S@H Česká republika!!!

Založil Jindroush, 29.02.2008, 14:47:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

SH v ČR

jsem hluboce konsternován, čekal jsem něco lepšího
pozitivní je že to tu je, uvidím jak se to časem rozjede
je mi to úplně jedno
nevím
jiná volba

eNTy

Citace od: Colonel32 kdy 13.11.2008, 14:44:51
Citace od: xtepn01 kdy 13.11.2008, 14:40:13
Nebo myslíš, že TLC udělalo něco pro české AFOLy...

Treba tohle: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15469.msg91028#msg91028 ?

Pripadne veci, ktere Beyer rozdava?

Ja nevim, ja jsem od Beyera nedostal nic.

Colonel32

#31
Citace od: xtepn01 kdy 13.11.2008, 15:09:11
Ja nevim, ja jsem od Beyera nedostal nic.

Kecas, mas kulicky...

Citace od: davda54 kdy 13.11.2008, 15:08:14
No vidíš nic tam nenakoupíš... = stejně to nakonec zkrachuje

JA tam nic nekoupim. Ne kazdy ma takove konexe, a clovek, ktery ma jen spoustu penez a chce UCSka az do domu tuhle moznost oceni.

Citace od: banana.com kdy 13.11.2008, 15:07:19
Kdo asi bude řvát, bude Moreega, který má set za 5499,- k dnešnímu dni.

A to se vyplati, ne?

Dingo

#32
http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=7679&cn=520&d=322  ??? ??? Že by chyba v ceně? (jenom se mi to zdá strašně levný oproti ostatním cenám) a to samé tento set http://shop.lego.com/ByTheme/Product.aspx?p=6212&cn=240&d=322 (alespon neco)

Darth

Jo, UCS Millenium Falcon taky - akorát se mi to zdá naopak hodně drahý oproti ostatním cenám.

Marty713

18 000Kč?

No fajn, pro mě žádná změna. Jakoby S@H nebylo. ;)

eNTy

Citace od: Colonel32 kdy 13.11.2008, 15:23:05
Citace od: xtepn01 kdy 13.11.2008, 15:09:11
Ja nevim, ja jsem od Beyera nedostal nic.

Kecas, mas kulicky...


Nojo, mas pravdu. Mea Culpa, dostal jsem od Lega kulicky v hodnote cca 0,5Eura. LEGA jsem nakoupil v poslednich letech cca za 2000 Euro. A dostal jsem odmenu za vernost ve vysi ctvrt promile. To je to u nas v drogerii lepsi....

Imperial Unicorn

Já mám radost, už nemusím mít starosti kde seženu Středověké městečko...

Hana129

Sama jsem taky ráda, že S@H je tady, i když ceny jsou jaké jsou, pořád je to lepší nežli nic. Časem se zákazníci najdou, ceny se budou měnit, poštovné se nějak podělí  ;D. (akorát mě mrzí, že tam asi neexistuje možnost při objednávce nad 3000,-- poštovné zdarma  >:D)

Když se mi před pár lety, znovu dostal do rukou Lego katalog a už jsme měli  tu vymoženost internet,  myslím, že to byl rok 2003  hrozně mě zamrzelo, když jsem si chtěla objednat Lego z odkazovaných stránek v katalogu www.lego.com. I když i jejich nabídka nebyla 100 %, měli tam volně ke koupi "stromečky, kytičky, nějaké figurky, samostatné okýnka atd." u nás prostě toto nebylo a dalo by se říct dodnes ještě úplně 100%-tně není.
Pro obyčejné lidi, kteří prostě berou Lego jako skvělou hračku pro děti a třeba i sebe, Legu věnují hodně hodin, ale  nejsou to skuteční afolové  ;D, lidi  kteří nemají v hlavě kompletní ceník setu, neznají BL, kostky.org  a jejich obchodníky, pro všechny co nemají jiné možnosti nebo se jim nechce pracně něco někde hledat a domlouvat je to prostě paráda  ;D.

Přeji S+H ČR - Lego zdar  ;D

Poco

Citace od: Hana129 kdy 13.11.2008, 16:46:18
Pro obyčejné lidi, kteří prostě berou Lego jako skvělou hračku pro děti a třeba i sebe, Legu věnují hodně hodin, ale  nejsou to skuteční afolové  ;D, lidi  kteří nemají v hlavě kompletní ceník setu, neznají BL, kostky.org  a jejich obchodníky, pro všechny co nemají jiné možnosti nebo se jim nechce pracně něco někde hledat a domlouvat je to prostě paráda  ;D.
Máš pravdu, takíto ľudia si totiž nezaslúžia nič iné ako cálovať. Za blbosť sa platí. Aj ja som sa k legu vrátil pred pár rokmi tak trochu náhodou (len som chcel kúpiť pár minifigov pre niekoho) a kostky.org som našiel prakticky hneď. Samozrejme súhlasím, že keď má niekto vyššiu hodinovku ako čo by mu zabralo vyhľadávanie a dohadovanie, tak to nemá zmysel. Ale pri pohľade na ceny v S@H CZ... mno...

TomKQT

Citace od: Honzik kdy 13.11.2008, 14:15:21
Citace od: Jindroush kdy 13.11.2008, 13:57:58
S@H není, hučíte.
S@H je, hučíte.

::)

Myslím, že to je pravá povaha národa českého...
Tak se nad tím trochu zamyslete, než to napíšete.

Když lidem něco chybí a chtějí to, tak jsou nespokojeni. Je v něčem problém? Je to nestandardní chování národa českého? Neřekl bych.
Když něco existuje, ale funguje to špatně, jsou lidi nespokojeni. Je v něčem problém? Je to nestandardní chování národa českého? Neřekl bych.

To máme skákat radostí do stropu jen proto, že už to (cokoliv) konečně je, bez ohledu na to, jak dobré to je? To by mi teda připadalo mnohem hloupější, než si zase stěžovat.

Tak nějak bych hodně laickým přístupem čekal, že buď mají sklady u nás a tudíž bude české poštovné, nebo to chodí z ciziny za mastné poštovné, ale za ceny aspoň trochu odpovídajícím kurzu koruny.

Nevidím žádný rozpor v tom, že by ceny na oficiálním online obchodu LEGA byly nižší než ceny v oficiálních katalozích LEGA určených pro "kamenný" prodej.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

davda54

Citace od: Hana129 kdy 13.11.2008, 16:46:18

Pro obyčejné lidi, kteří prostě berou Lego jako skvělou hračku pro děti a třeba i sebe, Legu věnují hodně hodin, ale  nejsou to skuteční afolové  ;D, lidi  kteří nemají v hlavě kompletní ceník setu, neznají BL, kostky.org  a jejich obchodníky, pro všechny co nemají jiné možnosti nebo se jim nechce pracně něco někde hledat a domlouvat je to prostě paráda  ;D.

Myslím že normální člověk prostě najede na seznam, tam dá zboží, zadá název setu, dá cenu nejnižší a má to o 20% levnější než na S@H...

TomKQT

Já od S@H CZ čekal (no, řekněme spíše "doufal" než "čekal") použitelnou konkurenci běžných českých online obchodů nabízejících LEGO, např. morelega.cz, legacek.cz ale i vltava.cz (i když ta teď, zdá se, hračky přechodně nenabízí) atd. Rozhodně ne konkurenci nákupů v USA přes strýčka, přes bricklink a podobné řekněme neoficiální cesty, nabízející většinou lepší ceny.

Právě proto mě to zklamalo. Mi osobně je jedno, že na S@H jsou k dostání i věci jinak běžnými cestami nesehnatelné, protože o takové stejně nemám zájem, nejsem žádný sběratel. Takže se bavíme o běžných setech. Tady ještě navíc S@H ztrácí body, protože nabízí většinou pouze aktuální sety, zatímco v jiných obchodech seženete i trochu starší.
No a připlatit si tak moc za dovoz domů, to si člověk opravdu rozmyslí a raději se projde do hračkářství, klidně i do Tesca, kde LEGO koupí za stejnou cenu ale bez 400 Kč poštovného, nebo využije jiný e-shop, kde nakoupí za stejnou nebo i nižší cenu a to včetně poštovného...

Takže myslím, že z mého úhlu pohledu (který se nepochybně liší od toho většiny z vás) mám myslím plné právo stěžovat si na podobu S@H CZ. Stejně jako jsem předtím měl právo stěžovat si, že neexistuje (i když jsem to zde na fóru neventiloval).
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Darth

#42
Já se spíš bojím, aby těm přemrštěným cenám na shop.lego.com nepřizpůsobili i doporučené prodejní ceny pro ČR. To by se odrazilo i v obyčejných kamenných obchodech. Jediný, kdo by z toho profitoval, by byl obchod, který je schopný si zboží dovézt z Německa (a předpokládám, že ti by si také narazili své marže o dost vyšší, když by oficiální doporučená cena šla nahoru).

Jinak se současnými cenami a poštovným je mi S@H ukradené, raději poprosím Vasyka, aby mi set sehnal z Germánie, nebo si ho koupím přes bricklink/e-bay.

otaznik

Doporučené ceny jsem čekal, bylo by trochu i proti logice, aby tam měli jiné, s tím nemám problém.
Co je nepochopitelné je výše poštovného, měli dát standardní ceny poštovného v ČR, ať už to posílají ze zahraničí nebo ne.

peki

#44
Citace od: banana.com kdy 13.11.2008, 15:12:31
- Chci říci, že IMHO češti AFOLové jsou pod rozlišovací schopností TLC.
- Co se týče obchodní politiky TLC, vadí mi jediná, zde již stokrát omílaná věc, a sice rozdíl mezi cenami v USA a v Evropě.
- SH je mi ukradené, vyjma sekce Sales and Deals se stejně většina věcí dá sehnat mnohem levněji.


Pokud si dobře vzpomínám tak při diskusi s Bayrem řekl mimo jiné toto:

- LEGO má v USA problémy, potřebuje se prosadit. Ani zdaleka nemá takovou pozici na trhu s hračkami jako v Evropě (snad pouze 2 procenta, běžní amíci nekupují velké a drahé sety ) proto je cenová politika v USA taková jaké je.

- problémy se spuštěním SH obecně:
  a) údajná konkurence pro kamenné obchody tedy dosavadní partnery LEGa
  b) procesování objednávky např. dílků, funguje tak, že je vše totálně automatizováno. Kromě skladu je tedy zapotřebí vybudovat automatizovanou linku na výběr dílků podle jednotlivých objednávek. Ta v ČR zřejmě není = posílá se z venku = platí se "pro nás" drahé poštovné.

- SH vnímám jako další možnost, jak se dostat k tomu co potřebuji. S tím, že v současné době dovedu a budu, v souladu s tržními principy, využívat jiných distribučních kanálů. 

- pokud mne na SH něco zaujme (nějaká akce) a bude to pro mne výhodné tak nakoupím.  Pokud byl někdo v očekávání nějakých drastických cenových pohybů, zejména směrem dolů, je asi zklamán. To se u optimistických a málo reálných předpokladů stává často.

Ondra

Jsem docela zklamán.Příklad.:Na co bych si kupoval set přímo u lega za MOC , když u kdejakého e-shopu mám tentýž set nejmín o 50 Kč levnější a doprava max do 120 Kč?

No a že je obchod nelokalizovaný, mně jenom utvrzuje v tom dát ruce pryč.

M@P

Díval jsem se na CZ nabídku na S@H a přiznám se, že mě moc nepřekvapila. Nižší ceny než katalogové ceny si Lego z principu dovolit nemůže a u zbývajících položek zamrzí místy iritující přepočet 1 Euro = 30 Kč. V součtu s drahým poštovným to zatím moc smyslu nemá, spíš se Lego zatím snaží vytvořit pro ČR určitý standart (dostupnost své momentální produkce), na kterém nehodlá nijak profitovat. Osobně si myslím, že smysl bude mít tenhle obchod hlavně u výprodejů a některých exkluzivních nabídek, jako např. u X-wingu, kde je cena více než dobrá.

M@P

První zkušenost s nákupem na S@H: objednal jsem si X-wing za milou cenu 999 Kč, ale obchod mi nedokázal schroustat moji doposud bezproblémovou kartu. Tak jsem napsal na podporu a druhý den jsem měl telefonát v českém jazyce, kde se podařilo problém vyřešit. Z toho plyne, že na bezplatném čísle Lego podpory už je (nebo do týdne bude, jak jsem pochopil) čeština a i mailová podpora přes web Lega by měla probíhat v češtině. Předpokládám, že i řešení problémů netýkajících se přímo Lego obchodu.

5o

Áno, to je správny postreh. Ja som zatiaľ ešte nemusel nič reklamovať, ale keby náhodou, tak to nemusím posielať niekam ďaleko a prekladať. Nedajbože telefonovať.
Preto lebo Lego...

Siegnord

  Dle mého je SH super. Jsem rád už jenom za to, že je.
  Uznávám, že ceny jsou vysoké a poštovné jakbysmet. Zřejmě si ještě hodně dlouho u SH nic nekoupím, ale přesto je za tu možnost velice rád.
  Děkuji TLC a přeji hodně štěstí v budoucnosti.

M@P

Takže legrace s Legem pokračovala. Nějakým způsobem se několikanásobná autorizace mé karty projevila na mém účtu takovým způsobem, že mi na týden zablokovala skoro sedm tisíc, super :). A tak aspoň vím, že bezplatná linka funguje a na problémy hned reagují. No snad už na mě Lego všechny problémy vychytalo a další objednávající budou bez problémů. Nebo máte někdo podobnou zkušenost? Jinak dobře vypolstrovaná krabice dorazila včera poštou z Německa.

peki

Citace od: Sith kdy 26.11.2008, 20:48:11
máte pravdu S@H ve stávající podobě většinu lidí uráží (a mě teda taky) ale pokud se časem objeví nějaké výprodeje, jak už se tady psalo, nebo ještě líp nějaké slušné UCS sety které teď jsou třeba na americkém S@H tak možná budeme rádi že ho máme.
8)

Podle orientační ankety většina lidí není uražená, ale třeba nemá potřebu plácat a psát zbytečné příspěvky (v tvém případě pouze opakující se konstatování, postrádající jakoukoliv novou informační hodnotu  ??? ).

Colonel32

Tak, Pani a Damove, je tu prvni vyprodej na ceskem SH

10186 General Grievous z 3699 na 1849 CZK

viz. http://shop.lego.com/Product/?p=10186

Džejkob

tak tohle je první pozitivní věc na S@H. Jen tak dál ;D ;D
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

peki

#54
Citace od: davda54 kdy 27.11.2008, 15:42:36

Taky se musím přiznat, že jsem taky hlasoval negativně. Ale opravdu, když hlasuje jen 55 lidí a zvlášť v této komunitě nelze vyvozovat nějaké velké závěr...

Vážení to opravdu nemáte co dělat, nebo máte potřebu za každou cenu žvanit o ničem? Anketu jsem založil aby bylo možné orientačně zjistit kam se kloní většinový názor volitelů, ne proto abych z toho vyvozoval  velké závěry. Proto mne celkem fascinuje že jiní aniž by měli jakékoliv podklady tak činí :

Citace od: Petrjr kdy 27.11.2008, 08:53:59
Citace od: Sith kdy 26.11.2008, 20:48:11... většinu lidí uráží ...
Zdar velký statistiku. Zajisté máš nějaké důkazy pro své tvrzení.
Nebo ne? Nebo jen tak plácáš?

Místo těchto blábolů, bych tu uvítal konkrétní zkušenosti ať již negativní nebo pozitivní, info o akcích atd.  Tedy něco co se může hodit někomu dalšímu příště.


Citace od: TomKQT kdy 28.11.2008, 08:03:02
....Co máte pořád s tím 55? ...(A mimochodem hlasů je 63, představuje to nějaký zásadní rozdíl proti 55?)

Jistě že ne.  ;)






Ondrej

Zdravím,
jsem rád že si Lego vzpomnělo na naši malou zemičku.
Je to celý moc hezký , až na ty ceny , když si ještě připočtu to poštovný.

Chtěl bych se Vás zeptat jak je to s nákupem jednotlivých dílu , především velkých kol http://peeron.com/inv/parts/2997 naposledy v setu v roce 1999 ?

Je tam klasická nabídka co na jiných S@H Pick a brick která se asi v budoucnu rozšiřovat nejspíš nebude nebo jen špatně hledám?

Takovouhle pálku jsem od Lega za set ještě neviděl http://shop.lego.com/ByCategory/Product.aspx?p=10179&cn=233&d=263  ;D

Colonel32

#56
Citace od: Ondrej kdy 28.11.2008, 15:09:54
Je tam klasická nabídka co na jiných S@H Pick a brick která se asi v budoucnu rozšiřovat nejspíš nebude nebo jen špatně hledám?


Nabidka Pick-a-Brick se zatim stale zpracovava manualne, tz. peon musi podle dosle objednavky obejit krabice s dily a vhodny pocet odpocitat. (coz je jeden z duvodu, proc jsou relativne drahe)

Posledni informace, ktere mam jsou takove, ze by lego rado tuto nabidku rozsirilo o dalsi dily, a teoreticke robotizaci linky jsem zatim neslysel.

Citace od: Ondrej kdy 28.11.2008, 15:09:54

Je tam klasická nabídka co na jiných S@H...

Nabidka evropskych S@H je identicka co do zbozi, lisi se pouze cenami - viz. zlevneny grievious, ktery byl plosne zlevnen pro veskere evropske mutace SH. (nebo min. nemecko, zbytek sjem nekontroloval)

Ondrej

Citace od: Colonel32 kdy 28.11.2008, 15:19:09
Citace od: Ondrej kdy 28.11.2008, 15:09:54
Je tam klasická nabídka co na jiných S@H Pick a brick která se asi v budoucnu rozšiřovat nejspíš nebude nebo jen špatně hledám?


Nabidka Pick-a-Brick se zatim stale zpracovava manualne, tz. peon musi podle dosle objednavky obejit krabice s dily a vhodny pocet odpocitat. (coz je jeden z duvodu, proc jsou relativne drahe)

Posledni informace, ktere mam jsou takove, ze by lego rado tuto nabidku rozsirilo o dalsi dily, a teoreticke robotizaci linky jsem zatim neslysel.

Citace od: Ondrej kdy 28.11.2008, 15:09:54

Je tam klasická nabídka co na jiných S@H...

Nabidka evropskych S@H je identicka co do zbozi, lisi se pouze cenami - viz. zlevneny grievious, ktery byl plosne zlevnen pro veskere evropske mutace SH. (nebo min. nemecko, zbytek sjem nekontroloval)

Moc děkuju , jsem si nebyl jistej jestli to někde není .
Osobně by se mi líbilo kdyby byly k prodeji všechny díly co Lego vyrobilo , vím že by to bylo moc náročný ale bylo by to super.

Kdysi byl v některých setech Lego Service , kde byla možnost si objednat díly v případě ztráty. Zkoušel jsem to dneska na oficálních stránkách Lega a existuje to pořád , ale myslím si , že jen pro drobné díly a ty , které se dají lehce poškodit.

Colonel32

Citace od: Ondrej kdy 28.11.2008, 15:30:58

Moc děkuju , jsem si nebyl jistej jestli to někde není .
Osobně by se mi líbilo kdyby byly k prodeji všechny díly co Lego vyrobilo , vím že by to bylo moc náročný ale bylo by to super.

technicky realne jsou pouze aktualne vyrabene dily.

vzhledem k tomu, ze se rocne obnovuje nejakych 10? % diloveho parku, neni asi zrovna optimalni se prilis rozjizdet v nabizeni dilu, ktery se za chvili stejne prestane vyrabet.

Citace od: Ondrej kdy 28.11.2008, 15:30:58
Kdysi byl v některých setech Lego Service , kde byla možnost si objednat díly v případě ztráty. Zkoušel jsem to dneska na oficálních stránkách Lega a existuje to pořád , ale myslím si , že jen pro drobné díly a ty , které se dají lehce poškodit.

V ramci reklamace by melo byt k dispozici vse, co se do daneho setu dava, od nejmensich po nejvetsi sily. Vzdy hrozi, ze tam bude neco chybet.

TomKQT

#59
No v sekci Customers Service je hned na začátku volba, jestli chceš poslat díl, který v setu chybí, nebo jestli si chceš koupit díly, které jsi ztratil vlastní vinou. Zkusil jsem zadat set 8421 (Technic Mobile Crane) a zdá se že mi to nabídlo všechny nebo skoro všechny dílky, které v něm jsou. Nijak se to ani nebrání výběru České republiky (což, mám pocit, se změnilo, přibližně před rokem to mělo nějaké připomínky když jsem ČR zadal během vyřizování reklamace). Akorát se člověk nikde nedozví cenu (?)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.