze Svitav jsou zde doporučuji balení nepodcenit.

Současně se nabízím jako svoz na trase ČB-Písek-Tábor-Praha-Brno-Bratislava-B. Štavnice  ;D >:D

Nakoniec to je na začiatku témy, ale aspoň som si pripomenul Svitavy a Pekiho rodeo na poli.  ;D  8)

Hana129

#8
Oni http://www.packshop.cz zpracovávají i kartony na míru. ;)

Nebo pak něco takového http://www.pressel.com/group.whtml?cart=090811234726943869&v_country=CZ&v_lang=CS&v_curr=CZK&v_gr1=1&v_gr1_id=1000001&v_gr2=1&v_gr2_id=2000001&v_gr3=1&v_gr3_id=3000005&newcart=y  s tím má zkušenosti Jarmila, akorát na ten rozměr modulu to taky není.  ;)


matny

Napr. výrobné družstvo VZOR  ;)

-výroba obalov netradične malých a veľkých rozmerov o šírke až do 2 600 mm
-krátke dodacie lehoty cca 7 - 14 dní
-výroba veľkých i malých množstiev obalov tj. aj od 10 ks


Micho

Citace od: Micho kdy 11.08.2009, 22:28:25
...
Koľajište by sa malo skladať z 26 dielov po 96x96 studov, ktoré budú vytvorené Cavelonom v mieste bydliska a takto prepravené. Je to pôdorysný rozmer cez 77x77 cm, výška bude rôzna. Vyššie stavby sa dokompletizujú na mieste. Prípadne sme uvažovali z dôvodu prepravy na zmenšenie rozmerov na 96x64 studov, čo by bolo orientačne 77x51 cm, lenže to by bolo zase viacej dielov (38-40 ks).
...

Vďaka za všetky tipy.  :D  Nakoniec pristupujeme k tej druhej verzii, takže sa pracuje v Košiciach u jednej firmy na kartónových obaloch 80 x 60 cm, možno aj vo viacerých výškach. Uvidíme, dáme vedieť skúsenosti s takouto koncepciou stavby a prepravy koľajišťa.  ;)

Jindroush

Jestli by nepřišlo levněji si pronajmout skříňovou avii a rovnou to v ní postavit.  ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Jindroush kdy 14.08.2009, 22:25:17
Jestli by nepřišlo levněji si pronajmout skříňovou avii a rovnou to v ní postavit.  ;D ;D

Aj túto možnosť sme zvažovali a rozmýšľali sme aj o pojazdnej výstave.  ;D ;D

Pri spôsobe nastavenia tlmičov takýchto náklaďákov, ktoré je hodne tvrdé, sme však usúdili, že čoskoro by sme pri kvalite našich ciest viezli len hromadu rozsypaných kociek. Takže sme z toho upustili.  ;D ;D

Micho

Pre zaujímavosť ohľadom balenia a prepravy vlakového koľajištia do Banskej Štiavnice.

Takže máme vo výrobe v Košiciach 80 ks krabíc z päťvrstvej lepenky, ktoré použijeme hlavne na balenie modulov pre vlakové koľajište cca 10 x 1,6 m. To je rozdelené na moduly 48 x 96 studov (51,2 x 76,8 cm), spolu ich je cca 38 ks. Teda potrebujeme 40 ks krabíc, predpokladáme jednorázovú prepravu. S výrobou som však dohodol minimálne množstvo pre výrobu na 80 ks krabíc. Krabice nás vyjdu na 1,83 € bez DPH na ks.

Päťvrstvú lepenku sme zvolili na základe testov pevnosti veľkých krabíc. Javí sa nám dostatočne pevná na uloženie hotových modulov na seba, ich prepravu a manipuláciu. Rátame s ich viacnásobným využitím pre tento koncept prepravy. Vnútorné rozmery krabíc sú 81 x 56 x výška 30 cm. V rozloženom stave zaberajú plochy cca 139 x 88 cm. Jednotlivé moduly budú uložené na sololite, ktorý je dostatočne pevný na manipuláciu hotových modulov a zabraňuje ich rozpadnutiu. Samotný sololit za tú funkciu celkom cenovo ujde, 1 ks potrebných rozmerov pod modul 96 x 64 studov vychádza s narezaním napr. v Baumaxe na niečo cez 1 €, spolu je potrebných 40 ks.

Pri riešení krabíc sme zvažovali asi najviac tohto predajcu, ktorého tu dal Jindroush ako tip: http://www.packshop.cz/katalog.php?m2=23. Majú svoju sieť aj v Bratislave - http://www.packshop.sk/katalog.php?m2=23

Mali sme však obavy z tesného vnútorného rozmeru a výška sa nám javila zbytočne vysoká, čo pri takomto množstve krabíc sa už pri preprave aj prejaví.

zakm

Ja osobne už pomaly začínam tiež chysať a premýšlať balenie MOCu. Pre tých ktorý nemajú prístup k takým vymoženostiam ako Micho (fakt vyborny napad  ;) ) tak ja používam obycajne kartonove krabice ktore sa daju zohnat v hocijakych potravinach . Najlepsie su tie cez rannu sichtu ktore majú pokrývku...toť odo mňa  ;)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

5o

Fíha, ten čas veľmi rýchlo beží. Asi niekto rýchlejšie otáča zameguľou, inak si to neviem vysvetliť.
No a teraz k veci, úprimne vám závidím, že ste už vo fáze balenia. Ja som ešte nedokončil ani plánovanú ulicu a už je tu október, a žiaľ vyzerá to tak, že to asi do výstavy nestihnem.
Tak v podstate je aj celkom dobré, že som sa neprihlásil, ako som pôvodne chcel. Ale čo sa nestalo, môže byť, možno to ešte stihnem, len včera v noci sa ma zmocnil taký blbý pocit.
Preto lebo Lego...

Micho

Citace od: 5o kdy 01.10.2009, 07:58:59
Fíha, ten čas veľmi rýchlo beží. Asi niekto rýchlejšie otáča zemeguľou, inak si to neviem vysvetliť.
No a teraz k veci, úprimne vám závidím, že ste už vo fáze balenia. Ja som ešte nedokončil ani plánovanú ulicu a už je tu október, a žiaľ vyzerá to tak, že to asi do výstavy nestihnem.
V tomto prípade je to nutnosť. Cavelon už nemá kde dávať hotové moduly, časť už dokonca skončila na obývačkovej stene. Priebežne hotových modulov pre koľajište je cez 15. Pri rozmere 78 x 52 cm uložiť to v klasickom 3 izbovom byte je riadna fuška. Takže musia do krabíc, ktoré pôjdu na seba. Preto sme hľadali na jednej strane veľké krabice, ale s nízkou výškou 30 cm. Pri 5 vrstvom kartóne sú dosť pevné, aby sme ich mohli dať 5-6 ks na seba. A to hodne pomôže.  ;)

Citace od: zakm kdy 30.09.2009, 23:25:36
Ja osobne už pomaly začínam tiež chysať a premýšlať balenie MOCu. Pre tých ktorý nemajú prístup k takým vymoženostiam ako Micho (fakt vyborny napad  ;) ) tak ja používam obycajne kartonove krabice ktore sa daju zohnat v hocijakych potravinach . Najlepsie su tie cez rannu sichtu ktore majú pokrývku...toť odo mňa  ;)
Aj túto možnosť sme zvažovali, pár metrov odo mňa v Košiciach je Metro, krabíc tu majú hodne. Ovšem nenašli sa vhodné pre naše koľajište, keď sú veľké, tak sú vysoké. Často z tenkej lepenky ... A ešte v takomto množstve ...  :(

Citace od: 5o kdy 01.10.2009, 07:58:59
Tak v podstate je aj celkom dobré, že som sa neprihlásil, ako som pôvodne chcel. Ale čo sa nestalo, môže byť, možno to ešte stihnem, len včera v noci sa ma zmocnil taký blbý pocit.
Výborne, nech ten pocit ešte zosilnie a privítame ďalšieho staviteľa.  ;D 8)

Shmade

Citace od: Micho kdy 29.09.2009, 23:44:04
Pre zaujímavosť ohľadom balenia a prepravy vlakového koľajištia do Banskej Štiavnice.

...

A máte nejak vyřešené i vyndavání modulů? Na ten sololit by to chtělo něco jako madla, třeba jen dvě díry a protáhnout nějakej drát... Pokud tedy nejsou krabice otevíratelné z boku...

5o

Citace od: Micho kdy 01.10.2009, 08:23:41
Výborne, nech ten pocit ešte zosilnie a privítame ďalšieho staviteľa.  ;D 8)
Včera v noci sa ma zmocnil taký blbý pocit, že to nestihnem. Ak tento blbý pocit ešte zosilnie, tak potom ma dobehne už len infarkt.
Preto lebo Lego...

Micho

Citace od: Shmade kdy 01.10.2009, 10:21:28
Citace od: Micho kdy 29.09.2009, 23:44:04
Pre zaujímavosť ohľadom balenia a prepravy vlakového koľajištia do Banskej Štiavnice.

...

A máte nejak vyřešené i vyndavání modulů? Na ten sololit by to chtělo něco jako madla, třeba jen dvě díry a protáhnout nějakej drát... Pokud tedy nejsou krabice otevíratelné z boku...

Úvaha je presne tak, ako píšeš. Krabice sa otvárajú zhora. Dáme na sololit po dve dierky na každej z dlhšej strany. Namiesto drôtu uvažujeme pevnejší povraz. V nedeľu to vyskúšame.  8)

Micho

Trochu neskôr nejaké to foto z prvého balenia hotových modulov spred mesiaca zo 4.10. Dopadlo to úspešne, koncepcia sa ukázala funkčná a efektívna. Uloženie do krabíc výborne uvoľnilo miesto. Škoda, že sme nespravili fota z naukladaných krabíc na sebe v detskej izbe. Je tam záber iba krabice na obývačkovej stene. Aj tá slúži na dočasné miesto.  8)

Z modulmi uloženými na sololite sa robí výborne, bez nich by bol veľký problém s manipuláciou s hotovými modulmi o rozmeroch 96 x 64 studov.

Spolu sme uložili do krabíc polovicu modulov z 38. krabice sú označené, podľa potreby pri stavbe zadných modulov sa vyberú susediace hotové moduly. 8)

Micho

#21
Dnes v piatok sa uskutoční preprava väčšiny krabíc (teda väčšej časti koľajišťa) z Tatranskej Lomnice do Banskej Štiavnice. Spolu sa jedná nakoniec o 36 krabíc, dúfam že ich auto z múzea zoberie čo najviac, rátame minimálne s 24), aby na nás ostalo na sobotu iba malý zvyšok. Aj keď je všetko rozmerané a potvrdené, realita môže byť iná ... Mám dohodnutého pre istotu od bráchu v Poprade Renault Espace Grand, ale veľmi netúžim ho využiť, nejazdil som na tom a mám z neho rešpekt. Vyskúšal som si ho teraz prvýkrát v utorok, ešteže je to automat (na automate golfe momentálne jazdím).  ;)

Takže držte palce, aby sme v Banskej Štiavnici nemali z koľajišťa kiloware. To by sme nerozchodili.  ;D Teraz sa otestuje funkčnosť mojej a Cavelonovej koncepcie výstavby koľajišťa, preprava je jeden z kritických bodov, priznávam.  ;)

Cavelon

26 krabíc je už na ceste do BŠ. Trochu sme to museli narvať, ale aspoň nebudú lietať v aute. Dúfam, že šťastne docestujú a újma na moduloch bude minimálna. :)

Micho

#23
Túto tému môžem tiež čo sa týka ďalších nových informácií uzavrieť. Diskutovať samozrejme v prípade potreby je možné.

Koncepcia riešenia a prepravy hotových modulov koľajišťa sa ukázala veľmi vhodne zvolená. Pri preprave sa nám nerozpadol a ani nenarušil žiadny hotový modul. Krabice pri preprave prešli cca 200 km, dobre sa s nimi manipuluje, rozmer je vhodne zvolený aj na prechod cez bežné dvere bez vyklápania do bokov. Sem tam odpadla nejaká kocka, absolútne nič podstatné. Krabice z 5 vrstvového kartónu umožnili stohovanie na seba v naloženom stave. Cavelon použil na fixovanie hotových výtvorov v krabici malé stočené rolky kartónov, ktoré dostatočne fixovali výtvory proti pohyby do bokov.  8)

Dôležité je kvôli manipulácii umiestnenie hotových výtvorov na vhodnej podložke. Zvolený surový sololit je lacné a pevne postačujúce riešenie. Bez neho si nevieme predstaviť vyberanie a vkladanie do krabíc. Aj podľa obrázkov v tomto threade je zrejmé, že to zvládne úplne v pohode jeden človek.   8)

Aj na spätnú prepravu použijeme tento systém. Krabice nie je problém po použití rozobrať a odložiť pre ďalšie použitie.

Takže koľajište 9,7 x 1,6 m bolo úspešne prepravené na miesto určenia do Banskej Štiavnice.  8)

Samozrejme, že toto riešenie bolo zvolené pre rozsiahlosť stavby. Možno vám naše skúsenosti pomôžu v riešení prepravných problémov.  ;)

zakm

Včera večer som už definiitvne pripravil , zbalil , zalepil všetky krabice a su pripravene do Banskej štiavnice na sobotnajši prevoz.
Velmi mi pomohla Michova finta ukladania panelov , ja som sa stretol s podobnym problemom a musel som presuvat tiez modely do krabice , pri jednom sa mi to vydarilo no druhy ...karton bol na jednom mieste ohnuty a model lezal rozdrobeny na kusky na zemi ...takze v soboru budem mat o to viac roboty  :P
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...