(Vlastní) Větrné stavení vidláka Vojtíška

Založil Chairudo, 27.01.2012, 13:28:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Představuji svůj první MOC. Měl jsem ho pěknou chvíli na papíře a díky Jeseníku jsem si na něj konečně našel čas.

Vidlák Vojtíšek žije se svou drahou chotí a čtyřmi syny na břehu jezera Tysipako a užívá si idylky poklidného rodinného života  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

nerow

Nádhera. Vše se ti náramně povedlo. Třeba takový strom obsypaný třešněmi. To jsem zatím nikde neviděl. Pěkný to detail. Větrnému stavení by možná víc slušel spodek vyskládaný z plates 1 x2 :)

Jonas

Výborný MOC. Nápaditě postavený, dobře vyfocený a navíc z něj dýchá pohodová nálada.

Prošel jsem si celou sérii fotek a tak mě nejvíc zajímá, kde je druhý východ podzemní chodby.
Jonas - Můj Brickshelf

S.t.a.l.k.e.r.


Chairudo

Citace od: Jonas kdy 27.01.2012, 18:37:44
kde je druhý východ podzemní chodby.

No, i když to není vidět, Vidlák Vojtíšek si dal se svým stavením hodně práce a prokopal chodbičku do sklepa domku. V případě nebezpečí ji tedy může použít jako únikovou cestu. Chodba je také spojená s vodopádem, kde si panímáma chodí pro pitnou vodu  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

#5
Paráda! Krásné dílo. Budova je moc povedená a výborně zpracovaná a celé okolí také. Také mě zaujal obsypaný strom, doufám, že nebude vadit, že ho také někdy použiju  ;D Zaujala mě i cesta ve skále, parádně zmáknutá.
Co však vytýkám je ořez hlavně první fotky, po zvětšení tam vidím bílou čmáranici  ;)
A nevím proč, ale nějak nemůžu přijít na chuť takto zpracované vodní hladině, tiles mají okraje zaoblené a tak potom vypadá z blízka strašně členitě (viz poslední foto). Pokud se staví z položených bricků tak to tak není. Ale to je můj problém a můj názor. Ostatní se mi velmi líbí.

Chairudo

#6
Citace od: Petronel kdy 27.01.2012, 18:56:23
Co však vytýkám je ořez hlavně první fotky, po zvětšení tam vidím bílou čmáranici  ;)

bílou čmáranici ještě spravím, mám problém s kontrastem na monitoru a doma jsem to neviděl :-\

Spraveno  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Cavelon

Na to, že je to Tvoj prvý MOC, je to super prepracované. Vidím tam kopec zaujímavých vecí a detailov. 8)

Colonel32

Citace od: Cavelon kdy 27.01.2012, 19:12:43
Na to, že je to Tvoj prvý MOC...

Prvá je přece ta citadela z Pána prstenů.

Chairudo

#9
Citace od: Colonel32 kdy 27.01.2012, 19:14:13
Citace od: Cavelon kdy 27.01.2012, 19:12:43
Na to, že je to Tvoj prvý MOC...

Prvá je přece ta citadela z Pána prstenů.

To je pravda, s tím rozdílem že toto je můj první výtvor z vlastní hlavy.
Citadela je okopírovaná z modelu od Weta studia a je jen malou částí celé stavby která ještě není kompletní  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

frantoka

Paráda, krásny výtvor, pekné detaily a pekne Ti to tam hýri životom.
Gratulujem  :)

otaznik

Velmi hezký výtvor, palec nahoru, ptáci na vodě jsou super. Jediné, co bych vytknul, jsou příliš malé lopatky mlýna, ideální by byla dvojnásobná velikost.

hrubko

Mne sa ten MOC naozaj paci.  Chairudo sa pohral... Kratsie Lopatky mi nevadia a predpokladam, ze ich predlzenie by nebola 5 minutova zalezitost.
Mna prekvapila skor ta palma na mini-ostrovceku. Architektura mlynu mi nejde velmi dokopy so stredomorim. Ale to uz len zakerne rypem  >:D

germik

Taky to není přímoří ale jezero - Tysipako >:D
Mně se to líbí - takové malebné, pohodové... Je super že si chairudo najde nějaký čas ještě při stavbě (i když spíš asi v prostojích) Minas Tirith :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Chairudo

Kdysi jsem si slíbil, že k této stavbě přidám další blok a začátkem prosince jsem to taky splnil, trvalo mi ale až do teď to nafotit ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Mi se to celé zvětšené líbí ještě více, a skála působí přirozeně.

Hacislav

#16
Super jsou ty letící ptáci, skála fajn, technicky je to dobře poskládané.
Ale to je tak asi všechno. Promiň, ale v tomto případě budu spíše kritický.

Příjde mi, že nový modul nic nepřináší, nemá žádný přidaný wow efekt. Celí moc teď jen zabírá víc místa a spotřebovalo se na něj víc kostek. V čem došlo k zlepšení krom přidání vaty?

Původní základní modul je našlapaný nápady a životem, všude se něco děje, je to prostě výborný výřez-skratka.
Nový modul - no tam se pasou krávy.

Osobně mi příjde, přidání nového modulu je krokem zpět. Z celého modulu, bych vzal letící ptáky a přidal je do původního.
Zbytek buď předělal nebo zrušil.  :-\

Zapoměl jsem na reklamu na kostky, to je dobrý nápad.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

#17
Chápu tvé zklamání ono na pastvině se toho nikdá moc neděje. To ale ještě nevíš o tajemném vstupu do jeskyně co je vidět zboku, a abych ti zlepšil náladu, přidám na pláž škebli s hvězdicí bojující o holý život  >:D
Třeba to ještě někde malinko vylepším, ale nějakou středověkou bitvu tam určitě cpát nebudu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hacislav

Citace od: Chairudo kdy 17.01.2015, 10:37:31
Chápu tvé zklamání ono na pastvině se toho nikdá moc neděje.

Ty jsi bohem/stvořitelem tohoto mikro světa.
Ty jsi vybral, že zde je "mrtva" pastvina kde "se toho nikdá moc neděje."
Proto se ptám proč jsi vybral - stvořil pastvinu "oničem" která přináší 0% dalšího wow efektu?

Citace od: Chairudo kdy 17.01.2015, 10:37:31
To ale ještě nevíš o tajemném vstupu do jeskyně co je vidět zboku, a abych ti zlepšil náladu, přidám na pláž škebli s hvězdicí bojující o holý život  >:D
Třeba to ještě někde malinko vylepším, ale nějakou středověkou bitvu tam určitě cpát nebudu.
O bočním vstupu nevím, protože jsem hodnotil podle toho co jsi nám ukázal.  :P
Osobně bych doporučil spíš víc vylepšit než jen trochu. Když bych to známkoval jako ve škole, tak původní modul by jednoznačně dostal 1, nový 3  :-\

Nikdo nemluví o středověké bitvě. Ale na původním modulu máš všude živo, dokonce i v místě kde je "už jen skála", tak vyvěrá pramen (spíše potok).
Na novém je jen mír a klid, spíše mrtvo. Dokonce i moře, které se na starém modulu u skály pění, tak na novém modulu je "mrtvé". I ten kůň už je prakticky mrtvej, protože mu něco vykouslo půl hrudníku.  >:D
Jediná dynamika, která na novém modulu je, je ten let ptáků.

"Mrtvá" pastvina na kraji skály, ale proč zde není třeba Starý větry ošlehaný a pokrouceny strom?
Na stromě může sedět nějaký menší přímořský pták. Nebo by mohli hnízdit na skále.
Proč v místě kde se popásají "mrtví koně" není konec příjezdové cesty, na něm polonaložený vůz se zapřaženými koňmi. Od vozu pár schodů směrem k mlýnu a na schodech pohůnek, který vleče do mlýna už X tý pytel obilí, nebo z mlýna mouky.

Jsem k této nové části tolik kritický, protože původní část se mi moc líbila. Ale nová je dle mého názoru oničem, nejhorší na ní je to, že není špatně postavená, je jen oničem, je to jen "vata".
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Bard

#19
Mě se líbí MOC s přidaným modulem víc než předtím. Z jednoho důvodu - působí kompozičně vyváženěji. Jediné, co bych mohl původnímu modulu vytknout, jsou lopatky "vylézající" z půdorysu stavby.

Je pravda, že pastvina působí o dost méně živě než první modul (ten byl opravdu našlapný nápady), ale záleží na tom, co autor sledoval.
Pokud šlo o vylepšení kompozice, pak se to povedlo. MOC se tím nerozmělnil a mlýn více dominuje.