Nominace dílků Lugbulk 2014

Založil peki, 10.11.2013, 17:06:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

neovlivní to dílky v sekci CP mate zájem?

baseplate 48x48 šeda
16 (59.3%)
baseplate 48x48 modrá
9 (33.3%)
baseplate 16x32 zelena
9 (33.3%)
baseplate 32x32 (bere se v trains)
10 (37%)

Celkem hlasů: 27

pryb

Citace od: mesje kdy 24.12.2013, 12:02:00
Este by bolo fajn upresniť ten prepočet na eura, neukazuje desatinne miesta a teda centy. Lepšie sa potom bude porovnávať s BL shopmi..
S tm se počítá, ale dneska to fakt nebude. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

peki

#301
Citace od: juraj909 kdy 24.12.2013, 15:43:22
Slope 33 3 x 1 4107637 je vo farbe green, ale navrhovaná bola dark green (BL farba).  ;)

Bohužel není k dispozici byl nahrazen po dohodě  tímto:

Citace od: Hardegon kdy 22.12.2013, 19:34:26
Až teď mi napadlo Body Microfig Plain Complete 85863 LBG. Mam se zeptat na dostupnost a možnost změnit ještě seznam? Byl by zájem?

MICRO FIGURE
Color: Medium Stone Gray
Lego ID: 4558465

Hacislav

Jen taková informativní otázka.
Je možné mezi nominované dílky zařadit i části těla minifigů? Konkrétněji mám na mysli ručičky?



moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy

Citace od: Hacislav kdy 02.09.2014, 13:27:33
Jen taková informativní otázka.
Je možné mezi nominované dílky zařadit i části těla minifigů? Konkrétněji mám na mysli ručičky?





Neprojde.

Hacislav

Citace od: danyboy kdy 02.09.2014, 13:31:05

Neprojde.

Proč, ne?
Protože, to neumožnují pravidla? Protože, lego neposkytuje "surovinové dílky", ale jen celé dílky, tudíž jen kompletní torza?
Zajímá mě jestli u tohoto dílku není nějaká takováto procedurální překážka.

Protože otázka užití a eventuálního zájmu o tento dílek je na procesu během nominace dílků.
Osobně si myslím, že tento dílek má v odstínech:
Reddish Brown, Dark Brown, Green, Dark Green, Sand Green, řadu praktických využití. Ale na ty opravdu zajímavé je potřeba ho mít ve velkém počtu.  Což například u Dark Green 23,-Kč/ks je dost problematické.
(ano jsem si vědom, že uvádím BL odstíny barev)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Anatyt

Citace od: Hacislav kdy 02.09.2014, 13:58:03
Osobně si myslím, že tento dílek má v odstínech řadu praktických využití.

Môžeš mi uviesť tú "řadu praktických využití" ?

Hacislav

#306
Citace od: Anatyt kdy 02.09.2014, 14:14:55
Môžeš mi uviesť tú "řadu praktických využití" ?

Ano mohu.
V takovýchto případech je jeden obrázek lepší než 100 slov.
V rychlosti jsem našel toto:


Ty dva stromy


Stromy v této vignette by mohli vypadat mnohem lepe, pokud by bylo použito barů a ručiček.

Obecně jsou to stromy bez listí a trnité stromy/keře, ve chvíli kdy člověk není omezen jen pár kousky ručiček, ale má jich dostatek, tak to vypadá velmi dobře.

Toto je jen ukázka, kterou jsem v rychlosti našel. Až budu mí více času, rád najdu další ukázky.
Ale zajímá mě především, zda u tohoto dílku nejsou nějaké procedurální překážky, aby to vůbec mělo smysl.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Anatyt

Tak keď toto považuješ za praktické využitie... OK. Teším sa na tvoje MOCy plné ručičiek. ;D

Hacislav

Citace od: Anatyt kdy 02.09.2014, 14:49:17
Tak keď toto považuješ za praktické využitie... OK. Teším sa na tvoje MOCy plné ručičiek. ;D

Možná jsi v rámci své sžíravé krytiky přehlédl určitou část mého zdělení:

Citace od: Hacislav kdy 02.09.2014, 14:43:22
Toto je jen ukázka, kterou jsem v rychlosti našel. Až budu mí více času, rád najdu další ukázky.
Ale zajímá mě především, zda u tohoto dílku nejsou nějaké procedurální překážky, aby to vůbec mělo smysl.


Doufám, že i ty potěšíš naše oko nějakým zajímavým MOCem.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Anatyt

Žiadna kritika - len sa tak zamýšlam nad použitelnosťou pre mňa nepochopitelných nominovaných dielov v MEGAMNOŽSTVÁCH..

danyboy

Citace od: Anatyt kdy 02.09.2014, 15:15:29
Žiadna kritika - len sa tak zamýšlam nad použitelnosťou pre mňa nepochopitelných nominovaných dielov v MEGAMNOŽSTVÁCH..

Třeba já bych si 500 ručiček v žluté bral. Jde s tím vytvořit celkem pěkné pole. ;)

peki

Citace od: Hacislav kdy 02.09.2014, 13:58:03
Proč, ne?
Protože, lego neposkytuje

Předně je nutné znát lego ID. Lego ID zadám (peki) do databáze/programu který se ani zdaleka neblíží funkcionalitou BL  ::)  Pokud se podle ID dílek najde pak je možné (po odsouhlasení v rámci sekce) zařadit.

Pokud neprojde je jedinou možností prolistovat celou databázi  :'( což konec konců stejně udělám, ale některé dílky nemají vložený obrázek a popis je mnohdy také úplně jiný než na BL.

Jednoduché ale ne směrodatné vodítko můýe být pick a brick na SH. Pokud se dílek vyskytuje je pravděpodobné že bude k dispozici i v Lugbulku. Není to jisté, protože záleží na skladové zásobě ze které se Lugbulk plní.

Mimochodem zrovna tento dílek (pokud by prošel) by byl kandidátem na 500 kusů min odběr.  

peki

Založil jsem vám pro Lugbulk 2015 nové vlákno, toto zamknu. Čili pište sem.