(vlastní) Studless 8459

Založil Mellory, 12.07.2006, 11:09:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mellory

Takže... Přemýšlel jsem, jestli tohle publikovat, či ne, protože jsem si všiml, že 90% zdejších AFOLů a ostatních uživatelů lega. :o ;D , prostě většina lidí, co jsem chodí a nějak se projevují, nesnáší studless technic. >:D

Ano, chápu. Není například kompatibilní s normálními kostkami (lépe: není kompatibilní tolik, jako starý klasický Technic). (Druhotným důvodem může být i to, že většina studless techniku je v nové šedé, ale tenhle argument jsem zavrhl.)

Já jsem právě člověk, který Lego System nesbírá. Prakticky kupuju jen nové Technic sety. Pravda, s Legem v dnešní době nemají nic společného, až na logo na krabici... Jinak docela mi vadí, jak se nyní Lego snaží dělat rádoby studded sety (např. 8285, 8682), aby "zvýraznilo legovost :P ;D". U setu 8421 to bylo nutné, a tam mi to ani tak nevadilo. Ale u letošních setů... :-\




No, ale konec diskuze o studless techniku, nechci vyvolat flame war.
Spoustu starých setů jsem jaksi propásl - např. 8466, 8868 atd. Místo, abych se je pokoušel sehant na ebay apod., tak stavím jejich studless verze - z několika důvodů (hlavně proto, že nechci technic kostky a chci prověřit své schopnosti stavění bezčudlového lega.). (p.s.: angl. výraz je lepší)

Jedna z těchto předělávek je i předělávka vcelku známého a populárního setu 8459. Předělávka ještě není hotová, chybí pár dílků.



Pokud máte zájem, můžete se podívat do mé Brickshelf gallery - ZDE. (Mrkněte se i na info.txt, když budete mít opravdu velký zájem.)


Mohu poskytnout adresu, pokud bude chtít poslat bomby s nápisem fuuuj studless. >:D
Děkuji za pozornost. ;D
Nothing is true. Everything is permitted.

JardaL

Studless má svojí platnost. Ne že ne. Spousta věcí se bez studless systémů a kostek postavit nedá. Co všem ale vadí jsou 100% studless sety.
Důvody
- miliony čudlíků,
- poměrně složitý způsob stavění
- a hlavně chabá stabilita (hezké české slovo VACHRLATOST) těchto setů.

Z tohoto důvodu já maximálně oceňuji sety s výbornou kombinací origo studovejch kostek a studless systémů.

Ale na druhou stranu -
teprve studless přinesl do Technic LEGA třeba
- špičkový designový prvky
- bohužel mě nic dalšího nenapadá.:-))))

A ještě poznámka: Co mě nejvíc vadí na studless je, že set má kupříkladu 1200 dílků (všude je to napsaný) ale nakonec je z toho 200 jenom čudlů a 150 dalších spojek a koncovek.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Pepan

Citace od: JardaL kdy 12.07.2006, 11:34:11
Studless má svojí platnost. Ne ľe ne. Spousta věcí se bez studless systémů a kostek postavit nedá. Co vąem ale vadí jsou 100% studless sety.
Důvody
- miliony čudlíků,
- poměrně sloľitý způsob stavění
- a hlavně chabá stabilita (hezké české slovo VACHRLATOST) těchto setů.

Z tohoto důvodu já maximálně oceňuji sety s výbornou kombinací origo studovejch kostek a studless systémů.

S tím naprosto souhlasím  ;) Studless jsou výborné např: pro zpevňování klasických studových konstrukcí  :)
Ale 100% studless sety opravdu nejsou to pravé ořechové  ;D

Mellory

#3
Citace od: JardaL kdy 12.07.2006, 11:34:11Co všem ale vadí jsou 100% studless sety.
Důvody
- miliony čudlíků,
- poměrně složitý způsob stavění
- a hlavně chabá stabilita (hezké české slovo VACHRLATOST) těchto setů.

Čudlíky (teda spíš dírky) mi ani nevadí. Spousta (nejen dírek) věcí se dá skrýt za Technic panely - mimochodem, technic panely považuji za vcelku skvělou věc, dodávají "ladný tvar" studless modelům; a je to taky jedna z věcí, co nám studless technic přinesl.

Právě o ten složitý způsob stavění mi jde. Stavba je sice neuvěřitelně náročná - vždyť moji aktuální studless předělávku setu 8446 dělám více než měsíc...; ale výsledek pak stojí za to. Ani nevíš, kolik radosti a nadšení jsem měl po dokončení kteréhokoliv studless modelu. :D

S s tou stabilitou je problém, no. Ale třeba 8421, 8653 a některé další sety jsou velmi stabilní.


S relativně vysokým počtem dílků jsem se smířil. Například když jsem viděl skoro kompletní fotodokumentaci stavění setu 8285, velmi mě udivilo, že set má mít 1800 dílků. Nejvíc z toho samozřejmě zabírají spojky a osky.


Fotky byly vyfoceny mobilem, konrétně je to model Sony Ericsson K750i (2Mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním). Fotky byly oříznuty a zmenšeny na 800x600. ;) Schválně jsem nefotil podvozek a zadní část, neboť model není ještě kompletní.


No a celkově díky za pochvalu a pozvbuzení. (Mimochodem v mé galerii je ještě jiná předělávka, konkrétně setu 8437.)



PS.: Jak už jsem naznačil, můj aktuální projekt je předělávka setu 8446. Tenhle set je můj vysnění, ačkoliv ani nevím, proč. Ale rozhodně mě uchvátil futuristickým vzhledem. :)
Nothing is true. Everything is permitted.

otaznik

Tvoje předělávka je naprosto skvělá! Já mám klasický Technic i studless a oba mám rád, podle mě takový 8455 je jeden z nejlepších setů, co LEGO kdy vyrobilo.

Doufám, že se ti povede podobně předělat i další věci - zajímavý by mohl být studless 8868 - Air Claw Rig!

Mellory

Citace od: otaznik kdy 12.07.2006, 12:53:13Doufám, že se ti povede podobně předělat i další věci - zajímavý by mohl být studless 8868 - Air Claw Rig!

A sakra - moje tajné plány byly odhaleny! ;D >:D
Nothing is true. Everything is permitted.

otaznik

A je ti 14! No, tak to nemám slov, naprosto dokonalý dílo! Klobouk dolů!

Cavelon

Citace od: otaznik kdy 12.07.2006, 12:57:17
A je ti 14! No, tak to nemám slov, naprosto dokonalý dílo! Klobouk dolů!

Presne, aj ja som pred chvíľou žasol, keď som si čítal ten txt súbor a zistil som, že má 14 rokov. :o Najprv som si myslel, že sa pomýlil, keď napísal, že v 1999 mal 7 rokov. ;D Ja som si myslel, že má oveľa viac podľa úrovne jeho príspevkov. 8) Lebo keď si to porovnám s inými rovnako starými, ktorí ani nevedia, kde sa píše mäkké i a kde tvrdé y, tak ... ( ::) radšej už ani nepokračujem ďalej).

Jarmila

Citace od: otaznik kdy 12.07.2006, 12:57:17
A je ti 14! No, tak to nemám slov, naprosto dokonalý dílo! Klobouk dolů!
To mne nejvíc překvapilo, když jsem dočetla jeho úvodní příspěvek. Moc se mi líbilo, co a jak napsal a když jsem z profilu zjistila, že je to člobrda 14letý, tak jsem na chvíli oněměla. (Kdo mne znáte, chápete.  ;D )
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Mellory

#9
Děkuju moc všem! :)

Mimochodem, stavba téhle předělávky překvapivě nebyla tak náročná, jak jsem čekal. (Např. předělávka 8446 je docela hodně náročná, a přitom to zas tak složitý model není....)Ale přiznejme si, zas tak mladej nejsem.

Ohledně spisovné češtiny: Spousta lidí mi říká, že si mysleli, že jsem o dost starší - díky mé výřečnosti a díky tomu, že nedělám chyby a píšu čárky (interpunkce) tam, kde mají být. Takže můj jediný problém je asi styl ťukání do klávesnice. Např. často ve slově prohodím dvě písmena, protože píšu relativně rychle. Ale jinak bych žádné chybky trousit neměl. ;)

EDIT: Opraveny překlepy a upraven slovosled. :P ;D
Nothing is true. Everything is permitted.

MildaPajda

Jeste se nevujadril velkovezir, kterej ma osypky pri studless... ;)
docela by me zajimal jeho nazor!...
Me osobne se to MOOoooC libi! Je to dobre udelane!...
klobouk dolu!.. ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Jindroush

Hehe, na Pajdovu žádost:

Oceňuju vytrvalost.

Cíl jaksi neoceňuju, páč ten originál mi prostě příjde lepší.

Studless prakticky používám akorát pro cross-bracing, jinak je zbytečnej a dělat z něj podvozky, to je vražda. Vikly-vikly za použití stovek dílů, to mi jako něco užitečnýho nepřijde, když to můžu udělat hezčí, efektivnější a pevnější z bricků.

(Technic fairings/panels jsou naprosto nepoužitelný a vošklivý  ;D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: MELLORY kdy 12.07.2006, 13:27:12
Děkuju moc všem! :)

Ale přiznejme si, zas tak mladej nejsem.

To jsi svůj věk napsal špatně nebo si připadáš starší?

