společný projekt Modulární město 2020

Založil Igorus, 01.10.2019, 10:14:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Vážené a vážení,

při diskuzích v Dánsku zazněl i návrh znovu vybudovat, jako společný projekt, modulární město. Tentokráte bych jej ale posunul zase o kousek dál s využitím zkušeností, které jsme v rámci těch pěti let nabrali. Jak v oblasti rozložení, tak v oblasti kvality a detailnosti modelů

Základem bude opět modul. A co se týká velikosti tak se bude odvíjet od toho, ve které části města se bude nacházet. Postupem přidám i urbanistický návrh. Ale slovně by šlo o to, vytvořit kompaktní celek podobný Městské památkové rezervaci z ABC. Tedy měli bychom nějaké centrum (zde ideálně domy s podloubím), na náměstí třeba kostel. Z jedné části navázaný zámek (viz například Telč), z druhé strany pak další bloky domů a pak plynulý přechod (prostřednictvím brány s pokladnami do ZOO, která se rýsuje jako další společný projekt.

Co se týká samotných modelů, tak velikost by byla jako jsou např. můj, Šipkův, Linhiho MOCy.

Rád bych v nejvyšší možné míře využil elektroniku. Základem je osvětlení ulic, domů, reklamní poutače atd. Pohyb by zajistila tramvaj případně něco dalšího (nápady?).

Další informace rozhodně budou přibývat.

Jako podporu bychom zažádali o malý LB.

Tak kdo se přidá? :)

Návrh rozložení:


Schéma rozložení:


Schéma modulu z boku:


Igorus

#1
Seznam účastníků
1) Část se zámkem - Sanna a Ryxe - zámek je mírně nad terénem města
2) Nábřeží - Hardegon
3) Brána, hradby středověké domky - Daniel, Aki (výhledově), Linhi (výhledově)
4) Náměstí - Sihaja, MilanV
5) domy s podloubím - Šipka, Waf, Kuba, Matka, Hawran
6) Radnice - Igorus
7) Otevřené domy - Yoshimaka + Yanice
8 ) Modulární domy - poMOCník, Chairudo, Edward, poMOCník, Icewalker, Tomas., Clermont, Matthes_CS, Bruno
9) Brána do ZOO - Igorus, Vasyk

Vozidla:
Vočko

Chairudo

Určitě se do něčeho pustím, ať se zase posunu kousek dál  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Daniel

Jak jsme se již bavili - městskou bránu s případným kouskem hradeb bych si vzal ;)

hawran

#4
Pokud se bude hodit Grand hotel tak jdu do toho! Myslím, že podle popisu je mnou zamýšlená velikost tak akorát :)

https://goo.gl/maps/idpj1YtP7fhE5FZZ9
Bricks Forever!

yoshimaka

O ZOO sním už dlouhou dobu a narozdíl od technicky náročnějších modelů si zde i troufám. Myslete tedy na mne s nějakou zoologickou částí. (horský lev/velbloudi/vlci/tučňáci?)
Mimochodem... myslíte, že ve městě budoucnosti budou i putyky? Kdysi jsem si říkal, že taková tematická středověká krčma (alá Dětenice) by se snad sešla ne? (a v případě potřeby se dá pak i lehkou stavební úpravou strčit do castle staveb)  >:D
Lust och fägring stor

Matthes_CS

Takže město by bylo v součastnosti? Nějaké české, s historickým centrem, modernějším předměstím přecházejícím do zoo? Čili další level vesnice?

Do toho bych určitě šel, i kdyby tam nebyly drážní stavby :)

edward193


Igorus

#8
Citace od: Chairudo kdy 01.10.2019, 10:23:28
Určitě se do něčeho pustím, ať se zase posunu kousek dál  ;)

Citace od: edward193 kdy 01.10.2019, 11:05:49
Taky se rád přidám.

Super :)

Citace od: hawran kdy 01.10.2019, 10:38:30
Pokud se bude hodit Grand hotel tak jdu do toho! Myslím, že podle popisu je mnou zamýšlená velikost tak akorát :)

https://goo.gl/maps/idpj1YtP7fhE5FZZ9

Rozhodně bude. Přesně tak, velikost už nebude problém :)

Igorus

Citace od: Daniel kdy 01.10.2019, 10:32:25
Jak jsme se již bavili - městskou bránu s případným kouskem hradeb bych si vzal ;)

Jojo, byl to tvůrčí rozhovor  >:D

Citace od: Matthes_CS kdy 01.10.2019, 11:03:00
Takže město by bylo v součastnosti? Nějaké české, s historickým centrem, modernějším předměstím přecházejícím do zoo? Čili další level vesnice?

Do toho bych určitě šel, i kdyby tam nebyly drážní stavby :)

Jedná se o historické město, tedy historické náměstí s podloubím, radnicí (tu si beru s dovolením já...), kostelem, zbytky opevnění s bránou zasazené do současné doby. Historické centrum z jedné strany přechází do modernější zástavby, z druhé pak navazuje zámek. ZOO z tohoto pohledu může být napojena buď na širší centrum, nebo přes zámecký park.

Igorus

Citace od: yoshimaka kdy 01.10.2019, 10:48:19
O ZOO sním už dlouhou dobu a narozdíl od technicky náročnějších modelů si zde i troufám. Myslete tedy na mne s nějakou zoologickou částí. (horský lev/velbloudi/vlci/tučňáci?)
Mimochodem... myslíte, že ve městě budoucnosti budou i putyky? Kdysi jsem si říkal, že taková tematická středověká krčma (alá Dětenice) by se snad sešla ne? (a v případě potřeby se dá pak i lehkou stavební úpravou strčit do castle staveb)  >:D

Putyka rozhodně může být. Což mi připomíná - interiéry. Nejsou jako vždy povinné, jen doporučené. Je zde také úvaha, že by domy směrem od náměstí byly otevřené. V případě když bude model vystaven v prostoru, bude vidět i dovnitř.

Co se týká ZOO tak diskuze až v příslušném tématu...  ;D

šipka


Igorus

Citace od: šipka kdy 01.10.2019, 13:14:53
Počítej se mnou  ;)

Fajn :)

Dům s antikvariátem ještě existuje?


poMOCník

Rád bych se taky s něčím menším přidal, jestli přijímáte nováčky.

Jak by se měly jednotlivé moduly napojovat? To standardní propojení oficiálních modulárů mi připadá docela svazující a neumožňuje dost dobře napojovat moduly se silnicí, se zelení atd. Něco jako MILS by se hodilo myslím.

šipka


Igorus

#15
Tak už se to začíná rýsovat. Promyslel jsem základní rozložení. Jako pochopitelně není to finální, může se to měnit, upravovat podle počtu účastníků. Ale rád bych vyšel z této podoby:



Části města (zleva)
1) Zámek případně větší vila - mírně na kopečku, obklopeno zahradou.
2) Nábřeží - s malým mostkem, promenádou s lavičkami
3) Hradby s věží
4) Náměstí s domy s podloubím - viz Šipkův MOC
5) Radnice
6) Domy s pohledy dovnitř (ala sousedé)
7) Pavlačové domy - ideální místo na scénky, vnitroblokový život
8 ) Vstupní brána do ZOO vstup do dalšího projektu

========
1) zatím nezávazně Sanna a Ryxe
2)
3) Dan, kdo další?
4) Šipka, Hardegon, Eda, Chairudo a v podstatě neomezené množství
5) Igorus, Hawran
6) zde by se mohl realizovat Yoshimaka s putykou
7)
8 )

Igorus

#16
Citace od: poMOCník kdy 01.10.2019, 23:05:28
Rád bych se taky s něčím menším přidal, jestli přijímáte nováčky.

Jak by se měly jednotlivé moduly napojovat? To standardní propojení oficiálních modulárů mi připadá docela svazující a neumožňuje dost dobře napojovat moduly se silnicí, se zelení atd. Něco jako MILS by se hodilo myslím.

Záleží s čím se nováček chce připojit.

Moduly se budou napojovat jako v předchozích projektech, tedy prostým přiložením a případně zafixováním prostřednictvím tile či plate. Není nutné nic sofistikované. Silničních modulu moc nebude. Většinou bude cesta součástí modulu. Tedy nic jako bylo v prvním společném projektu či ve vesnici. Jestli to budou silnice s využitím bricků a plate (preferováno) tak něco jako u Friends projektu

Martins

Ahoj,
rád bych také něco přispěl... ještě nevím co.

Ale, píšeš o osvětlení, pouličních lampách apod. tak počítej, že propojení modulů bude muset být sofistikovanější, instalaci musíš někudy vést, někde a nějak pospojovat... a to všechno budeš chtít schovat. Předchozí pokusy ukazují, že to není tak jednoduché, jak se zdá. Např. dnešní příspěvěk od Dawromana.

Možná už to má někdo vymyšlené, tak sem s tím...
Martin

Igorus

Citace od: Martins kdy 02.10.2019, 16:01:07
Ahoj,
rád bych také něco přispěl... ještě nevím co.

Ale, píšeš o osvětlení, pouličních lampách apod. tak počítej, že propojení modulů bude muset být sofistikovanější, instalaci musíš někudy vést, někde a nějak pospojovat... a to všechno budeš chtít schovat. Předchozí pokusy ukazují, že to není tak jednoduché, jak se zdá. Např. dnešní příspěvěk od Dawromana.

Možná už to má někdo vymyšlené, tak sem s tím...
Martin

Super!!! Jsme na počátku, takže času je dost.  ;)

K té poznámce s osvětlením - rozhodně. Musíme se dostat o krok dál a toto mít podchycené. Pokud bych udělal cimrmanovský úkrok stranou, tak moduly budou využívat opět můj oblíbený sokl, takže místo na vedení bude, bude potřeba promyslet napojování. Hlavním cílem je mít model pěkně doplněn světly.

Vasyk

Že by se Vasyk taky vešel ?

Igorus

Citace od: Vasyk kdy 02.10.2019, 17:21:22
Že by se Vasyk taky vešel ?

Vasyk se vejde vždy. Vítej v projektu.  >:D ;)

Sanna

No tak si mě tam tedy písni  >:D

Daniel

Citace od: Martins kdy 02.10.2019, 16:01:07
nějak pospojovat...
Zrovna v Dánsku teď jeden ukazoval, jak má jednotlivé moduly spojené, aby mu šla elektrika do jednotlivých modulů. Měl tam jen takový malý konektor (nebo jak se tomu nadává), který napojil na další konektor v dalším modulu. Velikostně to bylo hodně malé, takže by se to v pohodě vešlo pod silnici ve výšce max jeden brick.

Igorus

Citace od: Sanna kdy 02.10.2019, 21:59:46
No tak si mě tam tedy písni  >:D

Si tě píšu a jsem rád že do toho s námi jdeš :)

Igorus

Citace od: Daniel kdy 03.10.2019, 08:02:53
Citace od: Martins kdy 02.10.2019, 16:01:07
nějak pospojovat...
Zrovna v Dánsku teď jeden ukazoval, jak má jednotlivé moduly spojené, aby mu šla elektrika do jednotlivých modulů. Měl tam jen takový malý konektor (nebo jak se tomu nadává), který napojil na další konektor v dalším modulu. Velikostně to bylo hodně malé, takže by se to v pohodě vešlo pod silnici ve výšce max jeden brick.

Rychlým hledáním jsem narazil na tuto:


Ale jestli je to fakt ono netuším. Ale Dirkovi jsem napsal tak uvidíme...

poMOCník

Citace od: Igorus kdy 02.10.2019, 10:38:12
Citace od: poMOCník kdy 01.10.2019, 23:05:28
Rád bych se taky s něčím menším přidal, jestli přijímáte nováčky.
...

Záleží s čím se nováček chce připojit.
...

Prozatím mohu nabídnout jen tento dům (až bude hotový). Záleží, jestli by šel k těm ostatním - každý bude mít asi jiný styl stavění a jiný vkus. A jinak na menší domek s podloubím bych si také troufnul.

Matthes_CS

Citace od: Igorus kdy 03.10.2019, 10:49:59
Citace od: Daniel kdy 03.10.2019, 08:02:53
Citace od: Martins kdy 02.10.2019, 16:01:07
nějak pospojovat...
Zrovna v Dánsku teď jeden ukazoval, jak má jednotlivé moduly spojené, aby mu šla elektrika do jednotlivých modulů. Měl tam jen takový malý konektor (nebo jak se tomu nadává), který napojil na další konektor v dalším modulu. Velikostně to bylo hodně malé, takže by se to v pohodě vešlo pod silnici ve výšce max jeden brick.

Rychlým hledáním jsem narazil na tuto:
...
Ale jestli je to fakt ono netuším. Ale Dirkovi jsem napsal tak uvidíme...

Této problematice s vůbec nevěnuji, občas ani něčemu nerozumím, ale nedávno sem viděl toto:
https://www.youtube.com/watch?v=mH3tJcxAVYc

Daniel

Do středu historického náměstí by pasoval jednoznačně morový sloup ;) ...co na to třeba Aki, Ryxe, nebo tak někdo? :)

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 04.10.2019, 09:44:39
Citace od: Igorus kdy 02.10.2019, 10:38:12
Citace od: poMOCník kdy 01.10.2019, 23:05:28
Rád bych se taky s něčím menším přidal, jestli přijímáte nováčky.
...

Záleží s čím se nováček chce připojit.
...

Prozatím mohu nabídnout jen tento dům (až bude hotový). Záleží, jestli by šel k těm ostatním - každý bude mít asi jiný styl stavění a jiný vkus. A jinak na menší domek s podloubím bych si také troufnul.

Tak jasně, každý máme jiný styl atd. Mě jde o to, aby to celé působilo jako celek kompaktně. Jak jsem psal, zde je určitý potenciál, takže pokračuj. Tak či tak si tě píšu.

Igorus

Citace od: Daniel kdy 04.10.2019, 13:02:39
Do středu historického náměstí by pasoval jednoznačně morový sloup ;) ...co na to třeba Aki, Ryxe, nebo tak někdo? :)

Výborný nápad! Počkáme až Akiho vyžene zima k Legu a pak něco určitě vyšvihne!