lepší nové díly - 2x2 corner a 1x1 with masonry profile

Založil PetrBrick, 21.04.2013, 18:49:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

PetrBrick

Zdravím koLEGOvé,
po zveřejnění záměru dodat přes Kickstarter nový typ kostiček ve stylu keramických střešních tašek jsem od AFOLů obdržel feedback, kdy dílkům byla vytknuta přílišná specifičnost a ne-univerzálnost. Proto jsme navrhli díly, které snad vaše požadavky splňují a jejich využití bude širší.

Jedná se o 2x2 corner a 1x1 with masonry profile, jedná se o předběžný návrh, posuďte sami a dejte koment  ;)


danyboy


FilipS

Díly nejsou špatný, ale není důvod dělat všechny 4 typy, nejpraktičtější se zdají varianty 1x1, ale je tu riziko, že je Lego začne do pár let dělat samo.

Spíš bych rád vyjádřil malé znepokojení nad přístupem, který vedete. Každý den uděláte nové téma a prakticky pohřbíte starý nápad. Chcete reakce, ale na půlku z nich nereagujete. Proč nezkusit napřed dotáhnout do konce střechy. Tohle je jak moje malá sestra, když jí koupíte knížku o malování a dáte napít espresso, během 5 minut zkusí načmárat zvířátko podle návodu, nepovede se, jde k dalšímu, během hodiny se nepovede žádný, jde od toho.

bacik

Ak sa trošku vyznáte v lisovani PH tak asi viete, že tieto formy sú veľmi náročné - viac
deliacich rovín, potreba klinov a pod. A pôvodne navrhnuté strešné kocky mali jednú výhodu.
Mali presah na funkčnej ploche - nemuseli licovať. Tu je to práve opačne. Na pekný vzhľad by
museli byť veľmi presné.

germik

to FilipS - Jsou to jen dva typy kostek ;)

Jinak vypadají suprově, nikdo jich ale asi nebude potřebovat moc - stačí jich jen pár... :-\ ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

MÍLA

první a třetí návrh bych bral, druhý se dá udělat

germik

Tak ještě jednou - 1.a2. a 3.a4. jsou jedna a ta samá kostka jen z druhé strany ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

PetrBrick

Citace od: FilipS kdy 21.04.2013, 19:07:42
Díly nejsou špatný, ale není důvod dělat všechny 4 typy, nejpraktičtější se zdají varianty 1x1, ale je tu riziko, že je Lego začne do pár let dělat samo.

Spíš bych rád vyjádřil malé znepokojení nad přístupem, který vedete. Každý den uděláte nové téma a prakticky pohřbíte starý nápad. Chcete reakce, ale na půlku z nich nereagujete. Proč nezkusit napřed dotáhnout do konce střechy. Tohle je jak moje malá sestra, když jí koupíte knížku o malování a dáte napít espresso, během 5 minut zkusí načmárat zvířátko podle návodu, nepovede se, jde k dalšímu, během hodiny se nepovede žádný, jde od toho.

vytváříme nová témata kvůli přehlednosti v diskuzích, nepohřbíváme staré nápady - momentálně přepracováváme keramické 3049d (brzy bude hotovo), co se týče kolejnic, tak pekiho výrobci mají údajně patent? - zjišťujeme více - ohledně nákladů na výrobu jsem skeptický, a co se týče výroby 9V train motorů - to není nejlepší cesta, kterou se teď vydat - všechny ty součástky a plasty by vyrábět stálo majlant (oproti tomu příprava výroby a výroba UPCORE G1 je hračka)

spíše než zde komentovat komenty se snažím pracovat na těch dílech + já teď např. nemám čas chválit Colonela za doporučení dát střechy do soutěží výměnou za reklamu, ale až se propagací budu blíže zabývat, tak se sním o tom jistě ještě poradím a poděkuji mu, ale spíše soukromě

dále např. jsem zde podle svého názoru reagoval na informaci, že Nachapon již keramiku na CUUSOO navrhl, ovšem bez úspěchu, ale proč sem takovýto názor psát?, každý kdo si projde, propočítá a selským rozumem se zamyslí nad CUSOO projekty a i těmi Nachaponovými zřejmě dojde k podobnému názoru

PetrBrick

Citace od: germik kdy 21.04.2013, 21:33:53
Tak ještě jednou - 1.a2. a 3.a4. jsou jedna a ta samá kostka jen z druhé strany ;)

je to tak  ;)

