Druhy set (8420)

Založil danny01, 14.07.2006, 08:43:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

danny01

Ahoj, tak uz mam druhy settik (jupiii :) Len sa mi zda ze ho pani z Lega trochu odflakli. Predny blatnik trie o koleso, riadidla maju maly polomer zatacania a zavesenie kolies z jednej strany je slabe :(
Inak sa vytesujem, vcera som ho kupil a nevydrzal a postavil ho este vecer na hoteli, doma postavim chopper ;)
Prikladam par fotiek ;)
Danny

danny01

este dalsie :)
Danny

danny01

aaa do tretice :)
Danny

MwK

Pozeram,ze si si vybral velmi slusny set ;)!
Ale ked som ho v obchode videl,tak som si predstavoval ze je vacsi... :P
Mimochodom kolko stal?
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

danny01

Stal 1700 Ceskych. Nieje to zle, ale cakal by som viacej. Keby som rozmyslal nad nejakym setom znova, kupim vysokozdvizny vozik :) Je drahsi o tisicku, ale asi lepsi, uvidime, kupim o mesiac a dam vediet ;)
Danny

Hansel

Českých? To je strašně moc, radím, nenakupuj za katalogové ceny, třeba na Legáčku ho mají levně, dal se sehnat i ta tisícovku.´
Uniká mi smysl tohoto tématu. Chápu, že máš radost z nového setu, ale kdyby to tak dělal každý, už by tu nebyl prostor pro diskuzi.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

cembry

Citace od: danny01 kdy 14.07.2006, 08:43:03
Ahoj, tak uz mam druhy settik (jupiii :) Len sa mi zda ze ho pani z Lega trochu odflakli. Predny blatnik trie o koleso, riadidla maju maly polomer zatacania a zavesenie kolies z jednej strany je slabe :(
Inak sa vytesujem, vcera som ho kupil a nevydrzal a postavil ho este vecer na hoteli, doma postavim chopper ;)
Prikladam par fotiek ;)

Nejsem sice v technicu nijak kovanej, ale zda se mi, ze predni kolo je vetsi (mozna jenom sirsi) nez to zadni, nemuze byt problem s trenim v tomhle?

Mellory

Citace od: cembry kdy 15.07.2006, 09:05:36
Nejsem sice v technicu nijak kovanej, ale zda se mi, ze predni kolo je vetsi (mozna jenom sirsi) nez to zadni, nemuze byt problem s trenim v tomhle?

Na těch fotách nějak nemůžu poznat, kde má jaké kolo, ale správně má být vzadu širší a vpředu to užší.
Nothing is true. Everything is permitted.

danny01

Jo, diky, mali ste pravdu, vsimol som is to az na dennom svetle :) Dokoncil osm ho o pol dvanastej v noci, takze preto som ich prehodil  ;D Ospravedlnujem sa sudruhom z Lega, v tom navode je len obrazok pneumatiky 1:1, nenapadlo ma ze su rozdielne  :-[
No i tak sa mi nepaci zavesenie kolies, nedrzia ako by mali, a to zatacanie ma maly rozsah...
Inak pekny
Danny

danny01

#9
Citace od: Hansel kdy 15.07.2006, 08:50:13
Českých? To je strašně moc, radím, nenakupuj za katalogové ceny, třeba na Legáčku ho mají levně, dal se sehnat i ta tisícovku.´
Uniká mi smysl tohoto tématu. Chápu, že máš radost z nového setu, ale kdyby to tak dělal každý, už by tu nebyl prostor pro diskuzi.
To mas pravdu, prvy set som tu nespominal  ;) Ale tu bol problem s pneumatikami (uznavam ze som urobil chybu ja), a este tie riadidla a uchytenie kolies-chcem poznat nazor ostatnych...
Kukal som teraz na ten legacek, mas pravdu, je o 5 wstoviek lacnejsie :( No co uz, nabuduce si dam vacsi pozor... Ale ostatne sety (ako napotvoru) tam maju tak o 10% lacnejsie, len tento je o 40%  :-\
Danny

