75257 Millennium Falcon

Založil Skyrider, 22.12.2019, 16:39:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Skyrider

Na úvod:
Před nedávnem se mi ozvala společnost Ogilvy, která mi nabídla spolupráci s firmou LEGO.
Smozřejmě jsem neváhal a LEGO mi na začátek poslalo mimo jiné i set 75257.
( i když jsem si set  nekoupil , budu se snažit, aby recenze byla co nejobjektivnější a budu ho posuzovat podle doporučené ceny 4499,-)

Takže konečně recenze  ;)

Číslo setu: 75257
Doporučená cena: 4499,-(CZK) 159,99 (Eur)
Počet dílků: 1353
Počet minifigurek: 7
Doporučený věk: 9+

Box art:

Set je zabalený v černé krabici s okrajemi které jsou pro sety k poslední epizodě star wars ,,the rise of skywalker´´
Na pření straně je čistě zobrazený falcon a 7 minifigurek.
Z druhé strany je falcon v nějaké džungli.  :-\ A je tam popsáno, co vše umí, jaké má vychytávky...
Celkově se mi krabice líbí. Není nijak přeplácaná a jak se říká, krása je v jednoduchosti.

Co je v krabici?
V krabici najdeme celkem 12 očíslovaných sáčků 1-10 a jeden neoznačený.
Dále návod a aršík s samolepkami.


Skyrider

#1
Sáček 1.

Je celkově z dvou sáčku.
Obsahuje figurku ,,Boolio´´ a převážně technic bricky, z kterých se staví konstrukce a spodek falcona.

Skyrider

#2
Sáček 2:

stejně jako sáček 1 je z dvou pytlíků.
Obsahuje figurku chewbacky (Žvejkala)  :D a D-0 droida
Postupně se začíná stavět interier, cockpit a zadní část falconových motorů.

Skyrider

#3
Sáček 3

Obsahuje Hypermotor  ;D , dvě postele pro minifigurky a zbytek zadní půlkruhové části.

Skyrider

#4
Sáček 4

Obsahuje figurku Landa Carlissiana.
Staví se střelecká věž a zpevňují se boky lodi.

Skyrider

#5
Sáček 5

Obsahuje dílky na stavbu chodby do cockpitu a docela detailně zpracovanou židli u řídícího panelu, který je umístěn pomocí snot tenchiky na věží, která se stavěla z předešlého sáčku s dílky.

Skyrider

#6
Sáček 6

Obsahuje zbytek předního designu a ikonickou scénku s gaučem a hrou Dejarik, kterou hráli v čtvrté epizodě C-3PO s R2D2 proti Chewbacckovi (žvejkalovi)

Skyrider

#7
Sáček 7

Obsahuje figurku C-3PO a dvě 32-studové hose.
Z sáčku se staví spodek a vršek pro střeleckou věž a místnost pro pašování koření a ukrití minifigurek před imperiem.

Skyrider

#8
Sáček 8

Obsahuje figurku droida R2-D2.
Staví se z něj přední špice, které jsou z relativně nových wedge plate 4x6 
Falcon už konečně dostává svůj známý tvar.

Skyrider

#9
Sáček 9

Obsahuje dílky na přikrití zadní půlkruhové části.

Skyrider

#10
Sáček 10

Poslední sáček.
Obsahuje figurku Finna a dílky na stavbu cockpitu.
Staví se z něj přední část falcona a satelit.
A hned na první straně mají chybu v návodu  >:D
+ přidávám ještě fotku extra items (přebývajících dílků)

Skyrider

#11
Shrnutí a závěr

Stavba
-Byla jednoduchá, rychlá, zabrala asi 5-6 hodin.
-líbilo se mi na ní, že nebyla monotonní, nebylo tam prostě něco jako,,dejte tolik a tolik kostek na sebe a tento krok opakujte.´´
-Byla přehledná, když pominu chybu v návodu.
-Nepřestávala mě bavit.

Model

- hratelnost, je pevný a má docela dobrý interier, v kterém je spousta možností si zahrát scénky z filmů, nebo si vymýšlet vlastní příběh...
-Tvarově je už minimálně o levl víš, než předchozí millennium falconi. Je více kulattý a je v něm míň mezer.
-design, i když si designéři mohli trochu víc vyhrát s designem, je vidět, že se snažili udělat z kostek co nejvíc, třeba zadní výmněníky tepla, nebo sice je to jenom z dark bluish grey platů, ale líbí se mi, jak jsou naznačený ty díry v falconovi z boku.

Co bych vylepšil?

-Set mohl obsahovat více potištěných dílků, hlavně satelit, nebo střeleckou věž.
-Více interieru, nebo alespoň si trochu víc vyhrát s detaily.
-Mezi kabinou a pravou přední špicý je mezera a některé dílky, hlavně přední čtvrt-kruh u kokpitu.

A hlavní otázka vyplatí se?: Za mě ano, ale pokuď nejste uplně fanoušek star wars, nebo si nejste jistý a připadá vám 4499,- hodně, tak se vyplatí koupit spíš v slevě.

Celkové hodnocení:

9,5/10


Ještě závěrem jednou děkuji společnosti LEGO a Ogilvy za zprostředkování stavebnice na tuhle recenzi.

Skyrider

#12
Bonus:

Aby nikdo neříkal, že jenom kritizuji, tak jsem zkusil i falcona trošku vylepšit ;D, ale tak, aby mu zůstala jeho pevnost a hratelnost.