Ebay - problem s prodejcem

Založil cembry, 11.03.2006, 17:32:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cembry

Tak jsem si zase jednou chtel udelat radost a koupit si neco drobnyho do sbirky na Ebayi. Typek prodaval pekny veci, par predmetu se mi podarilo vydrazit. Dohodl jsem se s nim na doprave a podobnych vecech, zaplatil a cekal. Po ctrnacti dnech mi poslal mail, ze pry jeste nedostal penize. Zasel jsem proto do banky, preptat se jestli neni nejakej problem - dozvedel jsem se, ze uz by to tam melo byt. Dostal jsem jeste tip, ze prijemce mozna mohl prichozi platbu prehlidnout, pry se platby eurem v ramci EU na nekterych vypisech v nemeckych bankach nezobrazuji jako zahranicni, ale nekde jinde. Dokonce jsem dostal primo nemecky napsany vyjadreni, kde to ma hledat. Preposlal jsem mu to - prodejce prohlasil, ze ty penize opravdu nema. Napsal jsem mu, ze to teda budu reklamovat, vcetne poplatku za neopravnenou reklamaci. Napsal mi, ze penize 100% nema a ze jestli nezaplatim, tak to da znovu do prodeje. Vydal jsem se proto do banky platbu reklamovat a samozrejme jsem to prodejci napsal, aby vedel, ze s tim neco delam. Predpokladal jsem, ze se platba skutecne neprovedla a proto jsem akceptoval i poplatek cca 40eur, ktery budu platit v pripade neopravnene reklamace. Predevcirem jsem ale dostal oficialni vyjadreni banky (vcetne vypisu komunikace mezi bankama), ze ty penize jsou na ucte u prijemce - takze pravdepodobne prodejce blafoval. Co ted s nim? Mate nekdo nejakej tip? Zkusil bych to nejak reklamovat na ebayi, ale to nejdriv musim trosku prostudovat. Precijen se mi nechce to jenom tak nechat.

Cavelon

Aký feedback mal ten týpek, keď sa mu oplatí takto klamať? ???

Raistlin M

Ještě bych zkontroloval, jestli ta platba šla opravdu na ten pravý účet. Jestli nedošlo k nějakému překlepu.
Moc se mi to nezdá, neboť v případě převodu je platba naprosto prokazatelná a tan prodejce by riskoval myslím velké problémy v rámci e-baye.
Další možnost je, že ti dal špatné údaje on.
Pokud to opravdu takhle zkouší, tak je to buď dobrodruh, nebo jeden z "výborně informovaných" lidí západního typu, kteří žijí v domění, že se před nimi posadíme na zadek. Pořád je dle mého spousta obchodníků, kteří si dovolí v rámci e-bay víc na někoho z východu, než na kupříkladu Němce.

cembry

Feedback nebyl velkej, jenom 48. Ale vsecky hlasy byly pozitivni  :(
Vsecky udaje jsem zkontroloval. Dokonce jsem mu poslal kopii platebniho prikazu a sam mi napsal, ze udaje na prikazu jsou ok.

Llevelyn

No nazdar..koukám, že můžeme být rádi, když nám přišlo domů 15 kilo přebranýho, ožranýho a špinavýho bordelu.

Přece ta platba musí být vystopovatelná... a pokud jsi mu přeposlal všechny údaje co ti psala banka, tak přece nemůže bejt tak blbej, aby si myslel, že mu to projde.


No snad tu někdo ví víc... :-[
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

Citace od: cembry kdy 11.03.2006, 17:57:43
Feedback nebyl velkej, jenom 48. Ale vsecky hlasy byly pozitivni  :(
Vsecky udaje jsem zkontroloval. Dokonce jsem mu poslal kopii platebniho prikazu a sam mi napsal, ze udaje na prikazu jsou ok.

To je alespoň dobrý, že případný mínus bude na jeho feedbacku alespoň vidět. Nás když převezl jeden chlapík, tak měl 600 plusek a já měl za sebou jen 3 obchody. Neriskoval jsem to, mu dát mínusko a spokojili jsme se s obsahem odpadkového koše značky Lego. >:(

Nakonec ještě ten Tvůj vykutálenec prohlásí, že se spletl, ža má víc účtů a zrovinka příchozí platbu kontroloval omylem jinde.

cembry

Jeste jsem mu vysledek reklamace neoznamil. Premejslim nad nejvhodnejsim postupem.

Shi-So

Co zkusit, at ti posle vyjadreni ze sve banky o tom ,ze z tveho cisla uctu na jeho opravdu zadne penize neprisly.
Pak musi byt jasne prokazatelne ,ze bud keca ,nebo je problem opravdu nekde v bance...

myth

Citace od: Llevelyn kdy 11.03.2006, 18:02:13
No nazdar..koukám, že můžeme být rádi, když nám přišlo domů 15 kilo přebranýho, ožranýho a špinavýho bordelu.

Nesľubovali ste náhodou napísať o tomto obchode príbeh na fórum? ;) Asi niesom jediný kto sa ho nevie dočkať...
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

cembry

Citace od: Shi-So kdy 11.03.2006, 19:51:10
Co zkusit, at ti posle vyjadreni ze sve banky o tom ,ze z tveho cisla uctu na jeho opravdu zadne penize neprisly.
Pak musi byt jasne prokazatelne ,ze bud keca ,nebo je problem opravdu nekde v bance...

Nevim jestli by to pomohlo, soucasti te reklamace platby je i veskera komunikace bank, pres ktery ta platba sla. Takze na konci je vyjadreni jeho banky, ze na jeho uctu je platba ode mne.

Cavelon

Citace od: myth kdy 11.03.2006, 19:54:07
Citace od: Llevelyn kdy 11.03.2006, 18:02:13
No nazdar..koukám, že můžeme být rádi, když nám přišlo domů 15 kilo přebranýho, ožranýho a špinavýho bordelu.

Nesľubovali ste náhodou napísať o tomto obchode príbeh na fórum? ;) Asi niesom jediný kto sa ho nevie dočkať...

Tak, tak... :) :-X

Colonel32

napis na ebay, doloz dokumentaci, a zkus pozadat primo je o pomoc, at ti poradej, jak proti tomuto prodejci postupovat

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 11.03.2006, 22:54:31
napis na ebay, doloz dokumentaci, a zkus pozadat primo je o pomoc, at ti poradej, jak proti tomuto prodejci postupovat

Přesně, to je cesta, kterou bych i já zvolil. Navíc bych o tom kroku prodejci napsal a doplnil to tím, že se svých peněz a práv nevzdám a ať s tím počítá.

cembry

Takze jsem dneska odeslal hlasku na Ebay a uvidime co mi na to reknou. Popsal jsem to vsecko do detailu. Jesteze mam svoji drahou polovicku - zvlada nemcinu daleko lip nez ja a zaroven me dokaze i podporit v mych zalibach.  :)

otaznik

Citace od: cembry kdy 12.03.2006, 19:48:52
Takze jsem dneska odeslal hlasku na Ebay a uvidime co mi na to reknou. Popsal jsem to vsecko do detailu. Jesteze mam svoji drahou polovicku - zvlada nemcinu daleko lip nez ja a zaroven me dokaze i podporit v mych zalibach.  :)
Tak to je skvělé! Že jsi napsal, i že máš takovou přítelkyni!  ;D ;D

cembry

Tak a mam tu vysledek meho snazeni o nejakou "spravedlnost"  :).
Napsal jsem vsechny problemy na ebay a prodejci jsem poslal mail, ze podle dokladu z banky ma uz penize na ucte. A ze ocekavam zasilku s vecmi, ktere jsem vydrazil a zaroven uhrazeni nakladu na neopravnenou reklamaci. A zaroven jsem mu vyjadril litost nad tim, ze jsem celou udalost musel hlasit na ebay. Kupodivu se ozval hned druhy den, ze to prospal a ze si nevsiml a ze nevi jak se mu to mohlo stat. A ze to posila. Skutecne, prisel kvalitne zabaleny balik, vsechno souhlasilo, kosticky v poradku, vsecko presne podle popisu. Vsecko tak jak melo byt. Navic prilozena obalka s omluvou a k tomu prislusny obnos jako uhrada nakladu na reklamaci. Protoze mi v tu chvili neprislo spravny neohlasit nastalou situaci ebayi, odvolal jsem svoje hlaseni s tim, ze doslo k nedorozumeni. Behem nekolika hodin prisla odpoved, ze jsou spokojeni s vysledek cele transakce. Tudiz to cele povazuju za uzavreny - vsichni (aspon ja) jsou spokojeni  ;)

Hura do dalsich nakupu!  ;D

Colonel32

ocenuji tvoji odvahu a duslednost, a doufam, ze budes prikladem pro ostatni, aby si nic neferoveho nenechali libit

Benelli_2000

WOW - to je story!
Ale naštěstí s dobrým koncem. Gratuluji k "úspěchu" a přeji více štěstí
při dalších nákupech. Risk je zisk - tentokráte se toto rčení opravdu
osvědčilo.

Good luck
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

betakaroten

Gratuluju - měls vážně kliku, že aspoň komunikoval.

Já teď řeším taky jednu potíž:
Ve chvíli, kdy jsem platil, měl prodejce asi 80 bodíků, všechno plus. Čekám a čekám... pořád nic nepřichází, na ztrátu v poště to taky nevypadá. Poslal jsem mu zprávu přes eBay - nic. Poslal jsem mu zprávu na adresu, kterou uvedl v podrobnostech k placení (to jsem si uvědomil, že tyhle věci vlastně posílá automat). Zase nic. Tak jsem celou záležitost nahlásil eBay. Jen tak mimochodem kouknu do prodejcova hodnocení - a on zatím dostal asi deset minusů, všichni si stěžují, že nereaguje. A v hlavičce napsáno "Mitgliedschaft beendet" - asi mu zrušili účet, protože těch nesrovnalostí bylo víc???

Tak teď vážně nevím. Komunikuju aspoň s eBay, aby to úplně nezapadlo, ale tuším, že prodejci se buď něco stalo (velká voda, hospitalizace, smrt), nebo prostě dělá mrtvýho (třeba s prachama uletěl na Seychely).

Benelli_2000

Ty lidi, to sou takový svině. Nedej bože aby se ze mě taky jednou stala taková megabloks. To fakt ne.
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

mph1

Citace od: betakaroten kdy 28.04.2006, 08:24:51
kouknu do prodejcova hodnocení - a on zatím dostal asi deset minusů, všichni si stěžují, že nereaguje
No ja jsem naivka, tak bych predpokladal, ze se mu asi opravdu neco stalo. Nezda se mi, ze by si nahrabal tolik, aby se takhle znemoznil... ???

Citace od: betakaroten kdy 28.04.2006, 08:24:51
Tak teď vážně nevím. Komunikuju aspoň s eBay, aby to úplně nezapadlo, ale tuším, že prodejci se buď něco stalo (velká voda, hospitalizace, smrt), nebo prostě dělá mrtvýho (třeba s prachama uletěl na Seychely).
Nebo ho taky mohli zavrit  ;D ;D ;D

matny

#21
Podobny problem momentalne riešim aj ja. Predajca mal v dobe zaplatenia skoro 100 pozitivnych bodov, ubehol mesiac, dva mesiace a nic... tak som poslal cez ebay alert, ktory vy ako kupujuci dostanete ak vcas nezaplatite alebo naopak mozete ho dat predavajucemu ak Vam do urciteho terminu neposle balik... a znova ziadna reakcia, poslal som dotycnej na mejl ako aj na ebay member vyzvu k splneniu si jej povinnosti a nic sa nedialo. Tak som podal opravnenu staznost na ebay,  kde mi ebay poslal ich standartnu odpoved v tom zmysle ze to budu riesit atd. a po dvoch dnoch sa dotycna odrazu ozvala z noveho mejlu, ze vraj mala problem sa so mnou skontaktovat, co povazujem za hlupu vyhovorku, pretoze odvtedy znovu prestala komunikovat, ziadny balik neprisiel a to uz ubehli od zaplatenia tri mesiace, dotycnej pribudli negativne body - podobny problem, taktiez neposlala vydrazeny item. Takze znovu to riesim cez ebay a posielam dotycnej klasicky doporuceny list. Zatial je celkova skoda 183 EUR
Citace od: betakaroten kdy 28.04.2006, 08:24:51
Gratuluju - měls vážně kliku, že aspoň komunikoval.

Já teď řeším taky jednu potíž:
Ve chvíli, kdy jsem platil, měl prodejce asi 80 bodíků, všechno plus. Čekám a čekám... pořád nic nepřichází, na ztrátu v poště to taky nevypadá. Poslal jsem mu zprávu přes eBay - nic. Poslal jsem mu zprávu na adresu, kterou uvedl v podrobnostech k placení (to jsem si uvědomil, že tyhle věci vlastně posílá automat). Zase nic. Tak jsem celou záležitost nahlásil eBay. Jen tak mimochodem kouknu do prodejcova hodnocení - a on zatím dostal asi deset minusů, všichni si stěžují, že nereaguje. A v hlavičce napsáno "Mitgliedschaft beendet" - asi mu zrušili účet, protože těch nesrovnalostí bylo víc???

Tak teď vážně nevím. Komunikuju aspoň s eBay, aby to úplně nezapadlo, ale tuším, že prodejci se buď něco stalo (velká voda, hospitalizace, smrt), nebo prostě dělá mrtvýho (třeba s prachama uletěl na Seychely).

Llevelyn

No, nám se balík toulal.. na poště tvrdili, že oni nic.. no prostě platili jsme dvakrát poštovné. Ale to zjevně není váš případ.. u nás je to horší o to, že z Německa nám to sem chodí různými službami, a někteří, když nemají na nás telefon, tak odvezou balík zpět a my víme prd.

Ale co mě napadlo.. nešlo by sem na černou listinu dát lidi, se kterými máte na e-bay špatnou zkušenost a napsat proč? Možná by se ostatní mohli těmto výtečníkům vyhnout.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

betakaroten

Myslím, že v případě výše zmíněných se to dá poznat z hodnocení; když mají několik minusů, tak je černá listina nošením dříví do lesa.

Peetrs

Citace od: Llevelyn kdy 28.04.2006, 14:47:42
No, nám se balík toulal.. na poště tvrdili, že oni nic.. no prostě platili jsme dvakrát poštovné. Ale to zjevně není váš případ.. u nás je to horší o to, že z Německa nám to sem chodí různými službami, a někteří, když nemají na nás telefon, tak odvezou balík zpět a my víme prd.

Ale co mě napadlo.. nešlo by sem na černou listinu dát lidi, se kterými máte na e-bay špatnou zkušenost a napsat proč? Možná by se ostatní mohli těmto výtečníkům vyhnout.

Dalo by se to udělat i jinak. Např. napsat listinu TOP prodejců. S několika prodejci jsem byl velmi spokojen a nyní je vyhledávám i při dalších nákupech. Dvakrát se mi stalo, že set, kde bylo výslovně uvedeno, že je kompletní, tak kompletní nebyl a chyběly významné dílky. U Barracudy mi například chybělo kormidlo. Napsal jsem podejci email a za čtyři dny jsem měl kormidlo doma (tento prodejce dokonce neměl 100% kladné hodnocení). ;)  ;D

Poco

Stalo sa vám už, že predajca sa 3 týždne neunúval zaslať informácie o bankovom spojení? Vlastne nie len to, úplná ignorácia. Akurát mi hneď po aukcii zdelil, že do ČR mi to nepošle, takže mám smolu /tak som mu dal nemecký kontakt thx to Llevelyn/. Odvtedy ticho. Teraz neviem čo s tým, pekne ma to vytáča, najradšej by som mu dal hneď negative feedback, ale to sa potom zboží asi nedočkám. Možno umrel...

Jindroush

Mno pokud tam měl uvedeno, že do ČR neposílá, tak bych se nedivil, kdyby ti dal rovnou negative...  ???
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Poco

#27
Citace od: Jindroush kdy 03.06.2006, 01:28:45
Mno pokud tam měl uvedeno, že do ČR neposílá, tak bych se nedivil, kdyby ti dal rovnou negative...  ???
A to akože prečo? Mám v Nemecku kontakt, na ktorý si to v týchto prípadoch nechám poslať. Ešte som ho nemusel použiť ani jedenkrát, keďže zatiaľ nikomu nečinilo problém poslať do ČR (pýtam sa na to samozrejme predom) Jediný problém s ním je, že skôr ako za cca 2 mesiace by mi to do ČR neprišlo (je momentálne v zahraničí), preto som poprosil Llevelyn, jej to chodí docela často.

To mi chceš povedať, že na otázku, či je ochotná to poslať do ČR by mi hneď mala udeliť negative? To si ma docela prekvapil...

EDIT: Navyše tam je skvelá položka Lieferadresse ändern ;)

***Banana.com

Citace od: Poco kdy 03.06.2006, 00:42:32
Stalo sa vám už, že predajca sa 3 týždne neunúval zaslať informácie o bankovom spojení? Vlastne nie len to, úplná ignorácia. Akurát mi hneď po aukcii zdelil, že do ČR mi to nepošle, takže mám smolu /tak som mu dal nemecký kontakt thx to Llevelyn/. Odvtedy ticho. Teraz neviem čo s tým, pekne ma to vytáča, najradšej by som mu dal hneď negative feedback, ale to sa potom zboží asi nedočkám. Možno umrel...
Pokud jsem to dobře pochopil, tak jsi mu peníze neposlal, neměl jsi kam...tak to neřeš a nech ho být..peníze v tom nemáš, a když on nestojí o kšeft...

Poco

Citace od: banana.com kdy 03.06.2006, 09:01:47
Pokud jsem to dobře pochopil, tak jsi mu peníze neposlal, neměl jsi kam...tak to neřeš a nech ho být..peníze v tom nemáš, a když on nestojí o kšeft...
Ale prečo by som to nemal riešiť? Vydražil som to a spĺňam, čo po mne chce. Tak nevidím dôvod prečo to tak nechať. Ten set som vydražil za slušnú cenu a fakt ho chcem. Navyše mi môže dať hocikedy negative feedback, čo je fakt "skvelé"...  :-\