TRAINS 2006 SU TU !!!

Založil KLF, 23.12.2005, 00:46:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 12:29:58
Vlak netroubí, ovládadlo troubí.

No toto je dalsia vec kvoli ktorej sa s tym URCITE nebudem hrat na IR, ale budem to mat ako zberatelsky predmet. ;) Aby mi v rukach trubilo nieco.... kde sme ? Ako tu uz Cavelon napisal - je to pre 4 rocne deti cely tento trains. To uz 12V a 9V boli pre starsie decka... Ide to dolu vodou.
Terminated.

werrac

Ja mam jiny dotaz, bude mozne pouzit novy 9V motor na "stare" 9V zeleznici jako 2. pomocny motor napajeny z 1. stareho 9V motoru pomoci 9V technic kabelu ???

KLF

Citace od: Jindroush kdy 09.01.2006, 12:32:30

30 stud. Jsem to 2x počítal.



Ano, ale ved si cital na Lugnete, ze 3 AFOLovia to ratali podla obrazkov a vyslo im 30 studs. No nebudem sa hadat, ja som to neratal, ale...
Terminated.

peter

Citace od: werrac kdy 09.01.2006, 12:34:21
Ja mam jiny dotaz, bude mozne pouzit novy 9V motor na "stare" 9V zeleznici jako 2. pomocny motor napajeny z 1. stareho 9V motoru pomoci 9V technic kabelu ???

podle mě ano
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Dansson

Tak když zhrnu veškeré předchozí info, tak mé nadšení už je dávno pryč. Skoro mám chuť nechat vláčkařství...ti  zmetci to odflákli, že to víc nešlo..umělohmotné koleje, umělohmotné kola, nicmoc tvary, houkání v ovladači, samotný ovladač je jak pro 3 letého cardu retardu a to nemluvím o baterkách, místo nabíjecího článku.
Už mám strach mrknout znova na toto téma, abych zas něco otřesného nejzistli. Škoda, škoda, škoda.
P.s.krachnou, já sem to říkal už dříve

TomG

#185
Citace od: Dansson kdy 09.01.2006, 16:12:50
Tak když zhrnu veškeré předchozí info, tak mé nadšení už je dávno pryč. Skoro mám chuť nechat vláčkařství...ti  zmetci to odflákli, že to víc nešlo..umělohmotné koleje, umělohmotné kola, nicmoc tvary, houkání v ovladači, samotný ovladač je jak pro 3 letého cardu retardu a to nemluvím o baterkách, místo nabíjecího článku.
Už mám strach mrknout znova na toto téma, abych zas něco otřesného nejzistli. Škoda, škoda, škoda.
P.s.krachnou, já sem to říkal už dříve
No baterky by mely byt klasicke tuzkove a ty nabijeci existuji i kdyz treba NiMH maji kapanek min voltu.
Only the best can survive.

Micho

Čo toľko horekujete?  ;D

Pokiaľ sa nebudú im dobré predávať, tak je možné, že skôr pôjdu do akcií a kúpime ich lacnejšie.  8)

Osobne dávam šancu tomu, že budú aj tak robiť nejaké uvádzacie akcie na ten nový systém. Budú musieť urobiť nejakú tu reklamu na to nové ovládanie a vytiahnúť tie takzvané výhody systému (podľa nich).  ;)

Cavelon

Citace od: Dansson kdy 09.01.2006, 16:12:50
Skoro mám chuť nechat vláčkařství...

Ale no tak. ;D Keď máš vláčiky rád, tak si nejako poradíš, vždy sa dá niečo vymyslieť. Vyšmaríme tie blbé baseplates a motorčeky s PVC kolieskami, nahradíme to normálnymi starými súčiastkami a fachčíme, no ne? Čo tam po ich riešení, čert ho ber! ;)
Treba skĺbiť to pozitívne, čo existuje. Vždy tu bude priestor na krásne MOC kreácie - v tom je nádhara Lega, aj keď budú blbé sety. A možno budú aj nejaké zľavy ako vraví Micho.
Hlavu hore! :)

TomG

Jo jo, vyhoda lega i pres ty ruzne Bley sede je, ze je to porad stavebnice, a kdyz se ti to tak nelibi postavis to a zapojis jinak :)
Only the best can survive.

Raistlin M

Přesně tak to též vidím. Jen je problém, že člověk bude muset kupovat se sety i to v podstatě hodně drahé a to motorky a ovladače, které nebude používat.

Cavelon

Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 17:38:03
Jen je problém, že člověk bude muset kupovat se sety i to v podstatě hodně drahé a to motorky a ovladače, které nebude používat.

Čo už narobíme? Lepšie set s balastom ako nič, alebo ako niektorí fóristi vravia hrdzavým klincom do oka. ;D

Raistlin M

Citace od: Cavelon kdy 09.01.2006, 17:42:02
Citace od: Raistlin M kdy 09.01.2006, 17:38:03
Jen je problém, že člověk bude muset kupovat se sety i to v podstatě hodně drahé a to motorky a ovladače, které nebude používat.

Čo už narobíme? Lepšie set s balastom ako nič, alebo ako niektorí fóristi vravia hrdzavým klincom do oka. ;D

A na ebay budu kupovat rádoby "šrot" vlaky "exklusivně" bez funkčních motorků. (He, he... a vůbec mi to nebude vadit)

betakaroten

Zapomínáte na jednu věc, která tu tak nějak zapadla, ale v důsledku má obrovský význam: kola, která lze nasadit na Technic osu - to je ještě lepší než stará dobrá kola, protože bude možno postavit ideálně zpřevodovanou lokomotivu s velkou tažnou silou při malé rychlosti, poháněnou Technic motorem. Napájení je možné buď z baterií nebo z nefunkčního 9V podvozku, ze kterého se po vyjmutí motoru a převodů stane sběrač.

peter

Citace od: betakaroten kdy 09.01.2006, 22:08:36
Zapomínáte na jednu věc, která tu tak nějak zapadla, ale v důsledku má obrovský význam: kola, která lze nasadit na Technic osu - to je ještě lepší než stará dobrá kola, protože bude možno postavit ideálně zpřevodovanou lokomotivu s velkou tažnou silou při malé rychlosti, poháněnou Technic motorem. Napájení je možné buď z baterií nebo z nefunkčního 9V podvozku, ze kterého se po vyjmutí motoru a převodů stane sběrač.

Já myslím, že ne. Už jsem to tu nadhodil a sice tady:

Citace od: peter kdy 08.01.2006, 19:32:14
Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
... motor má speciální díry pro technic osy ...

Naopak toto by mohlo být dobré. Motor by se pak mohl využívat nejen ve vlacích, ale i v autíčkách či větších mechanismech. Stačí jen sundat vlaková kola a místo nich nasadit např. ozubená a motorem rázem můžeme pohánět větší Technic auta.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Tady máte srovnání kolejí...



Bley, ofcourse.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mates

Citace od: Jindroush kdy 15.01.2006, 11:52:08
Tady máte srovnání kolejí...
Bley, ofcourse.
no nene, to je děs... ::) :D

J_BOB

stare plastove boli lepsie. preco nepouzivaju tie?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

KLF

Citace od: J_BOB kdy 15.01.2006, 12:00:20
stare plastove boli lepsie. preco nepouzivaju tie?

Ake "stare plastove" myslis ?
Terminated.

Jindroush

Asi ten 4.5/12V lámací humus  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

J_BOB

preco humus? dali sa robit v lubovolnej sirke pokial pamatam. mohol si to nastrcit na 2x6 plate, ale aj na 2x4 ci 2x8 alebo ine... bolo to imho celkom fajn. sice tie 9v boli lepsie, ale tieto plastove su najhorsie
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

KLF

Citace od: J_BOB kdy 15.01.2006, 12:43:56
preco humus? dali sa robit v lubovolnej sirke pokial pamatam. mohol si to nastrcit na 2x6 plate, ale aj na 2x4 ci 2x8 alebo ine... bolo to imho celkom fajn. sice tie 9v boli lepsie, ale tieto plastove su najhorsie
No neviem - podla mna si rozchod menit nemohol. Asi by nesadol polomer zaoblenia kolaje. Ci ?
Terminated.

Jindroush

Přesně, rozchod byl dán napevno a zacvakávání pražců do kolejí a pak rozebírání je neskutečnej humus. Z mýho pohledu 'hloupý otec', kterej Trains pro sebe naprosto odmítá, je nový systém jako hračka pro děti zatím asi nejlepší. Žádná elektrika, jednoduchá montáž, jednoduchý ovládání. Dopředu, dozadu, zatroubit. Pro 5-6 letý dítě ideál.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

A taky ten plastovej humus bude levnější...a v blicích barvách >:D

Ale harantěti to bude fuk ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

IMHO udělalo LEGO to nejlepší co mohli, pokud chtěli přejít na celoplast. Úplně stejné koleje, jen plastové. Mohli nějak zvýraznit kolej (třeba jinou barvou, i když by byly koleje pak trochu dražší).

tazzy

Citace od: Jindroush kdy 15.01.2006, 11:52:08
Tady máte srovnání kolejí...

Bley, ofcourse.

Nevim jako vam, ale mi ty new koleje pripominaji duplo koleje

betakaroten

Citace od: KLF kdy 15.01.2006, 12:53:11
Citace od: J_BOB kdy 15.01.2006, 12:43:56
preco humus? dali sa robit v lubovolnej sirke pokial pamatam. mohol si to nastrcit na 2x6 plate, ale aj na 2x4 ci 2x8 alebo ine... bolo to imho celkom fajn. sice tie 9v boli lepsie, ale tieto plastove su najhorsie
No neviem - podla mna si rozchod menit nemohol. Asi by nesadol polomer zaoblenia kolaje. Ci ?
Já jsem kdysi stavěl úzkokolejnou trať s rozchodem 4 studs. Když se vhodně nakombinují dlouhé/krátké oblouky, tak to jde.

Také bych se přimlouval za obnovení výroby starých plastových kolejí, ale vynechal bych "zobáčky" na pražcích. Kvůli nim je rozebírání těžší a několik pražců mám nalomených :'( jakou nevýhodu měly původní modré koleje s bílými pražci, že je "vylepšili"?

Jindroush

Předpokládám, že někomu vadilo, když drcnul do kolejiště, že se mu rozsypalo  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Krabice (Z dealer catalogu.):
8)


ass

Dyť sou tam furt ty stříbrný kolečka, ne ?

Cavelon

#209
Okrem tých krabíc je na brickshelfe aj kreslený obrázok nových vláčikov: