(vlastní) Řetízkový kolotoč

Založil Chairudo, 01.01.2016, 23:02:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Jak na nový rok, tak po celý rok ;D
Už nějakou dobu básním o dalších pouťových atrakcích, přes svátky jsem si konečně našel čas na designování a tady to je.

1: Řetízkový kolotoč jak ho znáte z českých poutí, pohyblivý, poháněný 1 Power Functions M motorem.
cca 1200 dílů na podstavci 32x48, ještě se nemůžu rozhodnout mezi počtem sedaček, jestli jen 8 nebo reálných 16. Kdyby jste viděli nějaký prostor pro zlepšení, uvítám každou radu  :)

2:Taky pracuji na malinko větší celosvětově známé verzi, takové malé UCS ;D na podstavci 48x48.
Zatím mám rozdělanou vrchní část která už je 952 dílů, celé to vidím kolem 3000 dílů, asi 2x vyšší a malinko širší než Grand Carousel.
zase budu mít něco nového na další výstavy  8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

Takže zase další atrakce?  ;D To jsem zvědav jak to bude s minifigy házet. ;)

No a co lochnesku? Do té bys nešel? To by taky mohlo být skvělé!
Včetně Legodraků či jiných stvoření jako sedačky, těch výkyvů -kopečků a basketbalových košů s míči uprostřed. >:D

Chairudo

Citace od: Petronel kdy 02.01.2016, 15:54:10
Takže zase další atrakce?  ;D To jsem zvědav jak to bude s minifigy házet. ;)

No a co lochnesku? Do té bys nešel? To by taky mohlo být skvělé!
Včetně Legodraků či jiných stvoření jako sedačky, těch výkyvů -kopečků a basketbalových košů s míči uprostřed. >:D

S draky by to mohlo být pěkné, viděl jsem zatím jen tuhle verzi s vozíčky. Když bude chuť tak to taky zkusím, vypadá to celkem jednoduše.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Chairudo,
opět netradiční...super originální. Tento model by mohlo vyrábět i Lego :)
Mě napadla i delší horská dráha...nebylo by špatné čerpat inspiraci z nějakého Legolandu, kde jsou
všechny atrakce v duchu Lega...hodně dětí by poznalo, oč jde.
Líbí se mi tvoje nápady!!!

Chairudo

Citace od: Izabella08 kdy 02.01.2016, 18:52:14
Tento model by mohlo vyrábět i Lego :)

Stavím to tak, aby to splnilo jejich podmínky standardního setu, mám v plánu to dát na Ideas s nějakým pěkným youtube klipem. Když to projde můžeš si to třeba příští rok koupit jako set :)

Citace od: Izabella08 kdy 02.01.2016, 18:52:14
Mě napadla i delší horská dráha
Je na seznamu, hned jak na ni přijde řada.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mr. Cube

Tak řetízkáč vypadá skvěle! Na IDEAS to určitě dej. Ačkoliv je ta verze s 16 respektive 17 figy věrnější realitě a taková prostě plnější, tak jako průchodnou vidím tu "osekanou" variantu, protože si nemyslím, že by vydali něco s tolika figurkami. Těším se na to v reálu.  :)

Chairudo

#6
Zde je téměř finální verze velkého řetízkáče. Na baseplate 48 se to nakonec nevešlo, tak je to na šesti baseplate 32.
Zatím 4725 dílů včetně figů. Nejsem si ještě úplně jistý barvami, snad se mi to podaří nějak vylepšit. Budu rád za jakékoli rady :)
Zábradlí na schodišti jsou zlaté řetězy, raději bych použil zlaté požární pistole a stříbrné starwars meče, ale jen na tom by šla cena asi o 5.000kč nahoru  :D
Budu taky potřebovat 100ks tohoto dílu v šedé, jestli je někdo máte volné rád je za rozumnou cenu koupím, nebo vyměním :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Hotovo ;D

Podařilo se mi i do velkého řetízkáče vtěsnat malý motorek, tak nepotřebuje žádnou ovládací kabinu.
Dvoudenní zatěžkávací zkoušku budou mít v Olomouci na akci Svět kostek, a poté pocestují na Lipno nebo do Prahy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

Kuba

JJ jsou krásné.

Těším se až uvidím točení kolotočů.

Anatyt


Foton

I když jsi mi o tom vyprávěl, tak mě  ty kolotoče překvapily! Jsou parádní!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

davroman

Nádhera, hlavně ten druhý, zlato bílý, se nám líbí.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Bard

Esteticko-technický zážitek. Taky preferuji zlatobílý.

zdenek.f