(vlastní) Hlavní nádraží

Založil hobby, 29.03.2006, 20:58:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Mně se halt líbí secesní budovy velkých evropských nádraží a tak jsem si jednu zkusil - jako zkratku- v domácích podmínkách. Práci dá sehnat všechny kostičky, něco dodal Honza D., něco Jarmila, ale musel jsem sáhnout (nerad) i do starých modelů.

Cavelon

Super! :)
V ktorom meste sa nachádza takáto stanica?

hobby

Podle fotky by to měl být Bonn.

otaznik


chadzi

fantazie, jeste se mam hodne hodne co ucit. btw dost oranzovejch dilku  ;)

Jenčula

Můj RELAX

myth

Nádherné. Tiež pozerám na tú oranžovú :) .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

muzzo

Já bych řekl, že je to nejlepší MOC nádraží co tu zatím bylo  :D

rdk

Citace od: muzzo kdy 29.03.2006, 22:18:39
Já bych řekl, že je to nejlepší MOC nádraží co tu zatím bylo  :D

S tím souhlasím, jen se přiznám, že ta oranžová mi tam jaxi nesedí... Ovšem pokud to je dle reálného modelu, tak mlčím. ;D 8)

niessnet

Krása...nemám slov. To se nedá vůbec srovnat s originálními nádražími Českejch drah. ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Micho

To hobby: Relatívne jednoduché, ale obsahujúce podstatné výstižné detaily. Dobré farebné zladenie a celkový výzor tomu dávajú klasický šmrnc hobbyho stavbičiek. Relatívne obrovské nádražie, ktoré s množstvom dobre usporiadaných okien je krásnym doplnkom každého koľajištia. Proste verná klasika!   8) 8) 8)

PS: Privítal by som aj viacej foto ... Prosím ... ;)

hobby

Děkuji pánové za uznání. Krásné jsou především ty secesní nádražní budovy, stavěné před sto lety ve všech velkých evropských městech za rozmachu železnice. Secese je také poslední univerzální stavební sloh, kdy dokonalé řemeslné provedení bylo samozřejmostí. Dále už je to až dodnes draze zaplacený bonus (pokud vůbec). Na žádost Micha ještě pár fotek.

hobby

dále

hobby

poslední

edward193

Velmi pekne... inak ja som tiez svojho casu postavil jednu secesnu stanicu... http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=139895

Colonel32

kdyby si edward trochu hodne pomohl bricklinkem, tak se ta jeho stanice dala postavit o dost luxusnejsi... hlavne na strechu pouzit zeleny slope 45

hobby

Na ten Kežmarok si pamatuji, je výbornej. Taky je větší (přes metr) a už je to skoro model v měřítku. Ovšem, že zelené střechy by byly lepší, ale když nejsou, nemohou tam být. I tak stojí taková stavbička tisíce!

Dansson

Opravdu pěkné, proč sis vybral zrovna ten Bonn, u nás je takových taky dost ne?

Micho

Citace od: Dansson kdy 30.03.2006, 20:17:05
Opravdu pěkné, proč sis vybral zrovna ten Bonn, u nás je takových taky dost ne?

Zrejme si to videl, ale pripomínam pre istotu iné hobbyho originál domáce prevedenia v téme Hobbyho stanice (nádraží).

edward193

Citace od: Colonel32 kdy 30.03.2006, 13:30:56
kdyby si edward trochu hodne pomohl bricklinkem, tak se ta jeho stanice dala postavit o dost luxusnejsi... hlavne na strechu pouzit zeleny slope 45
Ono ta strecha bola dost komplikovana na to, aby sa dala poriesit zelenymi slope 45. Minimalne tie dve stredne casti - u nich som potreboval, aby sa zvysovali len o 2/3...

hobby

Citace od: Dansson kdy 30.03.2006, 20:17:05
Opravdu pěkné, proč sis vybral zrovna ten Bonn, u nás je takových taky dost ne?
Usoudil jsem, že pro realizaci bude jednoduší, než třeba Budějovice, Plzeň či Wilsoňák (ten bych v domácích podmínkách těžko stvořil). Jiný důvod tu není. Mimochodem - v Bonnu jsem nebyl, jako předloha mi poslužila fotička z katalogu fi Faller, která dodává příslušenství k vláčkům TT.  A pro úplnost dodávám, že můj výtvor je zjednodušená a domácím podmínkám přizpůsobená podoba, proto ani nelze mluvit o modelu. 

Jonas

Provedení nádraží je skutečně perfektní. Teprve vedle něj začnou Lego trains působit reálným dojmem.  ;)

Citace od: hobby kdy 31.03.2006, 08:50:51
...  jako předloha mi poslužila fotička z katalogu fi Faller, která dodává příslušenství k vláčkům TT.

Když jsem spatřil nápis Bonn, hned mě napadlo, že inspirací byl asi model nádraží vyráběný pro modelové železnice. Bonnské nádraží je mezi železničními modeláři proslavené, protože jde o nejrozsáhlejší model skutečného nádraží v měřítku H0.

Zde je odkaz
http://www.fleischmann.com/faller/temp.asp?item=110113
Jonas - Můj Brickshelf

Cavelon

Citace od: Jonas kdy 05.04.2006, 17:31:32
Provedení nádraží je skutečně perfektní. Teprve vedle něj začnou Lego trains působit reálným dojmem.  ;)

Tak je, hobby je proste výborný staviteľ. :)