Mellory

I to, že jsou kola zavěšená jen z jedné strany, je schválně. Motorka pak vypadá víc cool. Designérům bylo asi jedno, že tím oslabí "pevnost přichycení kol" k motorce. U toho setu je dost vidět, že je zaměřen jen na vzhled a ne na funkce. Takže i na poloměr otáčení se asi dost kašlalo. Tento set mě ani nějak moc nebere, takže proto jsem si jej nepořídil. ;)
Nothing is true. Everything is permitted.

danny01

#11
Citace od: MELLORY kdy 15.07.2006, 10:43:49
I to, že jsou kola zavěšená jen z jedné strany, je schválně. Motorka pak vypadá víc cool. Designérům bylo asi jedno, že tím oslabí "pevnost přichycení kol" k motorce. U toho setu je dost vidět, že je zaměřen jen na vzhled a ne na funkce. Takže i na poloměr otáčení se asi dost kašlalo. Tento set mě ani nějak moc nebere, takže proto jsem si jej nepořídil. ;)
Jo jo, to más pravdu, až keď som ho postavil vidím že to neje veľká zásobáreň dielov :) No postupne si kupujem všetky technicsy, nabudúce je to vysokozdvižný vozík, len sa musím krotiť, lebo je to drahé. Mojim snom je nejaký set plný penu prvkov. Na ebay-i licitujem o ostošesť  >:D
Tak sa uvidí :)
Danny

Mellory

Set s hromadou pneumatických pístů? Navrhuji 8455, je to výborná koupě.

Vysokozdižný vozík 8416 mě neláká vůbec, po technické stránce dost zaostává - má jen dvě funkce: zdvihání / spouštění plošiny a zatáčení. Ale je to dobrý zdroj lifarmů. Stále se opakuju, ale pokud chce někdo pořádný studless set, doporučuji šetřit, šetřit a šetřit na 8421. Sám jsem si jeho koupí vyždímal "prasátko" (před půl rokem), ale koupě nelituji.
Nothing is true. Everything is permitted.

danny01

Citace od: MELLORY kdy 15.07.2006, 11:42:15
Set s hromadou pneumatických pístů? Navrhuji 8455, je to výborná koupě.

Vysokozdižný vozík 8416 mě neláká vůbec, po technické stránce dost zaostává - má jen dvě funkce: zdvihání / spouštění plošiny a zatáčení. Ale je to dobrý zdroj lifarmů. Stále se opakuju, ale pokud chce někdo pořádný studless set, doporučuji šetřit, šetřit a šetřit na 8421. Sám jsem si jeho koupí vyždímal "prasátko" (před půl rokem), ale koupě nelituji.
8455 je ideal, ale kde ho kupit? Teda okrem nemecka. Ten zeriav mi ponukol jeden clovek tu na kostkach za 120 EUR, takze ked budu prachy tak to beriem. Tiez o nom snivam :)
Danny

Rudy

8455 môžeš kúpiť na Slovensku v Košiciach v  Legačikovi. Cena 4890,- korún slovenských.

MwK

8455 sa da kupit v Tescu Banska Bystrica a este v Leviciach...ale zda sa mi ze stoji menej ako 4890sk...asi nejakych 3800sk!
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Cavelon

Citace od: MwK kdy 15.07.2006, 16:18:00
asi nejakych 3800sk!

Tak to jedine so zľavou, lebo v PP Tescu ho mali za skoro 5 litrov.
Mne ho kúpil Mates vďaka Leguánovi v januári v Prahe s polovičnou zľavou za 1900 Kč. :) Zatiaľ čaká odložený na svoj čas. ;)

MwK

Citace od: Cavelon kdy 15.07.2006, 16:57:12
Citace od: MwK kdy 15.07.2006, 16:18:00
asi nejakych 3800sk!

Tak to jedine so zľavou, lebo v PP Tescu ho mali za skoro 5 litrov.
Mne ho kúpil Mates vďaka Leguánovi v januári v Prahe s polovičnou zľavou za 1900 Kč. :) Zatiaľ čaká odložený na svoj čas. ;)
Na svoj cas?A to pre "pana jana" co znamena?Hadam len nie to,ze si to este nerozbalil!?  :-\
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Cavelon

Citace od: MwK kdy 15.07.2006, 17:01:28
Na svoj cas?A to pre "pana jana" co znamena?Hadam len nie to,ze si to este nerozbalil!?  :-\

Rozbaliť som ho rozbalil, lebo som si chcel popozerať, čo tam je. :) Ale ešte sme ho neskladali, lebo boli aj iné zaujímavé prírastky. 8)

MwK

Citace od: Cavelon kdy 15.07.2006, 17:06:40
Citace od: MwK kdy 15.07.2006, 17:01:28
Na svoj cas?A to pre "pana jana" co znamena?Hadam len nie to,ze si to este nerozbalil!?  :-\

Rozbaliť som ho rozbalil, lebo som si chcel popozerať, čo tam je. :) Ale ešte sme ho neskladali, lebo boli aj iné zaujímavé prírastky. 8)
Povedz ktory set bol lepsi ako tento  ???
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Mellory

Spíš bych to tipnul na to, že Cavelona Technic moc nezajímá.
Nothing is true. Everything is permitted.

Cavelon

Citace od: MELLORY kdy 15.07.2006, 18:57:06
Spíš bych to tipnul na to, že Cavelona Technic moc nezajímá.

Ale nie, technic ma zaujíma, ale zatiaľ iba skôr teoreticky, lebo momentálne naň nemám financie. :'( Verím, že v budúcnosti sa to zlepší a budem sa môcť do neho zahryznúť. ;)
A tá 8455 čaká na syna, keď bude mať nejaký sviatok. Možno ju dostane pod stromček. :)

MwK

Citace od: Cavelon kdy 15.07.2006, 19:10:14
Citace od: MELLORY kdy 15.07.2006, 18:57:06
Spíš bych to tipnul na to, že Cavelona Technic moc nezajímá.

Ale nie, technic ma zaujíma, ale zatiaľ iba skôr teoreticky, lebo momentálne naň nemám financie. :'( Verím, že v budúcnosti sa to zlepší a budem sa môcť do neho zahryznúť. ;)
A tá 8455 čaká na syna, keď bude mať nejaký sviatok. Možno ju dostane pod stromček. :)
:)
Ja by som asi nevydrzal,keby som vedel ze v skrini mam lego ktore nieje otvorene... ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

danny01

Citace od: MwK kdy 19.07.2006, 12:55:26
Citace od: Cavelon kdy 15.07.2006, 19:10:14
Citace od: MELLORY kdy 15.07.2006, 18:57:06
Spíš bych to tipnul na to, že Cavelona Technic moc nezajímá.

Ale nie, technic ma zaujíma, ale zatiaľ iba skôr teoreticky, lebo momentálne naň nemám financie. :'( Verím, že v budúcnosti sa to zlepší a budem sa môcť do neho zahryznúť. ;)
A tá 8455 čaká na syna, keď bude mať nejaký sviatok. Možno ju dostane pod stromček. :)
:)
Ja by som asi nevydrzal,keby som vedel ze v skrini mam lego ktore nieje otvorene... ::)
To by som zcvokol aj ja, ja som to nevydrzal aj ked som bol unaveny ako kon :)))
Danny

J_BOB

Citace od: Cavelon kdy 15.07.2006, 17:06:40
Citace od: MwK kdy 15.07.2006, 17:01:28
Na svoj cas?A to pre "pana jana" co znamena?Hadam len nie to,ze si to este nerozbalil!?  :-\

Rozbaliť som ho rozbalil, lebo som si chcel popozerať, čo tam je. :) Ale ešte sme ho neskladali, lebo boli aj iné zaujímavé prírastky. 8)
tak to obdivujem tovju trpezlivost :) ja dokazem vydrzat max kym pridem domov z novym setom...na skolskom vylete som si Droid Tri-Fighter postavil uz v autobuse :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader