zorganizování výletu do Billundu v roce 2017

Založil peki, 02.06.2016, 14:11:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak velký zájem o akci máte?

mám o akci opravdu vážný zájem (chápu že doprava a ubytovaní nebudou zadara)
44 (69.8%)
rozhodnu se až podle výše nákladů na dopravu a ubytování
12 (19%)
tohle pro mne není
7 (11.1%)

Celkem hlasů: 63

Hlasování ukončeno: 01.08.2016, 14:15:58

peki



V rámci Lego podpory je možné objednat návštěvu Billundu (omezení 40 lidí na skupinu):
- továrna
- Lego muzeum
- produkce
- nějaký Lego obchod pro zaměstnance (s limitem nákupu asi 20 000 Kč na AFOLa)
- Lego průvodce

program je na 1 den, za tuto aktivitu se nic neplatí.

Druhý den by mohla být návštěva Legolandu, v naší režii (bez omezení počtu lidí).  Celkem tedy program na 2 dny + doprava.

Ideální by bylo najmout autobus (vejde se tam hodně stavebnic) nemusí se jet x auty (některé lugy ale vyráží i auty). Ubytovaní bychom mohli být v Lego vesnici u Legolandu (která je prý cenově přijatelná).

Co si o tom myslíte? Byl by o takovou akci zájem mezi Afoly vystavovateli?






papluh

Autobus ma svoje výhody aj nevýhody.
- Podporuje to komunitu  ;) (ak všetko pojde hľadko)
- Cenovo pri dobrej ponuke to najskôr bude (aj pri dostatočnej kvalite tj diaľkový bus) rozumná cena na osobu (z Prahy pri 40 ľudoch odhadujem tak medzi 2000-2500Kč pri započítaní ubytovania a diét pre 2 vodičov)
- treba kompromisy čo sa týka programu - predsalen je to na 3 dni, cesta tam, pobyt a cesta naspäť (ak sa nebude cestovať v noci, čo sa zvládne max len jednu noc) pričom do 2h od Billundu je kopec zaujímavostí, takže bude chcieť väčšina ísť len na otočku či nie. Navyše pri 1 dňovom programe nebude čas na LEGOLand..
- ak sa ľudia rozbehnú s nakupovaním, tak môže byť problém z miestom, predsa len aj pri tom limite to dá na 4-5 UCS a pod a kto sa raz vláčil s takým vie čo to zaberá. Príklad z návštevy od Bricksetu oni mali bus lokálne, takže to šlo, ale takéto napakovanie nedovolia na diaľkových linkách. A čím menší bus, tým horšie. Čo v konečnom dôsledku znamená obmedzovanie nákupov ... alebo niekto pojde dodávkou :D
- Billund je malý, ale LEGO podľa mojich info nesprostredkováva dopravu medzi lokáciami, takže ten Brickset si prenajal lokálny bus, pri vlastnom to netreba. Ľudia chodia rôznou rýchlosťou a tak presun z LEGO House kľudne môže byť pol hodina bez busu, namiesto 10 minút aj s chaosom na nástup.
- bus najskôr pôjde z Prahy, pre ľudí mimo mesta to znamená dvojitú organizáciu dopravy (viď bod s nákupmi)

Auto má tiež svoje
- je to drahšie pri bežnom obsadení
- ad obsadenie a nákupy, 5 členov a poriadny nákup sa nezmestí ani do najväčších kombíkov, takže buď menej nákupov alebo posádky (čo oplyvňuje cenu)
- nie každý si to trúfne odšoférovať
- odľahčuje to organizáciu s tým, že za dopravu, dochvíľnosť, dostatok miesta na náklad, atď si každý zodpovedá sám
- posádka takéhoto auta može využiť to, že sú v Dánsku a nezávisle si pozreť čo ich zaujíma -  z vlastnej skúsenosti doporučujem pred návštevou a nie s autom plným LEGO setov. Tak isto ak bude meškať tak nie na 900km ceste ale niekde do 100-200km v Dánsku, čo je pár hodín. Pred Inside Tour sme dali týžden Nórsko s tým, že pol dňa pred začiatkom sme už boli v Dánsku neďaleko.
- pre mimo Pražských to má výhodu v jednotnej doprave


Autobusy majú nevýhodu, že sú len v určitých počtoch miest, úprimne dať pre 40 ľudí nejakú kratšiu 45ku keď sa očakávajú nákupy je privolávanie problémov. Taktiež treba zistiť či povoľujú prepravu krabíc na sedadlách (ak nie tak za nemá význam brať o moc väčší). Od toho celého sa odvíja aj cena.
Na začiatok by som si nechal spraviť ponuky na 2-3 veľkosti busov a podľa toho odhadol rozpočet.

