Lego věž v Praze - už 8/9!

Založil Zoufalec, 26.08.2012, 13:24:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zoufalec

Nějak se s těmi věžmi roztrhl pytel - tentokrát v Praze s vyvrcholením 8. září!

http://legovez.cz/

kilhor

Nevíte, kdo to organizuje? Asi ten obchoďák, co?

Shmade

Zdravím vespolek,
je to trochu narychlo, ale pokud by někdo chtěl brigádku, při stavbě té věže, tak ať se mi ozve ideálně v průběhu zítřka, max. v pondělí do 12 hodin.

Náplní práce by bylo pomáhat při stavbě v podobě "stavebního dozoru", pomoci při vlastní stavbě, hraní si s dětmi a tak... prostě "odborná" výpomoc organizátorům.

Jedná se o práci v rozmezí st 5.9. - ne 9.9. od 10 - 18 hodin, + před a po nějaký krátký úklid.

Odměna 200/hod - 1600/den.

Pokud budete mít zájem, tak mi napište zde soukromou zprávu, kde uveďte Vaše jméno, věk, telefonní číslo a mail a zda máte možnost být na akci po celou dobu, nebo jen nějaké konkrétní dny. Ti, co budou moct být na akci všechny dny mají při výběru přednost.

V podndělí odpoledne se ozvu těm co napíší.

Díky. Sebik

peki

Půjde někdo, přiložit ruku k dílu? Pokud ano hoďte prosím nějaké fotky. Z Vídně si pamatuji že se dá do základních kamenů vestavět i nějaký vzor. Můžete pak identifikovat který blok je váš.

Systematik

Citace od: peki kdy 05.09.2012, 12:45:46
Půjde někdo, přiložit ruku k dílu? Pokud ano hoďte prosím nějaké fotky. Z Vídně si pamatuji že se dá do základních kamenů vestavět i nějaký vzor. Můžete pak identifikovat který blok je váš.
Nebo si nachystat vzor QR linku na kostky/svůj brickshelf... ?  ;D

Colonel32

Jsme tam já, malý měch + dva další, které jsme jsem se ještě nenaučil, ale čas fotit nemáme.

Měch

Já mám hromadu fotek, možná to sem večer dám. Jinak mám tam napsáno KOSTKY. Tečka ORG už mi nevyšlo.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

linhi

Hlásil jsem se taky,bohužel už bylo plno :-(

mirek

Citace od: malý Měch kdy 05.09.2012, 19:49:33
Já mám hromadu fotek, možná to sem večer dám. Jinak mám tam napsáno KOSTKY. Tečka ORG už mi nevyšlo.
Na moji intervenci byla založena stránka na FB. Sem můžeš dát spoustu fotek.

http://facebook.com/kostky.org

peki

Citace od: linhi kdy 05.09.2012, 21:01:36
Hlásil jsem se taky,bohužel už bylo plno :-(

Akce je pro veřejnos  ;D Neptal jsem se na organizátory/pomocníky. Čili postavit modul může přijít každý, V Praze je dost lidí, tak se místo v hospodě mohou sejít jednou na čerstvém vzduchu  ;)

Colonel32

Ve finále stejně přišli akorát Stáňa vyzvednout TBB a pravidelně se zastaví matošo vybílit krámek se slevami.

Měch

Mám tu fotky z akce. Teda ne všechny ale nějaký ten výběr. Všechny fotky dám asi k mirkovi na fýbíčko. Popis k fotkám je v jejich názvu.
Jinak je tam NINJAGO zóna, kde si děti mohou postavit svůj vlastní Spiner (něco jako bejblejd), Duplo zóna pro nejmenší a stavěcí stan, kde vznikají díly věže. Nikoho nepřekvapí že po dvou dnech z Ninjago zóny zmizeli všichni minifigové :-\.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

branio

Hmm, verím, že tie kríže niesú duté - bez výplne... To by tá veža asi veľmi rýchlo kolabovala pod svojou vlastnou váhou. Koľko takých krížov je plánovaných?
Inak pekné fotky, môže tam byť celkom sranda a hluk okolitých pobehujúcich IFOLov  :D

Měch

Pro samé okolí jsem zapomněl na detail křížů. Jsou opravdu duté, staví se 25 bricků na výšku a každý další kříž je vždy o něco menší než předchozí. Plánovaných nevím, spočítej si to. Má to měřit 33 metrů.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Petronel

Hustě! Díky moc za skvělé fotky, konečně vidím C32 v přirozené podobě  ;D A to tričko s žirafou a přilba - no paráda  :D

Krásné dílo C32, koukám že jste si tam pěkně vyhráli. Titanic pěknej  >:D

A nápis Kostky.org? Výborná práce!  :-*

peki

Paráda. Kolik to už měří? Jakou rychlostí to přibývá?

Colonel32

8 metrů? + Další tak 2 metry jsou připravené v neosazených blocích. A stále se to zrychluje, tím jak se bloky zmenšují.

Měch

První den to bylo 2,5 m. Je to nejširší kvůli stabilitě. Dnes je to celkem 10 metrů plus asi 12 křížů, které nejsou nasazené (asi kvůli větru v noci, aby se vždycky končilo ocelovým lanem, nebo nevím).
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!


Colonel32

Zvlášť v sobotu by někdo mohl přijít i s trialovým autem.

peki

Jak se to potom bude bourat? Co bude se stavební sutí ?  >:D

Colonel32

Suť se zrecykluje na stavbu další věže. O to víc trpím, když zrovna na Prahu vyšla várka úplně nových kostek (asi ty minulé už byly příliš ohrané). Když vidím ty 50ti litrové kontejnery s černými a šedými bricky 2x4... nabírám z nich plnými hrstmi... a nosím to dětem, aby z toho stavěly nesmysly.

peki

Jak se domlouvá akce stavění věže? Je to standardní produkt Lega (resp Lego trading) ? Jedna věc je dodat kostky druhá statika a kotvení stavby.

Colonel32

V režii TLC jsou stavby jako takové, prtotože to staví ten samý tým pořád dokola. Doprovodné akce v okolí jsou pak v režii Tradingu.

kilhor

Citace od: Colonel32 kdy 08.09.2012, 21:06:36
http://revue.idnes.cz/nejvyssi-vez-z-lega-vyrostla-v-praze-dsg-/zajimavosti.aspx?c=A120908_190242_zajimavosti_nh

Vez je dostavena, takze jezdit v nedeli kvuli vezi do Prahy na Pankrac uz nema smysl, ze jo? Uz tam nebude ani noha -- jen stojici vez.

Chapu to spravne?



Colonel32

Ne, probíhají veškeré doprovodné akce - Ninjago, volné stavění, Bambule, skládání krabic do FIATa atd...

William

Citace od: Colonel32 kdy 07.09.2012, 09:15:50
O to víc trpím, když zrovna na Prahu vyšla várka úplně nových kostek (asi ty minulé už byly příliš ohrané). Když vidím ty 50ti litrové kontejnery s černými a šedými bricky 2x4... nabírám z nich plnými hrstmi... a nosím to dětem, aby z toho stavěly nesmysly.
Trpis? Neni to spis krasne?   ::)

Colonel32

Citace od: William kdy 10.09.2012, 19:39:52
Trpis? Neni to spis krasne?   ::)

Úplně nové dva krát čtyřky, bez jediného škrábance, za které běžně zaplatíš 5 korun za kus a v té vaně je jich asi 5 nebo deset tisíc? V hlavě v podstatě vidíš ta veledíla, která by z toho mohla vzniknout, a místo toho se v tom rochtají děti a staví nesmysly.

Ale řekni mi upřímně - chodíš na výstavy uměleckých výtvorů, které stvořili dospělí, a kocháš se jimi. Jak dlouho bys ale vydržel prohlížet výtvory (většinou random bricky nějak na sobě) cizích dětí? Opravdu bys v muzeu dětských výtvorů z Lega vydržel třeba 3 hodiny, všechno do detailů prohlížet?

Ryxe

Myslím, že děti byly nadšený. Byli jsme si taky postavit jednu kostku a fakt jsme si to užili ;). Škoda že už v té době docházely kostky v barvách, které jsme potřebovali. Já zjistil, že při stavbě jen z kostek 4x2 jsem docela ztracen ;D

Měch

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!