(vlastní) SDH - projekt Vesnice

Založil Robkteryten, 18.02.2016, 20:54:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robkteryten

první foto SDH, momentálně bojuji se střechou. Hlavně spojení, lépe to asi nedám. Jak to vidím, tak mě čeká velká úprava vzhledem k výšce silnice. Momentálně místo pro cisternu a jedno malé auto, nebude to moc? Nevšímejte si prosím "křoví" bojuji nejen se střechou, ale i s dětma :D


peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

STARHAWK

Skor asi hasicarna, ked spomina cisternu a je tam vela cervenej.

Kuba

#3
No náhodou jako moderní hasičárna dobré. V jedné nedaleké vesnici od nás mají dokonce něco podobného. Ale co mi na této hasičárně vyloženě chybí, je VĚŽ. Věž je základní charakteristika hasičáren. Ve věži se suší především mokré hadice. Když hasiči přijedou ze závodů, nebo z hašení, vždy se musí hadice někde pověsit a vysušit aby neplesnivěly. Jedna hadice má délku cca 20metrů. Zavěšují se vejpůl nahoře ve věži. Dříve na věžích byly i sirény. dnes už se k zásahům svolává SMS z centrály profíků. tedy alespoň u nás.

Prosím Střecha zasahuje, nebo nezasahuje mimo? a šla by stanice ještě o dva study posunout na pravo. Máš to moc u kraje a já tam budu mít příjezd k rampě. tak aby to tam nepůsobilo stísněně.

MÍLA

Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 09:08:22
No náhodou jako moderní hasičárna dobré. V jedné nedaleké vesnici od nás mají dokonce něco podobného. Ale co mi na této hasičárně vyloženě chybí, je VĚŽ. Věž je základní charakteristika hasičáren. Ve věži se suší především mokré hadice. Když hasiči přijedou ze závodů, nebo z hašení, vždy se musí hadice někde pověsit a vysušit aby neplesnivěly. Jedna hadice má délku cca 20metrů. Zavěšují se vejpůl nahoře ve věži. Dříve na věžích byly i sirény. dnes už se k zásahům svolává SMS z centrály profíků. tedy alespoň u nás.

Věž není základní charakteristikou hasičárny, na našem okrese i kraji znám hned několik hasičáren co v sobě žádnou věž nemají, většinou jsou to přízemní stavby s garáží či prostorem pro náčiní a přívěsnou stříkačku, malé věžičky na hasičských skladištích či zbrojnicích jsou spíše kvůli zvonu nebo v pozdějších letech kvůli siréně aby byla slyšet po celé obci, hadice se dají sušit různými způsoby, nemusí pokaždé jen viset, můžou být i na ležato.

Věže u zbrojnic se stavěli také kvůli výcviku se žebříky nebo plachtami v době kdy ještě byli hodně používané, dneska už jsou maximálně tak seskokové nafukovací matrace ale dřív měli hasiči několik typů plachet pro záchranu z vyšší pater.

Kuba

#5
Citace od: MÍLA kdy 19.02.2016, 11:14:52
i kraji znám hned několik hasičáren co v sobě žádnou věž nemají, většinou jsou to přízemní stavby s garáží či prostorem pro náčiní a přívěsnou stříkačku,

Jj taky jsou takové hasičárany, ale většinou někde v horní-dolní se 100-200 obyvateli, nebo někde v horách v malých vízkách. A jak píšeš, garáž tak maximálně pro vozík a žebřík. Tedy kde nezaparkuješ žádnou tatru-cisternu s avií, či dodávkou. Větší obce mají většinou pořádné hasičárny a věž tam prakticky vždy je (alespoň u nás v kraji ano).

Citace od: MÍLA kdy 19.02.2016, 11:14:52
či zbrojnicích jsou spíše kvůli zvonu nebo v pozdějších letech kvůli siréně aby byla slyšet po celé obci,
A co jsem asi napsal jako druhý důvod?
i další důvody, které popisuješ (cvičení a podobně) jsou samozřejmě jedny z dalších mnoha důvodů proč věže u hasičáren vznikaly. Tak nechápu proč se podivuješ nad tím, že věž pokládám za základní charakteristiku u hasičárny. Souhlasím, že hadice můžeš sušit i jinak, ale nejefektivnější a nejrychlejší způsob, kdy vykape i ta poslední kapka je ten, že ji pověsíš.


MÍLA

#6
Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 11:51:24
Citace od: MÍLA kdy 19.02.2016, 11:14:52
i kraji znám hned několik hasičáren co v sobě žádnou věž nemají, většinou jsou to přízemní stavby s garáží či prostorem pro náčiní a přívěsnou stříkačku,
Jj taky jsou takové hasičárany, ale většinou někde v horní-dolní se 100-200 obyvateli, nebo někde v horách v malých vízkách. A jak píšeš, garáž tak maximálně pro vozík a žebřík. Tedy kde nezaparkuješ žádnou tatru-cisternu s avií, či dodávkou. Větší obce mají většinou pořádné hasičárny a věž tam prakticky vždy je (alespoň u nás v kraji ano).

Horní dolní ? v katastru našeho města jsou čtyři hasičárny a pouze jedna z nich má malou věžičku, ostatní jsou postavené bez věže které by byla součástí stavby, kromě jedné mají všechny garáž dostatečně velkou na zaparkování avie.

Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 11:51:24
A co jsem asi napsal jako druhý důvod?
i další důvody, které popisuješ (cvičení a podobně) jsou samozřejmě jedny z dalších mnoha důvodů proč věže u hasičáren vznikaly. Tak nechápu proč se podivuješ nad tím, že věž pokládám za základní charakteristiku u hasičárny. Souhlasím, že hadice můžeš sušit i jinak, ale nejefektivnější a nejrychlejší způsob, kdy vykape i ta poslední kapka je ten, že ji pověsíš.

Co se týká toho druhého důvodu, tak věže nestáli vždy u zbrojnic či skladišt ale stávali třeba i na hřištích nebo cvičištích které byli na jiném místě v obci než obecní zbrojnice.

Robkteryten

Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 09:08:22
No náhodou jako moderní hasičárna dobré. V jedné nedaleké vesnici od nás mají dokonce něco podobného. Ale co mi na této hasičárně vyloženě chybí, je VĚŽ. Věž je základní charakteristika hasičáren. Ve věži se suší především mokré hadice. Když hasiči přijedou ze závodů, nebo z hašení, vždy se musí hadice někde pověsit a vysušit aby neplesnivěly. Jedna hadice má délku cca 20metrů. Zavěšují se vejpůl nahoře ve věži. Dříve na věžích byly i sirény. dnes už se k zásahům svolává SMS z centrály profíků. tedy alespoň u nás.

Prosím Střecha zasahuje, nebo nezasahuje mimo? a šla by stanice ještě o dva study posunout na pravo. Máš to moc u kraje a já tam budu mít příjezd k rampě. tak aby to tam nepůsobilo stísněně.

Střecha je momentálně 2study mimo budovu, ale končí s baseplate. Přesun nebude problém, stejně s ní budu hejbat kvůli silnici. Věž- no měl jsem v plánu hadice zavěsit na zadní straně hasičárny, kde mi vyjde holá vysoká stěna. Prosím klidně kritizujte, ať se stavba zlepší, jsem otevřen připomínkám a radám. Vedle Hájenky a Roubenky vypadá SDH jak z Akce Z.
K plotu - mezi hasiči a samoškou, je to nutné?
Nejsou 2 garáže moc?


peter

#8
Citace od: Kuba kdy 19.02.2016, 09:08:22Ale co mi na této hasičárně vyloženě chybí, je VĚŽ. Věž je základní charakteristika hasičáren.

Mám to tak stejně, ale pravdou je, že věž opravdu není všude a i já znám bohužel valnou většinu hasičáren bez věží.

Každopádně podobné dilema jsem měl i já u svého dřívějšího projektu vesnice, kde jsem také chtěl mít tuto technickou součást u své hasičárny. Bohužel budova byla v jiném stylu a tak se mi k ní věž stavebně nehodila. Naštěstí jsem dostal inspiraci z obce, kam občas jezdím. Zde je též hasičárna bez věže, ale pro sušení hadic zde mají takový jednoduchý "přístřešek". Takovéhoto přístřešku jsem si pak později začal všímat i jinde, takže to je taková alternativa. Bohužel ze svého modelu nemám moc fotek a tak tento detail není moc dobře vidět, každopádně to je ten vyčuhující přístřešek se SandGreen stříškou za budovou. Originál, je na druhém obrázku. Jde vlastně jen o dva stožáry, kde na vrchu jsou pod střížkou kladky. Možná by se takováto alternativa dala postavit i zde ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Kuba

Citace od: Robkteryten kdy 19.02.2016, 14:16:54
Střecha je momentálně 2study mimo budovu, ale končí s baseplate. Přesun nebude problém, stejně s ní budu hejbat kvůli silnici. Věž- no měl jsem v plánu hadice zavěsit na zadní straně hasičárny, kde mi vyjde holá vysoká stěna. Prosím klidně kritizujte, ať se stavba zlepší, jsem otevřen připomínkám a radám. Vedle Hájenky a Roubenky vypadá SDH jak z Akce Z.
K plotu - mezi hasiči a samoškou, je to nutné?
Nejsou 2 garáže moc?

ok pokud s tím půjde hnout o cca 2-3 study, budu rád :).

Robkteryten

Citace od: Kuba kdy 20.02.2016, 21:11:45
Citace od: Robkteryten kdy 19.02.2016, 14:16:54
Střecha je momentálně 2study mimo budovu, ale končí s baseplate. Přesun nebude problém, stejně s ní budu hejbat kvůli silnici. Věž- no měl jsem v plánu hadice zavěsit na zadní straně hasičárny, kde mi vyjde holá vysoká stěna. Prosím klidně kritizujte, ať se stavba zlepší, jsem otevřen připomínkám a radám. Vedle Hájenky a Roubenky vypadá SDH jak z Akce Z.
K plotu - mezi hasiči a samoškou, je to nutné?
Nejsou 2 garáže moc?

ok pokud s tím půjde hnout o cca 2-3 study, budu rád :).

Pff, to je hrozný, jak se tu ti Vietnamci s večerkou rozpínají....  JJ posunu 2study. Za odměnu ri nechám plot :P

danyboy

Citace od: Robkteryten kdy 20.02.2016, 21:51:25
Citace od: Kuba kdy 20.02.2016, 21:11:45
Citace od: Robkteryten kdy 19.02.2016, 14:16:54
Střecha je momentálně 2study mimo budovu, ale končí s baseplate. Přesun nebude problém, stejně s ní budu hejbat kvůli silnici. Věž- no měl jsem v plánu hadice zavěsit na zadní straně hasičárny, kde mi vyjde holá vysoká stěna. Prosím klidně kritizujte, ať se stavba zlepší, jsem otevřen připomínkám a radám. Vedle Hájenky a Roubenky vypadá SDH jak z Akce Z.
K plotu - mezi hasiči a samoškou, je to nutné?
Nejsou 2 garáže moc?

ok pokud s tím půjde hnout o cca 2-3 study, budu rád :).

Pff, to je hrozný, jak se tu ti Vietnamci s večerkou rozpínají....  JJ posunu 2study. Za odměnu ri nechám plot :P

Byznis je byznis. >:D

Robkteryten

tak stav ke konci března, stavba jde pomaleji než jsem čekal. Věž je v plánu.

Anatyt


Martins

Citace od: Robkteryten kdy 31.03.2016, 18:56:38
tak stav ke konci března, stavba jde pomaleji než jsem čekal. Věž je v plánu.

Moc hezký, taková luxusní hasičárna... asi nějakej dobrej oddíl!  ;)
Dobře ses popral se střechou, možná mi tam něco chybí - komín, antény (hasiči určitě mají nějakou komunikační techniku)  apod. Až doladíš okolí, bude to super. To napojení na silnici působí naprosto v pohodě.

Igorus

Pěkné  ;) Ale souhlasím s Martinem, chtělo by to rozbít tu střešní plochu. Kromě uvedeného a v návaznosti na tuhou zimu v naší vesnici klidně nějaké sněhové zarážky  ;D

Kuba

Je to dobré. Líbí se mi to. Jsem rád, že přemýšlíš i o té věži.   >:D

Robkteryten

dovolím si přihodit rychlou fotku z Olomouce. Sdh připojena k samoobsluze.

Marty713

Pěkné, moc pěkné! ;)

Chci se ale ujistit, platí tedy to, že osobní automobily mohou být jen 4-5 studů široké? Tedy, že ty 6studové lego city obludy s koly a blatníky až do protisměru mají do vesnice zákaz vjezdu. >:D

Robkteryten

Citace od: Marty713 kdy 18.04.2016, 21:09:04
Pěkné, moc pěkné! ;)

Chci se ale ujistit, platí tedy to, že osobní automobily mohou být jen 4-5 studů široké? Tedy, že ty 6studové lego city obludy s koly a blatníky až do protisměru mají do vesnice zákaz vjezdu. >:D

jj, je to tak "obluda" byla do garáže doplněna jen pro vyplnění prostoru. Tatru dovnitř by měl dělat Míla. /v druhé garáži bylo schované La Ferrari k té narážce o bohatých hasičích.../  ;)

Kuba

Na výstavě v Olomouci se mnoho lidi ptalo, kde vzali hasiči na ferrari a co s ním jezdí hasit? Někomu jsem odpověděl, že alespoň jsou u požáru rycheji než profíci :D

Marty713

Citace od: Robkteryten kdy 24.04.2016, 13:05:37jj, je to tak "obluda" byla do garáže doplněna jen pro vyplnění prostoru. Tatru dovnitř by měl dělat Míla. /v druhé garáži bylo schované La Ferrari k té narážce o bohatých hasičích.../  ;)

Já ale myslel tu dk red obludu před COOPem >:D

Kuba

Citace od: Marty713 kdy 26.04.2016, 09:54:43
Citace od: Robkteryten kdy 24.04.2016, 13:05:37jj, je to tak "obluda" byla do garáže doplněna jen pro vyplnění prostoru. Tatru dovnitř by měl dělat Míla. /v druhé garáži bylo schované La Ferrari k té narážce o bohatých hasičích.../  ;)

Já ale myslel tu dk red obludu před COOPem >:D

Já myslel, že to auto co jsem použil je OK, na stejném 4 studovém podvozku je i to bílé auto, ze kterého vyskladňují minifigové za obchodem zboží, jen rozvod kol a blatníku je na těch autech větší. jiné auta už fakt nemám. Uzší už jsou snad jen ty, které byly v town v 90 a 80 letech a ty maj někdy do aut fakt daleko.

Igorus

Šířka osobáku 4 - 5 studů je v pohodě. U nákladních 6 - 7.


Marty - jak široké budou tvoje dopravní prostředky?

MÍLA

Citace od: Kuba kdy 26.04.2016, 12:12:30
Já myslel, že to auto co jsem použil je OK, na stejném 4 studovém podvozku je i to bílé auto, ze kterého vyskladňují minifigové za obchodem zboží, jen rozvod kol a blatníku je na těch autech větší. jiné auta už fakt nemám. Uzší už jsou snad jen ty, které byly v town v 90 a 80 letech a ty maj někdy do aut fakt daleko.

Kubo, když použiješ ten starší typ náprav, ten rovný tak se kola víc schovají do blatníků, tenhle novější typ je dost vystrkuje kvůli tomu jak je tvarovaný.

Marty713

Autobus: 6 studů + blatníky a kola 1,5 studu = celkem 7,5 studu
V3S: 6 studů + konstrukce, vzpěry atd. 0,5 studu = celkem 6,5 studu

Šířka auta i s blatníky je ok, ale ty kola (pneumatiky) jsou moc vystrčené. Celý tenhle LEGO CITY koncept vypadá hloupě. Z osobních aut to dělá buginy. Buď používejte 4600 nebo tato kola.

MÍLA

Marty, co takhle dát náklaďáky na balony, dodávky na běžné gumy a osobákům natáhnout na motokárový gumy gumu z motorky ? mám to takhle u několika modelů a hlavně u osobáků to nikde nepřečuhuje přes ty blatníky jako když na osobák se širokou nápravou narveš ty normální gumy.


Marty713

Ne, to je v pohodě. V3S i autobus jsou 6tistudy a vypadají dobře. Nic nepřečuhuje.

To "AUTO" na obrázku představuje šířku Kubova a všech podobných aut, která je podle mě už moc přes čáru. Až budu stavět osobáky (jestli je vůbec stihnu), tak to bude i s koly na šířku maximálně 4-5 studů.

Marty713

Citace od: Marty713 kdy 26.04.2016, 17:09:29Buď používejte 4600 nebo...

Předpokládám, že se jedná o zmíněný díl. Celková šířka je potom asi 5,5 studu, odhaduji (?). To je myslím úplně v pohodě.
Otázka je, zda nejsme schopní vymyslet i něco jiného než TLC buggy >:D

MÍLA

#29
Tohle je s blatníky i koly přesně 6 studů široké.





bez blatníků na podvozku 4600 je to přesně 5 studů.