TRAINS 2006 SU TU !!!

Založil KLF, 23.12.2005, 00:46:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Citace od: werrac kdy 06.01.2006, 14:13:32
Citace od: Micho kdy 06.01.2006, 14:09:03
Citace od: werrac kdy 06.01.2006, 14:01:29
Slangovy vyraz pro VZV, tedy vysokozdvizny vozik :-)
To by ma zaujímalo, ako taký názov "jašterka" prischol vysokodvižnému vozíku ...
V Praze a strednich cechach bezne pouzivano, proc vsak netusim, mozna kvuli extremne dobre manevrovatelnosti i ve velmi malem prostoru. Vice informaci urcite dokaze podat Nase studnice vedomosti - J.

Studnice se zeptala Poradny pro jazyk český:
Citace
Vážený pane,

přenesená pojmenování v češtině vznikají především na základ podobností i věcných souvislostí. Z tohoto důvodu můžeme předpokládat, že označení "ještěrka" pro vozík, který vídáme na nádražích, vznikl na základě podobnosti i věcné souvislosti. V základu významu slova ještěrka jsou totiž rychlé a mrštné pohyby a těmi ji tento vozík připomíná. Proč se ale toto označení přeneslo dále na vysokozdvižný vozík, se v poradenských příručkách bohužel dopátrat nemůžeme. Je možné, že jenom proto, že se jedná také druh o nákladního vozíku, nebo proto, že ještěrka šplhá po skále kolmo vzhůru. To jsou ale jen hypotézy.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Jesterka je podla mna to, co bolo aj v tomto sete. ;) Bezne to nosi batozinu na staniciach a letiskach. ;)
Terminated.

Tomášek

Citace od: Jindroush kdy 05.01.2006, 21:33:54
Budou 4 sety, už to tu šlo...

Ale opakování je taťka sklerózy:
7895 - výhybky
7896 - koleje
7897 - osobák (bíločervený InterCity)
7898 - náklaďák

Aspoň pro letos, fčíl a tak.

Zatáčky nebudou  ??? ::)
Procházím DARK AGE.

Micho

Citace od: tomasek kdy 06.01.2006, 18:51:20
Citace od: Jindroush kdy 05.01.2006, 21:33:54
Budou 4 sety, už to tu šlo...
Ale opakování je taťka sklerózy:
7895 - výhybky
7896 - koleje
7897 - osobák (bíločervený InterCity)
7898 - náklaďák
Aspoň pro letos, fčíl a tak.
Zatáčky nebudou  ??? ::)

Možno to bude mix, ako tie nové sivé cesty ...  ;)

rdk

Citace od: Micho kdy 06.01.2006, 18:52:51
Možno to bude mix, ako tie nové sivé cesty ...  ;)

No, moc bych si nedělal srandu. Všechno tomu nasvědčuje, že to bude tak... 8)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 06.01.2006, 18:52:51
Možno to bude mix, ako tie nové sivé cesty ...  ;)

No ak máš pravdu, tak potom neviem, čo budú ľudia robiť s tými oblúkovými. Jedine že budú stavať trate ako v tom duple, čo tu ktosi nedávno prezentoval. ;D

Tomášek

Citace od: rdk kdy 06.01.2006, 18:54:11
Citace od: Micho kdy 06.01.2006, 18:52:51
Možno to bude mix, ako tie nové sivé cesty ...  ;)

No, moc bych si nedělal srandu. Všechno tomu nasvědčuje, že to bude tak... 8)

Jestli jo tak je to dost na h...o . Ja nemam vubec zadny vlacky a chtel jsem zacit ;D ale bez zatacek to bude asi dost tezky  ???  :-\
Procházím DARK AGE.

KLF

Stale je tu moznost kupit si baliky rovnych kolaji teraz vo vypredajoch (ak este su niekde).
Terminated.

Micho

Citace od: tomasek kdy 06.01.2006, 19:00:49
...
Jestli jo tak je to dost na h...o . Ja nemam vubec zadny vlacky a chtel jsem zacit ;D ale bez zatacek to bude asi dost tezky  ???  :-\

Z toho vyplýva, že v každom balíku bude napríklad 4 oblé a 4 rovné koľaje.  ;)

Takže to sa neboj. A ešte budeš mať tých oblých koľají plné zuby. Ja tých oblých kovových mám kopec a množstvo z nich ani nepoužívam, keby sa dalo, tak by som ich zamenil za rovné. Veď v každom sete máš jeden kompletný ovál, teda minimálne 16 oblých koľají ... ;)

Jarmila

Citace od: tomasek kdy 06.01.2006, 19:00:49
Jestli jo tak je to dost na h...o . Ja nemam vubec zadny vlacky a chtel jsem zacit ;D ale bez zatacek to bude asi dost tezky  ???  :-\

Většinou ale zatáček bývá přehršel. "Hobby" by mohl vyprávět.

