8038 - The Battle of Endor

Založil Luky1987, 22.03.2012, 13:33:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Obecná charakteristika

Rok vydání: 2009
Počet dílů: 842
Počet minifigů: 12
Cena: 2699Kč (Mořelega)
BL: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8038-1

Koupě, stavba a dojmy

Tahle recenze bude možná trošku pocitově zkreslená, protože po tomto setu jsem toužil skoro dva roky.
Pořád jsem čekal a čekal, až ho nikde na prodej neměli a na Aukru mi vždy unikl před nosem nebo se vyšrouboval nad 3000Kč.
Nejlevněji ho měli v Mořelega, ovšem ne skladem, tak jsem jim napsal email, zdali by nebylo možné ho ještě odněkud vyhrabat a co se nestalo, za týden naskladnili  :)
Podle mého jde o nej set Star Wars a možná i Lego obecně, vyjma UCS a modulárních domů. Je to jen můj subjektivní názor.
V rámci možností a designových norem Lega jde dle mého o opravdu věrné ztvárnění ze scény z Endoru.

Teď něco k minifigům, kterých je celkem 12:

Chewbacca - žádná rarita, je ve spoustě setů
Ewokové - jsou v setu tři, každý je jiný a žádného nenajdete v jiném setu
Han Solo - lze ho najít jen ve Hvězdě smrti a 10179
Imperial Trooper - lze ho najít již jen ve Hvězdě smrti
Princess Leia - Unikátní díky svému Endor outfitu
R2-D2 - mám jich již šest  :P
Rebel Commando - dva vojáci, každý unikátní, liší se potiskem obličeje
Scout Trooper - dva jezdci na skůtru, vyskytuje se ještě v setu Ewok Attack

Stavba první části je rozdělená na minifigy + katapult + poletucha + speedery.
Ve druhé části se staví AT-ST (na kterého jsem se obzvlášť těšil)
A konečně třetí část obsahuje samotný bunkr.
Stavění všech částí je opravdu zábava a i přes vysoký počet dílků jsem to sfoukl za dvě hodinky, jak jsem byl natěšený.
Hratelnost je naprosto ultimátní, protože bunkr lze otevřít, po stlačení dvou Dish dílků na střeše dojde k "výbuchu".
Pružinový mechanizmus odhodí čtyři rohové díly opláštění cca 5cm od bunkru  ;)
Lze také otevřít dveře pomocí systému ozubených kol.
Dále jsou přítomny na hraní dva speedery, poletucha je jen tak pro zasmání a ještě k tomu skvělý AT-ST.

No prostě co dodat...


























QuiGon

Díky za recenzi. Opravdu hodně povedený set se kterým si člověk dost vyhraje. Myslím, že to je ideální pro nějaké diorama (pokud máš dost "zeleně"). Ten popis minifigů je dobrý. Vždy je dobré vědět, který fig je unikát a který se dá sehnat i v jiném setu. Přiznám se, že některé sety bych kupoval jen kvůli minifigům ;D

mesje

Ja neviem, ale tento set by bol fajn v cene tak max. 70-80 eur. Je tam síce veľa figov, ale žiadny "mohutný" základ setu odôvodnujúci cenu okolo 100 eur - minibunker, iba jeden AT-ST, a potom v podstate len drobnosti a figy... Je to podobný štýl ako Hoth Wampa Cave - pár drobností a vysoká cena. Keby tam bol ešte jeden AT-ST a prípadne väčší bunker, ale takto sa mi to zdá neprimerané k cene...

merlog

Nemá cenu špekulovat nad cenou u Star Wars setů. Prostě to tak je...

S.t.a.l.k.e.r.

Cenu akoby mala kompenzovať veľká krabica, ktorá pokojne mohla byť ďaleko menšia. Set je určený pre kategóriu 9-14 rokov a hrateľnosť je naozaj vysoká. AT-ST je dobrou kópiou originálu. V zadnej časti má to tan koliesko, ktorého otáčaním kolos kráča. Avšak uchytenie kabíny je tragické, tá sa pri najmenšej manipulácii otáča v rozsahu 360°. Po odstránení tohoto nedostatku sa bude dobre hodiť aj do Hoth diorámy.

Luky1987

Poměr cena dílek je u The Battle of Endor 3,21Kč/dílek, což je průměr u SW, ale vzhledem ke kvalitě tohoto setu (dle mého) a minifigům není co řešit ;)
Zmíněná Hoth Wampa Cave se dá všude pořídit při poměru 2,53Kč/dílek, což je super, a je tam Wampa >:D

tomas.

Mně se podařilo tenhle bezva set sehnat za 1 900 a 2 000 Kč a byl jsem spokojený... (AT-ST jsem chtěl dvakrát, podle mě je fakt povedený, to otáčení se lehko vyřeší...  ;)
Ale třebas za 8097 Slave I jsem dal 1 850, což není nic moc, když pak byl dlouho k mání cca o pět stovek levněji.   
Za cenu, kterou mají v "jů es ej" bych SW sety bral víceméně hned; je to nefér  ;D

P4tr1cius

Nad cenami, nielen SW setov naozaj netreba rozjímat'. Niekto by za set dal toľko, iný si ho cení na omnoho viac a niekto by ho nechcel vôbec.
To, že tento set, Luky1987 radíš medzi svoje TOP je tiež bez diskusie, platí rovnako vyššie napísané. Koľko ľudí toľko chutí.
Ale ja si dovolím z mojej strany obrovskú kritiku na tento set. Pre mňa je to jeden z dvoch najškaredších setov SW (treba to vnímať kontexte, že mám 33 rokov a zo SW filmov neodpadávam). Mimo AT-ST, ten je žiarivá výnimka v tomto sete. Hrateľnosť je perfektná v tomto sete, bez debaty, už spomenuté AT-ST tiež bez debaty. Ale to je všetko. Ostatok sklamanie, hrôza a plač. Myslím, že v tématike SW, kde samozrejme a logicky prevládajú kozmické lode, by set, ktorý znázorňuje základňu (bunker) a boj na súši, by mal vyzerať úplne inak. Mám pocit, že potenciál nebol využitý ani na 25%. Škoda.

mesje

Akceptujem, ze licencovane sety su drahsie, ale aj v ramci SW su sety s primeranou cenou a s prehnanou cenou... Prehnane ceny bývajú najmä tie sety predstavujúce nejakú scenériu - tam ide často o zmes miniraketiek, ministavieb a viacero figov bez niečoho ústredného velkého. Ale to je problém aj iných sérii, napr. City (mestska doprava 8404).