Soutěž o nový nejlepší modulární dům.

Založil peki, 25.02.2014, 13:33:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vyber 3 nejhezčí domy, máš 3 hlasy

1) Book store
12 (13.3%)
2) Mestská lekáreň
11 (12.2%)
3) 3) Servis a predajňa bicyklov
2 (2.2%)
4) Tan house
30 (33.3%)
5) Secesní dům:
41 (45.6%)
6) Prodejna potřeb pro dobrodruhy
31 (34.4%)
7) Sídlo advokátskej kancelárie
3 (3.3%)
8 ) květinářství
32 (35.6%)
9) policejní stanice (Panenské ostrovy)
2 (2.2%)
10) nákupní pasáž
21 (23.3%)
11) Dům s obchodem s kostýmy
52 (57.8%)

Celkem hlasů: 90

peki

Podmínky:
- prezentace na kostkách
- bude nainstalován (všechny přihlášené MD) na Lipně po celou dobu výstavy
- jde o novou na kostkách nepublikovanou stavbu
- rozměry pohledová strana baseplate 32 studů nebo 16 studů, je potřeba udělat i chodník(šířka) jako u modulárů.
- domek může být rohový nebo řadový
1 fotka na kostky (ideálně vložit fotku přes odkaz adresy obrázku), pokud máte odkaz na ostatní fotky výhodou
- neřeší/nehodnotí se interiéry)

Ukončení soutěže instalace (neni nutná osobní účast, stačí MOC  ;D ) na Lipně 30.5.2014
=========================
30.5.2014 se instaluje = potvrzení přihlášení do soutěže. Fotky vlákno popis se pak ještě můžou upravovat. Podstatné je stihnout to dopravit na Lipno  ;)
==========================

Vyhodnocení: hlasování anketou členů kostek (po dobu výstavy na Lipně).

seznam cen (Předání ceny/vyhlášení výsledků na bouracím víkendu)

1) 10243 Parisian Restaurant

2-3) volby z
70809 Lord Business Evil Lair
21012 Sydney opera house
21011 Brandenburg Gate,

Seznam přihlášených modelů, podrobnější fotky s popisem v příslušných vláknech. MOdely jsou publikovány chromologicky:

1) Book store


2) Mestská lekáreň


3) Servis a predajňa bicyklov


4) Tan house


5) Secesní dům:


6) Prodejna potřeb pro dobrodruhy


7) Sídlo advokátskej kancelárie


8  ) květinářství


9) policejní stanice (Panenské ostrovy)


10 ) nákupní pasáž


11) Dům s obchodem s kostýmy

peki

#1
Citace od: Foton kdy 31.01.2014, 17:54:39
Citace od: peki kdy 31.01.2014, 15:21:49
Soutěž o nový nejlepší modulární dům.

Specifikace "co je modulární dům" by byla fajn. Ve Slovníku (http://www.kostky.org/vocab_m.php) není a ne každý to ví.
Já vím, že je to dům, co se má zařadit mezi další řadové domy (tj. boční stěny jsou víceméně slepé) a je v minifig měřítku.
A většinou se dá rozkládat po patrech.

Má ale nějaké omezení výšky, šířky, hloubky? Mám mít před sebou chodník? Může být i rohový?


Chodník ano
Násobky baseplate 32x32 nebo 32x16
Řadový nebo rohový
Interier nepovinný nehodnotí se
Oddělovaní pater nepovinné
Výška kompatibilní se stávajícími modulary
I s vhodnými minifigy (absence minifigů není ovšem důvod pro nepřihlášení exponátu, rozhodovat o výherci budou kostkaři, minifigové vám mohou pomoci)

Cílem je postavit stavbu která se může umístit mezi stávající modulary.

skmaand

Ešte otázka . Stavby aj s vhodnými minifigmi , alebo bez života ?

peki

#3
Citace od: skmaand kdy 26.02.2014, 11:27:29
Ešte otázka . Stavby aj s vhodnými minifigmi , alebo bez života ?

I s vhodnými minifigy (nečekám žádné procesí  :D ).  Absence minifigů není ovšem důvod pro nepřihlášení exponátu,

germik

Jen dotaz k chodníku - výškově bude chodník jen 1plate (respektive 1 tile) na baseplate nebo výš? Já jen aby to případně sedělo se sousedy...
(jo a šířka chodníku není pevně daná žejo? Já jen že u setů to je někde 7, 8 nebo 9... Jen aby to bylo podobné...)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Luky1987


skmaand

Mestská lekáreň .
Budova tejto lekárne sa nachádza v historickom centre , v blízkosti hasičskej stanice . Bola postavená v roku 1930 v neoklasicistickom slohu . Zvláštnosťou je drevený obklad priečelia so stĺpikmi . Pred pár rokmi prešla budova čiastočnou rekonštrukciou , no strechu oprava ešte len čaká . V zadnej časti sa nachádza požiarne schodisko . V súčasnosti túto lekáreň vedie pani magistra Emma so svojou sestrou . Pani Emma býva v malom dvojizbovom byte nad lekárňou . Ešte nevie aká návšteva ju čaká .  :o

