9398 Crawler

Založil supermachina, 03.09.2012, 11:09:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

supermachina

Dostal som sa k tomuto setu cez kamarata ktory ho kupil a v polovici to vzdal, ze je to velmi komplikovane na neho. Tak som ho kupil od neho a poskladal ho. Fotky som neprilozil nakolko si ho mozete pozriet cez brickshelfs. Samotny set sa sklada z dvoch samostatnych dielov: podvozok a karoseria. Je to dobre zadelene kvoli tomu, ze ked chce niekto poskladat vlastny model tak to moze urobit na povodny podvozok. Poskladanie trvalo u mna tri hodiny ale boli to velmi prijemne tri hodiny. Co sa tyka stavby, manual je velmi dobre rieseny a je to jednoduchsi model (aspon z mojho pohladu) ako Unimog 8110. Po poskladani samotneho podvozku sa daju vyskusat obe napravy a natacanie kolies cez IR. Riesenie podvozku je  na velmi dobrej urovni a to hlavne preto, ze obe napravy su ovladane cez dva nezavisle motory a treti je na ovladanie zabacania oboch naprav. Akurat co by som vytkol je to, ze batery box sa rychlo vybije kvoli trom motorom. Co by som vytkol este je rychlost akou sa pohybuje. Mohli to doriesit tak ako to maju kamiony: prepinac korytnacka (zelva) - zajac, kde by zajac bol sprevodovany na rychlu jazdu a korytnacka na teren. Po stranke dizajnu patri medzi tie vydarenejsie modely. Tam by som mal pripomienku akurat ku kokpitu, ze by mohol byt urobeny preciznejsie a volant mohol byt funkcny.
Celkovo je to pekny model (konecne urobili technic na pohon cez DO!) s vysokym taziskom. Odporucam ho kupit ked sa k nemu dostanete. Je s nim zabava ako pri skladani tak pri hrani. Akurat si kupte hned dve sady bateriek.
Item No:
9398-1
Instructions:
3 Booklets
Year Released:2012
Weight (in grams): 2810
Box Size (in cm): 58 x 48 x 9
pieces: 1335
Lots: 158
plusy: DO, nezavisle ovladanie naprav motormi, novy motor na ovladanie smeru pricom sa vracia do povodnej polohy, dizajn,
minusy: vyssia cena, vysoke tazisko, pomale

otaznik

Recenze bez fotek je na nic. Také to chce uvést nějaké základní údaje k danému setu, text dělit do odstavců apod. Tohle není recenze.

supermachina

tak tu su obrazky

Měch

Obrázky jsou podle mě zbytečně velké a je jich moc. Stačily by tak tři.
Ono to váží 2,8 kg i s krabicí nebo bez ?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

supermachina

bez krabice..inac vam vyhoviet je teda riadne umenie >:(

otaznik

Citace od: malý Měch kdy 03.09.2012, 12:03:45
Obrázky jsou podle mě zbytečně velké a je jich moc. Stačily by tak tři.
Ono to váží 2,8 kg i s krabicí nebo bez ?
Kdo nechce, tak na všechny obrázky klikat nemusí. Mně toto množství vyhovuje.

Anatyt

Vzhľadom na charakter setu by som skôr privítal video.

Ondra

Dival jsem se na různá videa a musím říct, že jízdní vlastnosti nic moc.Za 4500 kč lze koupit pěkné terenní rc, na acupack místo nepoužitelných baterií, s rychlostí okolo 40km/h a ne tenhle pokus lega o zaplnění mezery.

otaznik

Citace od: Ondra kdy 04.09.2012, 10:56:23
Dival jsem se na různá videa a musím říct, že jízdní vlastnosti nic moc.Za 4500 kč lze koupit pěkné terenní rc, na acupack místo nepoužitelných baterií, s rychlostí okolo 40km/h a ne tenhle pokus lega o zaplnění mezery.
No, to je těžké. Podle mého srovnáváš nesrovnatelné.

Ondra

Já si nemyslím.Snaž se mi prosím vysvětlit, proč bych měl změnit svůj názor.

