Vánoční motiv

Založil hobby, 19.11.2006, 18:38:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Tak jsem si opět trochu hrál....

hobby

Ještě rozšířená verze. I když to asi není viněta, přesto to sem dávám, protože to navazuje na předchozí. Zatím jsem neviděl žádný Legobetlém. Proto, kdo něco podobného dělal, nebo viděl, prosím sem s tím :D
PS:
- dobře by se tohle téma dělalo z Dupla.
- pokud má někdo doma volnou hlavičku černocha a chtěl by mi ji  poslat, tak předem děkuji (nebudu kvůli tomu kupovat basket).

hobby

.

Jonas

Hobby, je to moc hezké a téma je to už skoro aktuální.
Teď jsem si teprve uvědomil, že za měsíc jsou tu Vánoce. 

Citace od: hobby kdy 19.11.2006, 18:44:56
Zatím jsem neviděl žádný Legobetlém. Proto, kdo něco podobného dělal, nebo viděl, prosím sem s tím

U nás se Legobetlém stavěl koncem 80. let, kdy naše rodina začínala s Legem. Bohužel, fotky z té doby jsou černobílé a nepříliš kvalitní. Jen si vzpomínám, že tehdy zrovna frčely nádherné hrady a začínali piráti, a to všechno se samozřejmě promítalo i do stavby našeho Betléma. Uplatnili jsme v něm i trochu Technicu, který točil lopatkami větrného mlýna a jakýmsi karuselem, na němž se pohybovalo pár minifigů. Jo, to byly časy.

[/Konec nostalgie]
Jonas - Můj Brickshelf

Samík

Dobrý nápad. Také si nevzpomínám, že bych kdy viděl nějaký Lego betlém.
Ten malý Ježíšek je pěkně zpracovaný. Něco pro najJulinku, která pořád vymýšlí
jak nejlépe udělat nějaké Lego miminko. Ale ty ruce mu asi moc nedrží, co..?
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Samík

#5
Citace od: hobby kdy 19.11.2006, 18:44:56
Zatím jsem neviděl žádný Legobetlém. Proto, kdo něco podobného dělal, nebo viděl, prosím sem s tím :D

Tady jsem Ti na Brickshelfu našel nějaké betlémy
Betlém1
Betlém2
Betlém3
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

tazzy

Citace od: Samík kdy 19.11.2006, 19:18:57
Citace od: hobby kdy 19.11.2006, 18:44:56
Zatím jsem neviděl ľádný Legobetlém. Proto, kdo něco podobného dělal, nebo viděl, prosím sem s tím :D

tady jsem naąel nějaké betlémy
- http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1560013
- http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1145041
- http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=161596
- http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=112065

Nechci rýpat, ale máš tam třikrát jeden stejný betlém (pokud to nebyl záměr).

Hobby, máš to opět opravdu vydařené, Ježíšek překrásný a hlavně madam s pizzou mě dostala. ;D >:D

Samík

Citace od: tazzy kdy 19.11.2006, 19:29:42
Nechci rýpat, ale máš tam třikrát jeden stejný betlém (pokud to nebyl záměr).

Díky tazzy. Nebyl to záměr jenom nepozornost... >:D
Už jsem to upravil..
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Hansel

Citace od: Samík kdy 19.11.2006, 19:18:57
Citace od: hobby kdy 19.11.2006, 18:44:56
Zatím jsem neviděl žádný Legobetlém. Proto, kdo něco podobného dělal, nebo viděl, prosím sem s tím :D

Tady jsem Ti na Brickshelfu našel nějaké betlémy
Betlém1
Betlém2
Betlém3

Hobbyho Betlém je jednoznačně nejhezčí a nejnápaditější. Zpracování miminka je jedinečné, nic podobného jsem ještě neviděl :)

Hobby: Ten Ježíšek je z tvé hlavy, nebo inspirace?
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Micho

Hobby, toto sa ti podarilo!   8)

Jindroush

Celý se mi to moc líbí, až na ty tři šicí stroje Minerva v bílé barvě.  >:D

(Asi to měli být beránci, ale já to prostě pořád nevidím).

No dobře, dobře, tak já du zkusit postavit něco, co by víc vypadalo (v mojích očích) jako beránek.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

myth

#11
Pekné, avšak musím zkritizovať čas zverejnenia. Mal si si to nechať na 24. decembra :).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

hobby

Citace od: Jindroush kdy 19.11.2006, 22:19:31
(Asi to měli být beránci, ale já to prostě pořád nevidím).
A to jsem si myslel, že se mi jakš takš povedly >:D! Zkoušel jsem je přes hodinu! Oslíka i tele považuji za horší :).
Citace od: Hansel kdy 19.11.2006, 19:48:03
Hobby: Ten Ježíšek je z tvé hlavy, nebo inspirace?
To víš, že jsem hledal inspiraci, i tady na kostkách minulý týden, ale nenašel. Tak jsem si jej musel vymyslet. Byl tu dotaz, jak tam drží ručičky. Nedělám z toho vědu: dutinu jsem vycpal obyčejnou radýrovací plastickou gumou a ručičky tam zapíchnul. Šlo by to i inteligentnějc, třeba pomocí gumové trubičky, ale už mě to nebavilo.
Navíc jsem hrabal v mnoha stavebnicích po potřebných kostičkách. Např. najít těla bez potisku (jak si vyžaduje dobová prostota) lze jen v hodně starých stavebnicích.
Jinak děkuji za odkazy na jiné Betlémy. Tušil jsem, že existují.

MwK

Heh,RULEZ! ;D
Fakt super!!!Ježiškove nožičky spolu z králmi ma dostali... :D
...a ovce... ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

TomG

Sice si na vanoce a vse okolo moc nepotrpim, ale musim ti to pochvalit. Mas to povedene a lide co maji radi vanoce vcetne tech motivu s tim spojenych to jiste oceni :)
Only the best can survive.

Rever

Tak přesně něco podobného jsem chtěl také vyrobit, jenom mi pořád chybí minifig černocha, jinak ten ježíšek je opravdu povedený.

primaholka01

no,taky se musim přiklonit k názoru, že Hobbyho betlémek je opravdu nejdhezčí!!! a mimčo, úplně bezkonkurenční  :D

drSEBY

Citace od: myth kdy 19.11.2006, 22:45:39
Pekné, avšak musím zkritizovať čas zverejnenia. Mal si si to nechať na 24. decembra :).

No nechci rypat ale ja tam vidim tři krále tudíž až 6.1.  ;D zajimave je ze nikdo nechvali toho ANDĚLÍČKA, ten se dle mne taky povedl  :D

zajimavy, vyborny napad   ;)

Samík

Citace od: hobby kdy 20.11.2006, 09:05:43
Citace od: Jindroush kdy 19.11.2006, 22:19:31
(Asi to měli být beránci, ale já to prostě pořád nevidím).
A to jsem si myslel, že se mi jakš takš povedly >:D! Zkoušel jsem je přes hodinu! Oslíka i tele považuji za horší :).
Mě se teda beránci docela líbí a ten oslík je taky super ale tele tam nějak nemůžu najít.. :P
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

DaKan

Citace od: Samík kdy 22.11.2006, 11:52:53
Citace od: hobby kdy 20.11.2006, 09:05:43
Citace od: Jindroush kdy 19.11.2006, 22:19:31
(Asi to měli být beránci, ale já to prostě pořád nevidím).
A to jsem si myslel, že se mi jakš takš povedly >:D! Zkoušel jsem je přes hodinu! Oslíka i tele považuji za horší :).
Mě se teda beránci docela líbí a ten oslík je taky super ale tele tam nějak nemůžu najít.. :P
To tele je hned napravo od ježíška.

Rever

Také mě absence telete původně zarazila, jelikož jsem se koukal jenom na fotku - pohled z boku. Na tom čelním pohledu je opravdu vidět a musím uznat, že jak oslík, tak tele se při tom minimálním počtu dílů skutečně povedli.

Samík

Citace od: Rever kdy 22.11.2006, 15:57:38
Také mě absence telete původně zarazila, jelikož jsem se koukal jenom na fotku - pohled z boku. Na tom čelním pohledu je opravdu vidět a musím uznat, že jak oslík, tak tele se při tom minimálním počtu dílů skutečně povedli.

jj, díky už jsem ho našel.  ;) a je moc pěkné, ale ten oslík se mi líbí úplně nejvíc...
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

hobby

#22
Tak jsem vám pánové tu havěť extra vyfotil. Oslík, tele, ovce včetně Ježíška (probůh, to není havěť) daly nejvíc práce. A pak si přečtu tady na kostkách v "kočárkovském" threadu, že můj Ježíšek je v podstatě dospělácký krypl  >:( (schválně sem nedávám odkaz). Mít tady tu dámu při ruce..... >:D ;D. Těším se, že mi pošle odkaz na nějaké lepší řešení, jenomže pokud LTC nebude vyrábět přímo figy dětí, tak vžycky nám vyjde více či méně zrůdička  :(.
Betlém jsem stavěl celé odpoledne až do večera a 90% času zabralo právě to, co vidíte včetně hledání potřebných kostiček. Kdo něco podobného stavěl, ví své a nepotřebuje komentář. Osel má kývací i otáčecí hlavu.
Posílám fotku, ale nevím jestli se objeví, momentálně se něco s kostama "děje".

Rever

Já osobně si myslím, že právě vytvořené minifig dítě je opravdu povedené, sám jsem nad tím už několikrát přemýšlel, prohledal Brickshelf a další stránky a toto bylo nejlepší řešení, které jsem viděl, přesto je asi zbytečné reagovat na příspěvky, které se snaží vlastní tvorbu nějakým způsobem schazovat. Zakládá se tím akorát flame, který stejně nikam nevede. Většinou také lidé, kteří nevybíravým způsobem haní něčí dílo, tak nejsou sami schopni něco konstruktivního vytvořit. Lego je přece o představivosti a jestli chce mít někdo dokonalý výrobek se všemi detaily, tak ať si ho koupí a nekupuje si Lego  ;)