Minitalia

Založil peter, 12.06.2005, 17:25:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Při brouzdání po netu jsem narazil na několik zajímavých obrázků dílků. Původně jsem si myslel, že se jedná opět o nějakou lacinou kopii Lega, ale opak je pravdou. Jedná se o další jíž dávno ukončenou Lego sérii "LEGO Minitalia". Nevíte někdo náhodou někdo o ní nějaké další informace? Okna a dveře těchto sad se mi velmi líbí a docela by nebylo špatné je mít. Nemáte to náhodou někdo?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Nejedná se o sérii, nýbrž o licenční program jednoho italského výrobce.
http://www.lucajuventino.altervista.org/lego/minitalia.htm

Tak stejně v USA vyrábělo LEGO kostky Samsonite, a to až do začátku 70tých let, v Kanadě až do 80tých let.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

muzzo

Citace od: Jindroush kdy 12.06.2005, 18:23:56
Nejedná se o sérii, nýbrž o licenční program jednoho italského výrobce.
http://www.lucajuventino.altervista.org/lego/minitalia.htm

Tak stejně v USA vyrábělo LEGO kostky Samsonite, a to až do začátku 70tých let, v Kanadě až do 80tých let.

Klaním se Tvým vědomostmem.

J_BOB

ako vyzerali tie kocky samsonite???  ???
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Jindroush

Úplně stejně jako LEGO díly, sdíleli formy, materiál a podobně. Akorát Samsonite déle trval přechod na 'kroužkové' destičky nebo materiál ABS.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

#5
Já možná nějaké kostky Samsonite mám (z bazarových nákupů) - zespodu mají napsáno "Pat.pend.", což je zkratka typická pro USA; nejzajímavější jsem vyfotil (modemisté, nestřílejte!) - nahoře je Samsonite, dole "originál" dánská.

Jindroush

#6
Nene, to je jen běžná variace forem. Takový dílky sou normální i dřív. Na Lugnetu je šílený historik, který by ti řekl, ze kterýho roku je přibližně ten mold ;D

Tyhle variace jsou k vidění u Clarka na Brickshelfu, link už tu někde je.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)