Společný projekt - ZOO

Založil Chairudo, 02.10.2019, 14:17:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Další z možných projektů, které jsme v Dánsku probírali a už jsme si na ni v Olomouci a asi i jinde brousili zuby je Zoologická zahrada a se Samym jsme se rozhodli pustit do organizace projektu.

Škála LEGO zvířátek za poslední léta přímo vybouchla a každý si určitě přijde na své.
Dají se postavit různé výběhy od slonů až po želvy, pavilony a voliery s plazy, ptáky, akvárka, bazény s vodním světem .... no kdo jste aspoň jednou v životě navštívili Zoo tak víte  ;D

Fauna není omezená jen na creator zvířátka, dá se využít i něco z Dupla jako třeba žirafy a speciální částí můžou být i dinosauři.

projekt může dále přecházet ve zmíněné Modulární město nebo zábavní park. K Zoo patří i herní koutek a stánky s občerstvením.

Velikost modulů se bude odvíjet od potřeb vašich zvířátek, zatím přemýšlíme o základu modulu 32x32 a systému MILS.
Vše je otevřené k diskuzi, poradíme se a sladíme i s dalšími projekty.

Podle prostoru by kolem Zoo nebo i skrz mohl projíždět vláček, případně nadzemka  ;D

Další informace doplníme dle diskuzí  :)

Jako podporu bychom zažádali o malý LB.

Tak kdo se přidá? Případně rovnou s čím? :)


Zadání

Základ parcel výběhů je baseplate 32x32 a 48x48, maximální hloubka modulu je 96 studů, šířka podle potřeby vašich zvířátek.
Vytvořte si tedy jakkoli velký výběh potřebujete s maximální hloubkou 96 studů.

Stejná pravidla pro všechny moduly:

0) Základní výška modulů je baseplate, brick a plate - na tom se začíná stavět - chodník, tráva atd.
Je jedno jaký materiál dáte do základů, předek zakryjeme lištou/plotem viz fotky.

1) Ze předu první řada studů zůstane volná, na té bude plot.

2) Jednotný chodník: dláždění z LBG tiles se myslím do zoo nehodí, uděláme ho tedy z LBG a DBG round tiles a plates, odhadem 60-70% LBG tile round 1x1, drobné odchylky by neměly vadit, uvidíme jak začneme stavět a fotit. Nebojte se zkusit chodník lehce opepřit i jinou round tile/plate např: dktan...
Podkladová vrstva pod chodník bude v Tan.

Kvůli propojení musí chodník ze stran začínat na druhém a končit na devátém studu.
Jak se potom bude kroutit, rozšiřovat, zužovat, zvyšovat nebo snižovat je na vás.

3) Výběhy Ze předu můžou začít od chodníku, tedy 10. stud.
Aby výběhy nebyly naplácané na sobě necháme mezi nimi 16 studů mezeru.
Z levé strany může výběh začít hned na kraji, z pravé strany nechte 16 studů místa kam můžete zahnout cestu, vyzdobit zelení a cokoli vás napadne.

Jak budou vypadat ploty a výběhy je opět na vás a uvidíme jak krásná zoo vznikne  ;D
Buďte ke svým zvířátkám štědří a postavte jim ne jen velké výběhy, ale i budky a domky na spaní.

Elektrika - Kdo zvládne nasvítit akvárka a domečky nebo rozpohybovat zvířátka dostane medaili  ;D





YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#1
Seznam účastníků:

Igorus - vstupní brána
Vasyk - technické zázemí
danyboy - dětské hřiště, občerstvení
Chairudo - výběh plameňáků
Pool - pštrosy
Borun - aquarium se žraloky
Lukas - medvědi
skyrider - tučňáci
Clermont - pavilon hadů a pavouků
Mates - pavilon opic?
skywalker007 - zvířecí kostýmy
roko86 - pavilon  tygrů
yoshimaka - výběh horského lva
samy405 - prasata a kravky
yanice - sloni
STARHAWK - Leopardy a Pantery
Kuba - výběh Velbloudů
Robkteryten - mořský svět... aquarium
Alex - náměstí - minipark
Ongon - sovy
Jezevec - dinosauři
puresis - sobi
poMOCník - park
VocucBat - voliéra pro papoušky
jojik - tropický skleník
Zoufalec - výběh vlků
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Já bych se určit s něčím přidal. Mám dva dnes už i docela vzácné pštrosy, tak bych pro ně mohl udělat výběh. Pokud by pštrosy chtěl i někdo jiný, tak není problém přenechat a vzal bych si něco jiného. Mám v zásobě plno dalších zvířat až po dinosaury  8)

Vasyk

Vasyk - nějaká ředitelská vila a okolí, blíže se upřesní až se bude upřesňovat  ;D.

Borun

Já bych se přidal s pavilónem opic

STARHAWK

Park krat sme sli s detvakmi sem: https://www.malkiapark.sk/

Nejaky vybeh pre mackovite selmy by som podla tejto inspiracie vedel spravit.

Igorus

Hlásím se jakožto stavitel vstupní brány  ;D

Lukas

Pokud bude dost času, chtěl bych zkusit výběh medvědů  ;)

Skyrider

Rád bych se přidal třeba s tučňáky

Clermont

Já to risknu že něco postavím a doufám že nezklamu...
Beru si pavilon hadů a pavouků - musím nějak využit Igorusového svítícího pavouka  ;D

Pool

Pánové, ale tohle není loterie ;D. Jeden to chce zkusit, druhý to riskne... Na nějaké možná se tedy nehraje, jak bylo u dřívějších malých LB řečeno, kdo se zúčastní podpory, musí potom i něco postavit. Ty vypadlé místa se v těch společných projektech velmi špatně zastavují a maskují, když to má pak dávat nějaký výsledný celek :-\. Ve všech dřívějších společných projektech bylo na stavbu dost času, takže z tohoto časového hlediska se nemusíte bát, že bysta to nestihli.
Ale nejsem organizátor, tak jim do toho nemohu zase kecat, tak to ať upřesní sami, jak to bude  ::).

Clermont

Citace od: Pool kdy 03.10.2019, 14:42:03
Pánové, ale tohle není loterie ;D. Jeden to chce zkusit, druhý to riskne... Na nějaké možná se tedy nehraje, jak bylo u dřívějších malých LB řečeno, kdo se zúčastní podpory, musí potom i něco postavit. Ty vypadlé místa se v těch společných projektech velmi špatně zastavují a maskují, když to má pak dávat nějaký výsledný celek :-\. Ve všech dřívějších společných projektech bylo na stavbu dost času, takže z tohoto časového hlediska se nemusíte bát, že bysta to nestihli.
Ale nejsem organizátor, tak jim do toho nemohu zase kecat, tak to ať upřesní sami, jak to bude  ::).

Poole, máš recht. Pokud někomu nedejbože nevyhoří barák s Legem a slíbí že postaví, tak má postavit.
Já si vzal něco co bych měl zvládnout postavit. Chairuda nemůžu zklamat. By už mě nikdy nevzal do OL na výstavu  ;D

Chairudo

#12
Kdo slíbí a nepostaví bude předhozen příslušnému zvířeti, které si vybral  ;D

Citace od: Pool kdy 02.10.2019, 14:45:16
Já bych se určit s něčím přidal. Mám dva dnes už i docela vzácné pštrosy, tak bych pro ně mohl udělat výběh. Pokud by pštrosy chtěl i někdo jiný, tak není problém přenechat a vzal bych si něco jiného. Mám v zásobě plno dalších zvířat až po dinosaury  8)

Kdybys jich tam chtěl dát víc není problém, zásobil jsem se na hokejový tým  ;)

Jinak super pánové, snad se nám příští rok podaří zoo otevřít  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Citace od: Clermont kdy 03.10.2019, 15:04:52
Poole, máš recht. Pokud někomu nedejbože nevyhoří barák s Legem a slíbí že postaví, tak má postavit.

Když ti vyhoří barák, tak to každý pochopí  ;D, ale tady všichni už předem píší, že to jenom tak zkusí a to je něco trochu jiného ;).

Citace od: Chairudo kdy 03.10.2019, 15:33:42
Kdybys jich tam chtěl dát víc není problém, zásobil jsem se na hokejový tým  ;)

Rád bych dal i více, ale nechtěl bych zase slibovat ::), že ještě jsem si nebyl schopný vyřešit skladování Lega a teď už ho vyloženě hážu na jednu hromadu a moc se z toho stavět nedá. Teď mám doma nevybalených asi 15 kelímků a celý velký LB, a nějak to nemám ani kam vybalit  ;D. Ale jestli budou 32x32, tak to v pohodě dám dva.

Jinak už jsou domluveny proporce celého díla, šířka zase 2 velké baseplate a délka neomezena nebo se to plánuje stavět nějak do čtverce? A také už jsou známy podrobnosti, jak se budou řešit přechody či oplocení mezi moduly a jaké budou chodníčky atd.

Chairudo

Citace od: Pool kdy 03.10.2019, 22:00:17
Jinak už jsou domluveny proporce celého díla, šířka zase 2 velké baseplate a délka neomezena nebo se to plánuje stavět nějak do čtverce? A také už jsou známy podrobnosti, jak se budou řešit přechody či oplocení mezi moduly a jaké budou chodníčky atd.

Vydrž  :D teď jsme projekt vyhlásili a musíme ještě interně a externě probrat možnosti.
Zatím je myšlenka klasické nudle s maximální (ale ne podmíněnou) hloubkou 2x48 baseplate s cestou po vnějším okraji.
Jelikož výběhy budou samostatné buňky různých velikostí, chceme to vymyslet tak, aby se daly poskládat libovolně a podle možností udělat třeba i čtverec jakýchkoli rozměrů.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mates

Ahoj, síce se hlásím pozdě, ale pavilon opic už mám postavený a připrvený, viz naše diskuze v Dánsku.
Borune, můžeš se dát do něčeho jiného?
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=265788

Borun

Opic mám nejvíc(lego opic) tak to bylo to první co mně napadlo.Tak to můžu s těžkým srdcem přenechat,ale v záloze mám ještě aquarium se žraloky,delfíny atd. a toho se nevzdám 😉

skywalker007

Hlásím se s výběhem lidí,který si budou natáčet a fotit zvířata (zvířecí kostýmy ze sérií minifigurek).

roko86

Mám zájem o pavilon  tygru

yoshimaka

Lust och fägring stor

samy405

vezmu si na starost prasata a kravky :) + organizaci společně s Chairudem

yanice

Já bych se též ráda přidala, jen ještě musím zapřemýšlet, co bych postavila.

J.

STARHAWK


yanice

Citace od: yanice kdy 09.10.2019, 10:00:25
Já bych se též ráda přidala, jen ještě musím zapřemýšlet, co bych postavila.

J.


beru slony :)

Případně ještě nějakou menší ptačí říši (jako má trojská ZOO, volný prostor s rybníky, potokem, zelení, všemožné ptactvo a chodníčky pro návštěvníky)

Kuba

Budu rušit moje dobrodruhy z egypta, tak bych mohl postavit výběh Velbloudů.

Pokud se Velbloudi nehodí, nebo jsou zamluvení, tak mě napadly ještě ptačí, či papouší voliéry.

jiné zviřata co mám (pokud nepočítam koně), jsou již rozebrány  ;)

samy405

Každý nápad je fajn ... a určitě je více živočišných druhů zvířátek než jen jeden. napadá mě třeba - opice kostková, opice líná tailová ... atd :) věpřík hranatý, kráva strakatá :)

dáme tomu trošku lego vtipu ?

Robkteryten

#26
Ja bych vzal mořský svět... aquarium, neco takového.

Matthes_CS

Byl by zájem o výběh creeperu z minecraftu? Zelený věběh, sem tam kráter, domek pobořený a velká ostraha :D

Pak mě napadla nějaká budova s občerstvením nebo suvenýry.

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 09.10.2019, 23:08:33
Byl by zájem o výběh creeperu z minecraftu? Zelený věběh, sem tam kráter, domek pobořený a velká ostraha :D

Pak mě napadla nějaká budova s občerstvením nebo suvenýry.

Nemyslím že se to hodí do zoo, to už je jiný projekt  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: Mates kdy 05.10.2019, 14:51:45
Ahoj, síce se hlásím pozdě, ale pavilon opic už mám postavený a připrvený, viz naše diskuze v Dánsku.
Borune, můžeš se dát do něčeho jiného?
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=265788

Citace od: Borun kdy 05.10.2019, 15:36:05
Opic mám nejvíc(lego opic) tak to bylo to první co mně napadlo.Tak to můžu s těžkým srdcem přenechat,ale v záloze mám ještě aquarium se žraloky,delfíny atd. a toho se nevzdám 😉


Kluci kdyžtak opic není jen jeden druh  ;)

Mates: pavilon musí ještě projít rekonstrukcí, ať jsme všichni na stejné výškové úrovni. Aktuálně diskutujeme chodníky a okraje výběhů.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr