Barbar

Založil Marťan, 30.04.2007, 15:08:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marťan

Severský typ royal bojovníka....  ;)

J0hny54

Vypadá to zajímavě, to je tvůj výtvor ?

Marťan

Citace od: J0hny54 kdy 30.04.2007, 15:11:10
Vypadá to zajímavě, to je tvůj výtvor ?

Myslíš jako prostředí, nebo části bojovníka?

Frco

ne, baseplate  ;D

Marťan

Citace od: Frco kdy 30.04.2007, 15:37:22
ne, baseplate  ;D

Baseplate jsem si samozřejmě vymyslel sám, nějak tak, aby to připomínalo severskou krajinu.

Samík

#5
Co se týká dílků, které tvoří výzbroj bojovníka, tak bych řekl, že jsou z tohoto shopu... ;)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Marťan

Citace od: Samík kdy 30.04.2007, 15:49:12
Co se týká dílků, které tvoří výzbroj bojovníka, tak bych řekl, že jsou z tohoto shopu... ;)

Ano, ano, přesně z tohoto shopu.  ;) ty jsi taky něco bral ne? že se ani nepochlubíš....

Samík

Citace od: Marťan kdy 30.04.2007, 15:58:22
Ano, ano, přesně z tohoto shopu.  ;) ty jsi taky něco bral ne? že se ani nepochlubíš....

No, popravdě jsem zvažoval zakoupení této kbelcové přilby ale nakonec jsem si to rozmyslel a peníze raději investoval do nějakých orig. setíků.. :)
Ovšem časem hodlám i tento obchůdek trochu vybrakovat.. >:D
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Dejv

To nejsou originální lego dílky nebo jo? Na celé stránce jsem nenašel jedinou zmínku o legu  ???

Marťan

Citace od: sparkz kdy 30.04.2007, 16:16:15
To nejsou originální lego dílky nebo jo? Na celé stránce jsem nenašel jedinou zmínku o legu  ???

Vypadá to na tom figovi celkem pěkně, taky mě to trošku štve, že nejsou k sehnání nějaké origo dílky od firmy lego podobné tady těmto, no tak aspoň takováto náhražka.....

PS: lego to není

Dejv

Nevim nevim, já bych to svýmu figovi asi udělat nemohl.. Jak to neni lego, tak to patří do jiné škatule ( nejlíp někam hluboko do skříně )  >:D

Marťan

Citace od: sparkz kdy 30.04.2007, 16:45:42
Nevim nevim, já bych to svýmu figovi asi udělat nemohl.. Jak to neni lego, tak to patří do jiné škatule ( nejlíp někam hluboko do skříně )  >:D

Taky mám uvnitř takový pocit (origo je origo), ale chtěl jsem to na nějakého figa dát, aspoň je rád, že má brnění, které nikdo jiný z royal nemá...   8)

J0hny54

Citace od: Marťan kdy 30.04.2007, 16:48:24
Citace od: sparkz kdy 30.04.2007, 16:45:42
Nevim nevim, já bych to svýmu figovi asi udělat nemohl.. Jak to neni lego, tak to patří do jiné škatule ( nejlíp někam hluboko do skříně )  >:D

Taky mám uvnitř takový pocit (origo je origo), ale chtěl jsem to na nějakého figa dát, aspoň je rád, že má brnění, které nikdo jiný z royal nemá...   8)

ja s tim souhlasim, nereknu kdyby LEGO melo stejny dilky, ale kdyz je nema tak si musi nejak pomoct sam  :P

Aki

Citace od: sparkz kdy 30.04.2007, 16:45:42
Nevim nevim, já bych to svýmu figovi asi udělat nemohl.. Jak to neni lego, tak to patří do jiné škatule ( nejlíp někam hluboko do skříně )  >:D
No specielně tohle jsou "hobbystické" díly, specielně vyrobené pro Afoly. Tedy mají rozšířit možnosti lega.
Néní to žádný Brick, Cobi či Megablock...... Tudíž proč ne?  ;)

linhi

Nevidím v tom nic špatného doplnit figa sice ne origo lego věcičkami ale udělanými tak aby přesně do lega pasovali. Já to schvaluji a moc se mi to líbí.Oproti novím ,,metalickým" a jinak zohaveným přilbám od lega je to snad lepší než origo!!!
Ale je to můj názor dospěláka a děti to vidí jinak. ;) Jen tak dál Marťane!!!

TomG

Vypada to zajimave, i kdyz to nejsou origo lego dilky, ale dilky od AFOLu. Pokud to pasuje na figy a je to vytvoreno specialne pro lego. Tim padem to rozsiruje moznosti lega, protoze TLC tohle nevyrabi nebo vyrabet hned tak nebude. Takze proc ne. LEGO dycky bylo o hrani si a tohle to jen umocnuje. :)
Jen me dost mate nazev :) Pze tohle je spis obvykly stredoveky rytir, barbara bych si predstavoval jinak. A severani nosili trosku jine helmy (nemyslim ty bezne matouci rohate), tyhle helmy bych spis videl na evropske rytire z doby Krizovych vyprav. Predpokladam, ze me Aki opravi nebo dopresni :)
Only the best can survive.

otaznik

Noční můra sběratele.
LEGO je tak kreativní, že IMHO nic takového není potřeba.

Howgh!

Colonel32

budu uprimny... na nova vlakova kola jsem si zvykl, ale tohle fakt nemusim... i kdyz, ja mam takovy zajimavy pristup, napr. nemuzu mit doma rytire s prasklejma torzama nebo sedrenejma potiskama, ale pritom mi stit s ulomenym, a zpatky prilepenym drzatkem vubec nevadi, hlavne kdyz ma dobrej potisk.

J0hny54

Citace od: Colonel32 kdy 02.05.2007, 23:39:43
budu uprimny... na nova vlakova kola jsem si zvykl, ale tohle fakt nemusim... i kdyz, ja mam takovy zajimavy pristup, napr. nemuzu mit doma rytire s prasklejma torzama nebo sedrenejma potiskama, ale pritom mi stit s ulomenym, a zpatky prilepenym drzatkem vubec nevadi, hlavne kdyz ma dobrej potisk.

Tak to je docela zajímavý :)
mně se prasklý a sedřený torza taky nelíbí, ale když už je mám tak je vyhazovat nebudu, ale ulomenej štít mám jen jeden, no jo holt každej to má jinak  >:D

tamsem

to Marťan

ahoj rad by so msa spytal ako dlho trva kym sa objednavka vybavi a tiez kolko cca stoji postovne. rad by som si z toho co to poobjednaval ale najprv by os mrad vedel tovje dojmy
momentalne Totals:
221 Sets (124 unique), 41,932 Part,  784 Minifigs.

standa

Citace od: otaznik kdy 02.05.2007, 22:51:15
Noční můra sběratele.
LEGO je tak kreativní, že IMHO nic takového není potřeba.

Howgh!
No já nevím, pokud by si někdo chtěl třeba postavit křižáky, tak tohle je k tomu naprosto ideální materiál a vzhledem k tomu, že politicky korektní lego křižáky nikdy nevyrobí, jsou např. ty helmy super a téměř přesně odpovídají té době, takže o koupi vážně uvažuju. A o kreativitě lega silně pochybuji. Ovšem pokud bereš barevné rytíře z KK II jako kreativní, pak musím souhlasit.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

otaznik

Citace od: standa kdy 29.06.2007, 21:08:29
No já nevím, pokud by si někdo chtěl třeba postavit křižáky, tak tohle je k tomu naprosto ideální materiál a vzhledem k tomu, že politicky korektní lego křižáky nikdy nevyrobí, jsou např. ty helmy super a téměř přesně odpovídají té době, takže o koupi vážně uvažuju. A o kreativitě lega silně pochybuji. Ovšem pokud bereš barevné rytíře z KK II jako kreativní, pak musím souhlasit.

1. Není to LEGO.
2. LEGO není kreativní (stavebnice)? To jsi ho viděl asi dnes poprvé a ještě ses špatně koukal. Podívej se tady na foru po odkazech na zajímavé MOCy.
3. Doporučuji nejdříve pročíst forum, než začneš psát příspěvky. Spoustu věcí pochopíš a nebudeš psát podobné věci jako že mám snad v oblibě Knights Kingdom II (i I).

To je super, že helmy přesně odpovídají době, ale to pak bude chtít udělat taky pláště a brnění a postroje na koně a štíty a meče apod.
Není v tom případě lepší si postavit jinou než LEGO armádu, pokud trváš na takovéto historické přesnosti?

Colonel32

lego vs. non-lego dily bude vecna diskuse...

take se priklanim k nazoru, ze pokud chce nekdo historicky verne krizaky, at si radsi slepuje a maluje warhammer figurky, uz proto, ze lego figurky jsou disproporcni, a tudiz ten krizak, byt se sebelepe udelanou prilbou, vzdycky bude divnej, protoze bude mit velkou hlavu, a kratke nohy...

Ravenhorn

u mně je ten názor, jak kdo chce a bylo vidět hodně moců, kde byly vyrobeny podomácku dílky a vypadalo to suprově. (třeba scény z Pána prstenů)
Castle, Pirates a Star Wars.

Marťan

#24
Citace od: otaznik kdy 02.05.2007, 22:51:15
Noční můra sběratele.
LEGO je tak kreativní, že IMHO nic takového není potřeba.

Howgh!


Považuji se za sběratele, ale není pro mě noční můrou použít na 1-5 figů neorigo díly  ::)

Marťan

Citace od: tamsem kdy 28.06.2007, 08:39:46
to Marťan

ahoj rad by so msa spytal ako dlho trva kym sa objednavka vybavi a tiez kolko cca stoji postovne. rad by som si z toho co to poobjednaval ale najprv by os mrad vedel tovje dojmy


Moje dojmy? No je to dobrá věc a pěkná, ale já osobně jsem to použil maximálně tak pro pět vyhrazených figů, jinak globálně bych do toho nešel, přece jenom to není origo lego. Ale jako "fajnůvka" to je dost good. Však ses jukal na fotku, tak posoudíš sám, jak to vypadá na rytíři. Tak asi tak...

- já jsem si to objednal jen pro zajímavost, protože jsem to viděl na pár fotkách na brickshelfu a dost mě to zaujalo. Samozřejmě, jak zde píšu, hodil jsem to jen na 1-5 figů, které mají vyhrazené místo jen pro tyto záležitosti..

standa

Citace od: otaznik kdy 29.06.2007, 23:44:45
Citace od: standa kdy 29.06.2007, 21:08:29
No já nevím, pokud by si někdo chtěl třeba postavit křižáky, tak tohle je k tomu naprosto ideální materiál a vzhledem k tomu, že politicky korektní lego křižáky nikdy nevyrobí, jsou např. ty helmy super a téměř přesně odpovídají té době, takže o koupi vážně uvažuju. A o kreativitě lega silně pochybuji. Ovšem pokud bereš barevné rytíře z KK II jako kreativní, pak musím souhlasit.

1. Není to LEGO.
2. LEGO není kreativní (stavebnice)? To jsi ho viděl asi dnes poprvé a ještě ses špatně koukal. Podívej se tady na foru po odkazech na zajímavé MOCy.
3. Doporučuji nejdříve pročíst forum, než začneš psát příspěvky. Spoustu věcí pochopíš a nebudeš psát podobné věci jako že mám snad v oblibě Knights Kingdom II (i I).

To je super, že helmy přesně odpovídají době, ale to pak bude chtít udělat taky pláště a brnění a postroje na koně a štíty a meče apod.
Není v tom případě lepší si postavit jinou než LEGO armádu, pokud trváš na takovéto historické přesnosti?


Ale já netvrdím, že máš v oblibě KK  II, jen jsem to dal jako příklad kreativity a celá tahle debata je o panáčcích a ne o stavebnicích. Na fóru jsem už nějaký ten rok a to že nepíšu denně dvacet komentářů neznamená, že lego nesleduji. Prostě mi připadá, že co se týče helem u rytířů, tak se lego omezuje na několik druhů osvědčených tvarů a nepokouší se o nové helmy, které by nevypadaly šíleně a zároveň zapadly někam do středověku, kam podle mého názoru rytíři patří. Právě taková helma, jakou má Marťan, podle mého názoru legu castle zoufale chybí. Jsem obrovský fanda lega, doma mám hromady stavebnic a panáčků, to ale neznamená, že musím slepě obdivovat lego za každou cenu, i když se mi na něm něco nelíbí. A na zbraně, koně a bardingy si rozhodně nestěžuji, ale určitě nejsem sám, kdo by novou helmu jako má Marťan v castle uvítal.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

standa

Citace od: Colonel32 kdy 30.06.2007, 00:29:10
lego vs. non-lego dily bude vecna diskuse...

take se priklanim k nazoru, ze pokud chce nekdo historicky verne krizaky, at si radsi slepuje a maluje warhammer figurky, uz proto, ze lego figurky jsou disproporcni, a tudiz ten krizak, byt se sebelepe udelanou prilbou, vzdycky bude divnej, protoze bude mit velkou hlavu, a kratke nohy...
Já nechci historicky věrné křižáky, uvedl jsem to jako příklad. Pokud bychom se tu bavili o disproporcích, tak by panáčci lego nemohli mít zádnou helmu, natož ty se sklápěcím hledím, ke kterým se teď lego vrátilo.
Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum

linhi

Přesně tak souhlasím s tím co jsi napsal.

otaznik

Citace od: standa kdy 30.06.2007, 17:01:14

Prostě mi připadá, že co se týče helem u rytířů, tak se lego omezuje na několik druhů osvědčených tvarů a nepokouší se o nové helmy, které by nevypadaly šíleně a zároveň zapadly někam do středověku, kam podle mého názoru rytíři patří. Právě taková helma, jakou má Marťan, podle mého názoru legu castle zoufale chybí. Jsem obrovský fanda lega, doma mám hromady stavebnic a panáčků, to ale neznamená, že musím slepě obdivovat lego za každou cenu, i když se mi na něm něco nelíbí. A na zbraně, koně a bardingy si rozhodně nestěžuji, ale určitě nejsem sám, kdo by novou helmu jako má Marťan v castle uvítal.

Proč by LEGO něco takového dělalo? Jejich cílovou skupinou jsou děti (chlapci) ve věku 5-10 let.
Navíc míchání LEGO a non-LEGO dílů se mi velmi příčí, jsem sběratel.