(Vlastní) Ferris Wheel

Založil Chairudo, 19.11.2013, 12:23:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Dalším projektem pro Lipno na příští rok je Ferris Wheel, také známo jako Ruské kolo.

Hrubé rozměry: výška: 240cm, šířka: 220cm, hloubka: 40cm

Okruh bude mít 24 nebo 36 kabinek s turisty a samozřejmě se to bude celé točit  ;D
šířka samotného kola je 17 studů, Kabinky budu teprve designovat na šířku 13 (12) studů.
Jakékoli nápady na design kabinek i jiné zhovadilosti velice rád uvítám ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

No pohled ohromující. Neni to ale už mimo měřítko? Nebo jsou na světě skutečně takhle obrovská kola? :o

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 19.11.2013, 13:55:24
No pohled ohromující. Neni to ale už mimo měřítko? Nebo jsou na světě skutečně takhle obrovská kola? :o

Ani ne, tohle má na minifig měřítko cca 120m, tady je tabulka největších podle velikosti.
Např. London Eye má 135m, což byl taky můj vzor, New York staví 190.5m a Dubai Eye bude 210m.
Ještě mám co dohánět  ;D 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

No, to tedy koukám! :o Impozantní rozměr!

Luky1987

Tak teď už definitivně vím, že s tebou svoje město spojovat nechci  ;D

Chairudo

Citace od: Luky1987 kdy 19.11.2013, 16:07:01
Tak teď už definitivně vím, že s tebou svoje město spojovat nechci  ;D

To je samostatný model třeba někam do chodby jako Terminátor ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Nebo na parkoviště a bude vozit děti do 2 let :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Tak jsem dnes designoval kabiny, ale nic lepšího mě nenapadlo.
Co vy na to, měl by někdo nápad jak to vylepšit?

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987


Chairudo

#9
Nádhera, ještě aby se to točilo a bylo by to perfektní.
Něco na styl London Eye jsem chtěl původně postavit za použití tohoto dílu, kabiny ale nejdou upevnit tak, aby se točily.
Krom toho je to 72x 150kč/kus a nedostatkové zboží :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Nemůžu se rozhodnout co vypadá lépe. Co myslíte, okna kabin Trans Clear nebo Trans Light Blue?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

pryb

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peki


Chairudo

#13
V úterý dorazil poslední balík s materiálem a od té doby jsem se nezastavil ;D
Dnes jsem seskládal a usadil všechny kabiny a je z 95% hotovo, ještě upevnit motorky, přidat lidi a nějakou tu výzdobu a bude dílo dokonáno.

Výška 235cm, samotné kolo s kabinkami má 218cm což v minifig měřítku, poměru cca 1:50 odpovídá 109m velkému kolu :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Luky1987


znouzectnost

wow,
teď jsi mi sebral veškerou životní energii.
Jak mám něco stavět když ve srovnání s tím co jsi vytvořil je všechno jen směsná věcička?
Je to krásné  :o

Chairudo

Citace od: znouzectnost kdy 14.12.2013, 22:40:10
wow,
teď jsi mi sebral veškerou životní energii.
Jak mám něco stavět když ve srovnání s tím co jsi vytvořil je všechno jen směsná věcička?
Je to krásné  :o

To ale přeháníš ;D aji malé věci jsou ůžasné když si pohraješ s detaily, nenech se jedním megalomanem odradit  :)

Jinak jsem si ještě spočítal všechny díly a váha kola (okruh, lanka a kabiny) je 6.15kg, se středovou osou cca 6,35.
Ještě že jde středem 4mm ocelová tyč, Technic axle by to asi neudržela  >:D
+-pár kostek se stavba skládá z asi 15,000 dílů.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Klika že nemáš vyšší strop  ;D  Jakým způsobem to bude v provozu? Jedním směrem přes časový spínač? Nebo je možné to provozovat na obě strany (s přestávkou)?

Chairudo

Citace od: peki kdy 15.12.2013, 09:53:24
Klika že nemáš vyšší strop  ;D  Jakým způsobem to bude v provozu? Jedním směrem přes časový spínač? Nebo je možné to provozovat na obě strany (s přestávkou)?

Může to klidně jet na obě strany a chtěl bych to přes časový spínač, jak to vyřešit se musím ještě poradit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Zdravím všechny,



pokud ve všední den stíháte doma ranní kávu, zapněte si k ní zítra Dobré ráno na ČT2 – budeme tam s Tomášem Kašpaříkem a s jeho labutěmi, řetízkáčem a hlavně obřím kolem!!! První vstup v 7.10, druhý za deset minut osm.

Tak nám držte palce :-)



Jana




Chairudo

Ukázka kola je plánována až na druhý vstup, v prvním by jste měli vidět řetízkáč, labutě a jak se kolo staví. Né že bych nestíhal, ale tak je to naplánované ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr