účel fóra a chování jednodlivců na fóru a jazykový koutek

Založil davroman, 18.07.2012, 14:31:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mesje

#90
Citace od: peki kdy 20.07.2012, 10:07:06

Diakritika jak přiznala většina z diskutujících je o vaší lenosti, doporučuji přečíst tento článek "Lenost zabíjí"   ;D


Příspěvek úmyslně bez diakritiky... To je škaredá provokace...  >:D

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Matošo kdy 20.07.2012, 10:19:40
Stalker, Stalker, na to opravdu nepotřebuju tetu Viki, ani strýčka Gůgla, abych věděl, co je nerd.
Nicméně jsem si kvůli tobě dal tu práci a hle, co na mě vybafnul strejda: nerd = blbec, blbeček ...

Hehe, čisto v takomto význame sa to u vás používa? Napriek tomuto? Úbohé...  ??? ::)

Nerd is a derogatory stereotype of a person typically described as socially-impaired, obsessive, or overly intellectual.

P4tr1cius

...táto diskusia začína gradovať na zmysluplnosti...

...celé vlákno úplne zbytočné, len ešte viac ľudí sa (zbytočne) začne navzájom "na seba hnevať"... a (opäť) sa nič nezmení...

...čo tak sa začať konečne venovať tomu, čo nás spája - LEGU?!...

S.t.a.l.k.e.r.

Ešte aby som nezabudol, Matošo, Germik, som rád za vaše reakcie, aj o tomto prístupe sa tu píše, o spôsobe, akým sa snažíte človeka strápniť, usvedčiť z hlúposti či čo má znamenať použitie tohoto ->  ::) Už to sem raz napísala Leggina, použitie tohoto smajla ukazuje úplnú stratu rešpektu a elementárnej slušnosti. V obchodnom styku, alebo hoci aj pri stretnutí na ulici by ste si toto nikdy nedovolili, ale internet je internet a miesto etikety tu vládne (n)etiketa.

peki

Citace od: P4tr1cius kdy 20.07.2012, 11:36:26
...celé vlákno úplne zbytočné, len ešte viac ľudí sa (zbytočne) začne navzájom "na seba hnevať"... a (opäť) sa nič nezmení.

V podstatě ano, ale pokud bych to utnul hned na začátku, tak by to bylo označeno za cenzuru  ;D . Úroveň fóra je dána úrovní chování jeho uživatelů. 

kilhor

Citace od: Ojík kdy 19.07.2012, 21:13:17
Ještě mi dovolte pár citací.

Citace od: FilipS kdy 19.07.2012, 13:21:19
Ideální řešení, taky se snažím psát nováčkům SZ, stejně jako ji mě napsal Smiky, když první co jsem tady na fóru udělal bylo otevření 2 let staré diskuze. Tohle se prostě nováčkům může stát velice snadno.


Abychom se začali bavil zase nějak věcně, rád bych se vrátil k tomuto. Jako bažant, který je zde teprve půl roku, jsem nepochopil tu zásadu "neotvírat stará témata" a raději zakládat nová.

Proč je lepší založit nové, když se chcete zeptat na něco, co se vztahuje k tématu starému půl roku (a musíte jej pak linkovat (a ostatní musí jednou kliknout na odkaz na starou diskuzi a pak kliknout podruhé, aby se vrátili zpět))?

Přijde mi lepší, když je dotaz položen v kontextu.

otaznik

Citace od: kilhor kdy 20.07.2012, 12:33:34

Proč je lepší založit nové, když se chcete zeptat na něco, co se vztahuje k tématu starému půl roku (a musíte jej pak linkovat (a ostatní musí jednou kliknout na odkaz na starou diskuzi a pak kliknout podruhé, aby se vrátili zpět))?

Přijde mi lepší, když je dotaz položen v kontextu.
To nikdo nezakazuje, jen je potřeba opravdu zvážit, zda můj příspěvek za otevření toho tématu stojí.

Matošo

Dlouhodobě mám pocit, že tu pár lidí bere věci moc a moc vážně a ztrácí se taková ta chuť pokecat si (né, že by mě to zase až tak trápilo). V některym vlákně se to občas rozjede, ale to je minimum (je pravda, že taková diskuse ja pak samozřejmě off-topic, ale já na to mám asi jiný pohled a věty: "pojďte se bavit o legu" mě štvou - jako kdyby bylo zakázáno mluvit i o něčem jinym).
Ale možná je to tim, že to vidim jinak (nic se nemá přehánět) a že mi ironie, sarkasmus, cynismus a černý humor nejsou cizí...

Hlavně v klidu, hiši, hlavně v klidu.


Stalker:  neblázni chlape, kritizuješ smajlíka, kterýho sám používáš...

PS: na zbytečné odkazy neklikám (sory germik), ale jentak mimochodem, pro "socially-impaired, obsessive, or overly intellectual", se dá rozhodně použít bl bec (ale musíš to říct tahle, tak jak jsem to od začátku psal). Nebo jestli chceš, tak podle mě se na to dá použít ještě jedno krásný český slovo, a to "pako"... Ale to jen na okraj.

otaznik

Citace od: Matošo kdy 20.07.2012, 13:31:56
Dlouhodobě mám pocit, že tu pár lidí bere věci moc a moc vážně a ztrácí se taková ta chuť pokecat si (né, že by mě to zase až tak trápilo). V některym vlákně se to občas rozjede, ale to je minimum (je pravda, že taková diskuse ja pak samozřejmě off-topic, ale já na to mám asi jiný pohled a věty: "pojďte se bavit o legu" mě štvou - jako kdyby bylo zakázáno mluvit i o něčem jinym).
Ale možná je to tim, že to vidim jinak (nic se nemá přehánět) a že mi ironie, sarkasmus, cynismus a černý humor nejsou cizí...

Hlavně v klidu, hiši, hlavně v klidu.


Stalker:  neblázni chlape, kritizuješ smajlíka, kterýho sám používáš...

PS: na zbytečné odkazy neklikám (sory germik), ale jentak mimochodem, pro "socially-impaired, obsessive, or overly intellectual", se dá rozhodně použít bl bec (ale musíš to říct tahle, tak jak jsem to od začátku psal). Nebo jestli chceš, tak podle mě se na to dá použít ještě jedno krásný český slovo, a to "pako"... Ale to jen na okraj.
Já si myslím, že je v pořádku, že tohle fórum není o diskuzích "o ničem" (=pokecat si).

Navíc nerd je opravdu něco jiného, než tu prezentuješ ty.

Plus bych ještě dodal: ironie, sarkasmus atd. tu určitě bere spousta lidí, ovšem je potřeba si uvědomit, že v takovéhle diskuzi - přes internet - se ne vždy povede, aby obě strany pochopili text stejným způsobem. Tedy jeden něco myslí jako ironii, ale druhý to nepochopí, protože mu k tomu chybí výraz tváře, tón hlasu apod.

S.t.a.l.k.e.r.

#99
Citace od: Matošo kdy 20.07.2012, 13:31:56
Stalker:  neblázni chlape, kritizuješ smajlíka, kterýho sám používáš...

To bolo len margo v zmysle "ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva". Verím že ťa potešil a máš z neho dobrý pocit.

K nerdovi, spýtal som sa svojho 17 ročného syna ako si tento pojem vykladá, zdá sa, že mladšie generácie to naozaj berú takto. Medzi nami, staršími, sa to prekladá skôr ako exot. To, že niekomu chýbajú niektoré sociálne zručnosti ešte neznamená, že je hlúpy. Či ... ?

Prístup, aký zvolil Aki síce chápem, ale nie je to riešením pre fórum ako také. Táto diskusia vôbec nie je od veci, podľa počtu príspevkov a diskutujúcich je to dobrá a potrebná téma, zrejme to tu kvasí pod povrchom dlhšiu dobu, tak nech sa len vzťahy na fóre vyčistia. Bolo by ideálne, keby sa ľudia stretávali osobne čo najviac, potom by odpadli pochybnosti ako danú vec dotyčný myslel, keď to z objetívnych príčin nie je možné, dobré bude aj toto vlákno. V konečnom dôsledku možno klesne počet osobných invektív a správcovia budú mať menej práce.