PetrBrick

Proč si myslím, že kromě 1x1 by se hodil i 2x2. Pokud AFOL bude stavit např. hradní věž, použije 1x2 masonry na optické "rozbití" dokonale rovné a hladké LEGO zdi, věž pak jako celek působí mnohem lépe

na rohy stačí 1x1 to ano, ale proč nepřidat i 2x2, pak přece bude více možností stavby

vše rozhodne průzkum trhu - zatím je to jen spekulace

blindmelon

Když jsme tedy u bricků. Mě osobně chybí jeden - a to http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=47905 ovšem s tou změnou, že boční study by nebyly na protilehlých stranách, ale na dvou sousedících, tedy jakési rohové řešení. Pak mám ještě v zásobě pár dílů, které postrádám, ale to asi každý. Nápad s rohovou masonery brick se mi líbí.
Hezký den, Blindmelon

germik

To klidně ať jsou na rohy oba druhy - pokud budu z masonry bricků stavět celou věž, potřebuju rohy převázat, takže 1x1 nestačí ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Drobuliatko

To nemyslite vazne toto?! Tak na Cinske Bricky a podobne napodobneniny nadavate, ale idete robit to iste?! Napodobnovat Lego. Aky je rozdiel v tom kupit si nejaku cinsku stavebnicu a pouzit z nej dieliky a v tychto dielikoch?

Colonel32

#13
Citace od: Drobuliatko kdy 21.04.2013, 23:30:21
To nemyslite vazne toto?! Tak na Cinske Bricky a podobne napodobneniny nadavate, ale idete robit to iste?! Napodobnovat Lego. Aky je rozdiel v tom kupit si nejaku cinsku stavebnicu a pouzit z nej dieliky a v tychto dielikoch?

V přesnosti dílů a kvalitě použitého materiálu? Což je za prvé. Za druhé, jedna věc je jet vlastní řadu a kopírovat existující design lego (lastní bricky 2x4 etc...) a druhá věc je vytvářet specifické díly které lego nenabízí, určené k doplnění a rozšíření stávající lego sbírky.

Colonel32

Ten brick 1x1 bych udělal s mansonry prifilem ze všech 4 strany (split nahoře, split dole a 2x rovné), ať si člověk nastavuje zdi (na délku) nebo otáčí dle potřeby. Sice bude vidět skrz, ale podle mého to nebude tak zlé a vždy se dá zezadu dát druhá vrstva. (a ušetří se corner).

Colonel32

Za sebe bych ale doporučil především tento díl:

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=30044

resp. ten co tam není, tedy průhledné sklo s obloukem nahoře. O to bych měl eminentní zájem.

mesje

#16
Neviem či som správne pochopil túto diskusiu (chýba nejaký úvod do problematiky) - tu sa diskutuje, že aký brick odporučiť TLC na výrobu, alebo tie bricky chcete sami nejako vyrábať? Ak ide o výrobu mimo TLC, tak mne to príde ako také vybočenie z lega samotného, proste to už môžme vylisovať čokolvek a doplniť do lega - to je ale už zasviňovanie lega nelicencovaným plastom, to už naozaj možno použiť aj megablocks...
Ja osobne by som 100x viac uvítal stavby z čisto Lego kociek, AJ ZA CENU HORŠIEHO DIZAJNU celkovej stavby. Mne sa nepáči ani pridávanie vyrobených samolepiek, a už vôbec nie tie rôzne zbrane a a iné súčasti figov - vojakov, ktoré niekto vyrába a vypĺňa medzeru na trhu namiesto TLC. Ja som purista a som zástancom čisto TLC materiálu, aj keby to malo vyzerať horšie, resp. aj keby sa mala daná časť stavby vyrábať krkolomne.
Minule sa tu diskutovalo, že či Cafe Corner poskladaný z rôznych brickov a bez škatule a návodu je ešte Cafe cornerom - tak takéto vyrábanie umelých dielov mi príde ovela horšie, ako nejaký chýbajúci box... Lebo takýto pozliepaný cafe corner je PURE LEGO stavba z LEGO kociek.

blindmelon

#17
Citace od: Colonel32 kdy 22.04.2013, 00:25:08
Ten brick 1x1 bych udělal s mansonry prifilem ze všech 4 strany (split nahoře, split dole a 2x rovné), ať si člověk nastavuje zdi (na délku) nebo otáčí dle potřeby. Sice bude vidět skrz, ale podle mého to nebude tak zlé a vždy se dá zezadu dát druhá vrstva. (a ušetří se corner).