Citace od: Jindroush kdy 12.07.2006, 13:51:22
Vikly-vikly za použití stovek dílů

Vikly vikly určitě ne, drží to velmi pevně, jen je to pružnější než klasické technic bricky.



Jindroush

Citace od: otaznik kdy 12.07.2006, 13:57:11
Citace od: Jindroush kdy 12.07.2006, 13:51:22
Vikly-vikly za použití stovek dílů

Vikly vikly určitě ne, drží to velmi pevně, jen je to pružnější než klasické technic bricky.

Když spojíš dva technic bricky čudlama a přes to dáš plates a když spojíš dva podstatně tenčí beamy jen čudlama, tak to je rozdíl jako blázen = vikly, vikly pro studless. Nemluvě o extrémní obtížnosti dosáhnout pravých úhlů. Ten traktor 8455 se prostě prohejbá jako blázen, bejt to z Technic bricků, tak je to jak pevnější, tak větší (výrazný klad).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 12.07.2006, 14:00:21

Když spojíš dva technic bricky čudlama a přes to dáš plates a když spojíš dva podstatně tenčí beamy jen čudlama, tak to je rozdíl jako blázen = vikly, vikly pro studless. Nemluvě o extrémní obtížnosti dosáhnout pravých úhlů. Ten traktor 8455 se prostě prohejbá jako blázen, bejt to z Technic bricků, tak je to jak pevnější, tak větší (výrazný klad).


Ohledně té pevnosti nemáš pravdu, možná když spojíš pouze dva beamy, ale pokud jde o celkovou pevnost stavby, tak jsou podle mě studless věci dokonce pevnější (co se týká odpadávání menších dílů, tak určitě) -> a že jich mám doma určitě víc než ty  ;)

JardaL

#15
Citace
Když spojíš dva technic bricky čudlama a přes to dáš plates a když spojíš dva podstatně tenčí beamy jen čudlama, tak to je rozdíl jako blázen = vikly, vikly pro studless. Nemluvě o extrémní obtížnosti dosáhnout pravých úhlů. Ten traktor 8455 se prostě prohejbá jako blázen, bejt to z Technic bricků, tak je to jak pevnější, tak větší (výrazný klad).

Jasně, jasně a ještě jednou jasně.
A navíc se studless s miliony čudlíků má někdy tendenci rozklížit sám běžným provozem - skvělej příklad je pumpování u 8455. Nomální technic s konstrukcí z bricků je nenahraditelný.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Jindroush

?: Těžko mi napíšeš dva srovnatelný modely, jeden studded a jeden studless, kde by studless byl 'pevnější' při současné 'vizuální shodnosti'. Pokud jo, připrav se, že tě roznesu na (svejch studded) kopytech.

Asi založím klub Studless Haters  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MildaPajda

2 Jindroush: ale proc...?  ;)
taky nemusim duplo, scalu, belvil, bajonikl.... a proste respektuju, ze to nekdo "sbira" nekomu se to libi... ;)
a to co postavil Mellory je pekne... a nerikej, ze ne apriori protoze to je studless... ;)

jo, jeste 8459 me prijde daleko lepci nez 8455 ... mam oba
asi je to vec nazoru... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Jindroush

Já holt 'sportu' moc nehovím. Jestli někdo vyleze na Everest s kyslíkem nebo bez je mi v době letadel ukradený.

Pro mě je set 8459 velmi dobrý a jeho SL konverze mě může maximálně oslovit tím 'sportovním duchem', tj. snahou dokázat, že to jde, ale jak jsem dal najevo výše, tahle snaha mě neoslovuje.

Jestli to ovšem Melloryho baví, tak ať to dělá, ať se tím chlubí, je to jeho volný čas a může ho využít, jak uzná za vhodné a nikdo (kromě maminky  ;D) mu do toho nemá co mluvit.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mellory

Citace od: otaznik kdy 12.07.2006, 13:57:11To jsi svůj věk napsal špatně nebo si připadáš starší?

Věk mám správně (nar.10.4.1992), spíš se řadím to té druhé kategorie.

Citace od: Jindroush kdy 12.07.2006, 16:40:27Pro mě je set 8459 velmi dobrý a jeho SL konverze mě může maximálně oslovit tím 'sportovním duchem', tj. snahou dokázat, že to jde, ale jak jsem dal najevo výše, tahle snaha mě neoslovuje.

Právě o tu snahu mi jde. Nechtěl jsem dokázat, že to jde (všechno jde, když se chce), ale spíš jsem chtěl prověřit moje schopnosti, a taky jsem chtěl mít "něco jako 8459" (neboť originální set nevlastním a vlastně ani nehodlám vlastntit). ;)

Mě to vcelku baví, ačkoliv je to často náročnější než stavit MOCy od nuly. Použiji tak mé studless sety ve vitríně k lepším účelům, než je jen chytání prachu a stání na dřevěné desce, zabavím se u toho, a ještě "získám zadarmo set, který ani nevlastním".
Nothing is true. Everything is permitted.

Mellory

Ohledně pevnosti: Nemohu porovnat pevnost klasického techniku s tím bezčudlovým, ale podle ohlasů jsem slyšel, že je studless technic ještě pevnější - jen je třeba vědět, jak na to. Musí se používat jiné techniky stavění a jiné triky. Např. drtivá většina studless setů má lichou šířku (jednotkou jsou study) - což je naprosto nemožné V tom je stavění se studless technikem velmi náročné.

Ideální se jeví kombinace obou, jak už to zde bylo naznačeno. Protože jsem ale nasbíral víc studless modelů, stavím jen bezčudlově, tj. studless only. Úplně jsem si zvykl, a "zpátky" (ke studded techniku) bych nikdy nešel. Zase bych si ovšem nezvykl na normální Lego System (možná časem...).
Nothing is true. Everything is permitted.

Hansel

Máš můj obdiv! Koupil jsem si formuli 8386 a 4WD 8435, teď nevím co s tím. Zkoušel jsem různé konstrukce, ale vždy jsem narazil a nevěděl jak dál. Snad se to někdy adaptuji...

Jinak proti studless nic nemám (enzo si ve stud verzi neumím představit), ale klasický TECHNIC je prostě v mých očích hezčí. Takový hranatější, to já rád :D
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Mellory

Dotaz pro všechny:
Chtěli byste obrázkový step-by-step návod?
Měl bych udělat alternativní model? (Pro velkovezíra: Mám zneuctit originální set ještě víc?)
>:D

Těším se na odpovědi.
Nothing is true. Everything is permitted.

MildaPajda

Citace od: MELLORY kdy 13.07.2006, 08:53:37
Dotaz pro všechny:
Chtěli byste obrázkový step-by-step návod?
Měl bych udělat alternativní model? (Pro velkovezíra: Mám zneuctit originální set ještě víc?)
>:D

Těším se na odpovědi.

jo, me by to zajimalo...
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Jarmila

Synek by byl nadšen a já třeba něco zase pochopím.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Mellory

#25
Na návod se vrhnu po některých úpravách vnitřní kostry. Doufám, že už tento víkend. 8)

Alternativní model se pokusím postavit během příštího týdne.


Předem bych vás chtěl upozornit, že pokud byste chtěli mít model stejně barevný, jako já, tak byste si museli koupit většinu žlutých studless setů (tak jako já), anebo použít bricklink. Pokud by vám nevadilo, že bagr bude celý černý a trochu modrý, tak si vystačíte s 8455 a 8435 + nějaký ten airtank.

EDIT: Upraveny utopické předpoklady. >:D
Nothing is true. Everything is permitted.

Benelli_2000

to MELLORY:

Dobrá práce chlapáku! Technic moc nemusím, a pokud nějaký, tak studded, ale tohle se ti fakt povedlo. Jen tak dál a nenech se odradit.
Jen bych místo kopií old setů udělal něco vlastního - takhle to někteří (např. Velkovezír) chápají jako zneuctění klasického studded Technicu  ;D
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Shi-So

Citace od: Hansel kdy 12.07.2006, 19:42:59
Máš můj obdiv! Koupil jsem si formuli 8386 a 4WD 8435, teď nevím co s tím. Zkoušel jsem různé konstrukce, ale vždy jsem narazil a nevěděl jak dál. Snad se to někdy adaptuji...

Jinak proti studless nic nemám (enzo si ve stud verzi neumím představit), ale klasický TECHNIC je prostě v mých očích hezčí. Takový hranatější, to já rád :D

Mel jsem podobnej problem.... :'(
Vsechny studles co jsem koupil slo z domu ,nevedel jsem po sestaveni co s tim jinyho...
Obdivuji tvoji kreativitu a hlavne to nadseni ,me bys do tohodle nedonutil.... >:D
Ale je fakt ,ze je par setu po kterejch touzim ac jsou studless ;D

Mellory

No vidíte - kdybych já dostal do ruky třeba 8880, 8868 a 8865 a měl bych z nich něco postavit, nepostavil bych nic, ani kdybych se rozkrájel. ;D

Citace od: Shi-So kdy 13.07.2006, 09:52:30Ale je fakt ,ze je par setu po kterejch touzim ac jsou studless ;D
Na které studless sety máš zálusk?

Nothing is true. Everything is permitted.

Jindroush

Já originální sety zas až tak nežeru, jak říkám, ať si každej dělá, co chce  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)