9490 - Droid Escape

Založil QuiGon, 03.04.2012, 13:19:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

QuiGon

Rád bych se zde podělil o pár dojmů z tohoto setu. Doufám, že tato recenze pomůže například těm, kteří váhají, jestli koupit či ne.

Set: 9490 Droid Escape
Počet dílů: 137
Počet minifigů: 4
Cena: 500 kč (moc 679 kč)

Charakteristika:
Tento set vychází z 1. dílu původní trilogie, Nová Naděje. Astrodroid R2-D2, který v sobě nese informace o pozici rebelů a protokolární droid C-3PO spolu uprchnou v Escape Podu před jednotkami impéria z lodě Alderaan Cruiser. Lord Darth Vader po nich okamžitě vyhlašuje pátrání. Droidi přistanou na písečné planetě Tatooine, kde po nich již pátrají Sandtroopeři.

Obsah balení:
Krabice je o 1/3 větší než u Battlepacků. V krabici jsou 2 hl. sáčky, které obsahují po jednom malém. S návodem je v setu i překvapivě neskrčený aršík samolepek. Hlavní části Escape Podu jsou v krabici volně.
V setu jsou 4 minifigové a to: Sandtrooper Squad Leader, Sandtrooper Sergeant, C-3PO, R2-D2

Stavba:
Stavba trvala cca 30 minut. Z prvního sáčku se staví úchvatné figy a swoopbike. Z 2. sáčku pak samotný Escape Pod. Musím říci, že u stavby jsem se docela bavil, přestože byla jednoduchá.

Proč koupit:
Když jsem viděl dva skvostné figy Sandtrooperů, bylo jasno. Ty musím mít. Z toho plyne, že tento set jsem kupoval primárně kvůli Sandtrooperům. Jsou úžasní ve všech směrech. Ať už písečným potiskem či bandáží. Ale i ostatní minifigové potěšili a Escape Pod také. Tento set je výborný na vytváření scének, což mám také v plánu. Rozhodně jej každému doporučuji. Zejména sběratelům minifigů. Pokud bych měl hledat zápory, tak jedině v ceně a samolepkách. Ale cena se samozřejmě díky slevám v hypermarketech a jinde bude snižovat.

Hodnocení 89 %

P.S. Předposlední fotografie je porovnání Sandtroopera s klasickým Stormtrooperem.

peter

I já mohu koupi tohoto setu doporučit. Ač nejsem přímý sběratel SW, tak pár kousků vlastním a tento u mne nesměl chybět. Oproti původní verzi z roku 2001 - 7106, je zde pro mne zásadní posun v designu. Pod vypadá o něco líp a to zejména uvnitř a i nový C-3PO je dle mého názoru mnohem hezčí. Dva imperiální vojíci byli pro mne takovou třešínkou na dortě.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Ojík

Když se objevily fotky setů na letošní rok, tak mě tento spolu s několika dalšími zaujal. Na Star Wars jsem nikdy nebyl, dost možná proto, že jsem si z filmů neodnesl kdovíjaký zážitek. Když jsem si ale nedávno ve slevě zakoupil Rebel Trooper Battle Pack za hubičku, tak nevidím důvod, proč teď váhat. Set je to pěkný, obzvláště minifigurky stojí za to. Sandtroopeři jsou parádní, ten písečný potisk je skvělý detail. A nad C-3PO v pearl gold jsem už taky párkrát žasl. Myslím, že si počkám na nějaký výprodej a zakoupím ho. Koneckonců, i ty filmy chci už nějaký ten pátek souvisle zhlédnout.
All work and no play make Jack a dull boy.

QuiGon

Citace od: Ojík kdy 03.04.2012, 21:10:44
Když se objevily fotky setů na letošní rok, tak mě tento spolu s několika dalšími zaujal. Na Star Wars jsem nikdy nebyl, dost možná proto, že jsem si z filmů neodnesl kdovíjaký zážitek. Když jsem si ale nedávno ve slevě zakoupil Rebel Trooper Battle Pack za hubičku, tak nevidím důvod, proč teď váhat. Set je to pěkný, obzvláště minifigurky stojí za to. Sandtroopeři jsou parádní, ten písečný potisk je skvělý detail. A nad C-3PO v pearl gold jsem už taky párkrát žasl. Myslím, že si počkám na nějaký výprodej a zakoupím ho. Koneckonců, i ty filmy chci už nějaký ten pátek souvisle zhlédnout.
Koupí tohoto setu rozhodně neprohloupíš. Jak bude ve slevě, klidně vezmu ještě jeden.

K těm filmům. Když mám nějaký větší SW set, tak si ke stavění pustím nějakou Epizodu a atmosféra je ihned lepší. I když jsem ty filmy viděl x-krát, nikdy mě to neomrzí. Pokaždé si všímám jiných detailů atd.

Věšák

Vážně povedená recenze, trochu si mě nalomil k budoucí koupi :)

Citace od: QuiGon kdy 03.04.2012, 21:18:38
K těm filmům. Když mám nějaký větší SW set, tak si ke stavění pustím nějakou Epizodu a atmosféra je ihned lepší. I když jsem ty filmy viděl x-krát, nikdy mě to neomrzí. Pokaždé si všímám jiných detailů atd.

Já teda při sledování Star Wars nemůžu dělat nic jinýho, protože jsem vždycky tak připoutanej k obrazovce, že by to ani moc dobře nešlo ;D

S.t.a.l.k.e.r.

Legendárna veta: These aren't the droids you're looking for...  ;D

http://youtu.be/oDcxuvlytGA