Tak než jsem to dopsala, tak se Micho vyjádřil naprosto přesně. Jedině dělat "meandry".
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Tomášek

Micho,Jarmilo diky za vyjadreni  :).Povzbudili jste me.A ja uz jsem byl z toho zoufalej ze nebudou zatacky ;D >:D
Procházím DARK AGE.

otaznik

Citace od: KLF kdy 06.01.2006, 17:22:33
Jesterka je podla mna to, co bolo aj v tomto sete. ;) Bezne to nosi batozinu na staniciach a letiskach. ;)

Tak to ještěrka rozhodně není.
Ještěrka je prostě vysokozvižný vozík, ať už se mu takhle říká z jakéhokoli důvodu.

Jindroush

Pleteš se, i těm vozíkům na nádraží se říká ještěrka.

(rád bych podotknul, že i v takovým mušinci na globusu existují regionální odlišnosti  ;))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 07.01.2006, 01:45:17
Pleteš se, i těm vozíkům na nádraží se říká ještěrka.

(rád bych podotknul, že i v takovým mušinci na globusu existují regionální odlišnosti  ;))
A kde se tomu tak říká? Nikdy jsem nikoho neslyšel, že by to takhle nazval.

Jindroush

Tady určitě jo a výše to zmiňoval i bědakaroten... a ostatně i ve vyjádření ty poradny to bylo...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

#135
Podrobnosti o vlaku: (Je mi líno překládat 8)... lemrouch lemrouchovská)

- koleje jsou celoplastové
- placka má 32 čudlů, má IČ přijímač na obou stranách a zabudovaný batterybox.
- motor má plastová kola
- kola mají šprušle a díry pro technic osy
- motor má speciální díry pro technic osy, prokluzují při velké zátěži
- žádná změna geometrie
- 6 AA baterek
- ovladač má 2 čudly a přepínač frekvencí
čudl A.1: trouba
čudl A.2: stop
čudl B.1: přidat vpřed
čudl B.2: přidat vzad

Frekvence se mění mezi 3 možnými, popř. ovladač může ovládat všechny tři naráz.

Zdroj.

Jindroush

Ten ovladač bude vypadat nějak takhle, popis přesně odpovídá, i ta volba těch kanálů...

http://www.peeron.com/inv/parts/x1227c01
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

#137
Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
Podrobnosti o vlaku: (Je mi líno překládat 8)... lemrouch lemrouchovská)

- koleje jsou celoplastové
- placka má 32 čudlů, má IČ přijímač na obou stranách a zabudovaný batterybox.
- motor má plastová kola
- kola mají šprušle a díry pro technic osy
- motor má speciální díry pro technic osy, prokluzují při velké zátěži
- žádná změna geometrie
- 6 AA baterek
- ovladač má 2 čudly a přepínač frekvencí
čudl A.1: trouba
čudl A.2: stop
čudl B.1: vpřed
čudl B.2: vzad

Frekvence se mění mezi 3 možnými, popř. ovladač může ovládat všechny tři naráz.

Zdroj.

No Rdk ma predbehol. Akurat som to cital na Lugnete a siel som to sem pastnut. Tym ovladacom nie som nadseny ! Ocakaval som ovladac do jednej ruky, nie do dvoch (ja viem, malym detickam sa to lepsie drzi v dvoch rukach). Ovladac som ocakaval sofistikovanejsi ! Uz vidim, ako vsetci Trainisti nadavaju na to trubenie ! Vidno, ze to je fakt pre decka a nie pre AFOLov. ;) Ale to nemozme LEGU vycitat. Myslim, ze AFOL si to bude MUSIET prerobit na stary 9V system. S tymto sa nebude dat "hrat"  :P Uz sa vidim s tym ovladacom v ruke. Alebo Hobbyho vidim. ;) Toto proste nie. Ked uz to chceli dat takto s ovladacom, tak tam mali dat radsej moznosti zapinania svetiel, prepinania IR vyhybiek a podobne... Vravim - malo to byt sofistikovanejsie, a nie ze "TRUBA"... Ach jo...
Jedine - ale asi aj najsilnejsie - aliby TLG je to, ze to je urcene pre deti a nie pre AFOLov.
Terminated.

Cavelon

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
- motor má plastová kola

Takže ste mali pravdu. Iba fantasta ako ja mohol dúfať v pôvodné motorčeky. Takže hor sa zháňať ešte tie staré...

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
- 6 AA baterek

::)

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 18:09:41
- ovladač má 2 čudly a přepínač frekvencí
čudl A.1: trouba
čudl A.2: stop
čudl B.1: vpřed
čudl B.2: vzad

Heh, ani rýchlosť sa nedá regulovať. Vlastne áno - max. pri nových baterkách, min. pri zdochýnajúcich... :-\ Zlaté staré 9V vláčiky!
Myslím, že v TLC majú už AFOLov totálne v prdeli. >:(

Jindroush

Já se domnívám, že to 'vpřed' nebude 'držet a jet', ale 'přidávat vpřed'. Jinak by čudl STOP neměl smysl. Takže regulace tam bude.

LEGO má z poměrně rozumných důvodů AFOLy někde odfurt  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 18:47:41
Já se domnívám, že to 'vpřed' nebude 'držet a jet', ale 'přidávat vpřed'. Jinak by čudl STOP neměl smysl. Takže regulace tam bude.

Mozno to STOP je na zastavenie truby.  ;D ;D ;D
U TLG by som sa tomu uz ani nedivil...  ::) >:D
Terminated.

Mates

Citace od: Cavelon kdy 08.01.2006, 18:44:52
Myslím, ľe v TLC majú uľ AFOLov totálne v prdeli. >:(
Tě už váženě docela dost vytočili... ::) >:D 8)
Neber si to tak tragicky, nakoupíme si staré motorky a můžeme jezdit až do zblbnutí a nebo do konce světa... ;)
Mě se rozhodně také moc nechce, pořád do vláčků ládovat baterky :P ::)

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 18:47:41
Já se domnívám, že to 'vpřed' nebude 'držet a jet', ale 'přidávat vpřed'. Jinak by čudl STOP neměl smysl. Takže regulace tam bude.

LEGO má z poměrně rozumných důvodů AFOLy někde odfurt  ;)
Inu, překlad je zkreslený ;D
"vpřed" = při jízdě vpřed zrychlení, při jízdě vzad brzda (zpomalení)
"vzad" = při jízdě vpřed brzda (zpomalení), při jízdě vzad zrychlení

KLF

Citace od: betakaroten kdy 08.01.2006, 18:59:49
Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 18:47:41
Já se domnívám, že to 'vpřed' nebude 'držet a jet', ale 'přidávat vpřed'. Jinak by čudl STOP neměl smysl. Takže regulace tam bude.

LEGO má z poměrně rozumných důvodů AFOLy někde odfurt  ;)
Inu, překlad je zkreslený ;D
"vpřed" = při jízdě vpřed zrychlení, při jízdě vzad brzda (zpomalení)
"vzad" = při jízdě vpřed brzda (zpomalení), při jízdě vzad zrychlení

IMHO takto to nebude. Male dieta by malo problem zastavit vlak, nakolko by muselo jemne stlacat "vpred", alebo "vzad". To STOP je tam jednoznacne na zastavenie vlaku. Cize regulator rychlosti (ako u 9V trafo) uz nebude. Myslim, ze dizajnovo si vlaky oproti 2005 polepsili, ale inak to slo tym IR ovladanim RAPIDNE dolu !
Terminated.

Cavelon

Citace od: Jarmila kdy 08.01.2006, 18:51:30
pro jistotu jdu nakoupit další rovné koleje a 3 samostatné motorky

Aj ja, vie ešte niekto o nejakých zlacnených, alebo už ste všetky krámy vyzametali?  ;D

Jindroush

Citace od: betakaroten kdy 08.01.2006, 18:59:49
Inu, překlad je zkreslený ;D
"vpřed" = při jízdě vpřed zrychlení, při jízdě vzad brzda (zpomalení)
"vzad" = při jízdě vpřed brzda (zpomalení), při jízdě vzad zrychlení

IMO je překlad dostatečný a zbytek logicky dovoditelný  :P
(Ono překládat něco z german-english není žádná sranda, horší sou už jen francouzi  ;D)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Inak dost ma zarazilo aj to napajanie 6xAA (klasicke tuzkove) baterkami. To je sila ! To ma moj Technic Space Shuttle a je to teda riadny box na baterky ! Myslim, ze pri tomto boxe na nejaky interier lokomotiv mozme zabudnut. A to nejake baterky este zozerie aj ten genitalny ovladac.
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 08.01.2006, 19:05:04
Myslim, ze dizajnovo si vlaky oproti 2005 polepsili, ale inak to slo tym IR ovladanim RAPIDNE dolu !

Táto veta presne vystihuje skutočnosť. Úplne s tým súhlasím. ;)
Pre nás starších ostáva to skombinovať so staršími motorčekmi a koľajničkami a bude to super! :D

Jindroush

Citace od: KLF kdy 08.01.2006, 19:19:21
Inak dost ma zarazilo aj to napajanie 6xAA (klasicke tuzkove) baterkami. To je sila ! To ma moj Technic Space Shuttle a je to teda riadny box na baterky ! Myslim, ze pri tomto boxe na nejaky interier lokomotiv mozme zabudnut.

No, zabere to cca 4x10x3-4... když má placka 30 studů, ještě ti zbývají 2/3 na vyřádění se...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 08.01.2006, 19:22:25
Citace od: KLF kdy 08.01.2006, 19:19:21
Inak dost ma zarazilo aj to napajanie 6xAA (klasicke tuzkove) baterkami. To je sila ! To ma moj Technic Space Shuttle a je to teda riadny box na baterky ! Myslim, ze pri tomto boxe na nejaky interier lokomotiv mozme zabudnut.

No, zabere to cca 4x10x3-4... když má placka 30 studů, ještě ti zbývají 2/3 na vyřádění se...  ;)

No podla mna sa pri tom boxe pre baterky (ved si ho pozri na peerone) moc uz nevyradis. Si uvedom, kolko to zaberie v interieri. Ale sak to je TLG problem, co daju do interieru. Podla mna nejaky model motoru ala SantaFe tam uz nebude. Kabinka a v nej 1 slope s palubovkou a jedno sedadlo.
Terminated.