Autor Téma: Lego Castle  (Přečteno 1727 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Zmrzlík

• Trade Count: (0)
  • zelenáč
  • *
  • Pohlaví: Mužské
Lego Castle
« kdy: 04.02.2019, 14:30:41 »
Vzhledem k tomu, že jsem neviděl nikoho přidávat sety ze série Castle, tak jsem si říkal,že bych mohl já... A také se chci tak trochu pochlubit  :)
Kolekce obsahuje něco přes 30 kousků, které sem budu postupně přidávat, tak se máte na co těšit  :)

6057 - Black knights 1992
Výborný stav lega,100% kompletní, box, návod, dokonce i pytlík. Bohužel předchozí majitel prostřihl návod děrovačkou a zatím se mi ho nepodařilo sehnat v takovém stavu, jak si představuji.

Měl to být můj první lego set jako  překvapení pod stromečkem. Bohužel byl už jenom na objednávku a po víc jak měsíčním čekání bylo rodičům sděleno, že tento set je už vyprodaný. Paradoxně když jsem se v dospělosti rozhodl sbírat sérii Castle, tak to byl můj první přírůstek.

Offline klubo

• Trade Count: (1)
  • mazák
Re:Lego Castle
« Odpověď #1 kdy: 04.02.2019, 15:52:49 »
to je krásný, classic castle mám moc rád tak se těším na další... nejvíc jsou sety co mají krabice s okénky...

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #2 kdy: 05.02.2019, 08:13:22 »
U tohohle setu jsem nějak nikdy nepochopil, proč je na té lodi zeleno žlutá vlajka. Žlutá barva ještě budiž, ale proč ta zelená, dyk ten rod nic zeleného v erbu nebo kdekoliv jinde nemá :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #3 kdy: 05.02.2019, 13:52:54 »
U tohohle setu jsem nějak nikdy nepochopil, proč je na té lodi zeleno žlutá vlajka. Žlutá barva ještě budiž, ale proč ta zelená, dyk ten rod nic zeleného v erbu nebo kdekoliv jinde nemá :-\

Zelená vlajka je také třeba ve stavebnici 6067, nebo 6030. V hodně setech jsou věci, které nedávají smysl.. :)

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #4 kdy: 05.02.2019, 14:28:19 »
6080 - King's Castle 1984

Dnes představím jeden starší kousek. Není velký problém tento hrad sehnat a proto je možná mnohých z Vás nedílnou součástí Vaší sbírky. Často ho vídám na různých bazarech, aukcí atd. jak u nás, tak v zahraničí. Horší je to s krabicí. Ta se shání mnohem hůř a je tam podstatný cenový rozdíl pokud je v pěkném stavu.

Hrad byl pouze 2x postaven, jinak celou dobu spinkal u původního majitele. Všechno je originální, nic nebylo potřeba měnit. Krabice i návod v perfektním stavu.

Omlouvám se za fotky. Lépe se mi ho zachytit nepodařilo. Fotograf ze mě určitě nebude.  :)

Offline peter

• Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #5 kdy: 05.02.2019, 15:05:06 »
Zelená vlajka je také třeba ve stavebnici 6067, nebo 6030. V hodně setech jsou věci, které nedávají smysl.. :)

Právě že naopak. Spousta věcí z prvu nesmyslných mají nějaký skrytý význam, odkazují na něco, vtípek apod. Každopádně u 6030 je také zvláštní i když už ne tolik, protože tito rytíři měli zeleno bíle ovlajkovaný i jejich rytířský hrad. Je to sice zvláštní, ale asi Black Falcons mají mít i zelenou barvu, takže budiž. Co se týká 6067, tak tam mi nevadí. Set stejně představuje hostinec, takže tam se mohou setkávat různé národy ;)
« Poslední změna: 05.02.2019, 15:09:41 od peter »
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #6 kdy: 06.02.2019, 20:35:30 »

Právě že naopak. Spousta věcí z prvu nesmyslných mají nějaký skrytý význam, odkazují na něco, vtípek apod. Každopádně u 6030 je také zvláštní i když už ne tolik, protože tito rytíři měli zeleno bíle ovlajkovaný i jejich rytířský hrad. Je to sice zvláštní, ale asi Black Falcons mají mít i zelenou barvu, takže budiž. Co se týká 6067, tak tam mi nevadí. Set stejně představuje hostinec, takže tam se mohou setkávat různé národy ;)

A co třeba set 6018 vojáci mají zbroj rytířů Black knights, ale přitom jeden z nich má štít s orlicí. To mi také nikdy nešlo dohlavy. Třeba budete vědět.

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #7 kdy: 24.02.2019, 16:24:17 »
6020 - Magic shop 1993

100% kompletní, krabička i návod. Mám rád tenhle druh setíků.

Offline Futurion

• suprák
« Odpověď #8 kdy: 03.03.2019, 01:41:07 »
Krásný setík. Velká nostalgie. Zajímalo by mě zda i po těch dlouhých letech ta fosforová hůlka stále pohlcuje světlo a svítí.

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #9 kdy: 11.03.2019, 06:59:22 »
6009 - Black Knight - 1992

Opět jeden drobný setik.
100% kompletní

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #10 kdy: 11.03.2019, 07:02:00 »
Krásný setík. Velká nostalgie. Zajímalo by mě zda i po těch dlouhých letech ta fosforová hůlka stále pohlcuje světlo a svítí.

Ano, hůlka stále po nasvícení svítí  :) taktéž i pláště duchů ;)

Offline Zmrzlík

• zelenáč
  • *
« Odpověď #11 kdy: 15.06.2019, 17:40:27 »
Bohužel jsem delší dobu neměl čas, abych něco postavil a vyfotil, tak aspoň takhle. 🙂

Offline Futurion

• suprák
« Odpověď #12 kdy: 19.11.2019, 14:51:40 »
Bohužel jsem delší dobu neměl čas, abych něco postavil a vyfotil, tak aspoň takhle. 🙂

Nádhera. Když se na to dívám, je mi zase 8 :)