Keď som pri správoch, dlhšie badať, že Jindroushovú záťaž na seba preberá Peki. Keď sa stanovovali nové pravidlá v sekcii Obchody a Soukromá inzerce navrhli sme so Starhawkom ponechať pôvodný systém a určiť správcu, ktorý by sa staral o to, aby si vlákna zachovali informačnú hodnotu o balast, ktorý vzniká popisovaním pocitov zo zliav by sa odmazával. Mrzí ma, že tento návrh bol zmetený zo stola bez diskusie. Už tu niekto napísal, že by sa hodilo pár nových moderátorov, ktorí  by sa starali o chod fóra, záťaž by sa rozkladala na viac ľudí a bolo by to k všeobecnému prospechu.

Matošo

Otazník: máš pravdu, je v tom jistej problém, samozřejmě že je to ovlivněno především tím, jestli jsou dotyční naladění na stejnou vlnu.

Nicméně v tom je i problém našeho "sporu", kde já jsem na 100% přesvědčen, že kdybyste vy dva seděli vedle mě, tak byste pochopili, že význam toho slova si vykládám a prezentuji naprosto správně.

Nemyslel jsem to tak, že by tu mělo být více vláken v kategorii offtopic (na mnoha fórech to tak je), nicméně je to forum, ne ČTK. Za ty tři nebo čtyři roky už jsem tu zažil leccos, ale vdycky jsem měl pocit, že jsou tu lidi nějak málo spontánní, všichni jsou takoví strašně slušňoučký, odměřený, možná bojácný... Ale třeba se mi to jenom zdá a naopak jinde to je divočina...


Neboj sa Stalker, to, že někomu chybí sociální zručnosti, neznamená, že je hloupý, ale to ovšem neznamená ani moje bl bec (himlhergotkrucinálfagot, to to za celou tu dobu nikdo nepochopil, že to nepíšu odděleně jentak z legrace, že to není kvůli tomu, že by to nevzala kontrola pravopisu/vulgarit...??).
Nebo jestli se ti víc líbí pošuk... (na exota bych byl opatrnej, to je tady na fóru každej ;D).

Ale souhlasím s tebou, že toto vlákno je potřebné, protože podle mě během doby vznikají jistá pnutí - kde co je promazáno a pak ta či druhá strana má pocit, že je ukřivděná atp. a tady si alespoň může upustit ventil.

C32 někdya taky reaguje podrážděněji, protože už toho prostě má plný necky a protože opakovat a vysvětlovat pořád někomu dokola, kde je co napsaný a kde co najde a o čem se bavíme a proč tohle ne a proč tohle jo a proč a proč a proč.... je prostě na palici.

Ojík

Citace od: Matošo kdy 20.07.2012, 08:45:31
Ojík: Nenech se vysmát, vždyť jsi vůbec nic nepochopil...
Ty máš pocit, že se tu Zoufalec vyjadřuje netolerantně k ostatním ? Ale simtě.

Dej tomu ještě nějaký čas, připomínáš mi trochu sebe v tvym věku (taky jsem dělal chytrýho), ale z tvých komentů je vidět, že ještě musíš trochu dospět, než budeš moct rozdávat rozumy.

PS: pro to tvoje nerd existuje krásný český ekvivalent - bl bec  ;) (kolega v práci to umí krásně podat i s tim zdůrazněním každé slabiky).

Take it easy, man, take it easy.

Tak já nic nepochopil. Aha. To pak vážně netuším, jak si to vysvětlit. Jestli to měl být humor, tak ten má být srozumitelný a hlavně vtipný, i když třeba jen pro malou skupinu lidí. Měl jsem dojem, že Zoufalec udělal přesně to, o čem jsem mluvil - zachoval se netolerantně. Na fóru se diskutuje a reagovat na delší příspěvek pohrdavou poznámkou o délce je nemístné - tady se má reagovat na ta obsažená sdělení. Ale musím říct, že oproti tobě to nic nebylo.

Opět se dostáváme k otázce věku. Jak jsem řekl, už jsem se tu s tím setkal. Neřekl bych, kdybych tu nesmyslně blekotal nebo dělal bordel, ale mám dojem, že rozumně argumentuji a na nikoho si nevyskakuji. Tahat do toho věk je prostě ubohost. A poučování o dospění od tebe působí směšně, protože sám máš očividně co dohánět. A když si navíc starší ani ne o deset let, tak to už je skutečně úsměvné.

A od někoho, kdo mě uklidní slovy "Take it easy", bych čekal lepší definici slova nerd, ale to už ti o hlavu omlátili jiní.

Ale nechme už toho.

Citace od: Stalker kdy 20.07.2012, 11:38:34
Ešte aby som nezabudol, Matošo, Germik, som rád za vaše reakcie, aj o tomto prístupe sa tu píše, o spôsobe, akým sa snažíte človeka strápniť, usvedčiť z hlúposti či čo má znamenať použitie tohoto ->  ::) Už to sem raz napísala Leggina, použitie tohoto smajla ukazuje úplnú stratu rešpektu a elementárnej slušnosti. V obchodnom styku, alebo hoci aj pri stretnutí na ulici by ste si toto nikdy nedovolili, ale internet je internet a miesto etikety tu vládne (n)etiketa.

Osobně tento smajlík považuji za "dělání z někoho blbce". A ve většině případů je tu tak skutečně používán (ne případ Germika), jako vyjádření arogance nad názorem, který se třeba nemusí líbit. Souhlasím s Otazníkem, že ironie apod. je na internetu poněkud ošemetná, protože to akorát může způsobit trable. Leckomu tak pomohou právě smajlíky.
All work and no play make Jack a dull boy.

Matošo

prosimtě jaký netolerantní ?  ;D

nechci se tu s tebou dohadovat, nikoho to nezajímá, tohle je moje poslední odpověď:
jen podotknu, že když už jsi se vrátil k tomu věku, tak tvoje reakce nasvědčuje tomu, že jsem měl pravdu - měl by ses kamaráde krotit, protože máš ještě hodně co dohánět, než budeš moct začít poučovat starší.
Ano, jsi rozumnější než tví běžní vrstevníci, ale to z tebe ještě nedělá poloboha (do Diidyho máš ještě daleko), tak na to mysli!

Ojík

Řekl jsem, že toho necháme, protože stejně to není konstruktivní diskuze. Já se nadále snažím vystupovat klidně, ale pokud se prostě nechceš bavit rozumně bez zbytečného shazování, dobře. Také má poslední odpověď.

Přečti si mé předchozí příspěvky. Narážet na délku sdělení nebo nedejbože něco odbýt jedním hnusným slovem namísto rozumného vysvětlení, co se ti nelíbí, považuji za netoleranci.

Já nepoučuji, to ty. Vyskakuješ si tu hodně a já jen říkám, proč mi předhazuješ můj věk, když je to věc, co tu nemá co dělat. Beru to jako nouzový argument. Myslím, že nikoho nepoučuji, ale jen je bizarní slyšet tebe, člověka, co vystupuje negativně, arogantně a velmi hloupě, že nejsem dostatečně vyspělý. Totéž s tím poučováním. Ta poznámka s Diidym mi zůstává neobjasněna.

Takže abychom to ukončili, i přesto, že na nějakou rozumnou diskuzi nepřistoupíš: zkus se zamyslet nad tím, co jsem řekl, že je lepší v klidu napsat, co se ti nezdá (jako já svůj první příspěvek), než hned urážet a vysmívat se. To je hádka cobydup. A určitě nejsem jediný, kdo si myslí, že takovéhle chování je prostě špatné. Lidi nemají rádi okamžité hatery.
All work and no play make Jack a dull boy.

Zoufalec

Citace od: Ojík kdy 20.07.2012, 16:32:08
Měl jsem dojem, že Zoufalec udělal přesně to, o čem jsem mluvil - zachoval se netolerantně. Na fóru se diskutuje a reagovat na delší příspěvek pohrdavou poznámkou o délce je nemístné - tady se má reagovat na ta obsažená sdělení.

Zdá se, že ti můj příspěvek stále leží v žaludku, z mé strany tedy poslední vysvětlující reakce.

Můj příspěvek nebyl primárně určený tobě, ale v globále jako reakce na všechny sáhodlouhé slohy téměř o ničom. Tvůj příspěvek byl tedy jen taková poslední kapka, byť, jak jsem psal jinde, tvůj projev je vytříbený, kultivovaný a vesměs věcný - včetně toho nad mojí reakcí.

