pokrývky hlavy

Založil Aki, 04.02.2013, 20:23:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Když jsem si nedávno dal dohromady svojí skupinu žen pro středověké město, tak jsem si říkal, že je to vlastně samá svobodná. Totiž většina měla na hlavě jen vlasy. Přitom většina žen ve středověku nosila hlavu zakrytou různými čepci, plachetkami apod.
Ovšem v legu je pokud vím jen dílek
x107

Ještě mne napadl dílek:
x1480 z SW, ovšem ten by měl být spíše v bílé, v černé to nějak není ono.

Nenapadne někoho co ještě jiného by ženy mohly mít na hlavě?

FilipS

Co třeba:


Ty sou docela unisex.

Raistlin M


Aki


Siegnord

Citace od: Aki kdy 04.02.2013, 21:23:12
Pro ženy?  :o :o ;D
Když budeš používat ženské obličeje a ne jen dvě tečky a ústa, tak v tom žena bude poznat. A na sukně asi nezapomeneš. ;) Jsou to sice hnusné pokrývky hlavy, ale předpokládám, že to máš pro chudinu, takže v čem je problém?

Mr. Cube


Raistlin M

Citace od: Siegnord kdy 04.02.2013, 22:52:38
Citace od: Aki kdy 04.02.2013, 21:23:12
Pro ženy?  :o :o ;D
Když budeš používat ženské obličeje a ne jen dvě tečky a ústa, tak v tom žena bude poznat. A na sukně asi nezapomeneš. ;) Jsou to sice hnusné pokrývky hlavy, ale předpokládám, že to máš pro chudinu, takže v čem je problém?
Já tedy viděl leccos historického, ale středověkou ženu se šátkem alá piráti na hlavě ne. O té druhé pokrývce lehce pochybuji, ale jakž takž si to představit dovedu.

Aki

#7
Tedy myslel jsem, že je to dobrý vtip, ale budiž.
Citace od: Siegnord kdy 04.02.2013, 22:52:38
Jsou to sice hnusné pokrývky hlavy, ale předpokládám, že to máš pro chudinu, takže v čem je problém?
No asi je nejprve zapotřebí si ujasnit co je to chudina. Prostitutky a, lazebnice pokrývky hlavy asi nenosily (i když na miniaturách Václava IV jsou lazebnice nahé, nebo v košilce, ale s plachetkou na hlavě), U žebraček bych si dovedl představit ten šátek. Ovšem děvečky, manželky drobných řemeslníků apod. už nějaké ty plachetky měly. No a to, včetně particijské vrstvy, jsou ty pro které mi nějaké ty pokrývky hlavy schází. Všichni si asi dovedete představit jak mají upravenou hlavu jeptišky. No a to je přesně ta úprava vycházející ze středověké módy pro vdané ženy. Tedy hlava nějak zavitá, zakrytá.
Tu kuklu si opravdu na ženách představit nedovedu.
Citace od: Siegnord kdy 04.02.2013, 22:52:38
....tak v tom žena bude poznat....
Ale jak jsem již psal, mne nejde o to aby v tom byla poznat žena, ale aby měla na hlavě něco co bude odpovídat patřičnému období.
Citace od: Mr. Cube kdy 05.02.2013, 07:48:50
Co tohle:

To není špatné. Ovšem tuhle kapuci si dovedu představit jako cestovní oblečení nějaké bohaté ženy. Škoda že TLC pro tuhle postavičku neudělalo opravdovou karkuli. Hned by byla další pokrývka.

I tak všem dík za snahu.

Aki

Napadlo mne použít jako šlojíř tuhle helmu z SW: 57900. Sice také není v bílé, ale alespoň ta šedá snad ujde. Doma tenhle díl, ale vůbec nemám a tak než se po něm poohlédnu, tak mne napadlo, zda by jste ho někdo neměl doma a mohl ho vyfotit ho na nějakém ženském středověkém torze. Odhadem by to mohlo jít k té nové lesní ženě z 9. série nebo třeba k té mlynářce ze setu 7189. Děkuji dobré víle předem.

šipka

No, jako alternativa někde v šeru ;)

MildaPajda

#10
A co tenhle dilek?

Edit: koukam, ze to je ta sama plachetka jako u cervene karkulky.. :)

na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Aki

Citace od: šipka kdy 18.02.2013, 17:14:49
No, jako alternativa někde v šeru ;)
Hmmm  :( :(  To je opravdu ještě moc helmoidní. I když lepší než ty kápě a šátky.

Díky za pomoc.

Aki

Super - v novém SW 75025 bude vytoužený bílý x1480
Konečně další dobře použitelný šlojíř.  ;D

Thrawn

To ano, ale cenově to asi nebude nic moc a kupovat si kvůli tomu set...
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.