(vlastní) Modulární domy od Vasyka

Založil Vasyk, 25.04.2015, 11:22:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Rád bych Vám představil svůj úplně první pokus o modulární dům.
Název je č. 1, protože mě lepší nenapadl  >:D.
Interiéry to nemá, zadní část to nemá a rozkládat na patra se také nedá, takže samá pozitiva  ;D.
Je to můj první pokus a rád bych uvítal podněty co mám špatně, abych to mohl u dalšího pokusu zlepšit.

Peki, Igorus: Kdyby se Vám hodil někam na Lipno, či na jinou výstavu, dejte vědět.

peki

Supr, trochu vyšší, ale to neva. Takových vemu na Lipno klidně dalších 10  >:D

Marty713

#2
Líbí se mi to :)
Jenom je to "oversized". Postavil jsi to v trochu větším měřítku, 80-90% velikost by tomu slušela víc.

Ale super! ;)

linhi

Parádní domek,moc se mě líbí!  ;)

Jonas

Moc se mi líbí. Má pěkné a střízlivé barevné schéma a skvěle působí cihly vytvořené z plates 1x2.

Otázka velikosti je problém, který způsobili sami dizajnéři z TLC. Chtít na rozměru 32 x 32 postavit jak běžný domek, tak i třeba radnici, kino nebo obří obchoďák (Emporium) je samozřejmě nesmysl. Takže celá modulární řada je karikatura různých stavebních stylů. Což nic nemění na tom, že jsem její velký fanda, který se těší na každý nový přírustek.

Problém je ale nejen s šířkou, ale i výškou domů. Třeba takový Green Grocer by si jednoznačně zasloužil ještě nejméně další jedno patro. Ale to už je marketingová strategie TLC, které sází na modularitu a na to, že si mnohý stavitel koupí nebo přistaví další patro.

Co z toho vyplývá pro tvůj krásný model? Nejlépe by vynikl, kdyby stál v řadě podobně vysokých domů, tedy modulárů zvýšených o jedno patro. A pokud to není možné (nejspíš ne), tak by to chtělo asi obětovat jedno patro u tvého domu.   
Jonas - Můj Brickshelf

Vasyk

Děkuji za ohlasy. Je fakt, že s tou velikostí se mi to nezdálo od začátku, pro příště si na to dám pozor. Chtěl jsem tu fasádu tak jak je, což ve finále odnesla právě výška. Ale zase za 3 večery stavby s tím jsem spokojený.

MÍLA

#6
Citace od: Vasyk kdy 25.04.2015, 11:22:14
Rád bych Vám představil svůj úplně první pokus o modulární dům.
Název je č. 1, protože mě lepší nenapadl  >:D.
Interiéry to nemá, zadní část to nemá a rozkládat na patra se také nedá, takže samá pozitiva  ;D.
Je to můj první pokus a rád bych uvítal podněty co mám špatně, abych to mohl u dalšího pokusu zlepšit.

Peki, Igorus: Kdyby se Vám hodil někam na Lipno, či na jinou výstavu, dejte vědět.

Dům hezký, pozitiva návštěvníci zkoumat nebudou, já bych to na lipno bral, když by stál vedle mého tak to trošku odtáhne pozornost a poznámky od mojí střechy.


Citace od: Jonas kdy 25.04.2015, 13:22:20
Co z toho vyplývá pro tvůj krásný model? Nejlépe by vynikl, kdyby stál v řadě podobně vysokých domů, tedy modulárů zvýšených o jedno patro. A pokud to není možné (nejspíš ne), tak by to chtělo asi obětovat jedno patro u tvého domu.

Když to postaví vedle mojí služebny MP tak to bude akorát  :D

milanv

Moc se mi líbí provedení. Jestli tohle je tvůj první modulární výtvor, tak klobouk dolů.

Výšku bych vyřešil vhodným umístěním v ulici - rozhodně ne vedle radnice, která má být impozantní a tady se krčí vedle. Ale pak to bude OK a na výstavě si nikdo nevšimne, podle mě.

Z detailů mi trochu nesedí vstupní dveře, podle mě jsou ploché už moc. Ozvláštnil bych je, aby se víc lišily od zdi a zasunul je o půl studu dozadu - vyleze práh.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: Vasyk kdy 25.04.2015, 11:22:14
... rád bych uvítal podněty co mám špatně, abych to mohl u dalšího pokusu zlepšit.
Mně se to líbí (zepředu). Jen ty dveře mi přijdou - a) příliš široké, b) designově pro tento dům nevhodné (hodily by se spíše nějaké klasické).

Vasyk

Citace od: otaznik kdy 25.04.2015, 21:41:20
Citace od: Vasyk kdy 25.04.2015, 11:22:14
... rád bych uvítal podněty co mám špatně, abych to mohl u dalšího pokusu zlepšit.
Mně se to líbí (zepředu). Jen ty dveře mi přijdou - a) příliš široké, b) designově pro tento dům nevhodné (hodily by se spíše nějaké klasické).

Ano, i mě se dveře nelíbí. Nebyl jsem ve stavu, kdy se mi chtělo přemýšlet více než bylo zdrávo na druhou hodinu ranní  ;D. Jsou z části inspirovány radnicí, podle které jsem poměřoval velikost pater, chodníků atd. a z části jsou jednoduše odfláknuté. Tak snad až budu stavět další dům, tak se zaměřím i na ně.

hobby

#10
Vasyku, není to špatné, že ´umíš´, víme. Pokud chceš připomínku, tak tady: všude, kde máš zábradlí, je třeba mít balkonové dveře, aby se tam mohlo vejít; a dej francouzské okno (tedy až k podlaze) i u zábradlí, kde balkon není, tak se to dělalo/dělá. Do toho prostředního štítu patří okno, pro nějakou sošku je to příliš drahý a zbytečný luxus.
Pokud jde o výšku, tak mi to nevadí (majitel je to holt bohatej), ty sousední domy se dají nastavit o patro, jako jsme to udělali v Kladně a vypadalo to monumentálně.
PS:
Až teď jsem si všimnul, že ty štíty jsou jen formální, bez propojení se půdou; no to volá, aby to podkroví bylo ´zobytntěno´. A další - fasáda do dvora byla vždycky co nejjednodušší, to už se šetřilo, takže ty ozdůbky kolem štítů tam nepatří. A možná poslední - se zdobností a navěšováním různých ozdůbek a volovin se to přehání, jak u originálních setů, tak u MOCů. To není architektura, každá ozdoba tam musí mít místo a vědět proč. 

Vasyk

Citace od: hobby kdy 26.04.2015, 08:44:30
Vasyku, není to špatné, že ´umíš´, víme. Pokud chceš připomínku, tak tady: všude, kde máš zábradlí, je třeba mít balkonové dveře, aby se tam mohlo vejít; a dej francouzské okno (tedy až k podlaze) i u zábradlí, kde balkon není, tak se to dělalo/dělá. Do toho prostředního štítu patří okno, pro nějakou sošku je to příliš drahý a zbytečný luxus.
Pokud jde o výšku, tak mi to nevadí (majitel je to holt bohatej), ty sousední domy se dají nastavit o patro, jako jsme to udělali v Kladně a vypadalo to monumentálně.

Hobby děkuji. Zapoměl jsem se zmínit, že je to dům dle reálné předlohy, která stojí kdesi v Brně. Jezdím okolo, ale bohužel nevím jak se to tam jmenuje, vyfotil jsem si to z okna za jízdy telefonem. Ten dům je tak, jak je v reálu. Zábradlí je zřejmě jen okrasné na "falešné balkony a v tom štítu je původně nějaký ventilační ozdobný otvor, já tam dal tu "sošku". S tou výškou to vím, ale máš výborný nápad zvednou okolní budovy a pak se to srovná. Nebo postavím o něco menší další dvě budovy své a postupně to snížím k těm existujícím.

Petronel

Vasyku to je skvost! :) Líbí se mi. Vyhrál sis se všemi prvky a detaily a i ty plates jako cihličky vypadají fantasticky. Dveře se mi také narozdíl od ostatních líbí, možná je tam akorát navíc ten "tan" proužek pod nimi.
Kvůli velikosti bych také nenaříkal, je to zkrátka tak jak píše Jonas.

No a v neposlední řadě dobré strategické jméno domu do soutěže :D. Doufám že ho uvidím na Lipně!  ;)

šipka

Jednoznačně paráda! Moc pěkné, také jsem bojoval s výškou a nakonec i zmenšoval  ;) ale tady to vypadá dobře.

MÍLA

DŮM NALEZEN !!

Stavba se nachází v ulici Drobného 16 v Brně Sever u tenisových kurtů, je to nedaleko fakultní nemocnice Brno.
Balkon ve druhém patře je skutečný, falešné balkony zde nejsou, mezi moduláry se vytahuje ale jinak je to trošku prcek.



Vasyk

#15
To je on. Já jsem to fotil za jízdy mobilem, takže je možné, že v těch čmouhách co jsem nafotil jsou rozdíly. Více jsem ho na netu nezkoumal. Ty vedlejší domy musí mít vnitřní výšku patra aspoň 4 m, což se tak dříve nejspíše stavělo, pak ten můj vypadá jako prcek. Ale tuto stránku nezkoumám, líbí se mi ten dům a chtěl jsem ho postavit jako modulár.

Igorus

Vasyku pěkné, pěkné. Už jsem si tě přidal do společného projektu  ;D >:D

Vasyk

Citace od: Igorus kdy 28.04.2015, 14:30:47
Vasyku pěkné, pěkné. Už jsem si tě přidal do společného projektu  ;D >:D

Tak si střihni s Pekim, ozval se jako první  ;D.

peter

Citace od: Vasyk kdy 28.04.2015, 14:18:44pak ten můj vypadá jako prcek.

Co ztrácí na velikosti samotné stavby, to výrazně dohání tou mega anténou ;D

Jinak když na to tak koukám, tak model není špatný, ale ještě by si zasloužil nějaký ten čas na ladění detailů. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: Vasyk kdy 28.04.2015, 14:32:13
Citace od: Igorus kdy 28.04.2015, 14:30:47
Vasyku pěkné, pěkné. Už jsem si tě přidal do společného projektu  ;D >:D

Tak si střihni s Pekim, ozval se jako první  ;D.
Podstatné je lipno. ;)

Vasyk

Dům č. 2

šipka

Krásná čistá práce  ;)  další do řady.

peki

Citace od: Vasyk kdy 12.08.2015, 09:05:36
Dům č. 2

Pěkné, to je také podle reálné předlohy? Má to takový zajímavý, pro mne neokoukaný tvar. Jak je to vysoké  ;D

Vasyk

Citace od: peki kdy 13.08.2015, 09:15:54
Citace od: Vasyk kdy 12.08.2015, 09:05:36
Dům č. 2

Pěkné, to je také podle reálné předlohy? Má to takový zajímavý, pro mne neokoukaný tvar. Jak je to vysoké  ;D

Je to volně dle reálné budovy. Výšku jsem se snažil co nejméně co to šlo, ale samozřejmě mám ještě velké rezervy ve stavbě modulárních domů.

Igorus

Vasyku, tvoje moduláry začínají mít vlastní velikostní kategorii  ;D

Ale pěkné to věru je :)

Vasyk

#25
Zkusil jsem trochu jiné modulární domy, něco v tom moderním stylu. Částečně inspirován tímto :Igorus - moderní modulární dům a internetem, vzniklo pár domků.
2 rohové a 2 poloviční.

Vasyk

Něco v Holandském stylu.

papluh

Hneď ten prvý moderný je super. (asi to bude tým že s oblúkami som rátal do ďalšej stavby)

Štvrtý tiež,tretí ok, ale aj napriek lime prvkom ten druhý trochu trpí tou celobielou konštrukciou, ale tak to býva aj v reále...

peki

Zajímavé. Koukám, že když začneš stavět něco menšího  tak jsi k nezastavení.

Martins

Ty moderní moduláry jsou parádní (ty ostatní taky, ale...), už ten Igorusův počit byl dost podnětný a tohle je další krok. Moderní městská část v kolejišti bude skvěle působit. Je to pro mě motivace! Díky