Inak na BS fóre som našiel, že lokálny bus na deň ich vyšiel v 2015tom  20 libier na hlavu pri 35 ľudoch, takže do ceny za vlastný bus sa to môže rátať ako úspora.


Osobne - som za, ak bude treba a bude to tých cca 70e, tak si aj miesto v buse zaplatím. Ak by sa vyskytla možnosť ísť na dovolenku týžden predtým tak pôjdem autom a miesto si použijem len priamo na lokálne vozenie.



Petronel

Já jsem rozhodně pro, zní to velmi dobře taková akce. 8)
A také bych volil autobus než 12-15ti autama. Určitě je to lepší pro kolektiv, i pro lepší cestu a převoz věcí. Navíc při tom počtu autobus opravdu nevýjde draho.
Jen jak píše Papluh - chce to vybrat správný autobus.
A bylo by fajn to udělat tak jak píše peki:
1. den Billund
2. den Legoland
tzn. jet tam by se mohlo den předtím nebo přes noc a od rána by byl čas na program. Druhý den Legoland a po něm ten den odjezd.

HD

#3
Rychlý nástřel toho, jak by mohla vypadat cesta.  >:D
Jestli se někdo najde, podobnost je čistě náhodná, figurky jsem volil, tak jak mi šly náhodně pod ruku.

PS: A jestli se nenajde, tak sedí určitě uvnitř.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

HD

@Hawran: Tak to je ale opravdu jenom náhoda  ;D

@Milanv: Je to ranní dvacetiminutovka, takže nebyl čas, lámat si hlavu, kam které dveře. Třeba příště, až budu mít vhodné díly na pořádný autobus.

Původně se mělo jednat o náčrtek, ale pak jsem si uvědomil, že verze z "masa a kostek" vyzní mnohem lépe, zvláště, když původní kresba nevypadá zrovna dle původních představ.
http://jpeg.cz/images/2016/06/10/8J29r.jpg
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Já brečím smíchy. Martine, ty jsi ďábel s tužkou v ruce! "Hele, tady to jde rozebrat!" mě úplně odrovnalo. Stejně jako ty dveře od zavazdlového prostoru, co už nejdou dovřít. A celkově ta živost kresby...
Víc nenapíšu, nemám čas. Promiň, musím se na to jít podívat znova... >:D
Pán na Žlutém hradě

peki

#6
Průběh stávající nezávazné ankety vnímám tedy takto:

1) o akci mezi kostkaři je zájem, 40 lidí poskládáme určitě. Číslo 40 je dáno kapacitou návštěvy programu který pořádá Lego. Může jet i více lidí, kapacita autobusu je 50 - 60 míst Ale bez možnosti navštívit program v Legu. Osobně se domnívám že to nedává smyl a zaměřil bych se tedy pouze na organizaci "zájezdu" po 40 lidí. Menší nároky na ubytování, velikost autobusu atd.

2) Dále beru na vědomí že většina se vyjádřila pro autobus. Znamená to že všichni účastníci zájezdu se budou podílet na nákladech na autobus. Je mi tedy jedno jestli do Bilundu pojedete lodí, poletíte letadlem/vlakem atd. Náklady na autobus budu dělit 40.

3) Potřeboval bych vytvořit organizační skupinu :
- zajištění ubytování (doporučena Lego vesnice)
- zajištění programu (na jeden ze 2 dnů, program od Lega dodá peki) Legoland (od kdy do kdy je otevřený?)
- výběr autobusu. Maximum možného je asi toto.  Autobus by mohl začínat v Brně jet přes Prahu (jsou to peníze navíc, podle toho kde je garážovaný). Na autobus přispějeme s fondu kostek. 

4)  výběr účastníků a náhradníků (peki).

Přednost budou mít vystavovatelé, organizátoři oficiálních akcí kostek  a hlavní třídiči Lugbulku. Opět neřeším (kapacitní důvody) rodinný doprovod, již jsem se o tom s několika členy bavil.  Zatím nemáme termín. Budu řešit s Janem potřeboval bych vědět od kdy do kdy je otevřený Legoland.

Závazní zájemci o akci se mohou hlásit do tohoto vlákna budu tvořit seznam (než založíme nové vlákno )


Předběžný seznam zájemců o akci limit je 40 lidí:

Citace od: peki kdy 14.06.2016, 12:28:35
Promáznul jsem to trochu. jakmile vás dám na průběžný seznam, který v tuto chvíli nic závazného neznamená, tak vaše "přihlášení" smáznu.

Pokud ještě nejste na seznamu napište sem znovu, já vás přidám. Nepište mi to  SZ. Podle orientačního zájmu to vypadá vzhledem k limitu 40 lidí že místa obsadí s přehledem vystavovatelé.


vystavovatele(více akcí znám je)
1) Peki
2) RDK
3) Luky1987
4) Hardegon
5) Chairudo
6) hobby (závazně  ;) )
7) mirek
8 ) Ondrej
9) hawran
10) honzicek22
11) matka
12) znouzectnost
13) Kuba
14) martinlx
15) danyboy
16) Ravenhorn (? vystavovatel neznam)
17) Petronel
18) Davroman
19) Tomik
20) marian20
21) Neřád :-)
22) Mrs.Tygris
23) Mtron
24) Vasyk
25) Hacislav
26) linhi
27) Daniel
28) šipka
29) Puclik
30) milanv
31) franta
32) tomas.
33) edward193
34) Igorus
35) Jamesek
36) Izabella08
37) DarkDrago
38) Bruno
39) Marty713
40) peter?
41) papluh
42) yanice
43) waf
44) Meadruhou
45) nikolinek
46) otaznik
47) ManDay

(malo nebo 0 akci, neznám je podle nicku)

Citace od: peki kdy 14.06.2016, 12:06:19
Citace od: Faire kdy 06.06.2016, 08:56:29
Byla by nějaká šance připustit AFOLa (zatím) nevystavovatele?  ;)

Vzhledem k zájmu mezi staviteli/vystavovateli spíše jenom teoretická.

Lukas
Valentin Dobrotivý
Formy_Tinus
Faire
roko86
janopr
yoshimaka

   

peki

Citace od: Faire kdy 06.06.2016, 08:56:29
Byla by nějaká šance připustit AFOLa (zatím) nevystavovatele?  ;)

Vzhledem k zájmu mezi staviteli/vystavovateli spíše jenom teoretická.

peki

Citace od: Marty713 kdy 14.06.2016, 15:47:05
To, že to nevím na 100 % jsem myslel čistě realisticky. Nikdo nikdy neví, co všechno se může stát.

To sice chápu, ale narovinu a dopředu říkám že to nebudu řešit. 40 vybraných lidí zaplatí peníze dopředu pokud budou mít nějaký problém budou se řešit náhradníky v seznamu, ale nebudu nic garantovat (pokud mi to někdo oznámí před začátkem akce). Chci aby v tom bylo od začátku jasno. Nejsem cestovní kancelář nemám na to čas ani kapacitu. Termín bude znám v dostatečném předstihu stejně jako se bude muset rezervovat autobus a ubytování.

Seznam náhradníku bude také dán, takže to bude bez jakéhokoliv taktizování typu já sice nemůžu ale  domluvil jsem se s  někým.

Ravenhorn

Já bych se příhlasil závazně. Pokud by bylo třeba komunikaci ohledně ubytování/Legolandu apod. pomůžu. Sám už několik let pro sebe a další lidi všechno možné kolem cestování po světě.
Castle, Pirates a Star Wars.

peki

#10
Popis programu Lego část v roce 2016 (jak to probíhalo letos, jenom pro ilustraci)
========================


Dear RLUG Ambassadors,

we have reworked our RLUG visit guidelines to make sure to give the visiting RLUGs an even better experience and that we can secure a smooth planning and organizing process with the inveolved RLUG representative as well as our internal stakeholders.

The main change to the guidelines is that we will from 2016 on have 6 fixed dates per year we can accept RLUGs to visit - this has been decided based on the input of our internal stakeholders as well as on our wish to create a situation where all parts involved can plan much better!

In addition to this we open the possibility to have a combined visit of 2 RLUGs if the max. visitor amount is not reached to give more RLUG members the chance of a visit.

Please make sure you read properly through the guidelines before applying.

The dates for 2016 are:

14.03.2016
18.04.2016
23.05.2016
20.06.2016
12.09.2016
10.10.2016

I already apologize for any inconvienence this selection might cause.

Please do not hesitate to contact myself or my fellow Community Manager with any questions or concerns.

Thanks

Jan

Ondrej

Citace od: peki kdy 16.06.2016, 12:55:58
Od kdy do kdy je otevřený Legoland v Billundu? Vím že mají nějakou zimní přestávku.
Začíná v půlce března a listopad už zavřeno, září a říjen je tam pár dní zavřených taky, ale co jsem koukal na rozpis těch termínů zájezdu tak mimo září to kolem těhle termínů bylo otevřený.

Ravenhorn

#12
CitaceIn addition to this we open the possibility to have a combined visit of 2 RLUGs if the max. visitor amount is not reached to give more RLUG members the chance of a visit.

Chápu dobře, že je možné to mít rozdělené i na 2 skupiny (tj. možná by to šlo domluvit pro více lidí jak 40 lidi?)?

Castle, Pirates a Star Wars.

Ondrej

Citace od: Ravenhorn kdy 16.06.2016, 13:12:35
CitaceIn addition to this we open the possibility to have a combined visit of 2 RLUGs if the max. visitor amount is not reached to give more RLUG members the chance of a visit.

Chápu dobře, že je možné to mít rozdělené i na 2 skupiny (tj. možná by to šlo domluvit pro více lidí jak 40 lidi?)?
Co jsem si to přeložil tak to chápu tak, že je možnost spojit dvě skupiny LUGů pokud není naplněn maximální počet. To znamená že pro menší LUGy je možnost se spojit aby byl naplněn maximální limit, ne aby byly dvě skupiny po 2 x 40 lidech.

peki

Citace od: Ondrej kdy 16.06.2016, 13:11:36

Začíná v půlce března a listopad už zavřeno, září a říjen je tam pár dní zavřených taky, ale co jsem koukal na rozpis těch termínů zájezdu tak mimo září to kolem těhle termínů bylo otevřený.

Až se budou rezervovat termíny tak bych tedy začal hned z kraje březnem. Nevím jestli to bude vůbec o nějaké možnosti výběru úkol zní jasně dostat se na seznam.

Pokud má někdo nějaké typy jak na autobus rozhoďte sítě. Mám orientační kalkulaci od stutet agency na autobus 63 míst. Větší autobus bude sice o něco dražší ale pohodlnější. Je potřeba pamatovat i s nějakým místem pro nákupy suvenýrů.

peki

Lego village Bilund

virtuální prohlídka pokojů

orientační ceny ubytování


Zajímavá místa v okolí


1.Lalandia Water Park 0,2 km



2.Legoland Billund 0,8 km
3.Givskud Zoo 16,2 km
4.Jelling stones 17,9 km

Marty713

Ceny ubytování vypadají na první pohled skvěle! :)

milanv

Trochu jsem se po tom porozhlédl.

* legoland otevírá 1. 4. - resp. ubytování ve vesnici lze od 31. 3. 2017, podle jejich objednávkového kalendáře
* nejen ve vesnici, ale i v celém Billundu je celkem problém sehnat ubytování pro tak velkou skupinu, už teď když hledám duben nebo květen 2017

Takže když to vidím... Peki, kdybys byl schopný sehnat TLG plán na 2017, tak navrhuju udělat opravdu závaznou objednávku a rovnou zabukovat i ubytování.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 17.06.2016, 11:58:20

Takže když to vidím... Peki, kdybys byl schopný sehnat TLG plán na 2017, tak navrhuju udělat opravdu závaznou objednávku a rovnou zabukovat i ubytování.

To bude až koncem roku November/December dříve podle Jane ne. Otázkou je kdy je hlavní sezóna a kdy se teprve rozjíždí. Věřím že v březnu bude situace jiná (lepší). Pokud budeme mít bus můžeme i někam (třeba mimo Billund) dojet.  Každopádně jakmile bude termín tak se musí všechno ostatní zarezervovat a potvrdit.

Určitě by to chtělo rozhodit sítě po těch autobusech. Dopravci nebudou příliš sdílní pokud řeknete že akce bude 2017, neznají tarify (mýtné, nájemné atd.) na nový rok. Ať vám dají orientační kalkulaci na 2016.   


davroman

Citace od: peki kdy 17.06.2016, 12:23:04
Určitě by to chtělo rozhodit sítě po těch autobusech. Dopravci nebudou příliš sdílní pokud řeknete že akce bude 2017, neznají tarify (mýtné, nájemné atd.) na nový rok. Ať vám dají orientační kalkulaci na 2016.

Poptal jsem Casia Tour a položkovou nabídku bych měl mít do středy příštího týdne (22.6.). Následně přepošlu.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Sihaja


peki

Tak bohužel nic. Lego vypsalo celkem 4 termíny, které do minuty ty co byli náhodou na síti rezervovali. Tímhle tempem a stylem to vidím bohužel jako spíše nereálné.

Min. požadovaný věk je 18 let.

Chairudo

Tak to zamrzí  :'(
Mohl bys jim navrhnout aby to bylo spravedlivé, vypsat pro zájemce mezi Lugy soutěž a jeli by první 4.
Kdybych měl tu možnost klidně bych se o to postaral.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Souhlas s Chairudem, to je velké zklamání.
Takle to mají jak ty megavýprodeje v některých státech, velká reklama, ale dostane to jen kdo se narve do dveří jako první.  ::)

Pokud jsou tak omezené kapacity, tak ta soutěž by bylo ideální řešení.