(Vlastní) Radnice Lanškroun

Založil matka, 28.01.2015, 21:40:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

Stavba radnice pro výstavu v Lanškrouně.
Paní na Žlutém hradě

Aki

Hezké, ale chybí mi tam ty sgrafita.

Tak to je to překvapení pro místní muzejníky.  :D

germik

Suprová :D
Taky jsem o ní přemýšlel (v minifig size teda) - dokonce jsem vymyslel jak na ty sgrafita a vyrobil si prototypy rohů, bohužel chyběl čas i díly :(
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kuba

Jéé tu radnici jsem obdivoval když jsem procházel náměstím na oběd. Pěkná  ;)

matka

Právě, je to taková stavba, co ke stavění úplně láká.
Sgrafita na fasádě jsem musela vzdát. Tady je návrh, ja by to mohlo vypadat obložené bílými tiles 2x4. Jenže to je pak mnohem větší stavba...
Germiku, jak si měl ta sgrafita vymyšlené ty?
Paní na Žlutém hradě

šipka

Krásná  a taková čistá stavbička  :D

Bard

Krásný vzor a krásný MOC. A určitě potěší lanškrounské patrioty.

germik

to matka - O víkendu to můžu zkusit postavit a nafotit, každopádně 1 sgrafito byl brick naležato - pohledový z boční strany, vodorovné spáry byly řešené pomocí tiles (ty držely vždy po pár studech na "white brick 1x1 with stud on side" a svislé tvořila plate nastřídačku se sgrafity, rohy potom byly takový blázinec všeho možného, kupodivu to ale všechno v tom měřítku docela vycházelo. Jinak měřítko jsem zvolil podle oken - šířka 4 study, to pak ale ta radnice vycházela asi 60x70 studů (což je pro mě prostě moc)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Igorus

Moc pěkné, hlavně to měřítko je zajímavé a použitelné pro tvorbu větších městských celků.

Jediné co bych asi řešil jinak je střecha - zakrýt study tiles.


milanv

Pěkné to máš! Nejdřív jsem chtěl mít kupu moudrých rad, co by šlo vylepšit. Naštěstí jsem se včas podíval, jak je ta tvoje radnice ve skutečnosti velká (jako moduláry), a tak jsem se nestihl ztrapnit :) Na tuhle velikost je to moc pěkně zpracované. Líbí se mi přiznané study na střeše (v černé neruší), celkové "klidné" zpracování bez rušivých výstřelků. Ozvláštnění slunečními hodinami je milé - pochopil jsem dobře z té reálné fotky, že v tomto ohledu vedeš, protože v reálu jsou zabílené?

Poslední věc, nad kterou dumám, je jestli by přeci jen ty římsy neměly být šedivé, když v reálu jsou - aby to moc nerušilo, tak asi LBG. Co myslíš?
Pán na Žlutém hradě

Foton

Pěkná stavba, jasně poznatelná.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Hana129

Opravdu krásná stavba!

matka

Díky, jsem ráda, že se vám líbí, a doufám, že bude i Lanškrouňákům.
Germik: jestli budeš mít čas to zkusit, ráda to uvidím, zajímá mě to
Milan: ony ty římsy jsou bílé a seshora mají oplechování, stejně jako štíty. Takže bílé je tam víc, tak mi to takhle přišlo lepší, čistší.
Paní na Žlutém hradě

germik

#13
Tak tady to je. Barvy jsou bílá sgrafita a šedé spáry (z fotek mi to tak totiž nejdřív přišlo) - béžové spáry by ale neměly být problém. Je to jen pokus takže si místo béžových tiles představte bílé, bílé bricky 1x1 se study po obou stranách jsem taky zrovna žádné neměl. Nevýhodou je to, že to není samonosné, všechno to drží na tyčkách. Z fotek je snad všechno jasné.

(místo většiny bricků 2x1 a plates 2x1 jdou samozřejmě použít i 1x1, takhle je to ale o něco pevnější)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Foton

Zajímavá konstrukce.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

matka

Zkoušela jsem v podstatě to samé tady. Vypadá to dobře, ale popravdě celý dům bych takhle stavět nechtěla...Ale na kousek to je super.  http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=44219.0;attach=135639;image
Paní na Žlutém hradě

Hacislav

No hezky pěkně. S toho bude paní ředitelka muzea určitě nadšená.

To bude, asi jediná věc s Lanškrounské výstavy, kterou nemám vyfocenou.  :'(
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

davroman

Moc pěkná stavba, gratuluji.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks