Vylepšení 9398 Crawlera, přání Jana Beyera

Založil Měch, 31.08.2012, 10:16:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Měch

Jak už ví ti, kteří byli na akci s Jenem Beyerem, požádal mě, jestli bych byl ochotný pro něj vylepšit set 9398 Crawler

Mám už nějaké nápady, ale nevím jakého rozsahu budou dovoleny. Jako např. přidání druhého receiveru pro výkon.
Zatím jsem mu poslal návrhy na změnu a uvidíme, co odpoví.
Zatím mám prý pohovořit s technikáři tady na Kostkách a poradit se o změnách.

Moje návrhy:
- snížit karoserii
   tohle má celkem dost výhod: kola se dostanou do menšího negativního náklonu, což zlepší zatáčení, sníží se těžiště a snad to bude i líp vypadat


-zvětšit úhel řízení
   pokud to bude žádoucí

-zmenši či zvýšit rychlost
    podle toho co Jan řekne, ale myslím že to chce mít rychlejší a silnější zároveň ;D

-zvětšit světlou výšku pod nápravama
   uprostřed je to super, ale pod nápravou je místo tak na dva prsty

Možná jsem si nevzpomněl na všechno co mám v plánu, ale tohle bych chtěl aspoň zkusit.

Má někdo ještě nějaký nápad, nebo už vlastní ten set a měl by nějakou připomínku co zlepšit ?
Mám mu taky napsat případný seznam dílů, které by byly pro zlepšení potřeba a které mi s ním pošle. Nějaké nápady o co si říct ?

EDIT: 15.10. Fotky:

Upgrade 1: Snížení výšky posunutím všech tlumičů o jeden stud výš. Kvůli tomu musela být trochu překopána karoserie.
Upgrade 2: Změna ozubení.
Upgrade 3: Kvůli snížení karoserie jsem musel celý předek auta posunout o jeden stud dopředu, aby kola v maximální výchylce nenarážely o blatník
Upgrade 4: Nabíjecí BB

Teď s tím snížením vypadá opravdu o hodně líp. Zítra dám ještě fotku úplně z boku.

EDIT: 1.11. VIDEO
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Anatyt

A kvôli čomu ho chce vylepšovať, ak to nie je tajomstvo?

Měch

Zdá se mu too slow a málo atraktivní pro děti. Chce aby si s ním děti hráli na akcích a výstavách, kde jen vezmou ovladač a jezdí.
Hlavně mám pocit, že se všichni bojí aby to nebyl propadák jako např. 8258, protože je to něco co Lego nikdy nedělalo. Totiž první (opravdové) technic auto na dálkové ovládání.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Rastwo

A keby to cele prerobis a bude z toho buggyna?
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Anatyt

Otázka je, či je už len ten IR systém šťastným riešením pre auto na diaľkové ovládanie? Či by RC nebolo predsalen vhodnejšie aj napriek tomu, že RC set 8369 nebol zrovna dokonalý, hlavne čo sa výdrže akumulátoru týkalo.

Měch

#5
Anatyt:Prosím držme se tohoto modelu. PF je srovnatelné s RC pouze uvnitř. Jak říkají instrukce na začátku návodu: pouze uvnitř. Taky je třeba si uvědomit, že je to pro děti a těm stačí PF ovládání.

Rastwo: ideální by bylo kdyby se design nezměnil. Aby se tomu pořád mohlo říkat 9398 Crawler. Jan chce upravit stávající model. Ale zkusím mu na závěr nabídnout i C-model.

Ondra: zatím žádný takto upravený set není, protože zatím nevím, co by se dalo zlepšit. Kdo říká že to nebude repair pack , co když je to způsob jak mě otestovat pro další spolupráci, taky to může být klamavá reklama na Lego akcích (jako by jim nestačil oficiální commercial).

Tohle jsem tu nechtěl řešit, jde mi o zlepšení toho setu.

Pro představu, Janův mail:

"Hi Martin, good to hear from you and it was great to meet you! What I would like to see is that you build the Crawler and see if you can improve it slightly regarding speed and stability if possible so it would be fun for kids playing with it at events. I can ship you a set and also some bags with different Technic parts ( please share thos parts also with the other Technic Fans on Kostky) and we will see what is possible. Would that be ok for you?"
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Rastwo

A keby bolo na kazdej naprave servo pre nezavisle zatacanie a v strede auta by boli 2x XL motory na pohon?
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Ondra

#7
Uvažuj, prosím tě...Jim jde o představení nových motorů, ne že tam narvou xl motory jak to dělaj ti co si neví rady.A BB by to neutáhl, tolik motorů naráz.

Plutoone

Ať stávající motory potuněj, aby to pořádně jezdilo a nemusí se nic přestavovat ;D Jen kdyby to bylo tak snadný, jak se to řekne.
Ale někde na youtube jsem viděl upravený M-motor a rozdíl byl znatelný.

Rastwo

Citace od: Plutoone kdy 31.08.2012, 14:50:43
Ať stávající motory potuněj
Ten napad som mal aj ja, chcel som dat do M-ka striedak ale taky maly sa tazko hlada a este by sa tam musel vopchat aj regulator. Kazdopadne, do XL-ka by sa to spravit myslim ze dalo lahsie :)
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

otaznik

Citace od: malý Měch kdy 31.08.2012, 10:16:18

Zatím mám prý pohovořit s technikáři tady na Kostkách a poradit se o změnách.

- zvětšit rejd
- zatáčení buď pouze předními koly nebo nezávisle zadními i předními
- rozhodně dát níže karoserii

mind storm

Ako bolo spomenuté predo mnou+dorobiť diaľkové uzamykanie diferenciálov, a prípadne aj PP kolesá.

Ondra

Lego nedovolí kola co se už dekádu nevyrábí  ::) .

mind storm


Rastwo

Uzavierky asi nie, je to proti LEGO pravidlam a bola by to moc velka zmena.

O tej karoserii, ano, chcelo by ju to dat nizsie ale neviem ako sa ti to podari a este treba mysliet aj na blatniky pre kolesa, bud pojdu prec alebo neviem ako pretoze teraz je to tam akurat, tie kolesa maju dost velky zdvih tak aby do toho potom nemlatili  :)
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Měch

#15
Jak jsem se tak díval, tak Jan chce spíš rychlost než sílu. Uvidíme co vytvořím.

Rastwo: k té karoserii by samozřejmě patřilo změnit uložení tlumičů tak aby kola nenarážela do blatníků.

Janovi jsem poslal odpověď:

"Hi Jan,
I have some questions to you before you send me it.
- do you prefer speed or strength (if I change gearing, speed grow up and strength down, and vice versa) ?
- is clean solution add the second receiver for more power ?
- how fundamental can be changes? (for example replace L motors by XL motors, baterry box by BB for AAA batteries...)
- first I planned reduce space between wheels and body (there are lot of space and car can be unstable due high center of gravity), is it correct?
- will be acceptable to enlarge ground celerance between wheels on each axle, to better ride over obstacles ?

I plan to make several versions and compare improvements. I can make some video about each version and put it on youtube as private video, so no one can watch without link.Can it be ?

I am glad that I can do something for LEGO and delight many children.
I'm going to discuss with my friends on forum and if there will be some part which I unfortunately haven't got for improvement I will let you know.

Have a nice weekend too.
Martin"


A tohle mi odepsal:

"Hi Martin, I will send you a 4x4 Crawler (with mail from Danmark) and you will get some bags with Technic elements (with mail from Germany - Thomas Wesselski).
I am looking forward to see what you and your fellow Kostky members do with the material."


Takže to vypadá tak, že mi pošle určité množství dílů, se kterýma budem moct pracovat.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Rastwo

Potom este skus posunut napravy viac odseba nech je to viac takto;

Zvysi sa rejd, ale to by sa mozno dalo vyriesit  ;)
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Měch

#17
Tak už mi přišel. Byla to celkem rychlost, když jsem mu ve čtvrtek poslal adresu a v úterý už to bylo doma. Kdokoliv se může přijít podívat na stavění Lego věže v Praze na Pankráci, kde ho budu mít na předvedení. Zatím v neupravené verzi.
Co jsem tak viděl, tak rychlost je žalostná a rejd jakbysmet. Úpravu to nutně potřebuje, ale nevím jestli se dá něco vymyslet s těmito motory  :-\.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Rastwo

Je to crawler, nie zavodak takze ak je to slabe pridaj redukciu 12z - 20z a ak sila staci nehaj tak. U crawlerov ide hlavne o silu  ;D

Ohladom toho raidu, neviem aky presne je ale viem ze je maly. Namiesto toho maleho gear racku na zatacanie (7studovy) tam skus dat 13ku a posunut to o stud blizsie. Inak neviem ako by sa to dalo, z navodu si to moc predstavit neviem  ::)
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Měch

#19
Přesně tak, chci ho dát blíž a zkusit ten 13 studový.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

kilhor

Citace od: malý Měch kdy 05.09.2012, 20:15:34
Tak už mi přišel. Byla to celkem rychlost, když jsem mu ve čtvrtek poslal adresu a v úterý už to bylo doma. Kdokoliv se může přijít podívat na stavění Lego věže v Praze na Pankráci, kde ho budu mít na předvedení. Zatím v neupravené verzi.
Co jsem tak viděl, tak rychlost je žalostná a rejd jakbysmet. Úpravu to nutně potřebuje, ale nevím jestli se dá něco vymyslet s těmito motory  :-\.

Ktery den a ktery cas tam budes?

Měch

#21
BUdu tam až do neděle denně od 10 do 18 hodin  ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peki

#22
Citace od: Ondra kdy 31.08.2012, 11:15:36
Jestli takhle upravený crawler bude provozovat na lego akcích a tvrdit, že to dokáže set po sestavení, tak bych to nazval klamáním a pěknou lumpárnou.Ale asi svatej Jan Beyer se pro úspěch neštítí ničeho.Měl si to uhlídat při vývoji, když mu na tom tak záleží.

Ondro to myslíš vážně? Jana v Berouně zaujala kreativita Měcha požádal ho o kontakt  (stejně jako FilipS "překvapivě") s tím že by ho zajímalo jak by se Lego Technic sety mohly udělat více zajímavé pro děti. Inspiraci mimo jiné bylo i několik  legračních či zajímavých  videí z Měchovo vlastí produkce nebo dokumentace závodů.


Citace od: malý Měch kdy 31.08.2012, 11:29:17
.. co když je to způsob jak mě otestovat pro další spolupráci.......

Ano je zájem o spolupráci. Jan má na starosti AFOly, ne kontrolu kvality. Snahou je podporovat jak komunity tak vytipovat v různých oblastech (např. technic) šikovné AFOLy a čas od času s nimi konzultovat či řešit něco na přímo. Pro někoho je to výzva, ke kreativitě. Výzva která může časem skončit třeba v Billundu (zdravím GROLA  ;) ). Lego to bere jako pozitivní zpětnou vazbu. Někdo se na to muže dívat jako na vykrádání nápadů, klamavou reklamu, zneužívání dětí.......  :-X :-\ :'(




Měch

#23
Takže první úpravy:

Nahrazení BB nabíjecím BB. Ušetřilo se 200g váhy a zvýšila se rychlost i síla. Nabíjecí BB má tu výhodu, že neztrácí napětí s kapacitou, takže dává pořád maximum energie a když je vybitý tak se vypne.
Je to asi nejméně náročná změna a taky nejlepší, ale to se Janovi asi nebude líbit.

Taky mi došel ten avizovaný balík z Německa. A je to asi 20 kg Lega :o. První čtvrtina jsou liftarmy 1x15 v LBG, druhá čtvrtina jsou liftarmy 1x13 v modré a zbývající polovina jsou díly na 8043 Bagr. Kromě pásů, radlice a LA asi všechny sáčky. Přesný počet ještě nevím, ale asi tak 8 bagrů to bude.

Foto dám večer, až se nabije foťák (nefunguje čtečka karet).
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Jamesek

Citace od: malý Měch kdy 10.09.2012, 13:05:11
První čtvrtina jsou liftarmy 1x15 v LBG, druhá čtvrtina jsou liftarmy 1x13 v modré
Asi si máš nejdříve postavit pracovní stůl ... :)

Ondra

Nebo pretransformovat crawler na bagr  ;D.

Měch

#26
Takže ty fotky.
Hmotnosti jsou:
1x15 LBG   7,1 kg
1x13 Blue   6,6 kg
8043 mix    11 kg
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Colonel32

Jediný problém asi bude, že po akci Legověž na tebe taková hromada kostek nemá patřičný wow-efekt.

Měch

#28
Tohle je TECHNIC  :o :o :o, Lego pro pořádný chlapy, žádný bricky 2x4 :P ;D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Ondra

Me by zajimalo, jak si predstavuji upravit crawler pomoci milionu modrych tramu  >:D .