Obojí je primárně bráno jako auto na dálkové ovládání.U tohoto setu je cena nastavena dle mého názoru mimo mísu, troufl bych si říct díky předražené elektronice.A co člověk dostane?Obyčejné lego auto nevhodné do térenu nebo ven a s rychlostí co dětem radost neudělá.

Já nevím, ale osobně vidím tento set jako velké zklamání a jsem zvědav jak to vidí afolové nebo kupci.

otaznik

Citace od: Ondra kdy 04.09.2012, 21:41:39
Já si nemyslím.Snaž se mi prosím vysvětlit, proč bych měl změnit svůj názor.

Obojí je primárně bráno jako auto na dálkové ovládání.U tohoto setu je cena nastavena dle mého názoru mimo mísu, troufl bych si říct díky předražené elektronice.A co člověk dostane?Obyčejné lego auto nevhodné do térenu nebo ven a s rychlostí co dětem radost neudělá.

Já nevím, ale osobně vidím tento set jako velké zklamání a jsem zvědav jak to vidí afolové nebo kupci.
V tomto rozumím, ale já vidím jinak už to, že jdu primárně do obchodu pro LEGO a o jiném řešení ani neuvažuji. V tomto pohledu se mi pak ta cena zdá relativně přijatelná (i když na horní hranici únosnosti). Mně osobně to auto taky nepřijde nijak zázračné a zatím si ho kupovat nebudu - raději bych promyšlenou technickou "vychytávku", než toto řešení. Z toho důvodu jsem také místo toho šáhnul po 9397, Logging Truck (i když to není úplně stejná váhová kategorie) a jsem spokojen.

Ondra

Převoz dřeva je rozhodně lepší model jak crawler.  :)

grohl

Já jsem se svým crawlerem maximálně spokojen a rychlost mi nevadí. Je sice pravda, že více než o off road vozidlo se jedná spíš o all around auto pro domácí ježdění. Testoval jsem ho i venku ve vysoké trávě, na kamení a v blátě. Mí známí byli velmi příjemně překvapeni tím, co dokáže. Dle mého názoru jsou jediným průšvihem diferáky a to, že je podvozek vysoký jako koza.

otaznik

Citace od: grohl kdy 06.09.2012, 08:29:11
Mí známí byli velmi příjemně překvapeni tím, co dokáže.
To ovšem neviděli naše LTTT auta.  ;D

Měch

Takže jsem ho dneska měl naživo mezi lidma a musím říct, že žádná sláva. Set je dobrý na díly a nové motory. Něco jako byla první verze 8043, než udělali repair pack.
Je to set, který má obrovský potenciál, ale nenaplněný. Rychlost je opravdu mizerná a lidi byli taky překvapení. Síla je jakž takž. Jedním kolem to přejede botu, ale dvěma zaráz ani dva bricky na sobě. Jak píše grohl, obrovskou slabinou jsou diferenciály. Kvůli nim tam musí být ty šílené pružiny aby udržely všechny kola na zemi za jakoukoliv cenu, protože když se jedno kolo zvedne, tak ta náprava už nezabírá.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

grohl

Citace
To ovšem neviděli naše LTTT auta.  ;D
Nemůžeš srovnávat ofic. set a fan model. Tohle je udělaný blbuvzdorně a poměrně nezničitelně a na trialu jsme se mockrát přesvědčili, co motory po pár vteřinách s konstrukcí dokážou.

otaznik

Citace od: grohl kdy 12.09.2012, 08:46:41
Nemůžeš srovnávat ofic. set a fan model. Tohle je udělaný blbuvzdorně a poměrně nezničitelně a na trialu jsme se mockrát přesvědčili, co motory po pár vteřinách s konstrukcí dokážou.
Však to bylo také trochu myšleno jako nadsázka. Nicméně i tak si myslím, že když už TLC chtělo udělat Crawler, mohli se snažit více.

