(cizí) Rozkládací hrad Himedži

Založil milanv, 25.05.2016, 08:58:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Pamatujete z dětství na rozkládací domečky v knížkách? Tak tady je jeden hrad, a na rozdíl od těch starých papírových tenhle je ze všech čtyř stran...

video plus fotka skutečného hradu

Z popisku videa: doba práce 15 měsíců, velikost 70 x 70 x 11,5 cm, váha 12,5 kg. Pochopitelně naprosto bez lepidla. Počet dílků neznámý.

Ještě odkaz na Wikipedii - neznal jsem ten hrad, přestože je na seznamu UNESCO. A stojí rozhodně za pozornost.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Citace od: milanv kdy 25.05.2016, 08:58:45
Pamatujete z dětství na rozkládací domečky v knížkách? Tak tady je jeden hrad, a na rozdíl od těch starých papírových tenhle je ze všech čtyř stran...

video plus fotka skutečného hradu

Z popisku videa: doba práce 15 měsíců, velikost 70 x 70 x 11,5 cm, váha 12,5 kg. Pochopitelně naprosto bez lepidla. Počet dílků neznámý.

Ještě odkaz na Wikipedii - neznal jsem ten hrad, přestože je na seznamu UNESCO. A stojí rozhodně za pozornost.

Citace od: Mr. Cube kdy 25.05.2016, 09:02:50
Japonec postavil hrad z lega, který se může složit jako leporelo

http://hobby.idnes.cz/hrad-himedzi-z-lega-0ac-/hobby-dilna.aspx?c=A160524_113655_hobby-dilna_bma

Ondrej

To by se hodilo na převážení modelů na výstavy. Budu muset přepracovat všechno aby se to do krabic složilo samo  ;D

werny

Skládání zpět do původní polohy je ještě větší zážitek.
Zírám, neskutečné.

Izabella08

Milane, neskutečné...tiše jsem sledovala, zda se to nerozpadne.
A ještě to i vypadá k světu :)

peki

Takže příští výstava v tomhle duchu? Bude se to dobře balit a převážet  >:D ;D

milanv

Má to jedinou chybu: zatím jsem ten mechanismus nedokázal dešifrovat na 100%, má to fakt promakané. Ačkoliv to je celé z LEGO SYSTEM, tak to považuju za výzvu pro místní Technikáře :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

Samozřejmě další úspora času by byla, kdyby to tak chodilo rovnou jako sety - samozřejmé 16+...
Aneb: ten člověk je správný blázen, budu ho sledovat :)
Pán na Žlutém hradě

werny

Připomíná mi trošku kouzelníka, jak to viditelně pěkně otáčí a pak pomalu otevírá.