Ale pokud jsem tě správně pochopil, pak by jsme se bez toho rohového dílu neobešli, protože zeď by nešla v rozích svázat. Vpodstatě by si měl v každém rohu komínek z 1x1 a v lichých nebo sudých řadách by si zeď z originál 1x2 bricků opět musel dorovnávat pomocí 1x1. Viz výše germik.
Hezký den, Blindmelon

Colonel32

Aha, pravda. Ale stejně bych asi doporučil tu 1x1 s reliéfem na všechny 4 strany...

votrelec

Jedna zasadna poznamka. Ak ma ist o doplnok k existujucim "brickom" od Lega, viete zarucit farebnu zhodu?

Colonel32

Citace od: votrelec kdy 22.04.2013, 10:53:20
Jedna zasadna poznamka. Ak ma ist o doplnok k existujucim "brickom" od Lega, viete zarucit farebnu zhodu?

Lego jako takové už žádnou barevnou shodu dávno nedává... tys nikdy neviděl rozdíly mezi kostkami v Dark Blue?

blindmelon

Citace od: Colonel32 kdy 22.04.2013, 01:42:52
Aha, pravda. Ale stejně bych asi doporučil tu 1x1 s reliéfem na všechny 4 strany...

To klidně ano.
Hezký den, Blindmelon

PetrBrick

Citace od: blindmelon kdy 21.04.2013, 23:05:20
Když jsme tedy u bricků. Mě osobně chybí jeden - a to http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=47905 ovšem s tou změnou, že boční study by nebyly na protilehlých stranách, ale na dvou sousedících, tedy jakési rohové řešení. Pak mám ještě v zásobě pár dílů, které postrádám, ale to asi každý. Nápad s rohovou masonery brick se mi líbí.

zajímavý návrh, k čemu konkrétně je používáš? resp. k čemu bys je použil?, jde ti o rozšíření možností při tvoření rohů předpokládám?

PetrBrick

Citace od: votrelec kdy 22.04.2013, 10:53:20
Jedna zasadna poznamka. Ak ma ist o doplnok k existujucim "brickom" od Lega, viete zarucit farebnu zhodu?

budeme usilovat o barevnou shodu s TLG díly, barva se bude posuzovat pomocí instrumentálních metod, tj. pomocí měřící techniky, né "okometricky"  ;)

Colonel32


blindmelon

Citace od: PetrBrick kdy 22.04.2013, 20:07:08
zajímavý návrh, k čemu konkrétně je používáš? resp. k čemu bys je použil?, jde ti o rozšíření možností při tvoření rohů předpokládám?

Ano.

Citace od: Colonel32 kdy 22.04.2013, 21:01:24
předposlední
Také možnost, ale není to ono.
Hezký den, Blindmelon

Colonel32

Hele, byli byste ochotní ty vaše šaškárny odlít i v oldgray a olddarkgray?  >:D

blindmelon

Citace od: Colonel32 kdy 22.04.2013, 22:05:11
Hele, byli byste ochotní ty vaše šaškárny odlít i v oldgray a olddarkgray?  >:D
:) Otázka je, jestli by trefili i to zažloutnutí. ;D
Hezký den, Blindmelon

PetrBrick

Citace od: Colonel32 kdy 22.04.2013, 22:05:11
Hele, byli byste ochotní ty vaše šaškárny odlít i v oldgray a olddarkgray?  >:D

technicky vzato by to šlo, záleží na tom jaké barvy budou nejžádanější

zažloutnutí ? něco mi tu uniká mmmmmm.......

pryb

Citace od: PetrBrick kdy 23.04.2013, 20:00:44
zažloutnutí ? něco mi tu uniká mmmmmm.......

Jde o to, že některé barvy jsou nestálé a zejména vlivem UV světla žloutnou. Týká se to například bílé, čiré (trClear), starých šedých a modré (a nejspíš jsem na nějaké zapomněl).

Když nad tim tak přemýšlím, stálost barev je další problém, se kterým se bude potřeba nějak porovnat.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál