PAYPAL PRO ČR

Založil rdk, 20.06.2005, 09:42:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

Vážení,

Od pátku 17.6.2005 je možné používat PayPal i pro občany Česka i Slovenska! Čekali jsme na to dlouho, ale dočkali jsme se!  ;D

Stalo se to přesně v den, kdy jsem se už definitivně naštval a extra jsem si zajel do Rakouska zřídit si tam účet pro platby do zahraničí....  :-\

chadzi

guuut, konecne. uz me nebavilo cpat bance 30 EUR za kazdej IBAN transfer...

rdk

V té rakouské bance, kde sem si udělal účet, chtějí za převod 0,11 EUR...

myth

#3
Supééééééééééééééééééééééééééééééééééééér ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ale najväčší vtip je v tom, že som minulý týžďeň písal do PayPal, že kedy budú na Slovensku & v Čechách, a oni mi poslali taký ten copy&paste - nevieme povedať, je komplikované urobiť dostupnosť v ďalších krajinách a podobné kecy.

Teraz ma ospravedlňte, idem si urobiť PayPal účet  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

chadzi

rdk - > nj v puvodnich EU statech to ma byt free, jen cesky banky to jeste nepochopily a to nemluvim o Rumunsku kde chtej tech 30... btw ten paypal se nabiji pres kreditku nebo jak?

eNTy

#5
Tak par detailnich informaci:

1) Odesilani penez je zdarma, obsahuje-li odeslani penez konverzi meny, poplatek za konverzi si uctuje PayPal ve vysi 2.5%. Nemam vyzkouseno, ale jsem presvedcen, ze tento poplatek se nas v 99% pripadu netyka, protoze pokud si paypal z karty uctuje $50, banka mi provede konverzi na urovni uctu a paypal dostane $50. Bezhotovstni konverze pri platbe kartou je napr. u eBanky za nejaky ty devizy stred bez poplatku.
Presto myslim, ze se to musi zkusit a uvidime...

2) Po otevreni uctu lze posilat platby jen do vyse $100. Chcete-li posilat vice, musite se autorizovat, ze jste opravdu vlastnikem karty. To se dela celkem rafinovane. PayPal vam strhne 1.50 Euro z karty a vy pak z vyuctovani karty od banky prepisete kod, ktery se na vyuctovani objevi do formulare na strankach. To 1.50 Euro Vam pak bude vraceno pri vasi nasledujici platbe (strhnou vam z karty o 1.50 Euro mene, nez je platba).
Tim se overi, ze mate kartu a opravdu vidite i vyuctovani a jste tak vlastnikem karty. Celkem mi to prijde vtipne.

UPDATE: Jak vlastne probiha placeni
Jako kdyby jste platili v normalnim obchode prijimajicim platebni karty. Ucet se nenabiji, proste vzdy zaplatite pres PayPal konkretni castku za dany nakup. Penize pak prijdou na ucet obchodnikovi, kde jsou zablokovany do doby, nez potvrdite prijeti a spravnost zasilky. Pak jsou penize odblokovany obchodnikovi. Je to vlastne jista forma akreditivu.



myth

Kua, napísalo mi to toto This credit card has been denied by the bank that issued your credit card.
Treba zadávať meno aj s diakritikou? Alebo treba mať embosovanú platobnú kartu? Neviete o tom niekto niečo?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

eNTy

#7
Over si u banky, ze mas povolene internetove transakce. Napr. vetsina bank v Cesku je ma defaultne zakazane. Ja jsem kartu bez problemu zaregistroval a hned ji pouzil pro zaplaceni poplatku za Expanded Use program (platby pres $100).

Honza D.

V článku na Živě jsem se dočetl, že v ČR můžeme peníze jen odesílat, nikoliv přijímat:
UPDATE: Podle zprávy, kterou přinesl server FinExpert.cz, je od 17.6. možná registrace v systému PayPal i pro občany dalších 12 zemí, mj. i pro občany České republiky. Na uživatele z těchto nově přidaných států je ale aplikováno výrazné omezení - peníze mohou přes systém pouze zasílat, nikoliv i přijímat.
Stejně většina z nás bude peníze jen rozhazovat, ale zase nejsme plnohodnotní  :-\
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

rdk

Citace od: myth kdy 20.06.2005, 10:20:02
Kua, napísalo mi to toto This credit card has been denied by the bank that issued your credit card.
Treba zadávať meno aj s diakritikou? Alebo treba mať embosovanú platobnú kartu? Neviete o tom niekto niečo?

Bez embossované karty ani ránu. Určitě to nebude fungovat s Maestrem nebo Visou Elektron!
Jméno zadávej bez diakritiky.

rdk

Citace od: chadzi kdy 20.06.2005, 10:07:30
rdk - > nj v puvodnich EU statech to ma byt free, jen cesky banky to jeste nepochopily a to nemluvim o Rumunsku kde chtej tech 30... btw ten paypal se nabiji pres kreditku nebo jak?
Drobné upřesnění - nemá to být free, má to být za cenu domácího převodu - což může být free (v ceně měsíčního poplatku) nebo za pár centů...

eNTy

Citace od: Honza D. kdy 20.06.2005, 10:23:17
Stejně většina z nás bude peníze jen rozhazovat, ale zase nejsme plnohodnotní  :-\

To uz neni ani tak vina PayPalu a urcite sis vsiml, ze se to netyka jen nas. Jde spise o mistni legislativu, ktera muze znemoznit otevreni uctu u PayPalu pro prijimani plateb. U nas je asi problem, ze by PayPal musel vlastnit bankovni licenci.

eNTy

Tak jsem diky eBance, ktera mi ihned zobrazila to vyuctovani 1.50 Euro (vcetne popisu platby, kde je ten kod) aktivoval ten Expanded Use Program  :) :)
Jen ten popis platby nebyl "PayPal 1234*(EXPUSE)" jak uvadi help, ale "1234PAYPAL--*EXPUSE" (1234 prestavuje ten kod).
Btw, podle vypisu jsem zjistil, ze si PayPal vyuctoval presne $1 ve chvili registrace karty. Nikde jsem ale zadnou zminku o takovem poplatku nenasel, nevite o tom nekdo? Ne, ze by na tom zalezelo, ale asi jsem neco prehlid  :)

myth

Citace od: rdk kdy 20.06.2005, 10:23:39
Citace od: myth kdy 20.06.2005, 10:20:02
Kua, napísalo mi to toto This credit card has been denied by the bank that issued your credit card.
Treba zadávať meno aj s diakritikou? Alebo treba mať embosovanú platobnú kartu? Neviete o tom niekto niečo?

Bez embossované karty ani ránu. Určitě to nebude fungovat s Maestrem nebo Visou Elektron!
Jméno zadávej bez diakritiky.

No tak to je problém. Mám Visu Electron :-\ . A bohužiaľ ju nemôžem len tak vymeniť - je to debetná karta, ISIC, Študentský preukaz, mesačník na MHD, karta na obedy a zdravotná poistka do zahraničia v jednom. Asi si na PayPal ešte chvíľu počkám. :-\
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

rdk

Citace od: xtepn01 kdy 20.06.2005, 10:36:58
Btw, podle vypisu jsem zjistil, ze si PayPal vyuctoval presne $1 ve chvili registrace karty. Nikde jsem ale zadnou zminku o takovem poplatku nenasel, nevite o tom nekdo? Ne, ze by na tom zalezelo, ale asi jsem neco prehlid  :)

To si nevyúčtovali - jen si blokací 1 dolaru ověřili, že ta karta existuje. Ten dolar zůstane měsíc zablokovanej, ale jelikož si ho nestrhnou, tak ho banka po měsící odblokuje. Takže se nikdo nemusí bát, že mu PayPal sebere 1 dolar  ;D

eNTy

Heledte, ted me napada, co z toho ten PayPal ted ma, ze muzem platit? Vzdyt vzhledem k tomu, ze posilani je zdarma, tak na tom nic netrhne. Jenom tim rozsiruje trhy tem prijemcum penez (coz mu muze zvysit zisky).
Myslim, ze zanedlouho musi umoznit i prijimani plateb, tohle je spis takove sondovani trhu, kolik je tu lidi s platebni kartou a chce pouzivat PayPal  :)
Tak otvirejte ucty, at je presvedcime....

rdk

Citace od: xtepn01 kdy 20.06.2005, 10:47:28
Heledte, ted me napada, co z toho ten PayPal ted ma, ze muzem platit? Vzdyt vzhledem k tomu, ze posilani je zdarma, tak na tom nic netrhne.

Ale trhne.  ;D Poplatky platí (pokud vím) příjemce peněz, takže za každou odeslanou platbu - tedy i od nás - PayPal inkasuje...

Colonel32

paypal inkasuje pokud vim fixni castku 1usd + 5% z prevodu, nekteri prodejci to primo pisou, pokud chcete platit paypalem, poslete o 5 procent navic

Jindroush

Citace od: rdk kdy 20.06.2005, 10:42:38
To si nevyúčtovali - jen si blokací 1 dolaru ověřili, že ta karta existuje. Ten dolar zůstane měsíc zablokovanej, ale jelikož si ho nestrhnou, tak ho banka po měsící odblokuje. Takže se nikdo nemusí bát, že mu PayPal sebere 1 dolar  ;D

Ufff, sem si oddech, už jsem myslel, že nebudu pomalu mít ani na rohlíky  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

eNTy

Citace od: Colonel32 kdy 20.06.2005, 11:01:27
paypal inkasuje pokud vim fixni castku 1usd + 5% z prevodu, nekteri prodejci to primo pisou, pokud chcete platit paypalem, poslete o 5 procent navic

To ale plati ten kdo ty penize prijima, ne ten kdo je odesila. Prodejce, ktery by prenesl timto zpusobem poplatky na kupujicho je znacne neseriozni a tusim ze i porusuje nejakou PayPal policy a mohl by by potrestan.
Ja osobne jsem takoveto chovani nezazil. Mozna to delaji ti, kdo umozni platit pres PayPal i primo kartou, ale tam jsem na PayPal podminky nekoukal a platil kartou  :)

Aki

Citace od: xtepn01 kdy 20.06.2005, 11:09:32
Prodejce, ktery by prenesl timto zpusobem poplatky na kupujicho je znacne neseriozni a tusim ze i porusuje nejakou PayPal policy a mohl by by potrestan.
Co je na tom neseriózního?  ??? Jestliže bych byl prodejce, tak přeci chci aby se mi náklady za obchod vrátili a jestliže to napíše již do podmínek obchodu, tak je to OK.

Colonel32

kdyz platis prevodem, tak taky chce, aby si zaplatil poplatky... kdyz posilas dopis, taky si ho platis sam... on proste chce svoje prachy, v dohodnute vysi...

Pixie

Citace od: myth kdy 20.06.2005, 10:40:36
Citace od: rdk kdy 20.06.2005, 10:23:39
Citace od: myth kdy 20.06.2005, 10:20:02
Kua, napísalo mi to toto This credit card has been denied by the bank that issued your credit card.
Treba zadávať meno aj s diakritikou? Alebo treba mať embosovanú platobnú kartu? Neviete o tom niekto niečo?

Bez embossované karty ani ránu. Určitě to nebude fungovat s Maestrem nebo Visou Elektron!
Jméno zadávej bez diakritiky.

No tak to je problém. Mám Visu Electron :-\ . A bohužiaľ ju nemôžem len tak vymeniť - je to debetná karta, ISIC, Študentský preukaz, mesačník na MHD, karta na obedy a zdravotná poistka do zahraničia v jednom. Asi si na PayPal ešte chvíľu počkám. :-\

A co tzv. E-karty (karty pro platby přes internet)? Co já vím, nejsou moc drahé (není to totiž plastová karta, ale jen číslo karty) a měly by pro tenhle účel fungovat. Je to jen takový nápad - mě to doporučili v bance místo odblokování klasické embosované karty (standardně jsou karty blokované proti použití přes internet). Rozhodně by stálo za to, se ve svojí bance zkusit zeptat...

myth

Vďaka za nápad, skúsim sa v banke opýtať.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

eNTy

Citace od: Aki kdy 20.06.2005, 11:16:29
Co je na tom neseriózního?  ??? Jestliže bych byl prodejce, tak přeci chci aby se mi náklady za obchod vrátili a jestliže to napíše již do podmínek obchodu, tak je to OK.

Ja to vidim jinak. Je to jako kdyz chce obchodnik, abych za nej platil poplatky pri platbe kartou (coz se dnes uz nekde deje). Je to neseriozni proto, ze pro obchodnika je to vyhoda, ne-li skoro nutnost prijimat platby kartou. Ziska tim vice zakazniku a poskytuje jim vetsi komfort. Musi to delat, aby obstal v konkurenci. Pokud je to ale vykutalenej filuta a jeste by to chtel zadarmo, tak je pro mne neseriozni.
Bohuzel dnes uz je platba kartou prakticky samozrejmosti a prestava to byt konkurencni vyhoda. Takze samozrejme obchodnici zacinaji kricet, ze ma poplatky platit zakaznik. Myslim, ze to neprojde, protoze se vzdycky najde obchodnik, ktery ty poplatky bude platit a opet ziska konkurencni vyhodu a lidi spis pujdou k nemu.
Jinymi slovy, chce-li po vas nekdo poplatky za paypal a vy mu to zapalatite, tak ho presvedcite, ze to dela spravne a budete je platit dal. Ja takove chovani ale podporovat nehodlam a takoveho obchodnika budu vzdycky ignorovat i kdyby byl posledni na svete.

Colonel32

platba kartou v dnesni dobe sice domacni, ale porad to neni ten "cash" kterej muzes okamzite pouzit... prachy na uctu jsou prachy na uctu... par dni trva, nez nekam relezou, denni limity ti taky nedovoli pouzit je presne ve chvili, kdy si zamanes, hotovost je proste hotovost... btw, nektere firmy ti pri platbe v hotovosti daji treba i 5% slevu, a pri obchodu za 500,000 tech pet procent dela neuveritelnych 25,000 korun....

takze ja si proste myslim, ze pokud se neco vydrazi na 100 usd, tak ten prodejce ma pravo tech 100 usd pozadovat. Kdyz by mu v obalce prislo 100 usd, tak proc by mu melo prez banku prijit jen 95 usd? Pokud jsou ty podminky predem stanovene.... to je jako chtit upalit prodejce, ktery ti predem oznami, ze bude chtit 5% z castky jako balne...

rdk

xtepn01: Trošku srovnáváš nesrovnatelné...

Obchodník platí karetní firmě pod 3% z obratu (větší firmy ještě míň), bez ohledu na počet transakcí.

Malý prodejce na eBayi - což nemusí být obchodník, může jen rozprodávat sbírku - zaplatí 5% a 1 dolar za transakci.

Řekněme, že prodá 5 malých setů 5 lidem za celkem 100 dolarů. PayPalu za to zaplatí celkem 10 dolarů. 10% za zprostředkování platby je hodně.

Navíc - ceny v obchodě jsou jasné, prodejce si náklady na karty zakalkuluje do ceny zboží. Ceny na eBayi nejsou dopředu jasné a ten jednodolarový poplatek značně "trestá" příjemce malých částek. Proto si myslím, že je vůči kupujícímu fér mu říct, že budu chtít nejen cenu zboží, ale i poplatek za PayPal. Obvykle prodejce nabízí i jiné formy platby, takže PayPal kupující využít nemusí...

eNTy

To: rdk

To ano, asi doslo ke zmateni, ja jsem mluvil o beznych obchodnicich, kteri to maji jako svuj byznys (existuje obrovske mnozstvi beznych firem, ktere akceptuji platbu pres paypal, mnohe ani jiny zpusob platby nenabizeji), ne o jednotlivcich, kteri obcas neco prodaji na ebayi. Pak je to samozrejme vec dohody.
U standardniho obchodu je to ale IMHO neakceptovatelne. Mne jako zakaznikovi je proste vyse poplatku "ukradena". Je to vec obchodinka, zda se mu to vyplati nebo ne  ;)

rdk

Tak trochu pro ochlazení nadšení z PayPalu:

Paypalsucks.com a zejména tady a tady. Zajímavé počtení.

Ono nakonec možná není od věci omezovat nebankovní instituce spravující vklady...

Colonel32

#29
prijemne poctenicko....