Měch

Po první úpravě (nahrazení BB nabíjecím) je auto mnohem lepší. Má slušnou rychlost i sílu a je s ním vážně hodně zábavy (o hodně víc než s LTTT auty, která jsou, upřímně, jako šnek). Jedniný problém je cena nabíjecího BB. V dohledné době mám v plánu udělat videa různě upravených verzí.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Anatyt

To je až taká dramatická zmena s tým nabíjacím BB? A nevydrží nabíjací BB kratšie, ako klasický BB? Možno by nebolo zlé spraviť video porovnania rovnakej dráhy na rôznych BB.

Měch

Citace od: Anatyt kdy 12.09.2012, 12:12:10
To je až taká dramatická zmena s tým nabíjacím BB? A nevydrží nabíjací BB kratšie, ako klasický BB? Možno by nebolo zlé spraviť video porovnania rovnakej dráhy na rôznych BB.

Změna je očividná. Nabíjecí BB vydrží dlouho a na maximální výkon. U normálního BB je ta doba možná delší, ale s polovinou kapacity tam bude také poloviční výkon atd. :(.
Součástí videa bude kromě přejíždění různých překážek také sprint na 10m. Pro porovnání bych chtěl rozdělit obrazovku na dvě poloviny, z nichž na jedné bude originál a na druhé upravená verze.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Anatyt

No tak potom sa ešte teda spýtam - ako dlho vydrží to auto jazdiť na nabíjací BB?

peter

Citace od: malý Měch kdy 12.09.2012, 12:09:30Po první úpravě (nahrazení BB nabíjecím) je auto mnohem lepší. Má slušnou rychlost i sílu a je s ním vážně hodně zábavy (o hodně víc než s LTTT auty, která jsou, upřímně, jako šnek).

Toto ale přece není problém LTTT aut, ale jejich stavitelů ne? Nikdo, nikde ani nikdy neřekl, že auta pro trial mají být pomalá. Není tedy přeci nic jednoduššího než rychlé trialové auto postavit a všem nám to ukázat, jak to má vypadat ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

Citace od: peter kdy 12.09.2012, 15:12:17
Toto ale přece není problém LTTT aut, ale jejich stavitelů ne? Nikdo, nikde ani nikdy neřekl, že auta pro trial mají být pomalá. Není tedy přeci nic jednoduššího než rychlé trialové auto postavit a všem nám to ukázat, jak to má vypadat ;)

Ale já je srovnávám jen v zábavnosti, ne v jízdních vlastnostech ;). Samozřejmě můžu postavit rychlé a velké trial auto. Bude sice zábavné, ledacos na rovině přejede ale o nějaké jízdě v terénu nebo umístění si bude muset nechat jen zdát ;D.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

otaznik

Citace od: malý Měch kdy 12.09.2012, 15:25:20
Ale já je srovnávám jen v zábavnosti,
Což je dost subjektivní - to je potřeba dodat.

Jamesek

Citace od: peter kdy 12.09.2012, 15:12:17
Toto ale přece není problém LTTT aut, ale jejich stavitelů ne? Nikdo, nikde ani nikdy neřekl, že auta pro trial mají být pomalá. Není tedy přeci nic jednoduššího než rychlé trialové auto postavit a všem nám to ukázat, jak to má vypadat ;)
To vypadá, jako bych postavil na LTTT nějakého šneka. IMHO mi to jezdilo rychle dostatečně, po zpevnění převodovky i lépe než Crawler .. :D

Ondra

Viděl někdo už reklamu? http://www.technicbricks.com/2012/09/9398-4x4-crawler-commercial.html Podle některých videí se mi, ale zdá lechce přikreslená.

Měch

To co je jakoby ve svahu je ve skutečnosti točené po rovině. Na konci jak přejede za hřeben tak vlastně padá ze stolu ;D.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Kiko97

Vždy lepšie než toto. Nikdy nechápem prečo to robia ta nereálne.

Anatyt

Aby to upútalo viac pozornosť zákazníka. Robia to automobilky, robia to firmy na mobily, robí to LEGO samo. Už druhá vec, že je to klamlivá reklama a to je protizákonné.