Mozaika

Založil Jindroush, 19.01.2014, 23:19:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Rozměry 240x128 studů, 192x102.4cm. Napadá někoho nějaké vylepšení?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Nápis KOSTKY.ORG už máme, chceme použít obě mozaiky?

peki

Citace od: Jindroush kdy 19.01.2014, 23:19:49
Rozměry 240x128 studů, 192x102.4cm. Napadá někoho nějaké vylepšení?

Udělal bych barevné tečky tam kde byla nějaká výstava, akce

milanv

Veliká plocha i pozornost (výraznější barvy, významnější poloha) je věnovaná mapě a to, že jde o Kostky.org, je tam jen okrajově: doslova i v přeneseném významu. Chtělo by to ten poměr významů otočit. Buď mapu nějak "kostkařsky" využít, např. jak psal peki, vyznačit výstavy (i s názvem města a letopočtem). Nebo změnit koncepci.
Pán na Žlutém hradě

Jindroush

Ty výstavy tam nemůžou bejt, zkoušel jsem, vypadá to na těch vlajkách jako nešťovice. Když vyhodím vlajky, je to prázdné.

Dtto ten poměr, velký nápis kostky a malá republika - totéž, je to pak daleko prázdnější a samostatná mozaika loga už existuje.

Muselo by se vymyslet něco zcela nového - mě stačí jen návrh/koncept v malování, nějak dokupy to dám, ale chce to rychle (dnes, možná zítra), ať se stihnout objednat díly.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

#5
A co místo neštovic napsat jména měst minulých výstav nad Slovensko a pod Čechii dát jen nápis Kostky.org, nebo jen to kostko logo.
Celý nápis Kostky.org atd je samostatná mozaika. Tohle by mohlo být takové grafické shrnutí našich výstav.

juraj

A keby spravite nejaky symbol CR a SK ?

napr.  toto http://www.flickr.com/photos/okude/10696494063/ bola divacka aktivita.

DarkDrago

Přiklonil bych se k tomuto nápadu, udělat nějakou památku ČR a SR.
Ale možná bych volil něco jako Karlštejn...prostě něco co každý ví, že patří k nám, ale není to tak často ukazované.
Dračí páni s mocí ohně...

Jindroush

Mě samozřejmě napadne široké panorama Hradčan, ale to je ČR...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jamesek

Citace od: Jindroush kdy 20.01.2014, 13:01:09
Mě samozřejmě napadne široké panorama Hradčan, ale to je ČR...
Joke: Ale když se to dá za ten model svatého Víta .. :)

milanv

A co udělat trojrozměrné logo? Ta placatost legu stejně nesluší. A zase kdyby to bylo logo nebo něco typického pro kostky, tak by se to dalo věšet na stěnu na každé výstavě.

Nemyslím sochu, myslím to, čemu se říká hluboký reliéf.
Pán na Žlutém hradě

juraj

Citace od: milanv kdy 20.01.2014, 15:11:48
A co udělat trojrozměrné logo?

Niečo ako chodník na ploché nohy?  :)

Foton

A co jen nápis + logo Kostky.org zplastičnit? Nechat výrazně vystoupit do popředí. Ta mapa mi přijde zbytečná a text "Československé LEGO fórum" by chtěl optimalizovat ( stejná šířka svislých a vodorovných čar).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Nějak podobně jsem to myslel: plastický MdBlue nápis KOSTKY.ORG, za ním ploché černé siluety/stíny. A k tomu jen náznaky, symboly ČR a SR: buď dvě zvlněné vlajky pod nápisem nebo pod nápisem řadu čtyř znaků, jako ze starého federálního státního znaku. Ať i ty placaté části ohromí.
Pán na Žlutém hradě

Jindroush

Bohužel uvedené náměty byly dosti vágní, takže jsem neuměl použít žádný z nich.

Jedině toto (nehotové, nástřel, musí se opravit hranice, logo a nápisy)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peki

Citace od: Jindroush kdy 21.01.2014, 16:14:02
Bohužel uvedené náměty byly dosti vágní, takže jsem neuměl použít žádný z nich.

Jedině toto (nehotové, nástřel, musí se opravit hranice, logo a nápisy)

Také se mi to líbí, jen je tam hodně bíle ale vhledem k tomu že uzávěrka je 23 tak asi není moc času. Jedině třeba udělat samotnou mozajku Pražského a Bratislavského hradu. Tedy 2 samostatné a menší mozajky

DarkDrago

A co tak zkusit dát do pozadí ty vlajky?, aby zaplnily to bílé místo  :D
Dračí páni s mocí ohně...

Foton

Je to lepší než verze 1, pozadí za mapou bych dal světle červené, pozadí států pak světle modré(nebe)

Teď mě napadlo něco na příšte (verze 2).
Mapa ČR+SR s minimodely zajímavostí.
Taková 3D verze mixu tohoto : http://www.mapykiwi.cz/zobrazit-obrazek/?obr=2730&typ=0  a úvodní znělky z Hry o trůny (bez pohybu, http://www.youtube.com/watch?v=s7L2PVdrb_8)
Nemusí jít jen o hrady a zámky, ale zajímavosti.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Dorazily kostky na mozaiku. Je to plná lugbulková krabice + ještě jedna krabice mečí. Aby jsme to stihli na LP potřebuji půjčit:

10 baseplate 48x48 šedá
10 baseplate 32x32 zelená

Vrátím jakmile příde Lugbulk.

Současně se hledá stavitel  ;) Ideálně (Praha,Plzeň,jižní čechy)+  okolí.   

otaznik

Jedna věc je to postavit, druhá věc pak převést na Lipno, třetí to tam někde pověsit a čtvrtá jak to přepravovat na další výstavy. Tohle už někdo řešil? Má to být někde na jednom místě napořád nebo je v plánu s tím cestovat?

peki

Zatím řešíme postavit  ;) Na díly umožňující převoz, aby to bylo i mobilní.

Jamesek

Hlásím se na stavbu :)

Jamesek

Aktuální info - hotovo cca 80%, některé barvy již docházejí .. :)

Ta jedna přečnívající BS se bude muset asi nahradit jednou 16x32 nebo uříznout, ale na to je zatím čas .. :-/
Dopravu na lipno můžu zajistit - je to rozebíratelné podél hranic BS - viz fotka.

Jamesek

Hlásím hotovo, nevyšla pouze hrst tmavě šedé na slovenský zámek. Jinak již sbaleno do té samé bedny, ve které to přišlo ...

Jindroush

A taky si tam zapoměl vecpat ten QR kód, ni?  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jamesek

Citace od: Jindroush kdy 23.05.2014, 23:42:46
A taky si tam zapoměl vecpat ten QR kód, ni?  ;)

Jo vidíš!! dnes bude...