skmaand

#7
Servis a predajňa bicyklov
Tento dom priamo susedí s historickou hasičskou stanicou . Bol postavený niekedy v tridsiatich rokoch dvadsiateho storočia . Budova je v rovnakom slohu ako susedné budovy . Majiteľ , ktorý vlastní niekoľko domov v meste , tento prenajíma . Na poschodí bývajú dve študentky miestnej univerzity . Elle sa v škole celkom darí , no Sophii robí problémy chémia . Ju bavia dejiny , vo voľnom čase chodí pomáhať do blízkeho kníhkupectva . Obchodné priestory na prízemí si od augusta prenajali manželia Nowakovci . Veľmi milí ľudia . Už dvanásť rokov prevádzkujú servis a predajňu bicyklov . Minulý rok sa rozhodli presťahovať svoju predajňu z predmestia do centra . Na novej adrese sa im darí ešte lepšie . Teraz na jar ich čaká veľa práce .



peki

Supr, už jsem se bál že nikdo nepřiloží kostku ke kostce  ;)  A ceny "propadnou".  10243 Parisian Restaurant je podle mne zatím nejlepší modulár. Byl jsem doslova šokován bohatým interiérem. Při stavně jsem si přidal jako u Simpsů (bohatost na detaily). Perfektní stavební techniky.

Těším se na další moduláry

peki

Citace od: Ethan kdy 07.04.2014, 15:50:02
Ahoj,

chtěl jsem se jen zeptat, kdy přesně končí ta soutěž s modulárními domy? Pokouším se postavit dům ........ tak jsem chtěl vědět, jakou mám ještě šanci to stihnout. Našel jsem pouze datum 30.5.2014, kdy by to mělo už být vystaveno, takže vlastně nevím, do kdy je čas to postavit a nafotit.

Díky,
Ethan

Ahoj

30.5.2014 se instaluje = potvrzení přihlášení do soutěže. Fotky vlákno popis se pak ještě můžou upravovat. Podstatné je stihnout to dopravit na Lipno  ;)

Foton

#10
Taky se zůčastním, projekt už mám. Jen to postavit.
A zajistit dopravu na Lipno.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Citace od: peki kdy 08.04.2014, 10:58:26
Citace od: Ethan kdy 07.04.2014, 15:50:02
Ahoj,

chtěl jsem se jen zeptat, kdy přesně končí ta soutěž s modulárními domy? Pokouším se postavit dům ........ tak jsem chtěl vědět, jakou mám ještě šanci to stihnout. Našel jsem pouze datum 30.5.2014, kdy by to mělo už být vystaveno, takže vlastně nevím, do kdy je čas to postavit a nafotit.

Díky,
Ethan

Ahoj

30.5.2014 se instaluje = potvrzení přihlášení do soutěže. Fotky vlákno popis se pak ještě můžou upravovat. Podstatné je stihnout to dopravit na Lipno  ;)

Takže na Lipnu budou umístěny všechny, ne jen ty výherní? A jak máš v plánu vyhodnocení Peki?  :D

peki

Citace od: Petronel kdy 08.04.2014, 12:49:16
Takže na Lipnu budou umístěny všechny, ne jen ty výherní? A jak máš v plánu vyhodnocení Peki?  :D

Podmínka účasti v soutěži je vystavení na Lipně (vystavuje se všechno).
Volba MOC hlasování členů kostek po dobu výstavy.
Předání ceny (vyhlášení výsledků) na bouracím víkendu.

MD je možné poslat poštou (tyto náklady na dopravu budou u nevýherních MD uhrazeny), či po nějakém AFOLOVI. 

Troufám si tvrdit že soutěž je koncipovaná jako maximálně otevřená a ceny jsou také pěkně.

Ethan

Přízemí mám skoro hotové ;) Snad to stihnu.

Jonas

#14
Už je to dlouho (několik let), kdy jsem naposledy stavěl z Lega. Není čas a po pravdě řečeno, scházela mi také motivace. Když mi Peki psal, zda by si opět mohl půjčit pár mých domů na Lipno, měl jsem z toho nedobrý pocit, že opět (pokolikáté už) budu dávat na výstavu tytéž modely, které už putovaly po různých výstavách. Jsem totiž už tak líný (a taky zaneprázdněný), že už ani nemám čas staré modely rozebírat, a tak mi na modely sedá prach už několik let.

Nakonec jsem ale něco nového přece jen postavil. Zatím je dokončený jeden nový modulár, pár jich ještě možná přibyde.
U tohoto prvního bylo mou hlavní výzvou co nejvíce si zaSNOTit. Zde je výsledek.



Jonas - Můj Brickshelf

Hardegon

Jonasi, super... tenhle baráček tam krásně padne. Jeden z nejlepších vlastních modulárů, co jsem viděl  ;)

Petronel

Moc pěkný domek Jonasi, fajn že jsi se zas do něčeho pustil...

Jonas

#17
Uff. Málem jsem to nestihl. Na zítřek jsem totiž Pekimu slíbil předání mých MOCů na výstavu, jenže ještě dnes ráno mi scházely některé klíčové dílky k dokončení několika nových domů. Naštěstí to dobře dopadlo. Při příchodu domů z práce jsem ve schránce našel balíček s dlouho očekávanou dodávkou z Bricklinku. Takže jsem rychle dokončil stavby a ve večerním slunci je narychlo vyfotil.

Nově přibyl Secesní dům:



a Prodejna potřeb pro dobrodruhy:



detail:



Věřím, že nové domy budou dobře pasovat k těm starším.




Více obrázků v mé galerii na Flickru nebo na Brisckshelfu - viz níže.


Jonas - Můj Brickshelf

MÍLA

Můžu ti závidět ?  ;)

Ta prodejna pro dobrodruhy je spíš rovnou prodejna zbraní.

Mr. Cube


peter

Celé je to parádní, ale nejvíce se mi líbí to nafocení. Úplně na mne dýchly vzpomínky z dětství, kdy jsme s tátou měli vláčky TT a já si prohlížel krabičky stavebnic domků, které měli podobný styl.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Izmael10

Myslím, že o víťazovi je rozhodnuté.  ;) Paráda Jonas.

Hardegon

Aniž bych přeháněl, tak se přiznam, že takhle pěkná ulice mě docela motivuje si taky nějakou postavit. Fakt parádní domy! >:D

Bard

Citace od: peter kdy 22.05.2014, 07:51:41
Celé je to parádní, ale nejvíce se mi líbí to nafocení. Úplně na mne dýchly vzpomínky z dětství, kdy jsme s tátou měli vláčky TT a já si prohlížel krabičky stavebnic domků, které měli podobný styl.
Pod tohle se podepisuju.

Martins

Citace od: Hardegon kdy 22.05.2014, 15:05:57
Aniž bych přeháněl, tak se přiznam, že takhle pěkná ulice mě docela motivuje si taky nějakou postavit. Fakt parádní domy! >:D

Moc pěkné! Pod tohle se zase podepisuju já... jen ten Petshop je tam takovej rušivej...  :D

peki

Citace od: Hardegon kdy 22.05.2014, 15:05:57
Aniž bych přeháněl, tak se přiznam, že takhle pěkná ulice mě docela motivuje si taky nějakou postavit. Fakt parádní domy! >:D

Doufám že ne jen tebe.  Pokud nepočítam stavby prezentované v rámci této soutěže tak na kostkách stavěl moduláry pouze Jonas a Hanka. Příště bychom mohli postavit třeba celé město s MOC modulárů  ;)

Luky1987

Citace od: peki kdy 22.05.2014, 16:45:03
Doufám že ne jen tebe.  Pokud nepočítam stavby prezentované v rámci této soutěže tak na kostkách stavěl moduláry pouze Jonas a Hanka. Příště bychom mohli postavit třeba celé město s MOC modulárů  ;)

A mých celkem 16 domů je vzduch >:D
Jinak všechny, především Jonasovi, domy jsou super, udělat ke kolejišti několik bloků budov by byla paráda. Holt příští rok  ;D

matka

Paní na Žlutém hradě

Jonas

#28
Díky za pochvaly.

Peki samozřejmě přestřelil, protože stavitelů modulárních domů je na Kostkách více a každý z nás má svůj vlastní styl. Peki si mě jen pamatuje trochu víc, protože jsem byl jedním z prvních, kteří se do modulárů doslova zamilovali. Když vyšel Café Corner, hned jsem ho tehdy koupil a během několika měsíců jsem k němu přistavěl celé město. To byl rok 2007. Kostek bylo tehdy zoufale málo, a chyběly větší zkušenosti se stavěním.

Letos po sedmi letech jsem si proto chtěl vyzkoušet, jak se staví s novým sortimentem dílků (získaných hlavně díky Lugbulku), v nových barvách a s využitím nových stavebních technik. A i když jsem byl trochu pod časovým stresem, bylo to příjemné odreagování od každodenní práce.

Jinak, Peter má pravdu. Taky se mi vybavily staré katalogy vláčků a příslušenství z někdejšího NDR, v nichž se často jako pozadí používaly reálné fotografie. Fotit na zahradě, oproti obloze nebo přírodnímu prostředí, se mi osvědčilo jako nejjednodušší a zároveň docela zajímavý způsob, jak zdokumentovat model bez speciálního technického vybavení. Jsem rád, že se tento způsob prezentace líbí. 


Jonas - Můj Brickshelf

Aki

Citace od: Jonas kdy 22.05.2014, 20:02:19
... jsem si proto chtěl vyzkoušet, jak se staví s novým sortimentem dílků ....
A dopadlo to úžasně. Dívám se na to s obdivem.  :o
a víc asi nejsem schopný napsat.