9469 - Gandalf Arrives

Založil QuiGon, 19.07.2012, 16:26:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

QuiGon

Malá recenze malého setu.

Set: 9469
Počet dílů: 83
Počet minifigů: 2
Cena: 297 kč (Mořelega)

Charakteristika:
Set zobrazuje scénu z I. dílu trilogie, Společenstva prstenu. Gandalf přijíždí do Hobitína, aby oslavil narozeniny svého starého a dobrého přítele Bilba Pytlíka. Při svém příjezdu potkává Bilbova synovce, veselého Froda, pozdějšího nositele prstenu. Frodo Gandalfovi na dvoukolém vozu vypráví o připravované oslavě a o divném chování svého strýce.
Jelikož jsem film shlédl dříve než jsem si přečetl knihu, tyto první scény z Pána Prstenů pro mě byly jakýmsi seznamováním s hlavními hrdiny příběhu.

Obsah balení:
Malá, "battlepacková" krabice obsahuje dva nečíslované sáčky. V krabici je s návodem také kůň a návod.
V setu se nachází tyto minifigy: Gandalf the Grey, Frodo Baggins.
Gandalf má na sobě plášť, klobouk a v ruce drží hůl. Frodo je pouze s knihou.

Stavba:
Jelikož je set opravdu malý o obsahuje jen 83 dílků, stavba je velice jednoduchá a rychlá. Nicméně jako u každé stavby jsem se bavil. Už jen ten pocit, že stavím LOTR set od LEGA, což jsem si vždy přál, byl ohromný.

Proč koupit:
Ač je tento set malý, myslím, že existuje hned několik důvodů, proč si jej pořídit. Hlavně tedy pro LOTR fandy.
1. Přítomnost Gandalfa v tomto setu je jedním z hlavních důvodů ke koupi. Je to zatím jediný set, v kterém se nachází. Zamrzí zpracování hole. To už bylo probíráno několikrát.
2. Dalším důvodem je fakt, že je to, dle mého, nejdostupnější (nejlevnější set). Obsahuje dvě hlavní postavy (ne jako v BP u SW) a koně.
3. Protože nikdo neví, jak dlouho se LOTR sety budou vydávat, po tomto setu by měl každý LOTR fanda určitě sáhnout.

V setu se mi také líbí nový kůň, který má ohebné zadní nohy, takže se může postavit na zadní. Co také oceňuji je návod, ve kterém jsou na zadní straně vyobrazeny všechny minifigurky ze všech setů. Jsou u nich dokonce čtverečky, kde si každý může zaškrtnout, který fig již vlastní. Alespoň já jsem to takto pochopil.

Hodnocení 79 %














bartas

Děkuji za pěknou recenzi a krásně udělané fotky. Zvažuji nákup :)

Frco

Pekne fotky. Set vyzera fajn, ale 300 Kc/12 eur  :o zanho nedam nikdy, ta cena je strasna.

kilhor

Citace od: QuiGon kdy 19.07.2012, 16:26:01
Malá, "battlepacková" krabice obsahuje dva nečíslované sáčky. V krabici je s návodem také kůň a návod.

Krásná recenze.

Může se zeptat, co to je battlepack? Už jsem to slovo viděl na fóru několikrát, ale co ještě je a co už není battlepack mi není vůbec jasné.

otaznik

Citace od: kilhor kdy 19.07.2012, 19:32:23

Může se zeptat, co to je battlepack? Už jsem to slovo viděl na fóru několikrát, ale co ještě je a co už není battlepack mi není vůbec jasné.
Ve smyslu, který tu používáme, to znamená set, který je zejména o minifigách a tedy velmi vhodný jako rozšíření armády daného tématu.

P4tr1cius

Tie LotR sety vyzerajú naozaj skvostne, včetne tohto. Len neviem, či ich tá brutálna cena "nezareže" (v našich končinách), podobne ako sety PotC. Ale to je už iná otázka. Setík je podarený, maličký a veľmi milý. Aj pekná recenzia.

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 19:51:43
Ve smyslu, který tu používáme, to znamená set, který je zejména o minifigách a tedy velmi vhodný jako rozšíření armády daného tématu.

Respektivě, tak by battlepack vypadat měl. Ve skutečnosti jediný skutečný "battlepack" byla ta krabice se stovkou stormtrooperů, vše co se dostává do ruky běžným smrtelníkům je vždy přizdobeno nějakou zbytečností, která přestává mít smysl při nákupu dvou a více kusů daného packu... ale to je prostě obchodní strategie TLC. Pokud nesouhlasíte, vyjádřete se až bude další survey.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: kilhor kdy 19.07.2012, 19:32:23
Může se zeptat, co to je battlepack? Už jsem to slovo viděl na fóru několikrát, ale co ještě je a co už není battlepack mi není vůbec jasné.