Na sáhodlouhé příspěvky o totálním vy-víte-čem tu (a i jinde) byl/je expert Vláďa >:D

Pakliže jsem ti způsobil podobnou újmu jako Hardegonovi slovem "neslušné slovo", tak se ti stejně upřímně omlouvám ;)

Vaz2112

Začíná to tady připomínat diskusi na novinky.cz. To je ale úroveň, jsem poněkud zklamán.

peki

Citace od: Vaz2112 kdy 20.07.2012, 20:37:30
Začíná to tady připomínat diskusi na novinky.cz. To je ale úroveň, jsem poněkud zklamán.

A právě tomu se moderací fóra snažíme zabránit. Můžete s tím nesouhlasit ale to je tak asi všechno.  >:D O problematice moderování se již dříve psalo i zde


yanice

Odolávala jsem, ale už nemůžu. Pánové (dámský nick jsem nezahlédla), jste jak drbny na pavlači.

Matošo

Ojík: Když si tak pročítám tvůj poslední koment, tak si říkám, že jsem fakt asi mimo...

Takže o čem, že se vlastně bavíme??

Ty jsi napsal, že Zoufalcova reakce je projev netolerance, já ti na to napsal, že to je blbost.
Taky jsi napsal nějakou větu o tom, že nemáš rád, když se používá moc anglických výrazů a pár si jich použil - z čehož jsem si z tebe udělal srandu.

A dále mi přijde, že jsi to akorát nějak nepobral/nepřenesl přes srdíčko a osočuješ mě, že jsem na tebe zlej, arogantní, poučuju tě a jánevim co ještě... píšu to správně ???


Ad Diidy, Modří vědí.

Ojík

Citace od: Zoufalec kdy 20.07.2012, 18:54:08
Zdá se, že ti můj příspěvek stále leží v žaludku, z mé strany tedy poslední vysvětlující reakce.

Můj příspěvek nebyl primárně určený tobě, ale v globále jako reakce na všechny sáhodlouhé slohy téměř o ničom. Tvůj příspěvek byl tedy jen taková poslední kapka, byť, jak jsem psal jinde, tvůj projev je vytříbený, kultivovaný a vesměs věcný - včetně toho nad mojí reakcí.

Na sáhodlouhé příspěvky o totálním vy-víte-čem tu (a i jinde) byl/je expert Vláďa >:D

Pakliže jsem ti způsobil podobnou újmu jako Hardegonovi slovem "neslušné slovo", tak se ti stejně upřímně omlouvám ;)

Díky za takový přístup. Pokud to tedy bylo myšleno všeobecně, tím lépe. Za pochvalu mého projevu ti také musím poděkovat. Už jsem začínal mít dojem, že jsem tu ten nejhorší, co se schválně hádá.

Co se stalo s Hardegonem nevím, ale díky a už to neřešme. ;)

Citace od: Matošo kdy 21.07.2012, 14:28:16
Ojík: Když si tak pročítám tvůj poslední koment, tak si říkám, že jsem fakt asi mimo...

Takže o čem, že se vlastně bavíme??

Ty jsi napsal, že Zoufalcova reakce je projev netolerance, já ti na to napsal, že to je blbost.
Taky jsi napsal nějakou větu o tom, že nemáš rád, když se používá moc anglických výrazů a pár si jich použil - z čehož jsem si z tebe udělal srandu.

A dále mi přijde, že jsi to akorát nějak nepobral/nepřenesl přes srdíčko a osočuješ mě, že jsem na tebe zlej, arogantní, poučuju tě a jánevim co ještě... píšu to správně ???


Ad Diidy, Modří vědí.

Se Zoufalcem už je to vyřešené.

Anglická slova jsem použil v tom kontextu schválně. Je to asi stejně, jako bych kritizoval lidi, co píší plno teček, a okomentoval to slovy "Nad tímhle mi prostě zůstává rozum stát.........".

Na závěr odpovím na tvou otázku a zároveň vysvětlím poslední odstavec: jen jsem tvrdil, žes měl rozumně vysvětlit, co tě na mém příspěvku naštvalo, nebo s čím se neshoduješ. Pak to fórum vypadá, jak vypadá. A následné hádky to ještě vylepšují. Mimochodem, Diidyho pořád nechápu, ale nevadí.

Abych shrnul celkovou bilanci:
Můj první příspěvek nevyvolal bouřlivé hádky, za což jsem rád. Snažil jsem se to psát věcně, bez urážení, a myslím, že se povedlo. Přesto se pár odezev našlo a následná komunikace už konflikt vyvolala. Myslím tedy, že už jsme si to víceméně vyříkali a pokud skutečně vypadáme jako "pavlačové drbny", řekl bych, že je na čase přestat. Nerad bych byl považován za nějakého vztahovačného hádavého ješitu.

