Lego City – 3182, Letiště

Založil Dario, 28.02.2012, 13:07:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dario

 



Lego City – 3182, Letiště

Kompletní galerie na Brickshelf: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=498279

Dojmy před koupí
Jelikož mám letadlo 7893 ze série 2006, na koupi letiště jsem se dlouho chystal. Musím přiznat že to starší mě moc nenadchlo (až na tubus? k letadlu), hlavně díky absenci samostatné řídící věže. Nové letiště mě ale nadchlo, letadlo sice stejné ale samotná budova a věž vypadá, dle mého názoru mnohem lépe. Set jsem koupil v zahraničí, v akci za v přepočtu cca 1800 – 1900,-, takže naprostá spokojenost.

Po otevření krabice . . .
V krabici se nachází 7 očíslovaných sáčků 1-6 (3 je dvakrát), křídla letadla, tmavě šedá deska 16*8, 4 návody, samozřejmě každý v jiném formátu, arch samolepek a neočíslovaný sáček s velkými díly letadla.

Sáček 1
Ze sáčku jedna, do počtu dílů asi nejchudšího postavíme všech pět minifigurek, letušku, pilota, 2 zaměstnance letiště a turistu(jen jednoho!). Na přepravě zavazadel není nic zajímavého, dál postavíme lampu, cosi jako radar a barel octan.

Sáček 2 a 3
Z nich postavíme letadlo, druhý sáček s číslem 3 obsahuje jen okna. Letadlo je pěkné, ale o díl trupu kratší oproti 7893. Prakticky mu není co vytknout, oproti předchůdcům nepřináší nic nového nebo nečekaného.

Sáček 4 a 5
Letištní budova je jednoduchá, ale pěkná. Moc se mi líbí žaluzie na oknech. Uvnitř najdeme pult s prodejem letenek, automat, kávovar a sezení na patře.

Sáček 6
Obsahuje řídící věž, jednoduchá ale na můj vkus a hlavně oproti samotné letištní budově je moc nízká, tak jsem ji navýšil o jeden pár round panel.


Hodnocení
-   Hratelnost: 10/10, určitě maximální, řízení provozu, nakládání a vykládání pasažérů a kufrů.
-   Stavba a návod: 9/10, bez problémů, různé velikosti, a orientace návodů mě ale štvou.
-   Design: 7/10, celkově set působí dobře, ale jak na budově, tak na letadle by se dalo mnoho vylepšit, nebo být alespoň originální. Řídící věž mohla být vyšší.
-   Figurky 7/10: Pro mne největší zklamání, jen jeden cestovatel je opravdu ubohost.
-   Cena 10/10, při plné ceně bych ale koupi rozmýšlel.
-   Celkem: 8,5/10
 
3182 – Letiště
-   Počet dílů: 704
-   5 minifigurky
-   34! samolepek
-   Doba stavby: pod 60 minut
-   Cena: 1900,- (WestGate, HR), oficiální cena 2499,-


Velikostní porovnání s 7893:


Upravení výšky řídící věže: (Fotomontáž)