Záměna dílků

Založil Michael524, 29.06.2013, 19:52:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Michael524

Asi to bude znít jako nesmyl, ale se stejně zeptám, jestli nějak vadí třeba když 2 sety s pár stejnými kostky rozložím na dílky a následně za pár dní či týdnů složím a některé stejné dílky z obou setů nevědomě prohodím. Tak jestli to vadí, když tam třeba pár dílku není originál z krabice, ale z jiného setu? Sice to vlastně ani nepoznáte, ale je to prostě takové divné když víte, že 100% setu není originál.
Proto se ptám, jestli máme taky stejný problém a jak ho řešíte, nebo to je totální blbost z moji až moc detailistické hlavy.

razgy

a to si představ, že je i do pytlíků složíš jinak, než tam byly původně. to je pak terno  ;)

Raistlin M

Myslím, že je to asi jak píšeš. Blbost z příliš detailistické hlavy.  ;D
Já bych si něco takového dovedl představit, ale mohlo by to vyústit v paranoiu. Mám pár setů, co jsem kdysi dostal jako první od mého tatínka a ty zachovávám oproti zbytku sbírky naprosto autentické. Včetně minifigů s popraskanými pažemi. Celou sbírku bych ale takto neuchovával. Minimálně to člověka omezí v použití dílků ke stavbě.
Ikdyž ... nakonec stejně na pořádnou stavbu člověk musí nakoupit tolik dílů, že ty ze sbírky jsou detail.
Já bych to prostě nedělal.  ;)

Raistlin M

Citace od: razgy kdy 29.06.2013, 19:59:48
a to si představ, že je i do pytlíků složíš jinak, než tam byly původně. to je pak terno  ;)
A návod dáš čelní stranou dolů. 8)

Michael524

Citace od: Raistlin M kdy 29.06.2013, 20:01:17
Citace od: razgy kdy 29.06.2013, 19:59:48
a to si představ, že je i do pytlíků složíš jinak, než tam byly původně. to je pak terno  ;)
A návod dáš čelní stranou dolů. 8)


Puntičkáři mají prostě těžký život  ;D

otaznik

Citace od: Michael524 kdy 29.06.2013, 19:52:22
Asi to bude znít jako nesmyl, ale se stejně zeptám, jestli nějak vadí třeba když 2 sety s pár stejnými kostky rozložím na dílky a následně za pár dní či týdnů složím a některé stejné dílky z obou setů nevědomě prohodím. Tak jestli to vadí, když tam třeba pár dílku není originál z krabice, ale z jiného setu? Sice to vlastně ani nepoznáte, ale je to prostě takové divné když víte, že 100% setu není originál.
Proto se ptám, jestli máme taky stejný problém a jak ho řešíte, nebo to je totální blbost z moji až moc detailistické hlavy.
Rozumím ti, ale co je moc, to je moc.  :D

Michael524

Citace od: Raistlin M kdy 29.06.2013, 20:00:23
Mám pár setů, co jsem kdysi dostal jako první od mého tatínka a ty zachovávám oproti zbytku sbírky naprosto autentické. Včetně minifigů s popraskanými pažemi.

Já sem to taky právě myslel s těma, co jsem spíše dostal třeba v 7 letech od taťky. Např. ty, které jsem si koupil už za vlastní peníze sem to vůbec neřešil...

Raistlin M

Citace od: Michael524 kdy 29.06.2013, 20:11:24
Citace od: Raistlin M kdy 29.06.2013, 20:00:23
Mám pár setů, co jsem kdysi dostal jako první od mého tatínka a ty zachovávám oproti zbytku sbírky naprosto autentické. Včetně minifigů s popraskanými pažemi.

Já sem to taky právě myslel s těma, co jsem spíše dostal třeba v 7 letech od taťky. Např. ty, které jsem si koupil už za vlastní peníze sem to vůbec neřešil...

Pak si myslím, že je to OK a hlavně udržitelné.  ;) 8)

jerzeeg

#8
Jste dostávali první lega od svých tatínků ?
Na mé první lego (1986) se musela skládat celá široká rodina  >:D
Bylo to a pokud si vzpomínám dobře, stálo v té době ukrutných 700 Kčs.

juraj

To bolo moje 4. Lego. Ak to boli Vianoce. Asi si ho o vikendu poskladam.

Villa Legina

Citace od: Michael524 kdy 29.06.2013, 19:52:22
Asi to bude znít jako nesmyl, ale se stejně zeptám, jestli nějak vadí třeba když 2 sety s pár stejnými kostky rozložím na dílky a následně za pár dní či týdnů složím a některé stejné dílky z obou setů nevědomě prohodím. Tak jestli to vadí, když tam třeba pár dílku není originál z krabice, ale z jiného setu?

Podľa mňa je rozhodujúce či sety pochádzajú z približne rovnakej časovej periódy. Ale beda ak sa pomiešajú dieliky, medzi ktorými je priepasť napr. 30 rokov...to potom treba pracne vytriediť...môj názor