Lego SERVICE

Založil Honzik, 15.08.2006, 10:58:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Honzik

Před několika dny jsem dělal pořádek ve skříni a našel 2 katalogy Lego service, chtěl jsem se zeptat co to bylo? Pochopil jsem, že jsou to náhradní díly, ale nevím kde se prodávaly nebo jestli se snad ještě prodávají. Díky Honza.

Omluvte kvalitu fotek.

myth

De facto to bol S@H v dobách predinternetových ;D.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

MildaPajda

a ty cisla jsou cisla "setu" v jakych se to dodavalo
napr: http://guide.lugnet.com/set/5049
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

peter

Jinak na podobné téma jsem se ptal již kdysi i já sám, takže pár informací o řadě SERVICE najdeš zde a pak taky zde.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomG

Taky sem si vsiml, ze nektere americke BL shopy jeste nektere ty starsi service baleni nabizeji.
Only the best can survive.

Jenčula

Citace od: TomG kdy 15.08.2006, 15:12:36
Taky sem si vsiml, ze nektere americke BL shopy jeste nektere ty starsi service baleni nabizeji.

A jeden starý SERVICE nabízí i Jenčula ve své soukromé izerci.... Ups... maličko reklama...  :-X
Můj RELAX

legacik

Dobry deň,www.legacik.sk ponuka lego servis bazar .Momentalne ma skladom 70%toho co sa vyrabalo alebo vyraba.Bohuzial sme mala firma s 1 zamestnancom a niesom schopna to nahadzat do pocitaca.Ak mate zaujem o konkretnu vec napište nam na mail legacik@legacik.sk konkretnu poziadavku. 8)
Špecializovaná predajňa Lega
www.legacik.sk legacik@legacik.sk

Petrjr

#7
Citace od: legacik kdy 07.09.2006, 14:14:36
Dobry deň,www.legacik.sk ponuka lego servis bazar .Momentalne ma skladom 70%toho co sa vyrabalo alebo vyraba.Bohuzial sme mala firma s 1 zamestnancom a niesom schopna to nahadzat do pocitaca.Ak mate zaujem o konkretnu vec napište nam na mail legacik@legacik.sk konkretnu poziadavku. 8)

  Dobrý den. Aby nedošlo k mýlce. Téma se týká "lego SERVICE", což jsou/byly sety se specifickým obsahem. BrickLink jich má v k dnešnímu dni zdokumentovaných 637 typů vyráběných od roku 1966 až do 2006.  Předpokládám, že jde o chybu, že asi 70% z těchto typů mít nebudete.

  Mohli byste upřesnit, co rozumíte pojmem "toho co sa vyrabalo alebo vyraba"? Zda dílky, sety, services sety, případně třeba sety od určitého roku (2003, ...).


EDIT: Vzhledem k faktu, ze nick "legacik" zde přispívá sporadicky, poslal jsem pro jistotu upozornění/odkaz na dotaz i na výše uvedený mail prodejce.

legacik

Jednotlive sety nemame,ale mame jednotlive suciastky zvlašt.Pisala som že je to lego BAZAR to znamena použite v dobrom stave za super ceny.
Špecializovaná predajňa Lega
www.legacik.sk legacik@legacik.sk

Petrjr

Citace od: legacik kdy 07.09.2006, 17:55:26
Jednotlive sety nemame,ale mame jednotlive suciastky zvlašt.Pisala som že je to lego BAZAR to znamena použite v dobrom stave za super ceny.

  Znamená to, že máte cca 70% ze všech lego dílků co se vyráběly  :o (dle peeron: Unique parts listed: 10879 .. a to v tom nejsou jednotlivé barvy)? Pochopitelně použité, není problém.

  Pokud mám napsat dotaz na ceny, možná by se to v mém případě týkalo několika set typů/barev a to mi dá nějakou práci - tak bych chtěl případně předem eliminovat určité okruhy (scala, fabuland, ...). A v jakém formátu Vám to mám zaslat?

Dargnon

Ale tak netrap jí, ona to myslí dobře...  :-\

Micho

Citace od: Petrjr kdy 07.09.2006, 18:11:47
Citace od: legacik kdy 07.09.2006, 17:55:26
Jednotlive sety nemame,ale mame jednotlive suciastky zvlašt. Pisala som že je to lego BAZAR to znamena použite v dobrom stave za super ceny.

  Znamená to, že máte cca 70% ze všech lego dílků co se vyráběly  :o (dle peeron: Unique parts listed: 10879 .. a to v tom nejsou jednotlivé barvy)? Pochopitelně použité, není problém.

Keďže trochu poznám košický Legáčik a nepredpokladal som, že by tam mali skladom Lego Service, tak mi to nedalo a zastavil som sa u nich. Takže je to myslené ako kopce rôznych Lego dielikov, ktoré je potrebné ešte pretriediť. Niečo už je. Dalo by sa povedať kiloware v desiatkách kíl, možno aj nejaká tá stovka - dve. Proste bedne Lega.

Je potrebné z toho vyťahať ešte sety a zrejme to nejaký čas potrvá. A personálne sú vzhľadom na to množstvo poddimenzovaný.

Snáď som to trochu objasnil.  ;)

Jarmila

Citace od: Micho kdy 08.09.2006, 09:12:38
A personálne sú vzhľadom na to množstvo poddimenzovaný.

Snáď som to trochu objasnil.  ;)

Tak běž s dětmi na brigádu.  ;D Praxi v oboru máte, tak nebude problém se zapracováním a zaučováním nových pracovníků.  ;D
A odměna za vykonanou práci by mohla být vyplacena v naturáliích, tj. v lego kostičkách.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Raistlin M

Stovky kil. Hmmm. Tomu rozumím. ;D
Taky jsme perzonálně poddimenzovaní. 8)

Petrjr

Citace od: Micho kdy 08.09.2006, 09:12:38
... tak mi to nedalo a zastavil som sa u nich. Takže je to myslené ako kopce rôznych Lego dielikov, ktoré je potrebné ešte pretriediť. Niečo už je. Dalo by sa povedať kiloware v desiatkách kíl, možno aj nejaká tá stovka - dve. Proste bedne Lega. ...
Díky za objasnění. Zároveň na pozadí komunikuji mailem s Legáčikom. Vypadá to tak, že pokud sháním konkrétní dílek (příp. pár typů), tak se jim mohu ozvat a oni se pokusí ho dohledat.

Citace od: Dargnon kdy 08.09.2006, 07:55:05
Ale tak netrap jí, ona to myslí dobře...  :-\
To rozhodně nebylo míněno jako trápení či rýpání. Jsou to cca 2 roky, co jsem na dovolené (v CZ) v jednom zapadlém hračkářství objevil nedoprodanou zásobu hlavně Belville a i některé Scala setů (MISB) vyráběných kolem 98. Jeli jsme domů těžší asi o 10 krabic.
  Takže já bych se býval nedivil, kdyby Legáčik takovou sbírku dílků měl. Stát se může cokoli. I kdyby to špatně odhadli a místo 70%, to bylo 20% nebo 10%, tak by to byla slušná zásobička. A pokud by měli setříděné a cenově přijatelné, tak jsem schopen udělat i několikatisícový obchod.

otaznik

Pokud chci prodávat díly profesionálně, tak by to chtělo je nejdřív protřídit, zainventarizovat a až pak nabízet. A nabídnout konkrétní díly za konkrétní ceny.

Llevelyn

Nic proti nikomu, však s Legáčikem obchoduji, ale pokud mají málo zaměstananců na třídění a inventarizaci dílků a bazarových setů, jak můžou vědět, že zrovna ten konkrétní dílek co potřebuji mají???

A navíc.. problém s barvami... povím li někomu, že chci nějakou z šedých, oranžových, růžových či zelených a on nemá moc šajna.. tak to vzhledem k paletě barev může být dost pruda.

Možná by stálo za to kiloware nahrubo přetřídit, povytahovat sety, povytahovat figy a zbytek setřídit podle druhu a udělat prodejní hromádky- x kusů něčeho za nějakou cenu. A vše mít nafoceno a AKTUALIZOVAT stránky, jinak je to v loji, málokdo koupí zajaca vo vreci. 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

mulah

keď dačo robit,tak fortelně. A nerobit zo seba pajtaša. 
jedu po CITY jak slepice po flusu

Dargnon

Jak bylo řečeno, oni začínají, je jich málo, a snaží se. Počkejte si pár týdnů či měsíců a pak si objednejte hafa kostiček  ;) Jinak brigádu třídění bych snad i bral kdyby byla dobře placená!!

Llevelyn

Nezačínají.. spíše si ukousli více než kolik sežvýkají, paní je moc zlatá, snaživá.... ale se slabými znalostmi o Legu... a vzhled a funkce stránek zde již byl několikrát  zmíněn. Problém je ten, že funkční e-shop je drahá sranda a potřebuje čas.. u paní v obchodě chybí jeden "bouchač" do mašiny... jeden "třídič a sestavovač".... ono totiž kiloware na obchod je časově nesmírně náročné a mnohdy prodělečné hobby. A měl by to dělat člověk zapálený do lega, ochotný se vše učit, hledat na netu atd.  A kde vzít a nekrást?  :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

mulah

Souhlas s tebou. Nemůžu ale přece dělat to,čemu nerozumím. To pak vede k tomu,že prodávám draho levný díly a naopak a to se rovná podnikatelské smrti.
Já taky podnikal,a vím moc dobře,kolik to sežere času. OD 7 do 19 na prodejně a pak ještě doma do 22 dělat "papírování" .  Tak sem se radši nechal zaměstnat. A nejde jen o ten fungující webshop,to je sranda,ale to okolo. Hlavně to zas***ý papírování je na provaz.  Ještě teď když si vzpomenu na ty štosy faktur,skladový karty a vyůčtování daně.  >:(
jedu po CITY jak slepice po flusu

Llevelyn

Jasně.. když on člověk občas přijde k něčemu jak slepej k houslím, vlítne do toho s nadšením.. s rozbije si čumák při prvním nárazu.  >:D ::)

Heh.. na papírování mám / mít/ cifršpiona. 8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Nadšení je hezká věc, ale pokud se něčím živím (chci živit), tak je potřeba to dělat profesionálně nebo to dopadne jako Legulka. Nic proti, pro rodiče a jejich děti je to třeba fajn, ale pro sběratele? Ani náhodou.