A jestli se neudělá žádná anketa, jak se navrhovalo, bylo by asi záhodno to přestat řešit.
All work and no play make Jack a dull boy.

Matošo

já věděl, že má smysl počkat do druhého dne, aby všichni vystydli :)

Jsem rád, že už to bereš sportovně
Já nejsem na žádný dlouhý psaní, takže nějakého sáhodlouhého vysvětlování se ode mě moc často nedočkáš, volím spíš metodu Hit&Run (někdy taky Fire at Will  ;)) - takže někoho pošťouchnout, aby se nad tím zamyslel a došel si k tomu sám.

Peace, bro.

PS: Diidym je podle mého názoru nejrozumnější "mládežník", kterýho jsem poznal. Teď už si to musí každý přebrat sám.

FilipS

Citace od: Matošo kdy 21.07.2012, 18:06:11
PS: Diidym je podle mého názoru nejrozumnější "mládežník", kterýho jsem poznal. Teď už si to musí každý přebrat sám.

Colonel32

Nj, jenže Diidy už povýšil mezi AFOLy. Malý měch už je taky velký měch, takže pozici nejrozumnějšího KFOLa asi přecijen bude musít převzít Ojík.

Fox_25

Jen tak na okraj, o čem se to vlastně teď bavíte? Nějak mi uniká nit celého tématu. Mě přišlo že je vše v pořádku a najednou čtu že to a to je špatně, ale je pravda že nechodím do všech sekcí. Anebo hloupnu, bez ironie.

K diakritice, jsem za ni rád protože mě osobně se text bez ní čte hůře, proč to nevím.

otaznik

Citace od: Fox_25 kdy 23.07.2012, 02:59:39
Jen tak na okraj, o čem se to vlastně teď bavíte? Nějak mi uniká nit celého tématu. Mně přišlo, že je vše v pořádku a najednou čtu, že to a to je špatně, ale je pravda, že nechodím do všech sekcí. Anebo hloupnu, bez ironie.

K diakritice, jsem za ni rád, protože mně osobně se text bez ní čte hůře, proč, to nevím.
Bavíme se mimojiné o příspěvcích, které opravují gramatiku a chyby ostatních, tedy např. o tom, jako je tento můj.

Fox_25

Aha, tak to potom jo. Já jsem pro opravování, jako dyslektikovi mi toho hodně unikne. Mě/mně nerozlišuji už vůbec, asi nakouknu do učebnice.

Colonel32


Ondra

Citace od: otaznik kdy 31.08.2012, 22:58:27
Citace od: Matošo kdy 31.08.2012, 22:56:15
tak jestli jde o to, co mám na krámě, tak sem taky pár fotek můžu hodit, ale těžko tím někoho ohromím, že...  :P
Doufám, že to nebyla fotka "vytříděných" dílů v nabídce na BL.

A off-topic: udělej to alespoň pro mě a piš na začátku věty velké písmeno. Díky.
Když už si se jednou postavil do role zdejšího grammar nazi, tak to dělej alespoň pořádně.  :P ;D

otaznik

Citace od: Ondra kdy 31.08.2012, 23:02:51
Citace od: otaznik kdy 31.08.2012, 22:58:27
Doufám, že to nebyla fotka "vytříděných" dílů v nabídce na BL.

A off-topic: udělej to alespoň pro mě a piš na začátku věty velké písmeno. Díky.
Když už si se jednou postavil do role zdejšího grammar nazi, tak to dělej alespoň pořádně.  :P ;D
Hochu, ale malé písmeno je tam naprosto v pořádku.

Ondra

Aha, zase jsem o něco chytřejší.já jen že při psaní velkých písmen jsem to nenašel a vždy jsem to psal s velkým.Každopádně by nemuselo být z tvé strany to potupné opravování každé chybějící čárky a tečky ve větě a názvu setů a dalších drobností bez kterých by se šlo obejít .Včetně následné doplňující věty spolu se zvýrazněním chyby, po které si připadám jak na základce a ne na fóru.

To není kritizování, ale ulevilo by se ti to někdy vynechat.