(Vlastní) Záhumenky - projekt vesnice

Založil Hacislav, 05.06.2016, 22:22:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav


moje zahumenky
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Igorus

Hacislave, políčko je moc pěkné. Jen si nejsem jist, co je to za plodinu napravo od brambor. Mimochodem, vyorávání brambor - pecka :)

Nicméně z pohledu umístění ve vesnici přemýšlím, že by jsi buď mohl udělat menší statek a k tomu logicky (natočení) napojil tento modul. A nebo pak využít sousední Marianův a logicky to napojil na jeho. Což?

milanv

Tak tady dlužím komentář. Nevěděl jsem pořádně o tomto modulu a všiml jsem si ho až na Lipně po otevření. Je to super! Postavit tak pěkný modul bez jediné budovy, tomu říkám bomba.
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: milanv kdy 13.06.2016, 08:30:05
Nevěděl jsem pořádně o tomto modulu a všiml jsem si ho až na Lipně po otevření.
No já jsem tento modul zrovna neodprezentoval s předstihem.   :-[
Měl jsem ho hotovej, ale až těsně před Lipnem jsem dostal nápat zasadit do tohoto modulu ten podzimní strom a tím rozbít plochost modulu.
Mimochodem co si o tom provedení stromu myslíte? Uvítám nejen chválu ale i konstruktivní kritiku.


Citace od: milanv kdy 13.06.2016, 08:30:05
Je to super! Postavit tak pěkný modul bez jediné budovy, tomu říkám bomba.
Děkuji jsem rád že se líbí.

Citace od: Igorus kdy 12.06.2016, 21:36:18
Hacislave, políčko je moc pěkné. Jen si nejsem jist, co je to za plodinu napravo od brambor. Mimochodem, vyorávání brambor - pecka :)
Dost plodin co mám na záhumence jsou prostě jen lego plodiny, bez reálné předlohy, ale některé předlohu mají. To na co se ptáš je vojtěška.
Brambory měly být a a jsou hlavní nosnou částí a hlavním dějem na mém modulu. To bylo první co jsem měl pro tento modul vymyšlené.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#4
No co se týče umístění, ono obecně záhumenky bývali spíše na okrajích vesnice. Ale těch okrajovek máme ve vesnici více a na krajích je navíc zima/jaro.  :-\
Takže je to nutné nějak vykompromisovat.

Nicméně teď, když je známá podoba jednotlivých modul, tak by to rozhodně stalo za to naplánova nějakou "rošádu" a taky vzájemě vůdči sobě moduly přispůsobit.

Citace od: Igorus kdy 12.06.2016, 21:36:18
A nebo pak využít sousední Marianův a logicky to napojil na jeho. Což?
Jak přesně to myslíš otočit / logicky to napojit?


IMG_4805
by Igorus, on Flickr

S hospodářskejch plácků jsem ještě zvažoval Sad, a pak dvorky(nějaké ty slepičky, králící atd) kombinovaný s ještě trochou nějakejch plodin.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Citace od: Hacislav kdy 20.06.2016, 20:50:38
Mimochodem co si o tom provedení stromu myslíte? Uvítám nejen chválu ale i konstruktivní kritiku.
Olistění se mi líbí moc - jak barevně, tak nápadem na ty "drápo/listy" Kmen je takový kostrbatější standart.

Ty vyorané brambory bych volil asi spíš v tan, a dark tan, ale vyorávání se mi rozhodně líbí.

Citace od: Hacislav kdy 20.06.2016, 21:03:21
Jak přesně to myslíš otočit / logicky to napojit?

Určitě pootočit o 90°, tak aby cesta vycházela z Marianova dvora. Jen ti nevím jestli by to bez úpravy vyšlo - aby cesta nešla přímo z domu.  ;)

milanv

Já myslím, že by bohatě stačila menší úprava: tu část plotu mezi dvorem a záhumenky zbořit a místo toho ho postavit (prodloužit) mezi silnicí a záhumenky. Samozřejmě s nějakými vraty na tu "polňačku".
Pán na Žlutém hradě