Soutěž o nový nejlepší modulární dům.

Založil peki, 25.02.2014, 13:33:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vyber 3 nejhezčí domy, máš 3 hlasy

1) Book store
12 (13.3%)
2) Mestská lekáreň
11 (12.2%)
3) 3) Servis a predajňa bicyklov
2 (2.2%)
4) Tan house
30 (33.3%)
5) Secesní dům:
41 (45.6%)
6) Prodejna potřeb pro dobrodruhy
31 (34.4%)
7) Sídlo advokátskej kancelárie
3 (3.3%)
8 ) květinářství
32 (35.6%)
9) policejní stanice (Panenské ostrovy)
2 (2.2%)
10) nákupní pasáž
21 (23.3%)
11) Dům s obchodem s kostýmy
52 (57.8%)

Celkem hlasů: 90

JardaL

Jonasi, je to vážně nádhera. Elegantní zpracování, skvělá prezentace.

Zaujala mne a pobavila mimojiné také ta diskuse ohledně vláčků.
Ještě před pár týdny jsem věřil, že bych se do jednoho domu také mohl pustit. A jako přípravu jsem udělal přesně to, že jsem vyhledal svoje stare krabice od domečků k vláčkům a vybral dva kandidáty na zajímavou fasádu.
Bohuzel nakonec zůstalo jen u toho.  :(

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

milanv

Mně nezbývá než podepsat Jardův příspěvek, byl jsem na tom úplně stejně. Navíc, přiznávám pokorně, mě lákala i hlavní cena - dokonce i recenzi bych na ní napsal rád :)  Ale jak secesní dům, tak dům s prodejnou jsou vážně tak nádherné, že není pochyb o tom, kam cena patří.

Co se týče stylu fotek: pěkný nápad, moc se mi to přírodní pozadí líbí. Ještě by to podle mě chtělo ubrat ostrosti světla. Buď nefotit na tak prudkém slunci nebo si na to celé hodit lehounký stín (průsvitný papír, tenounká látka...). Nebyly by pak tak ostré stíny na fotce atp. Co je ale výborně zvolené je směr světla, krásně to podtrhuje plastičnost - ten stín v průjezdu je jak od malíře, prostě úplná klasika :)

Ale to je moje neprofesionální deformace, kecat do fotek - neberte mě tak vážně, vždyť hlavní jsou ty domy a ty stojí za to! Už se těším, až se s nimi osobně seznámím na Lipně :)
Pán na Žlutém hradě

peki

Žádám soutěžící aby prezentovaly svá díla. Potřebuji vědět kolik a jakých modulárů ještě dorazí. Díky. Pomůže mi i fotka nehotového díla kterou potom nahradíte finální fotkou. Co mne zajímá:
modulár 16x32
modulár 32x32 rovný
modulár 32x32 rohový

díky

Petronel

modulár 32x32 rovný, stavba hotová, jen potřebuju nafotit. Zítra to snad půjde.

skmaand

Sídlo advokátskej kancelárie .
V tejto secesnej budove z prelomu 19. a 20. storočia je sídlo advokátskej firmy Gustaffson&Stone už sedemdesiat rokov . Ako je to uvedené aj na bronzovej tabuli vľavo . V minulosti táto budova slúžila polícii . Po vybudovaní novej veľkej policajnej stanice ostala chátrať . Vtedy ju odkúpil a zrenovoval pán advokát .  V zadnej časti budovy je vystupujúce točité schodisko a malý balkón .

Ethan

#35
Sice je to ještě nehotové, ale když je třeba to už ukázat, tak tady jedno květinářství:


a zezadu


Střechu jsem už od tohoto focení stihl dodělat, ale dnes a zítra ještě musím dát dohromady obsah zimní zahrady a obchůdku vedle květinářství. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale lepší měly vzniknout až na konci a na to už zjevně nedojde. Tohle bylo jediné trochu volné, i když improvizované, rovné místo, na kterém bylo světlo.

tomas.

S vědomím pouze do počtu přidávám svojí stavbu - policejní stanici inspirovanou budovou z Cruz Bay (Panenské ostrovy).
Hned od začátku jsem měl chuť zapojit se do tohoto projektu a když jsem přemýšlel, čím bych mohl přispět, napadlo mě právě hnízdo cajtů - no projížděl jsem odkazy police station a do oka mi padla tahle stavba.
Vzhledem k tomu, že mam dost tan kostek (primárně na Tatooine), rozhodl jsem se něco na ten způsob postavit...

Nakonec jak vidim, tak je dobře, že v ulici policajti budou - už takhle tam je zloděj a obchod jakože pro dobrodruhy, takže je potřeba nějakej ten dohled, že? ;D
No a cestou z rachoty může policajt třeba koupit kytku a knihu manželce k narozeninám.
A až se bude někdo z nich rozvádět (přesčasy, ...), tak tam má advokáta a případně lékárnu.  ;D


Igorus

Vážení, dovoluji si vám představit můj příspěvek do soutěže o nový modulární dům.

Jedná se o nákupní pasáž. Výběr obchodů byl ovlivněn zálibami (a oblíbenými značkami) autora a jeho manželky.


Dům má i interiér ve spodní části  ;D
Lego obchod včetně pick a brick a nového osobního a nákladního vlaku.
Obchod s oblečením včetně zkušebních kabinek a nové kolekce pro léto 2014.

Foton

Citace od: tomas. kdy 25.05.2014, 22:29:26
police station a do oka mi padla tahle stavba.

Už jsem se bál že modulárí domy musí být jen v skoro-secesním stylu (chápu, že se tam dá víc vyřádit na dekoracích).
Je vidět, že ne a to jsem rád. Ten můj bude spíš moderna. A rozhodně nebude do Lipna :-(
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Ethan

Zcela mimo soutěž (například proto, že jsem to tu už ukazoval) bych na výstavu poslal ještě http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38514.0 - do krabice, kterou jsem sehnal, se akorát vedle toho mého soutěžního modularu vejde a domků v kolejišti (doufám) není nikdy dost. Jedná se o nerohový 16x32 modulární dům, v zásadě menší restaurace s byty v patrech.

Krabici ode mě poveze xtitus, tak prosím dejte vědět, jestli tam mám ten druhý dům přihodit nebo to mám něčím vystlat (krabice menší nebude tak jako tak), protože to odváží už zítra ráno.

Petronel

#40
Dům s obchodem s kostýmy
(The Costumes Shop)




Řadový městský dům patřící jedné rodině.
Jejich rodinný podnik najdete v přízemí, kde se prodávají různé masky i celé kostýmy.
V patře můžete spatřit babičku, která zrovna dokončuje mytí oken a dole vnuka - prodavače s elfí maskou v obchůdku. Úklid zůstal také na něm, zbytek rodiny je doma někde u televize...  :D

(podívejte se prosím na celou galerii kliknutím na obrázek)

peki

Odstartováno hlasování. Máte 3 hlasy. Hlasování bude ukončeno před bouracím 3 dny před bouracím víkendem LP 2014.

Jonas

Ahoj,

byl jsem upozorněn, že odkazy na fotky mých soutěžních MOCů nefungují. (Odkazy směřovaly na Brickshelf, který je už několik dní mimo provoz.) Dal jsem proto fotky i na Flickr a změnil odkazy u svých příspěvků.

Prosím Pekiho, aby změnil odkazy i v úvodním příspěvku. Díky.
Jonas - Můj Brickshelf

peki

Citace od: Jonas kdy 23.08.2014, 10:24:40

Prosím Pekiho, aby změnil odkazy i v úvodním příspěvku. Díky.

Hotovo

peki

Hlasování je stále vyrovnané ještě není nic rozhodnuto. Pomozte vybrat 3 nejlepší modulární domy. Kompletní seznam soutěžních staveb je v prvním vlákně.

peki

Ještě můžete hlasovat, konec výstavy na LP se pomalu blíží.

peki

Zkrátíme hlasování do pondělí 22.9 do 24:00. Výsledky apopis MOC které vyhráli budou vkatalogu. Pokud ještě váháte hlasujte.

peki

Dobojováno. Hlasování bylo velmi vyrovnané. Vzhledem k výsledku a skutečnosti že se mi podařilo sehnat ještě nějakou lego podporu, rozdělím na 1 a 2 místo 2 md francouzská restaurace. Děkuji soutěžním za pomoc s kolejištěm na LP  ;)

skmaand

Dobojované  :) . Ďakujeme všetkým za kladné hlasy. Blahoželám víťazom. Bolo nám cťou s nimi súťažiť .

Ethan

Všem moc děkuju za hlasy a příště se pokusím postavit ještě lepší modulár!

peki

Mají všichni vyřešen odvoz MD? Tento víkend douráme na LP.
Vezu MD+ 2 výhry do Liberce.