V tomto kontexte zrejme myslel autor na rozmery krabice, v ktorej v poslednych par rokoch vychadzaju SW battle packy, teda napr. 7654, 7655, 7913, 7914, 8013, 8015, 8083, 8084. Kazdy rok vychadzaju 2 sety, ktore maju obvykle 4 minifigy + nejake vozidielko.

Zoufalec

Recenze dobrá, fotky výborné. Jen by mě zajímalo, jak si došel k hodnocení 79% - zvláště u takového malého setu.

QuiGon

Citace od: Zoufalec kdy 19.07.2012, 20:41:12
Recenze dobrá, fotky výborné. Jen by mě zajímalo, jak si došel k hodnocení 79% - zvláště u takového malého setu.
Díky všem za ocenění. Dělám to rád a jsem potěšen, když je moje recenze k užitku, ba co víc, když se díky ní někdo rozhodne ke koupi.

Co se týče toho hodnocení, tak popravdě jsem o tom dlouho přemýšlel. 10 % jsem dal dolů za Gandalfovu hůl, dalších 10 % za cenu.
Jak by si to viděl ty?

otaznik

Citace od: QuiGon kdy 19.07.2012, 20:49:47

Co se týče toho hodnocení, tak popravdě jsem o tom dlouho přemýšlel. 10 % jsem dal dolů za Gandalfovu hůl, dalších 10 % za cenu.
Jak by si to viděl ty?
A to poslední procento?

mesje

Citace od: P4tr1cius kdy 19.07.2012, 19:58:18
Tie LotR sety vyzerajú naozaj skvostne, včetne tohto. Len neviem, či ich tá brutálna cena "nezareže" (v našich končinách), podobne ako sety PotC.

Veď to práve... POTC mali ovela väčší potenciál zaujať decká - ako cielovú skupinu (keďže filmy POTC žerú najmä decká vekovej skupiny kupujúcej lego), ale nepredávalo sa to dobre. LOTR má dosť nadšených fanúšikov, ale neviem či to nejsú najmä AFOLovia - a tí velké predajné čísla neurobia, najmä ked budú číhať na najlepšie ceny, výpredaje atd. Dnes som bol v Gyori a tam sú dosť popredu pred našimi kamennými obchodmi a majú vyložené skoro všetky novinky (LOTR, Monsters), ale tie ceny... neviem si predstaviť, ako dojde decko s rodičom do obchodu a kúpia si napr. Uruk-Hai Armee za 45 eur, čo je v podstate malý set... Decko nebude na to pozerať v tom zmysle že "super, ako spracovali Gandalfa či Froda", ale že je tam nejaký milý panáčik a vojačikovia, ale pri tej cene si radšej zobere niečo iné...

QuiGon

Citace od: otaznik kdy 19.07.2012, 21:02:47
Citace od: QuiGon kdy 19.07.2012, 20:49:47

Co se týče toho hodnocení, tak popravdě jsem o tom dlouho přemýšlel. 10 % jsem dal dolů za Gandalfovu hůl, dalších 10 % za cenu.
Jak by si to viděl ty?
A to poslední procento?
To je za Gandalfovy vousy. ;)

Zoufalec

A za co si strhl to jedno procento >:D

Já obecně moc nehovím hodnocení na stupnici 1-10 - u tebe vlastně 1-100. Myslím, že bohatě stačí školní stupnice hodnocení. Proto jsem se vlastně ptal.

Set (zatím) nevlastním, takže těžko soudit, ale na základě tvé recenze bych dal "trojku" (na tvé škále tedy 60%) za figy a koně. Povoz se podle mně nepovedl.

EDIT: Aha, tak za vousy :D

frantoka

Pekná recenzia, možno si aj kúpim tento setík, i keď som to predtým nebral do úvahy.  :)

danyboy

Bezva recenze.  :D :D :D Setík stopro koupím.

Ojík

Je dobré vidět, že už někdo má nějaké LOTR sety. Tento se mi celkem líbí, ačkoliv nejsem žádný LOTR fanoušek - filmy si pamatuji matně a ani mě nějak nenadchly (to se ale změní). Na druhou stranu se orientuji v těch základních postavách a zápletkách (a četl jsem Hobita). Cena je vysoká a nechce se mi dát takové peníze za set z filmu, který jsem pomálu neviděl. Počkám si nějakou slevu a pak jej zakoupím. Do té době budu mít filmy (a snad i knihy) zmáknuté a nebudu mít provinilý pocit. Ale je pěkné, že se tento konkrétní set dá pořídit pod tři stovky, to mě těší a celkem i překvapilo.

A něco málo k samotnému setu: s Gandalfovou holí problém nemám, ale s tou hlavou ano. Asi by bylo lepší mít ty vousy napojené na vlasy, které by vedly kolem hlavy. Tem klobouk taky není úplně košér, nový díl by byl lepší. A kdyby k němu byly napojeny i ty vlasy, bylo by to perfektní. Ta barva tuším taky není v pořádku.
All work and no play make Jack a dull boy.