Petrjr

Citace od: otaznik kdy 08.09.2006, 22:23:51
Nadšení je hezká věc, ale pokud se něčím živím (chci živit), tak je potřeba to dělat profesionálně nebo to dopadne jako Legulka. Nic proti, pro rodiče a jejich děti je to třeba fajn, ale pro sběratele? Ani náhodou.

  Nóóóó. To je otázka. Já nemám interní info od Legulky. Takže teď budu mluvit obecně - ono třeba rodiče a děti na uživení stačí. Naopak, rozšířit sortiment a upravit ceny pro AFOLy  by mohlo ve výsledku znamenat menší zisk. A myslím, že s prodejem jednotlivých dílků (to je to o čem se teď bavíme) široké veřejnosti a ve větším množství se v CZ zabývá právě snad jen Legulka (takže my ostatní těžko můžeme soudit).
 
   Pak je navíc otázka, co znamená profesionálně a z jakého pohledu to bereš? Znamená to mít pro akcionáře větší dividendy (resp. (spolu)majitele větší zisk) nebo navenek hezký sortiment, vysoký obrat, ale akcionáři ostrouhají. ... Pochopitelně >:D , nejlepší je obojí - hezký sortiment i velký zisk, ale ne vždy jde splnit obě podmínky najednou.

otaznik

Citace od: Petrjr kdy 08.09.2006, 22:38:10
  Nóóóó. To je otázka. Já nemám interní info od Legulky. Takže teď budu mluvit obecně - ono třeba rodiče a děti na uživení stačí. Naopak, rozšířit sortiment a upravit ceny pro AFOLy  by mohlo ve výsledku znamenat menší zisk. A myslím, že s prodejem jednotlivých dílků (to je to o čem se teď bavíme) široké veřejnosti a ve větším množství se v CZ zabývá právě snad jen Legulka (takže my ostatní těžko můžeme soudit).
 
   Pak je navíc otázka, co znamená profesionálně a z jakého pohledu to bereš? Znamená to mít pro akcionáře větší dividendy (resp. (spolu)majitele větší zisk) nebo navenek hezký sortiment, vysoký obrat, ale akcionáři ostrouhají. ... Pochopitelně >:D , nejlepší je obojí - hezký sortiment i velký zisk, ale ne vždy jde splnit obě podmínky najednou.

Jdeš na to zbytečně složitě. Jde jen o to posílat nepoškozené správné díly ve správných barvách. NBejde o rozšíření sortimentu ani o změnu cen (i když jsou šílený, možná i díky tomu, že podniká legálně, což je chválihodné).

Petrjr

Citace od: otaznik kdy 08.09.2006, 22:41:55
Jdeš na to zbytečně složitě. Jde jen o to posílat nepoškozené správné díly ve správných barvách.

  Ahá, tak toto už mne nenapadlo, že mluvíš o tomto. Protože (byť už nemám osobní zkušenost) tak od té doby, co zavedli nový sw tak jsem zde na kostkách ani jinde nezaznamenal jedinou negativní reakci (a docela to sleduji, protože rýpnutí do Legulky byl můj první post zde na kostkách).

  S takovým vyjádřením jednoznačně souhlasím.

matny

Vyhlasujem konkurz na funkciu "triedič lega" zn. súrne - lego mi už z jednej strany bráni pri vstupe do obývacej miestnosti.  :)
Lego uvedené na fotkách, resp. záplava rôznych druhov containerov a boxov je vlastne takou predprípravou na môj menší projekt pre špecializovaný predaj dielov a legobazaru. Takže dúfam, že to všetko zvládnem vytriedit  a zainventarizovat, aby som Vám to mohol minimálne na poloprofesionálnej úrovni aj ponúknut. Ak Vám momentálne chýba zopár dielikov - skúste sa ma opýtať - možno Vám pomôžem.

marian20

Hlásim sa ako prvý, do začiatku školy mám ešte dva týždne tak nie je problém,ako plácu by som prijal napr. aj tú 6080-ku  ;)
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

mulah

Mě vynech,já bych měl problém s dojížděním (550 km vzdušnou čarou) >:D
jedu po CITY jak slepice po flusu

Llevelyn

Heh.. u Matnyho to vypadá skoro jak unás  ;D ;D ;D ;D jen má červený Marsky  ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))