Modulární Člověče nezlob se

Založil yoshimaka, 20.02.2016, 20:54:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

yoshimaka

Když se AFOLovi dostane do rukou kiloware, které obsahuje asi 1,5 kg LEGO her, tak ho určitě napadne replikovat nějakou známou hru. Jelikož mám dvě děti školního a předškolního věku, volba padla na klasiku: Člověče nezlob se. Nacvakat políčka na baseplate zvládne jistě i to předškolní dítě. Mým cílem bylo, aby si hráči mohli vždy vybrat barvu, kterou chtějí. Omezen jsem byl pouze barvami figurek, které představují mikrofigy. Výsledkem je základna s výměnnými moduly, kdy si hráči vždy mohou vybrat barvu a místo u hry. Jak moc se to povedlo či co by se dalo ještě zlepšit, posuďte už sami.
Lust och fägring stor

Tomik

Dobrý nápad a pěkné provedení. Je fajn, že každá čtvrtina pole drží jen na 3 studech, takže si myslím, že to půjde snadno rozebírat a vyměňovat. Jedna blbá otázka na závěr - nepřemýšlel jsi i o verzi pro 6 hráčů? >:D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Skyrider

Na dalšim Olomouckem setkani si to mužeme zahrat. ;D.  Opravdu nadherne a povedene.

yoshimaka

Citace od: Tomik kdy 21.02.2016, 07:33:21
Dobrý nápad a pěkné provedení. Je fajn, že každá čtvrtina pole drží jen na 3 studech, takže si myslím, že to půjde snadno rozebírat a vyměňovat. Jedna blbá otázka na závěr - nepřemýšlel jsi i o verzi pro 6 hráčů? >:D

Díky, a jinak ano - rozebírat to jde velmi dobře, zatím mi to po všech zkouškách vyšlo jako optimální poměr pevnosti/rozebíratelnosti. Otázka na 6 hráčů není blbá - přímo se nabízí - a ano, přemýšlel jsem o ní, a výsledkem je zatím klasická verze pro 4 hráče  ;D


Citace od: skyrider kdy 21.02.2016, 11:49:25
Na dalšim Olomouckem setkani si to mužeme zahrat. ;D.  Opravdu nadherne a povedene.

OK, budu s tím počítat. Ale jesti nás přijde víc, tak budu muset udělat tu verzi pro 6 (nebo více  :P) hráčů  :D
Lust och fägring stor

Foton

#4
Yosimako vypadni z mý hlavy! Zrovna včera jsem přemýšlel co hrát za hru s dětmi (hlavně starší dcerou) a napadlo mě Člověče.
A z lega by se stavělo snadno :-) Microfigů mám haldu, rozlišení by byli round tilem na hlavě.
Na modulárnost jsem ani nepomyslel.

1 otázka:
proč jsi nepoužil standarní modulárový spoj (piny)?

1návrh: jako flexibilní člověče mě napadá blok "Start + domeček+ kus trati doleva a doprava". Takové bloky by se dávali vedle sebe a naproti (matice 2 x X) a na koncích by se jen pripojily spojovací "oblouky". Viz přiložený obrázek.
Teoreticky: kdyby půloblouky byly složené ze dvou čtvroblouků, tak pro hru 8 hráčů by se dal poskládat čtvercový obál s dvěma hráči na každé straně.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

yoshimaka

Citace od: Foton kdy 23.02.2016, 09:12:22
Yosimako vypadni z mý hlavy! Zrovna včera jsem přemýšlel co hrát za hru s dětmi (hlavně starší dcerou) a napadlo mě Člověče.
A z lega by se stavělo snadno :-) Microfigů mám haldu, rozlišení by bili round tilem na hlavě.
Na modulárnost jsem ani nepomyslel.

Inu, to víš.. brouk v hlavě  ;D

Citace od: Foton kdy 23.02.2016, 09:12:22
1 otázka:
proč jsi nepoužil standarní modulárový spoj (piny)?

Protože.. proč to dělat jednoduše, když to jde složitě  ;) Prostě jsem chtěl skládačku shora.

Citace od: Foton kdy 23.02.2016, 09:12:22
1návrh: jako flexibilní člověče mě napadá blok "Start + domeček+ kus trati doleva a doprava". Takové bloky by se dávali vedle sebe a naproti (matice 2 x X) a na koncích by se jen pripojily spojovací "oblouky". Viz přiložený obrázek.
Teoreticky: kdyby půloblouky byly složené ze dvou čtvroblouků, tak pro hru 8 hráčů by se dal poskládat čtvercový obál s dvěma hráči na každé straně.

Toto je velice dobrý návrh. De-facto to je Člověče nezlob se pro 2+X(x2) hráčů.. To je hodně dobrý. Zkusím, jak to bude vypadat (a fungovat) v reálu.
Lust och fägring stor

peter

Citace od: Foton kdy 23.02.2016, 09:12:221návrh: jako flexibilní člověče mě napadá blok "Start + domeček+ kus trati doleva a doprava". Takové bloky by se dávali vedle sebe a naproti (matice 2 x X) a na koncích by se jen pripojily spojovací "oblouky". Viz přiložený obrázek.

Jediné co je problém, že ty spojovací úseky nemají stejný počet políček, jako ostatní hráči. Tudíž tito hráči, mají drobnou výhodu.

Já jsem nad modulárním člověče pro X hráčů také přemýšlel a co mne napadlo je spojení přes hinges. Plán by se pak dal teoreticky poskládat již od dvou až po libovolný počet hráčů a jen by se zvětšoval průměr kruhu ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Tohle je opravdu krásný hravý nápad, takové modulární Člověče. Ještě mě napadlo: je to pro děti, že? Tak bych opustil trochu tu naší "kostkařskou výstavní uhlazenost" a dal bych na vršek každého modulu několik studů, na pár šikovných míst. Děti jsou rády kreativní a milují obměny. A když si budou moct ozvláštnit trasu mostíky, tunely nebo i jen dekorací okolo trasy, tak budou nadšené.
Pán na Žlutém hradě

Foton

Citace od: milanv kdy 23.02.2016, 10:33:59
Tohle je opravdu krásný hravý nápad, takové modulární Člověče. Ještě mě napadlo: je to pro děti, že? Tak bych opustil trochu tu naší "kostkařskou výstavní uhlazenost" a dal bych na vršek každého modulu několik studů, na pár šikovných míst. Děti jsou rády kreativní a milují obměny. A když si budou moct ozvláštnit trasu mostíky, tunely nebo i jen dekorací okolo trasy, tak budou nadšené.

To mě tak napadlo, každý modul jiná "země, jen ty  "kameny cesty" by musely být všude stejné.

Citace od: peter kdy 23.02.2016, 09:55:23
Jediné co je problém, že ty spojovací úseky nemají stejný počet políček, jako ostatní hráči. Tudíž tito hráči, mají drobnou výhodu.

No vzhledem k tomu, že stejně musí všichni obejtí celý okruh, tak nevím jakou výhodu máš na mysli.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

#9
Citace od: Foton kdy 23.02.2016, 13:22:11No vzhledem k tomu, že stejně musí všichni obejtí celý okruh, tak nevím jakou výhodu máš na mysli.

To je sice pravda, ale jednou z výhod je tato. Hráč, který je za oním delším úsekem, má o něco více času a klidu se v případě nasazení figurky dostat dále do hry, než jej hráč předešlé startovní pozice dožene, resp. hráč, který má před sebou delší úsek, má větší problém být rychleji u startovní pozice následujícího hráče, než ostatní hráči. Prostě stejnoměrné rozložení hráčů a tudíž rovnoměrné podmínky má svůj opodstatněný význam ;)

Jinak přílohou jen nástin modulu, který by šel nekonečně opakovat a tím zvětšovat hrací plochu - tedy hra je možná od 2 hráčů. Každopádně dle zkušeností je hra už s šesti hráči "skoro" nedohratelná - modří vědí >:D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.